Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(30.1.2009)

Awesome! Podarený animák kombinujúci skvelý akčný humor a s tradične originálnym scenárom, neotrepanou zápletkou a dobrými postavičkami. Zároveň môže byť pre decká s komplexami veľmi poučnou sebareflexnou pomôckou. 85%.(3.8.2010)

Pro mě osobně největší překvapení tohoto roku. Po Shrekovi 3 (já bych řekl, že i dvojka byl už pěkný vopruz) se není co divit. Neočekával jsem nic jiného, než rádoby vtipné narážky na bojové filmy a žertíky čtvrté cenové... Ale když zde dal jeden z těch co na ně dám 4*, tak jsem si řekl, že na tom možná něco bude... A víte co? Bylo. To je čistokrevný kung-fu film. Stylem výcviku, snímáním bojů, byť přehnaných, ale to byl i takový Tygr a drak. Byl jsem nadšený a tetelil se jak už v kině dlouho ne. Nepotřebuje to laciné narážky, má to skutečně atmosféru. Hlavně na mě zapůsobil prověřovací boj mezi pandou a mistrem o poslední knedlík v misce. To byla nádherná podívaná... Dal bych 4, protože využít potenciál ostatních bojovníků jen v jedné scéně je donebevolající hloupost, ale což. Dám plný počet a budu říkat, že je to za záchvat smíchu při akupunktuře.(5.7.2008)

Otravný hrdina a provařené vtípky, ale taky parádní animace a akční scény. Okamžitě jsem dostal hroznou chuť podívat se na nějaký intersoňácký Šaolin.(21.11.2008)

Když si odmyslíte kýčovitě animovaná zvířátka, zbyde bez zásadnější odchylky stokrát provařený kung-fu bouchací resp. "vycvičovací" příběh, navíc upravený na nejnižší rating přístupnosti, zkrátka podivnost. Muselo by to být mnohem vtipnější nebo inteligentnější, aby zbylo víc... Anebo zajímavější animaci, ta v úvodu byla kouzelná...(21.7.2008)