Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Jsem zvědavej, jestli tenhle rok Pandu ještě něco překoná. Protože Po je SUPER!!! A to říká člověk, který má pro většinu kung-fu filmů z oblastí mimo Asii pouze shovývavý úsměv :)(27.6.2008)

Panda není vůbec originální, není tak vtipný, jako první Shrek ani tak detailně propracovaný, jako filmy od Pixaru (i když místy je animace výborná). Přesto je zábavný a hlavně kung-fu scény v podání pandy červené, kobry, lvice, jeřába, kudlanky ale hlavně obtloustlého pandy jsou geniální a velmi nápadité (zejména závěrečný souboj s gepardím padouchem).(12.4.2009)

Bomba, kterou může animovaná konkurence jen těžko vydýchávat. Dreamworks na stará kolena překonává Pixar. Nečekaně, ale přeci jen výrazně. Ale stále po svém. Madagaskar nebo pokračování Shreka jsou tak očekávané sázky na jistotu, že bych klidně za konkurencí stál stůj co stůj, ale přes všechen respekt k pozitivně ekologickému Wall-Emu je Po někde úplně jinde. Pořád je to totiž právě ta typická jistota, ale má srdce, neuvěřitelnou dávku fandovství bojových umění a hlavně tolik nadsázky, vtipu a sentimentu, že povyšuje odkaz nejklasičtějších disneyovek na novou úroveň. A porovnávání se Shrekem je zde úplně mimo - snad mi nikdo nechce namluvit, že Po jakožto jedinec s touhou stát se odjakživa hrdinou, se dá srovnávat s ubrblaným zlobrem, co se na dobrodružství vydává pouze proti své vůli. Neznámá dvojice režisérů tímto vykročila do světa úspěchů více než rázně.(26.1.2009)

There is no secret ingredience, its just you. Veľmi milé prekvapenie. Celý film pôsobí sviežo a neobohrato. Vidieť, že sa tvorcovia pri tvorbe bavili a tá zábava je prenesená aj na diváka. Humor nie je nanútený (ako to bolo v strašne slabom Shrekovi 3), ale je príjemný a dávkovaný v rozumných intervaloch. Je mi veľmi sympatické, že film ako celok sa neberie príliš vážne, množstvo prevarených a už stokrát videných scén je natočených inak a ja osobne som pri filme strávil veľmi príjemný čas. Postavy sú sympatické a ich hlasy hviezdne. Mieša sa tu veľa dobrých nápadov (prostredie, bojové scény...) a celé je to zabalené do veľmi pekného obalu. Záporák je nadmieru vydarený ( čo v rozprávkach nejak zvykom nie je) a hlavný hrdina Po sa stane obľúbencom pre množstvo detí či dospelých ( už len preto, že je to maco:). Animácia, hudba, nápady, postavy, gradácia - to všetko funguje. Podobne ako Legenda o Mulan, je aj Kung Fu Panda veľmi vydarený zábavný animák z prostredia Číny (i keď u mňa slabší)..............Včerajšok je minulosť, zajtrajšok je tajomstvo, ale dnešok je dar!.............80%(16.6.2008)

rozpočet : $130 million otvárací víkend : $60,239,130 tržby celosvetovo : $631,895,941(10.6.2008)

• - Poovi zvířecí pomocníci představují pět skutečně existujících zvířecích stylů kung-fu: styl tygra, styl jeřába, styl kudlanky, styl hada a styl opice. (cubajz)

• - Jméno Tai Lung je pocta Lung Ti, populárnímu herci, který se objevil v mnoha kung fu filmech bratří Shawů. (HellFire)

• - V septembri roku 2005 štúdio DreamWorks získalo herca Jacka Blacka ako hlas k hlavnej postave. O mesiac na to sa k Jackovi Blackovi pridali všetky ostatné herecké postavy, ktoré môžme počuť vo filme. (Blackberry)