Kocour v botách

Puss in Boots

Kocúr v čižmách

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 87 min

Jedna z mých nejoblíbenějších postav z příběhů o Shrekovi, chrabrý a nebojácný Kocour v botách, dostala svůj vlastní animovaný celovečerní film o tom, co předcházelo setkání tohoto hrdiny se zeleným zlobrem Shrekem. Což o to, podívaná je to zajímavá, příběh zase tak špatný není, ale bohužel se nejedná ani o příběh, který by mě nějak výrazněji zaujal. Jasně, kocour v botách je zde jako vždy atraktivní, vtipný a neodolatelný, ovšem jedna postava není schopná utáhnout celovečerní film, a její spoluhráči mě bohužel absolutně nebavili. Nicméně uznávám, že nepatřím do cílové skupiny, pro kterou byl primárně zřejmě tento film stvořen, přece jen už nepatřím mezi děti, kterým se tohle asi i může líbit a může je to okouzlit, ale jako dospělý divák říkám, že byly i chvíle, kdy jsem se u toho v kině nudil. Ale to nic nemění na tom, že film jako celek byl docela stravitelný a jak jsem již napsal, kocour v botách zde byl jako vždy výborný a je to i jeho zásluha, že nakonec film považuji alespoň za průměrnou podívanou. Což znamená, že filmu uděluji tři hvězdičky.(11.12.2011)

Líbilo, nic moc jsem nečekal, ale byl jsem příjemně překvapen solidní akcí, občas povedeným vtípkem a přestože to celé může působit dětským dojmem, tak i příběh nebyl špatný. Smíchy jsem se mohl potrhat hlavně při "zvratu" kde všude se Humpty Dumpty ukrýval, aby dohlídl na to, že Kocour spadne do léčky. Příjemná jednohubka. 55%(19.2.2012)

Našťastie ma to tak zaujalo, že som chvalabohu nemusela myslieť na Paranormal activity 2, ktoré sme si pozreli pred Kocúrom. Síce to neskončilo, tak ako som čakala, ale aspoň to bolo iné. Ale aj tak bol najlepší kocúr v tom tanečnom bare a to jeho UUUU.(17.4.2012)

Tak to si zrzavý Catsanova nezasloužil, takhle být vlastními botami nakopán přímo do vajec. Ano, vejce, o ta jde především. Problém není ve zlatých vejcích ani v jejich husí vyprdávačce, zásadní problém je v tamtom vejci, obludném, hnusném a otravném Humpty Dumptym alias Valdovi Cvaldovi. Kdyby ho někdo rozkřápl (třeba o Paroubkovu bradavici) dvě vteřiny po objevení ve filmu, vysloužil by si dotyčný můj nehynoucí vděk a infekčního francouzáka navrch! Přiznejme si však, že "Kocour v botách" trpí více neduhy: málo humoru, nadbytek patosu, nuda si prakticky po celou stopáž v pozadí významně odkašlávala a poklepávala na ciferník hodinek. Nebo jsem už na tenhle druh zábavy stará...? Nebýt Banderas v kočičím kožichu mou oblíbenou animovanou postavou, nejspíš by se ani na to průměrné hodnocení nevydrápal. 50%(1.10.2012)

Bude vás to bavit, rozhodně ne nudit.!! Rychle ubihajici animace, dobře ozvucená a vytvořena.. lehký mišmaš. :-)(24.11.2013)

• - Velký podíl na podobě kocouřího světa měl architekt Guillaume Aretos, který působil jako umělecký ředitel druhého i třetího dílu Shreka (2007). (FMJ)

• - Při vzpomínce na film Zorro: Tajemná tvář (1998), kde hlavní roli ztvárnil právě Antonio Banderas, si jistě vybavíte jednu vlastnost, která herce s jeho filmovým kocourem spojuje. Oba hrdinové po sobe vždy na místě činu zanechávají viditelnou insignii. V tomto případě ne "Z", ale "P" jako Puss. (Conspi)

• - Původně určeno pro přímé uvedení na DVD. (Taninaca)