poster

Kocour v botách

 • USA

  Puss in Boots

 • Slovensko

  Kocúr v čižmách

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ***

  O kočkách se říká, že mají devět životů, ale o tomhle kocourovi kolují legendy, že jich má rovnou deset. Je odvážný jako D´Artagnan, s kordem to umí jako Zorro a má slabost pro krásné a osudové kočičky, jakou je Čiči tlapička, ale od jisté doby je z něj psanec a je na něj vypsána tučná odměna. S hrdinou z příběhů o Šrekovi se setkáváme ještě před érou zeleného zlobra a vše se točí kolem tří kouzelných fazolí, houseti snášejícím zlatá vejce, podrazáckém vajíčku Valdovi Cvaldovi a jeho pomstě a také spáse pro kocourovo rodné městečko San Ricardo, kterému bezprostředně hrozí zničení obří husou, která si jde pro své mládě. Na to, že na příběhu dělali tři scénáristé, to není žádná sláva a poněkud by ho chtělo přeleštit jako kocourovi zašpiněné holínky. Dozvíme se sice prostřednictvím flashbacku, jak kocour ke svým botám přišel, jak se z něj stal psanec, a jak se zrodilo nepřátelství mezi ním a jeho kamarádem vajíčkem jménem Valda Cvalda, ale uznejte sami, co asi mohli scénáristé během psaní scénáře hulit, když do celkem nevyrovnaného příběhu zařadili mluvící nesympatické vajíčko v originále promlouvající hlasem Zacha Galifianakise a ještě téhle hrozné postavě dali takový velký prostor. Ještě štěstí, že matroš jim nevzal všechny nápady z palic a film má spád a sází na solidní akci. Občas se dostaví sporné, a tak trochu nelogické momenty, a například když kocour v městečku zachrání život matce přísného comandanta. Ten je zprvu nadšen a posléze kocoura chce za každou cenu po jednom nezaviněném prohřešku dostat do vězení. V tom vězení se kocour následně ocitne a způsob jeho útěku z něj je spíše trapný a naprosto bez nápadu. Rovněž bych se zastavil u postav, kterými je film doslova zahlcen, at už jsou z řad lidí nebo zvířat. Troufám si tvrdit, že kdyby tam většina z nich nebyla, film by trval sotva hodinu, nic by si nestalo a postavy by nikdo nepostrádal, jak byly zbytečné a hlavně chabě napsané. I tak má film něco málo kolem 80 minut, ale zato má deseti minutové závěrečné titulky. Banderase s Hayekovou jsem neměl možnost hodnotit, protože jsem film viděl nadabovaný a v prázdném multikině. Lidi tohle do kin moc neláká a nechápu, co na tom lákalo mě, ale nabídka ten den byla tak zoufalá, že jsem zvolil tenhle animovaný film, který má sice v detailech velmi propracovanou animaci, spád, klade důraz na akci a několik nápadů majících podíl na vymanění z tradičních schémat animovaných filmů, ale scénář zrovna poutavý není, je málo propracovaný, dětem se příběh líbit nebude a dospělý na něm bude hledat jen chyby nebo naivní vyznění. Tak či onak, jsem to zvládnul bez újmy, a podle mě je tenhle příběh o jednom kocouřím hrdinovi ve výsledku poměrně snesitelný. Může ho vidět i alergik na kočičí chlupy a nehrozí, že by se v kině rozkýchal. 60%(15.1.2012)

 • lesumir
  ****

  Kocour v botách je fakt dobrej! Já to tušit, ne, kecám, já to věděl, že to bude obstojný i bez ukecanýho oslíka a divnýho Shreka! Vtipný až až, nápaditý a nevěřil bych, jak může chemie a jiskření fungovat v animáči mezi dvouma kočkama.(26.2.2012)

 • nash.
  ****

  Kocoura už zřejmě nebavilo dělat křoví unavenému Shrekovi a tak si střihl sólo. A střihl si ho parádně. Svižný příběh vystavěný jako originální kompliát klasických pohádek je plný dobrodružství, akce i humoru, kterým je to celé spíš příjemně okořeněné než naládované proto, aby to drželo při životě, jako je tomu u jiných animáků. Kocour hláškuje, hladce střídá polohy macho a hravá číča, a celé představení kočíruje s jistotou ostříleného borce, který dokazuje že má na víc než přihrávat zelenému zlobrovi a otrvanému oslovi. Nenechá se rozhodit dokonce ani tak bizarním spoluhráčem jako je přerostlé vejce. Tedy kocoure, do kolen jsi mě nedostal, přesto klobouk dolů.(19.1.2013)

 • Phobia
  ***

  Tak to si zrzavý Catsanova nezasloužil, takhle být vlastními botami nakopán přímo do vajec. Ano, vejce, o ta jde především. Problém není ve zlatých vejcích ani v jejich husí vyprdávačce, zásadní problém je v tamtom vejci, obludném, hnusném a otravném Humpty Dumptym alias Valdovi Cvaldovi. Kdyby ho někdo rozkřápl (třeba o Paroubkovu bradavici) dvě vteřiny po objevení ve filmu, vysloužil by si dotyčný můj nehynoucí vděk a infekčního francouzáka navrch! Přiznejme si však, že "Kocour v botách" trpí více neduhy: málo humoru, nadbytek patosu, nuda si prakticky po celou stopáž v pozadí významně odkašlávala a poklepávala na ciferník hodinek. Nebo jsem už na tenhle druh zábavy stará...? Nebýt Banderas v kočičím kožichu mou oblíbenou animovanou postavou, nejspíš by se ani na to průměrné hodnocení nevydrápal. 50%(1.10.2012)

 • Radko
  ***

  Nebyť detskej predprípravky pre sledovanie blocbusterových akčniakov v podobe scén so sériu ultrarýchlych strihov a chýbajúceho vysvetlenia niektorých záležitostí deja, išiel by som s hodnotením i vyššie. Film totiž poskytol zaujímavý westernový dej prijateľný detskému vnímaniu sveta o honbe za zlatým teľaťom (tu húsaťom) a čo z toho vzišlo. Akceptujúca bola i snová logika rozprávky, no ignorácia vysvetlenia zopár scénok - akokoľvek fantazijného - mi jednoducho vadila.(3.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace