poster

Kocour v botách

 • USA

  Puss in Boots

 • Slovensko

  Kocúr v čižmách

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ***

  Tak to si zrzavý Catsanova nezasloužil, takhle být vlastními botami nakopán přímo do vajec. Ano, vejce, o ta jde především. Problém není ve zlatých vejcích ani v jejich husí vyprdávačce, zásadní problém je v tamtom vejci, obludném, hnusném a otravném Humpty Dumptym alias Valdovi Cvaldovi. Kdyby ho někdo rozkřápl (třeba o Paroubkovu bradavici) dvě vteřiny po objevení ve filmu, vysloužil by si dotyčný můj nehynoucí vděk a infekčního francouzáka navrch! Přiznejme si však, že "Kocour v botách" trpí více neduhy: málo humoru, nadbytek patosu, nuda si prakticky po celou stopáž v pozadí významně odkašlávala a poklepávala na ciferník hodinek. Nebo jsem už na tenhle druh zábavy stará...? Nebýt Banderas v kočičím kožichu mou oblíbenou animovanou postavou, nejspíš by se ani na to průměrné hodnocení nevydrápal. 50%(1.10.2012)

 • Davies182
  ***

  Ze začátku solidní nálož akce a dvojsmyslných vtípků, ke konci ale stále stejná omáčka ztrácí na chuti. Nečekaně hodně zklamala absence alespoň cameového výstupu zeleného obra, který v podobném světě prostě chybí - do konce titulků jsem čekal zbytečně. Retrospektivní dějová linka s koťátkem perfektní.(5.12.2011)

 • nash.
  ****

  Kocoura už zřejmě nebavilo dělat křoví unavenému Shrekovi a tak si střihl sólo. A střihl si ho parádně. Svižný příběh vystavěný jako originální kompliát klasických pohádek je plný dobrodružství, akce i humoru, kterým je to celé spíš příjemně okořeněné než naládované proto, aby to drželo při životě, jako je tomu u jiných animáků. Kocour hláškuje, hladce střídá polohy macho a hravá číča, a celé představení kočíruje s jistotou ostříleného borce, který dokazuje že má na víc než přihrávat zelenému zlobrovi a otrvanému oslovi. Nenechá se rozhodit dokonce ani tak bizarním spoluhráčem jako je přerostlé vejce. Tedy kocoure, do kolen jsi mě nedostal, přesto klobouk dolů.(19.1.2013)

 • Matty
  ***

  Mňoukající dobrodruh ve vysokých botách dostal příležitost obohatit své portfolio samostatným celovečerním výstupem. Šance, že dostane další nabídky, je vzhledem k jeho nasazení nemalá. Těch devadesát minut nepřetéká dějem, vyprávění by potřebovalo výraznější padouchy a jasnější vymezení cílů (kočičí heist movie, na nějž je zpočátku zaděláno, se nakonec tak úplně nekoná)… film ale ladně pádí vpřed a nebrzdí ho ani vysvětlující flashback, jehož tušenou otravnost shazují samotné postavy. Záminky k akčním scénám, vedle kocourova vyděračského výrazu dominantnímu lákadlu filmu, scenáristé vytvářejí poměrně nápaditě, i když originalita netkví zdaleka tolik v zápletce jako v multikulti propojení různých pohádek, z nichž, obávám se, české dítě identifikuje minimum (Mother Goose, Humpty Dumpty nebo Jack a kouzelná fazole jsou v anglofonních zemích minimálně tak zlidovělé jako u nás Jeníček a Mařenka nebo Popelka). Nedokážu odhadnout, nakolik kompatibilní s vkusem dětského publika bude kompilační pohádka tohoto typu, vyznavači „čisté“ klasiky, prosté vtipů vhodných do cenzurované verze Prci, prci prciček, ale potěšeni nebudou. Nabídka humoru pro rodičovstvo se z větší části omezuje právě na různé umírněné sprosťárny. Práce s konvencemi dospělých žánrů není tak častá a neagresivní jako v prvních dílech Shreka (kromě zlodějských filmů jsou znevažovány hlavně chorizo westerny a Čičin převlek, nevím, zda záměrně, připomíná zápasníky luchadores), pročež nedětskému divákovi nezbývá, než si užít předně to, jak hezky film s Garfieldovou antitezí v titulní roli šlape. Komu by to nestačilo, může zapřemýšlet nad cílovkou z hlediska genderu. Napohled klukovské dobrodružství spárovalo narcistního kocoura s vejcoidním čímsi (co zřejmě vejce nemá) a emancipovanou kočičí zlodějkou, nemluvě o holčičí náplni filmu s vydatným zastoupením pomilovánihodných zvířátek plyšákovitého typu a choreograficky propracovaných tanečních scén. Apendix: český dabing je stejně nevýrazný jako využití 3D, které souboje činí akorát nepřehlednými. 70%(24.11.2011)

 • B!shop
  ****

  Po mizernejch dilech Shreka jsem na tohle ani nebyl moc zvedavej, ale nakonec hodne prijemny prekvapeni. Pribeh je sice lehce prekombinovanej, ale to nevadi, jelikoz svizne odsejpa, akce i forku je dost a hlavni hrdinove jsou sympataci. Moc jsem sice nechapal to vejce, ale budiz. Animace je na standardne dobry urovni a dabing, obzvlast Banderase, je spickovej. Bez nej by byl kocour polovicni. Takze sice to neni na 5*, ale i tak skvela zabava na 90 minut, kterou si rad nekdy zopakuju.(6.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace