Shrekovy Vánoce (TV film)

• Česko

Shrekoleda

Shrek the Halls

SHREKove prvé Vianoce

Krátkometrážní / Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2007, 21 min

Gary Trousdale
  • Matty

Už jenom ten echt trapný český název odsuzuje Shrekovy první Vánoce k jedinému zhlédnutí během jediného konkrétního ročního období. Konzumní pohádka, nárokující si pozornost celé vánočně naladěné famílie, která svůj čas toho času dělí mezi požívání mas jídla a juchání nad hromadami zbytečných dárků. SHREKoleda zosobňuje vše, co mi na současné podobě Vánoc vadí nejvíc. Nebudu chodit okolo horké kaše a rovnou přiznám, že jsem pokrytec, neboť rovněž smýšlím konzumně, vadí mi ovšem snaha „výrobců“ konzumních produktů dělat z nás, z každého jednotlivce, další tupou ovci ve stádě. Sám nevím, proč své dojmy grafomansky vylévám zrovna zde, když mi coby terč mohl posloužit kdejaký stupidní film, asi to bude souviset s Vánocemi, aktuálním čtením knihy 1984 a jakousi citovou zjitřeností, což si beztak jenom namlouvám, protože podobná nálada je nám podsouvána. Podobná nálada nese větší zisky. 45% Zajímavé komentáře: tron, hudryhudry, pravo(1.1.2008)

• Cival

Další "kanibalizující" trapárna. Jedna rolnička půlhodinu pitomoučkých citací (sebe sama a filmových klasik) nezachrání. V jedničce jsem Oslíka mohl, po tomhle už definitivně lituju, že jej huba Eddieho Murphyho kdy stvořila.(25.12.2007)

• ajuska

Škoda, že se ze Shreka stále víc stává křečovitá rodinná moralita. A jak tak koukám, nejsem jediná, komu už otravný oslík a stále stejně chybující Shrek leze na nervy...(24.12.2007)

• Malarkey

Nemuselo to vzniknout, ale vzniklo to. Jak jinak. Nova to koupila a originálně odvysílala na Vánoce, co nejdřív to šlo, a i když jsem chvilku předtím viděl trojku, která mě už tak nepobavila, očekával jsem od Shrekoledy něco podobného, a také to tak nějak podobně jako trojka dopadlo. Znuděný zelený Shrek nerad slaví Vánoce, ale ty pohádkovský postavičky včele s perníčkem, vlkem, Pinocciem a bůhvíčehoještě ho v tom nenechají a ukáží mu, jaké to je, slavit tyto svátky klidu. Kéž by radši zůstal v poklidu na třetím díle. Tak nudnej ksicht jako tady předvádí Shrek dokázal tak důrazně poznamenat mě, že jsem se na to tvářil úplně stejně a byl jsem rád, když to po té chvíli skončilo. Přitom si pamatuju chvíle, kdy jsem na jeho cestu za princeznou Fionou tak moc žral, kde jsou ty časy. Shrek by je měl nakopat všechny do prdele, tak jak to dycky uměl a neslavit něco co nikdy slavit nechtěl.(1.3.2008)

Na kratším poli se toho dá méně kazit, ale i když je tenhle kraťas lepší než třetí celovečerák a je v něm pár dobrých fórků, doby kdy mi Shrek přišel zábavný a Oslík neotravný, jsou dávno pryč.(3.12.2007)