Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

To byla taká sranda po součtových vzorcích, oxosloučeninách a Vrchlickém... Jaj, pohodová, odpočinková, animovaná zábava... ;-)(5.10.2008)

Bomba, kterou může animovaná konkurence jen těžko vydýchávat. Dreamworks na stará kolena překonává Pixar. Nečekaně, ale přeci jen výrazně. Ale stále po svém. Madagaskar nebo pokračování Shreka jsou tak očekávané sázky na jistotu, že bych klidně za konkurencí stál stůj co stůj, ale přes všechen respekt k pozitivně ekologickému Wall-Emu je Po někde úplně jinde. Pořád je to totiž právě ta typická jistota, ale má srdce, neuvěřitelnou dávku fandovství bojových umění a hlavně tolik nadsázky, vtipu a sentimentu, že povyšuje odkaz nejklasičtějších disneyovek na novou úroveň. A porovnávání se Shrekem je zde úplně mimo - snad mi nikdo nechce namluvit, že Po jakožto jedinec s touhou stát se odjakživa hrdinou, se dá srovnávat s ubrblaným zlobrem, co se na dobrodružství vydává pouze proti své vůli. Neznámá dvojice režisérů tímto vykročila do světa úspěchů více než rázně.(26.1.2009)

...a koněčně jsme u toho, poslední třetí animovaný film pro rok 2008. Měli jsme tu Pixarovce, Disneyovce a do třetice si ještě užiju se studiem Dreamworks, který na svět vyslal z těch nejznámějších hlavně Shreka, takže něco za sebou už určitě bude mít. Film je to zábavný, obsahující velkou várku narážek na asijské kungfu filmy té doby, plus obsahuje další slušnou várku narážek na dnešní dobu plus další i když trošku menší várku pravé nefalšované zábavy, jenže mu zase musím ubrat za docela nesympatické postavičky. Když si vzpomenu na psa Bolta, tak musím tvrdit nesympatické, jinak mi to prostě ani přijít nemůže. Kung Fu Panda je možná legrace, ale není to až taková legrace jakou bych si já sám přál. Jack Black si svojí postavu Pandy užívá, sedne mu jako ulitá, respektive jeho hlas na ní sedne jako ulitý, zbytek už je čistý průměr, Hoffman, Liu, Chan, Jolie, Duncan...To všecko už je tak nějak v normálu, sice se to všecko váže na Pandu, ale když už pořádnej animovanej film, tak ať si alespoň pamatuju více jak jednu postavičku z něj. Vždyť i Shrek má oslíka, stejně jako Příšerky s. r. o. jsou dvě. například. Tady mi to prostě nejde a nejde, nemůžu si pomoct. Tím pádem mi tenhle film odpadá a i když je udělaný pěkně, řadí se v animácích mezi průměr.(23.1.2009)

Na jedno zhlédnutí dobré...konec komentáře, dokud ho nenapíše Princezna..achjo(10.1.2009)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $215,434,591Tržby Celosvetovo $631,155,295║ Posledné roky ovládli filmový trh z časti aj CGI rozprávky, pokiaľ ešte pár rokov dozadu ich bolo v priemere v počte tak 2-3 na celý rok a kvalitou nespadali pod priemer, teraz by sa ich dalo narátať veselo cez 10 a kvalitatívne väčšina dopadne dosť podpriemerne, jedná sa hlavne o Európske produkcie, či od menej známych Amerických štúdii ako Warner Bros., Sony. Dokonca aj najväčší konkurent Dreamworks, CGI giganta ako je Pixar, sa dokáže pošmyknúť a ponúknuť len priemer ako bol veľmi očakávaný „hit“ Shrek 3. Teraz od nich prichádza akčne ladená Kung Fu Panda a necháva zabudnúť na slabšiu animačnú nádielku roka 2007 a opäť nastoluje vysokú úroveň prevedenia, či už po technickej stránke ale hlavne aj po obsahovej, k tomu treba spomenúť aj tú pre diváka najpríjemnejšiu čiže humornú. Prvý dojem z tohto projektu ale nebol tak hneď zrejmý, že by sa mohlo jednať o opätovný nástup na popredné miesta medzi špičku v novodobej CGI animácii. V prvom rade dosť odrádzal nijako moc zaujímavý trailer, lebo ten nám ponúkal v zostrihu scénok, len karate kúsky predvádzané zvieratami ako tiger, had, opica a dokonca aj kobylka! Takže môj pocit nadobúdal dojmu, že ide o nejakú nevydarenú paródiu na Kill Bill či iné filmy ladené karate súbojmi. Z mojej strany bol spočiatku o projekt nezáujem, až ma presvedčila komerčná úspešnosť, ktorá sa dá porovnať takmer z Oscarovým hitom Ratatouille. Cesta smer kino, sa nakoniec bohato vyplatila, okrem toho že tvorcovia filmu stvorili svižný príbeh o hrdinstve s prvkami príjemného humoru, bol film navyše obohatení aj o skvelý Slovenský dabing, ktorý nám môžu závidieť aj naši susedia. Príbeh si berie tak trošku vzor zo starých Ázijských kung-fu filmov, spomeniem napríklad takú 36. komnata Shaolinu , kde sa ocitne neskúsený smoliar s vnútorným fandením pre tento druh bojového umenia a vydá sa na ťažkú cestu výcviku. A týmto postupom sa vydáva aj Panda s menom Po aby najprv ako nadšenec spoznala svoje veľké vzory z chrámu na kopci a neskôr sa sama mohla stať obávaným bojovníkom ale aby k tomu prišlo musí podstúpiť v krátkom časovom úseku náročný výcvik pod vedením majstra Tai Lunga. Réžia: Na projekte sa podieľali debutanti Mark Osborne a John Stevenson, ktorý to nemali zrovna kvôli už dosť krát prevarenej téme ľahké, veď si len spomeňte, kedy naposledy si dali Jet Li, Jackie Chan(daboval opicu v originálnej verzii) či Jason Statham pauzu od ich tradičných karate kopancov. V tomto smere teda nieje núdza o tento žáner a teda aj keď máme možnosť sledovať to čo už poznáme z mnohých hraných karate filmov, tu to je dá sa povedať po prvý krát zasadené do zvieracieho sveta a tým to príde aj akési neokukané, lebo karate kúsky na celej ploche príbehu vo svete animácie, pokiaľ ma pamäť neklame ešte neboli doteraz využité. /videl v kine: 90%/(18.7.2008)