Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA, 2008, 92 min

Jsem zvědavej, jestli tenhle rok Pandu ještě něco překoná. Protože Po je SUPER!!! A to říká člověk, který má pro většinu kung-fu filmů z oblastí mimo Asii pouze shovývavý úsměv :)(27.6.2008)

Moc příjemná záležitost, která neztrácí kouzlo ani dabingem. Celé čínské prostředí je moc krásně udělaný, příběh je poctou klasickým kungfárnám, vtipy fungují, hudba je vynikající. Po Úžasňákových pro mě asi nejlepší animák.(24.7.2008)

Najlepší kung-fu film od čias Tigra a draka. Vážne. Ako akčný film to funguje dokonale. Bojová choreografia je fantastická, "akčná kamera" šialená, "efekty" veľkolepé a všetko brilantne graduje k bombastickému vyvrcholeniu, ktoré je stopercentnou adrenalínovou peckou. V komediálnej rovine je to trošičku horšie, predsa len je tých pádov a výpraskov, ktoré panda vytrpí, trochu veľa, ale ešte stále je to taká dobrá zábava, že som chvíľu uvažoval o absolútnom hodnotení.(15.7.2008)

Když potká sob soba, mají radost oba. A když potkám já pandu, mám z toho nejen radost, ale i srandu. Panda s pupkatým panděrem a její mocné kung-fu. Očekával jsem klasickou dreamworksovku. Tedy jeden popkulturní odkaz za druhým bez ladu a skladu, ohranou střihovou sekvenci na známou popovou hitovku a spoustu parodických vtípků viděných již (minimálně) stokrát jinde. Čínští svatí divte se, ale někdo dostal spásný nápad neudělat to jako parodii na kung-fu filmy, ale jako naprosto regulerní, byť samozřejmě odlehčený a dětem přístupný, kung-fu snímek se vším co to s sebou přináší. Jak s klady, tak i zápory. Tahle pandí odyssea sice není jedním z vrcholů kung-fu žánru, ale je nejlepším animovaným zástupcem tohoto žánru, co znám (na druhou stranu jich moc neznám). A kdo by byl řekl, že se doposavad nejlepších a nejnápaditějších akčních sekvencí letošního roku dočkám v animáku pro celou rodinu. Doufám tedy, že si to u mě mistr Shifu a jeho učedníci nerozhází druhým dílem, který na sebe asi nenechá dlouho čekat. Skoro se mi chce dodat, že bohužel.(14.6.2008)

To byla taká sranda po součtových vzorcích, oxosloučeninách a Vrchlickém... Jaj, pohodová, odpočinková, animovaná zábava... ;-)(5.10.2008)

• - Mimiku hlavních postav animátoři vytvořili podle gestikulace dabujících herců, zachycené na videokameru. (Amplifier)

• - Pandu Po cvičí v bojových uměním mistr Siffu, přičemž čínsky je "siffu" mistr. (cubajz)

• - V septembri roku 2005 štúdio DreamWorks získalo herca Jacka Blacka ako hlas k hlavnej postave. O mesiac na to sa k Jackovi Blackovi pridali všetky ostatné herecké postavy, ktoré môžme počuť vo filme. (Blackberry)