Kocour v botách

Puss in Boots

Kocúr v čižmách

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 87 min

Na poslední díly Shreka už jsem neměla nervy, Shrekovské kraťasy mě nebraly nikdy, v anglosaských pohádkách si nelibuju... Banderas a Salma mi už leta přijdou vyčpělí... ale světě div se, celovečerní Kocour v botách ovlivněný španělskými rytmy s příměsí zlodějského buddy movie a gigantickou husou místo Godzilly, ono to funguje ;) Nakonec je z toho jednohubka s ideální stopáží, která může potěšit i opakovaně.(28.3.2012)

Mám rád kočky, takže níž prostě jít nemůžu. Nehledě na to, že tenhle animák se fakt docela dost poved. Nápady, temperament Antonia Banderase a Salmy Hayek a i samotný příběh? Určitě nic z toho, co by bylo v každém druhém animáku současnosti.(3.12.2012)

Čekal jsem rozhodně více, ale roztomilý kocour bez Zlobřích přátel mě pobavil, čili splnil svůj účel. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(11.12.2012)

Nebyť detskej predprípravky pre sledovanie blocbusterových akčniakov v podobe scén so sériu ultrarýchlych strihov a chýbajúceho vysvetlenia niektorých záležitostí deja, išiel by som s hodnotením i vyššie. Film totiž poskytol zaujímavý westernový dej prijateľný detskému vnímaniu sveta o honbe za zlatým teľaťom (tu húsaťom) a čo z toho vzišlo. Akceptujúca bola i snová logika rozprávky, no ignorácia vysvetlenia zopár scénok - akokoľvek fantazijného - mi jednoducho vadila.(3.12.2012)

Kocour v botách je fakt dobrej! Já to tušit, ne, kecám, já to věděl, že to bude obstojný i bez ukecanýho oslíka a divnýho Shreka! Vtipný až až, nápaditý a nevěřil bych, jak může chemie a jiskření fungovat v animáči mezi dvouma kočkama.(26.2.2012)

• - Původně určeno pro přímé uvedení na DVD. (Taninaca)

• - Na Kocoura v botách přišlo první víkend po premiéře asi 16 tisíc diváků. (LEGACY)

• - Velký podíl na podobě kocouřího světa měl architekt Guillaume Aretos, který působil jako umělecký ředitel druhého i třetího dílu Shreka (2007). (FMJ)