Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Nevidím dôvod prečo nedať najvyššie hodnotenie, Kung Fu panda má totiž všetko, čo má obsahovať kvalitný animák - sympatické charaktery na čele s nenažranou pandou, záporáka ako remeň, príjemný humor, príjemnú animáciu, sviežu hudbu a hlavne veľké množstvo kung fu. To posledné síce nutné nie je ale spojenie animovaného filmu a kung fu je mojim snom už oddávna a som rád, že to vyšlo takmer bezchybne. Mierne schématický príbeh síce neprináša v zásade nič nové ale skutočnú silu ukazuje Panda práve v bojových scénach a nie nadarmo je mnohými považovaná za regulérny bojový film. Veľmi ľahko si viem predstaviť aj verziu so živými hercami a aj napriek abscencii zvieracích charakterov by som sa určite bavil rovnako výborne.(3.8.2008)

Zábavné a příjemné, ale mohlo se toho ve filmu o kung-fu objevit mnohem více... přesto je tu vidina pokračování, které má naději být podobně kvalitní a vtipné. Postavy jsou namluvené skvěle a jejich animace je velmi pěkná, hlavně samotná Panda je prostě velký sympaťák (co na tom, že zbožňuji Kudlanku:)). Všichni zúčastnění se viditelně bavili a snažili, aby výsledek byl nejlepší. Trochu k dokonalosti chybí, ale kvalita tam prostě je. Milovníci filmnů o kung-fu nebudou mít takovou velkou výhodu oproti obyčejným lajkům, jak by se na první pohled mohlo zdát a to mě možná trochu mrzelo i přesto, že to je spíše výhoda (kdo z dnešního mladého publika je znalec filmů plného kung a fu :)).(2.9.2008)

...a koněčně jsme u toho, poslední třetí animovaný film pro rok 2008. Měli jsme tu Pixarovce, Disneyovce a do třetice si ještě užiju se studiem Dreamworks, který na svět vyslal z těch nejznámějších hlavně Shreka, takže něco za sebou už určitě bude mít. Film je to zábavný, obsahující velkou várku narážek na asijské kungfu filmy té doby, plus obsahuje další slušnou várku narážek na dnešní dobu plus další i když trošku menší várku pravé nefalšované zábavy, jenže mu zase musím ubrat za docela nesympatické postavičky. Když si vzpomenu na psa Bolta, tak musím tvrdit nesympatické, jinak mi to prostě ani přijít nemůže. Kung Fu Panda je možná legrace, ale není to až taková legrace jakou bych si já sám přál. Jack Black si svojí postavu Pandy užívá, sedne mu jako ulitá, respektive jeho hlas na ní sedne jako ulitý, zbytek už je čistý průměr, Hoffman, Liu, Chan, Jolie, Duncan...To všecko už je tak nějak v normálu, sice se to všecko váže na Pandu, ale když už pořádnej animovanej film, tak ať si alespoň pamatuju více jak jednu postavičku z něj. Vždyť i Shrek má oslíka, stejně jako Příšerky s. r. o. jsou dvě. například. Tady mi to prostě nejde a nejde, nemůžu si pomoct. Tím pádem mi tenhle film odpadá a i když je udělaný pěkně, řadí se v animácích mezi průměr.(23.1.2009)

Už po projekci jsem váhal mezi třemi a čtyřmi kousky, a na finální verdikt jsem si tedy musel nechat zavalitého bambusožrouta malinko odležet. Po hodině jsem však zjistil, že jsem se vlastně moc nebavil. Vtipy založené na narážení do stěn jsou vtipné akorát jednou, ale přesto se je tvůrci snaží do filmu vrážet při každé příležitosti (to samé s už v traileru provařenými schody). Přitom mají jinak nápadů plnou palici. Akční scény mají spád, brnkají na ty správné kung-fu struny a pokud zrovna není v záběru Angelina Jolie (tedy její Tygřice), dají se všechna zvířátka považovat za snesitelný komparz pro do medvědího kostýmu "navlečeného" Jacka Blacka. To, že má Panda dost přímočarý děj, mi bylo celkem jedno, jen by pánové z DreamWorks příště nemuseli při edukaci mládeže tolik tlačit na pilu. Při všudypřítomném mentorování jsem měl místy chuť dát si špunty do uší a vyndat je až při dalším souboji, hláškovém expresu či neúmyslném odkazování na How I Met Your Mother. Legendary tenhle animák není, awesome taky ne, ale na ten lepší průměr to ještě zvládá. I když mu občas dochází dech. Slabších 7/10(11.6.2008)

Nikoliv hravostí, nýbrž žravostí se panda vyrovná Shrekovi, jehož popularity pravděpodobně nedosáhne. Důvod je jednoduchý, ba až primitivní – Panda mohla být vtipnější. Což o to, Shrek také, ale nejspíš si to neuvědomíte hned po jeho prvním zhlédnutí. Pestrému zvířecímu světu, kde vedle sebe bez jakékoliv vnitřní logiky koexistují prasata, nosorožci či opice, vévodí titulní panda, který i zásluhou hlasu Jacka Blacka nachází vhodný kompromis mezi roztomilostí, nemotorností a rebelií. Pár dílů by ještě utáhl, třebaže mu po boku věrně nežvaní žádný osel, akorát by bylo zjevnější tvůrčí vaření z vody. Velice obehraná historka sice nachází místo pro mudrující senilní želvu i dojemné flashbacky, ale nedokáže nabídnout žádné překvapení, které by těšilo déle než do dalšího z vtípků. Vtípků vesměs lehčího ražení, jež bránici pouze opatrně šimrají a nadto nemají spacáky, aby se ve vaší mysli mohly zabydlet na delší dobu. Uznávám však, že mne i desátý apel k smíchu založený na Poově (čili Bobkově) těžkotonážnosti dokázal přimět přinejmenším k pousmání. V jedné věci Panda ovšem Shreka bez obtíží poráží. Soubojové scény mezi zvířenou zrežírované často se seriózností wu-xia filmů jsou zatraceně cool. Apendix: Pátráte-li po jiném americkém animáku ovlivněném východními kulturami, doporučuji o chlup vážnější a hrst chlupů lepší Legendu o Mulan. 75% Zajímavé komentáře: Nathalie, Ingrid, BadoXXII(13.7.2008)

• - Všechny bojové styly použité ve filmu, vycházejí ze skutečných bojových umění. Odborníci označili animované bojové styly za velmi věrohodné. (Rodriguez)

• - 118 kilo by ve skutečnosti vážil neohrabaný hlavní hrdina Po. Naučit takového tlusťocha ovládat bojová umění byl oříšek nejen pro jeho mistra kung fu, ale i pro filmové animátory. (Pumiiix)

• - Mnohé z názvů a jmen byly odvozeny z čínských dialektů. Šifu rovná se mistr, Oogway zase želva a například věznice Čorgom je mandarínsky jít do vězení. (Olík)