Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Docela zklamání. Čekal jsem víc vtipu, nápaditosti a zábavy vůbec. :-((23.10.2008)

Tohle je jeden z nejlepších animovaných snímků. Super na něm je to, že funguje stejně dobře jak komedie pro děti, tak i jako akční biják. Například scéna útěku tygra z vězení úmyslně připomíná videohru a pandův souboj o masový knedlíček zase odkazuje na nejslavnější snímky Jackieho Chana. Výborná zábava i po několikátém zhlédnutí.(1.5.2010)

Jsem zvědavej, jestli tenhle rok Pandu ještě něco překoná. Protože Po je SUPER!!! A to říká člověk, který má pro většinu kung-fu filmů z oblastí mimo Asii pouze shovývavý úsměv :)(27.6.2008)

Fajn animák, ale potvrdila se moje obava, že půlka fórů bude ve stylu "panda neumí kung fu a někdo ji mlátí". Jinak, Jack Black ruluje jako obvykle, na bitky se zatraceně dobře dívá a úvodní scéna je legendary. "There is no charge for awesomeness" :) 7/10 btw. Tu taktiku DreamWorks "necháme to nadabovat spoustu slavnejch lidí, abychom nalákali diváky", začínám těžce nesnášet. Krom Angeliny tam má každá vedlejší postava tak tři věty, tudíž je prakticky putna, kdo je mluví.(12.6.2008)

Když potká sob soba, mají radost oba. A když potkám já pandu, mám z toho nejen radost, ale i srandu. Panda s pupkatým panděrem a její mocné kung-fu. Očekával jsem klasickou dreamworksovku. Tedy jeden popkulturní odkaz za druhým bez ladu a skladu, ohranou střihovou sekvenci na známou popovou hitovku a spoustu parodických vtípků viděných již (minimálně) stokrát jinde. Čínští svatí divte se, ale někdo dostal spásný nápad neudělat to jako parodii na kung-fu filmy, ale jako naprosto regulerní, byť samozřejmě odlehčený a dětem přístupný, kung-fu snímek se vším co to s sebou přináší. Jak s klady, tak i zápory. Tahle pandí odyssea sice není jedním z vrcholů kung-fu žánru, ale je nejlepším animovaným zástupcem tohoto žánru, co znám (na druhou stranu jich moc neznám). A kdo by byl řekl, že se doposavad nejlepších a nejnápaditějších akčních sekvencí letošního roku dočkám v animáku pro celou rodinu. Doufám tedy, že si to u mě mistr Shifu a jeho učedníci nerozhází druhým dílem, který na sebe asi nenechá dlouho čekat. Skoro se mi chce dodat, že bohužel.(14.6.2008)