Shrekovy Vánoce (TV film)

• Česko

Shrekoleda

Shrek the Halls

SHREKove prvé Vianoce

Krátkometrážní / Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2007, 21 min

Gary Trousdale

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Animace 8/10/// +dračice a kocour v botách, animace, občas zazní dobrej song -ale vždy jen velice krátce, takže hudbna není plně využitá, příběh, tedy mohlo to být klidně o něčem jiném, Shrek a otravný Oslík/// On Oslík solidně vopruzoval už ve druhém dílu, naštěstí to zachraňoval kocou v botách. Jenže jestli je údajne Shrek 3tí ještě slabší než tohle, tak to opravdu potěš koště. Shrekoleda byla velice krátká, vůbec nevyužila svůj potenciál. Dobře pár frků se tady našlo, ale morální poselství to dost kazilo a Shrekův postoj rovněž. Takže v tomto případě není moc vo co stát a radost to uděla snad jen těm nejmenším./// Celkem 55%///(24.12.2007)

Na kratším poli se toho dá méně kazit, ale i když je tenhle kraťas lepší než třetí celovečerák a je v něm pár dobrých fórků, doby kdy mi Shrek přišel zábavný a Oslík neotravný, jsou dávno pryč.(3.12.2007)

• Malarkey

Nemuselo to vzniknout, ale vzniklo to. Jak jinak. Nova to koupila a originálně odvysílala na Vánoce, co nejdřív to šlo, a i když jsem chvilku předtím viděl trojku, která mě už tak nepobavila, očekával jsem od Shrekoledy něco podobného, a také to tak nějak podobně jako trojka dopadlo. Znuděný zelený Shrek nerad slaví Vánoce, ale ty pohádkovský postavičky včele s perníčkem, vlkem, Pinocciem a bůhvíčehoještě ho v tom nenechají a ukáží mu, jaké to je, slavit tyto svátky klidu. Kéž by radši zůstal v poklidu na třetím díle. Tak nudnej ksicht jako tady předvádí Shrek dokázal tak důrazně poznamenat mě, že jsem se na to tvářil úplně stejně a byl jsem rád, když to po té chvíli skončilo. Přitom si pamatuju chvíle, kdy jsem na jeho cestu za princeznou Fionou tak moc žral, kde jsou ty časy. Shrek by je měl nakopat všechny do prdele, tak jak to dycky uměl a neslavit něco co nikdy slavit nechtěl.(1.3.2008)

• freddy

Tak tohle mne moc nebavilo. Ale jsem rád, že to mělo jen nějakých těch 22 minut, protože s delší stopáží by to začlo nudit ještě více. Tato stopáž je tak akorát vhodná. Jinak je to zajímavý nápad, natočit Vánoce u Shreka, ale originalit ubývá, Shrek se stává stále méně zábavnějším a oslík stále více vlezlejším a otravnějším a ani Kocour v botách už není co býval. Nejvíce se mi tu líbil perníček a oslíkova dračice. Jinak není moc o co stát. Ale snaha se cení a proto uděluji dvě hvězdičky. Podíval jsem se na to se zájmem, ale vzhledem ke kvalitě celovečerních snímků (pravda, třetí díl jsem neviděl) jsem očekával trochu něco jiného. Ale v zásadě to pobavilo a zůstaňme u toho, že to mohlo být ještě horší.(27.12.2007)

• JohnnyD

Mizerné. Sem tam sa objaví nejaká chytrá narážka, ale poväčšinou je to len trápne vyjedanie zvyškov válova menom Shrek.(27.12.2009)