Kocour v botách

Kocúr v čižmách

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 87 min

• playboxguest

Jeden z těch nudnějších animáků, Kocour by bez Shreka do ulic vyrážet neměl, stává se něj pak nudný společník. 3D: ***** mi opět potvrdilo, že by si 3D telku měli pořizovat hlavně milovníci animáků, hrané filmy jsou za nima, z toho, co jsem zatím viděla, dost pozadu. Reálný dojem výšky, vzdáleností, k tomu meče čouhající do místnosti, kočky letící takřka na mě a kopa dalších vychytávek. Prostě paráda. Když už mi nebylo dáno užít si příběh (dost plytký v tomhle případě), 3D jsem si užila dosyta.(11.6.2012)

To vejce mi zpočátku vadilo. Říkala jsem si proč tam dosadili zrovna slepičí produkt? Nicméně jsem si na něj postupem času zvykla a dokonce mi jeho přítomnost připadala i vtipná. Jinak celkově zdařilý animák. Těšila mě ta spojitost se Shreckem, jako že vlastní kocourův příběh. Předpokládám, že to bylo vsazeno do doby po zlobrovi, jinak by ta kočičanda byla s ním i tam. Leda že by ho ještě před tím opustila kvůli jinému kočičímu tanečníku, tančícího latinu. Rovněž jsem byla překvapená z nezvykle nepohádkového konce, než ukázali jak si nebeská husa hraje se svým nebeským housetem, snášející zlatá vejce, na nebeských obláčcích.(30.12.2014)

Příjemná podívaná, nic, co by mě nějak zklamalo a nějaké nadšení nebylo stejně v očekávání, takže pro mě ucházející animák. Rozhodně lepší samotný tenhle kocour, než poslední díl Shreka. Že je to zas kaše s několika přísadami je jasné, ale už jsem si tak nějak zvyknul. Co mi ale trochu vadilo, bylo to rozsekávání obrazu po obrazovce pro 3D efekty. Osobně mi celý 3D leze už pěkně krkem, díky tomu se filmy ku.ví víc a víc. Vůbec se nekouká na děj, celkový obrazový dojem, ale všechno se točí jen proto, aby se filmaři mohli v pár záběrech pochlubit nějakým “vytříbeným“ 3D efektem :-( a to je hnus velebnosti. Tak nám nezbývá, než našim děckám nasadit pěkně výdobitky moderní doby a nechat je kochat se tím vyumělkovaným pseudo3Dsvětem a nechávat jejich zdraví na pospas podobných filmů. Pryč s 3D, bez něho byly filmy lepší a hezčí!!!! ;). Ne, že by KOCOUR V BOTÁCH byl špatný, on je celkem roztomilý, vtipný a v konkurenci animáků lehce nadprůměrný...to 3D drbu obecně.(14.2.2012)

• misterz

Tak toto je jeden z tých najhorších animákov, čo som kedy videl. Nielenže je dejová linka totálne nudná a nezaujímavá, ale miestami je totálne nevhodná pre deti. Jediné, čo za čosi stojí je grafika, tá je naozaj perfektná. Ale to už v tejto dobe nie je žiadne umenie. Mám neodolateľnú chuť otrieskať scenár jeho autorovi o hlavu za to, že som touto kravinou zabil skoro dve hodiny. 30/100(7.12.2013)

Je to dobré. Pesničky a hudba občas vyčarujú menšie nadšenie, ale v skutočnosti to v sebe nemá nič výnimočné. Keby som to videl ako dieťa, som z toho unesený. AKO VYCVIČIŤ DRAKA bol lepším chlapčenským dobrodružstvom... Pre rodičov odchovaných na westernoch, Zorrovi či Indana Jonesovi skvelá príležitosť baviť sa spolu s deťmi...(7.4.2012)

• - Pro Salmu Hayek byl Kocour v botách prvním animovaným filmem, na němž pracovala. O rok později bylo možné její hlas mohli slyšet v animovaném filmu Piráti! (2012) a v roce 2014 měl na festivalu v Cannes premiéru její třetí animovaný snímek The Prophet (2014). (D.Moore)

• - Pôvodným autorom fantazijnej postavy Kocúr v čižmách je francúzsky spisovateľ Charles Perrault. (Kwaichi)

• - Původně určeno pro přímé uvedení na DVD. (Taninaca)