Kocour v botách

Puss in Boots

Kocúr v čižmách

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 87 min

Mám rád kočky, takže níž prostě jít nemůžu. Nehledě na to, že tenhle animák se fakt docela dost poved. Nápady, temperament Antonia Banderase a Salmy Hayek a i samotný příběh? Určitě nic z toho, co by bylo v každém druhém animáku současnosti.(3.12.2012)

• PinokKio

Výborná grafika, tuctový příběh. Nedětské diváky se snaží Kocour zabavit spoustou odkazů na jiné filmy, ale ani to mu nejde. Největší průšvih ovšem je, že se u něj moc nebavily ani děti, jelikož humor se z pera scénáristů úplně vytratil.(6.4.2012)

Je to dobré. Pesničky a hudba občas vyčarujú menšie nadšenie, ale v skutočnosti to v sebe nemá nič výnimočné. Keby som to videl ako dieťa, som z toho unesený. AKO VYCVIČIŤ DRAKA bol lepším chlapčenským dobrodružstvom... Pre rodičov odchovaných na westernoch, Zorrovi či Indana Jonesovi skvelá príležitosť baviť sa spolu s deťmi...(7.4.2012)

Příjemná podívaná, nic, co by mě nějak zklamalo a nějaké nadšení nebylo stejně v očekávání, takže pro mě ucházející animák. Rozhodně lepší samotný tenhle kocour, než poslední díl Shreka. Že je to zas kaše s několika přísadami je jasné, ale už jsem si tak nějak zvyknul. Co mi ale trochu vadilo, bylo to rozsekávání obrazu po obrazovce pro 3D efekty. Osobně mi celý 3D leze už pěkně krkem, díky tomu se filmy ku.ví víc a víc. Vůbec se nekouká na děj, celkový obrazový dojem, ale všechno se točí jen proto, aby se filmaři mohli v pár záběrech pochlubit nějakým “vytříbeným“ 3D efektem :-( a to je hnus velebnosti. Tak nám nezbývá, než našim děckám nasadit pěkně výdobitky moderní doby a nechat je kochat se tím vyumělkovaným pseudo3Dsvětem a nechávat jejich zdraví na pospas podobných filmů. Pryč s 3D, bez něho byly filmy lepší a hezčí!!!! ;). Ne, že by KOCOUR V BOTÁCH byl špatný, on je celkem roztomilý, vtipný a v konkurenci animáků lehce nadprůměrný...to 3D drbu obecně.(14.2.2012)

|| Scenár: Tom Wheeler, Will Davies, Brian Lynch | Hudba: Henry Jackman | Produkcia: Latifa Ouaou, Joe M. Aguilar | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: DreamWorks Animation | Rozpočet: 130 miliónov $ | Tržby: 554,987,477 $ || Je to ROZPRÁVKA!!! ako z inej dimenzie. Žiadna samoúčelná brutalita, žiadne prepálené dospelácke pasáže. Je to veľmi blízko kúzelným kúskom, akým boli Lion King alebo Beauty and the Beast, až na to, že remeselná stránka veci od tej doby postúpila kvalitatívne ešte vyššie. Gagov a vtipov je hromada, scenár je nápaditý a svižný, a postavičky na zožratie. Mačacia dvojica naladená na flamenco choreografie je bezdebát najlepším tanečným párom vo svete animákov. Keby boli tvorci vymenili vajco za inú postavu a priopravili jeho konflikt kocúra do hlbšej roviny, mohlo to dosiahnúť aj tie najvyššie emócie. Okrem toho je to ale výborná rozprávka, ktorú by som bez váhania pustil aj svojim deťom narozdiel od drvivej väčšiny súčastných "rozprávok". 85% | HD, HU DTS |(3.7.2013)

• - Ve scéně, kdy Kocour v botách a Valda Cvalda jako malí vytvořili svůj fazolový klub, Valda Cvalda přednesl pravidla: ,,První pravidlo klubu, nemluvíš o tomto klubu. Druhé pravidlo, nemluvíš o klubu." která odkazují na stejné stanovy z filmu Klub rváčů (1999). (Xavi6)

• - Když jsou kocour, Kitty a Cvalík v údolí zlatých vajec, snaží se zvednou vejce, ale nepodaří se jim to. Když však později oslavují, zvedají vejce nad hlavu bez problémů. (chleba24)

• - Kromě trailerů bylo v rámci propagace filmu na internet vypuštěno také video „The Cat Haz Schwagger“, parodie reklamy na Old Spice. (blackarwen)