Kocour v botách

Puss in Boots

Kocúr v čižmách

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 87 min

Jako celek ničím originální, zapamatovatelné a vynikající z řady, ale už jen za ty sympatické popkulturní narážky (od pohádek až po Fight Club), příjemný anglický dabing a rozmilost flashbackové verze hlavního hrdiny si to ty tři hvězdy rozhodně zaslouží.(15.12.2011)

Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(24.1.2012)

Ze začátku solidní nálož akce a dvojsmyslných vtípků, ke konci ale stále stejná omáčka ztrácí na chuti. Nečekaně hodně zklamala absence alespoň cameového výstupu zeleného obra, který v podobném světě prostě chybí - do konce titulků jsem čekal zbytečně. Retrospektivní dějová linka s koťátkem perfektní.(5.12.2011)

Cením si hlavně ne úplně pohádkového konce, na 3D kašlu. Vtipné dostatečně, kulturní mix snesitelný. "Náhrada" za poslední dva díly Shreka víc než důstojná.(6.12.2011)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $149,260,504Tržby Celosvetovo $554,987,477Tržby za predaj Blu-ray v USA $42,217,226 //počet predaných kusov 1,470,556Tržby za predaj DVD v USA $48,330,341 //počet predaných kusov 2,732,055║ Spokojnosť, a to hlavne keď si zoberiem ako dopadli Shrek 3 a 4, tak toto bola fakt náplasť. Samozrejme kostra príbehu nič nové nedá ale kocúr a jeho sprievodná partia smerujúca za fazuľkovým dobrodružstvom to krásne celé utiahne bez toho aby ste čo i len na moment mohli trpieť, dej obsahuje skvelé gagy, veľa roztomilých a iskrivých scén, šermovačky a tanečky = delikatesa, nečakané prekvapenie, oplatí sa vidieť v 3D, plus výborný Slovenský dabing. /videl v kine 3D verziu: 80%/(18.12.2011)