Dobrodružstvo pri obžinkoch (TV film)

Komedie

Československo, 1968, 69 min

Kratší spôsob, ako sa zoznámiť s dielom naordinovaným ako povinné čítanie. Pery sa zľahka uškrnú kvôli zámene identít, oku lahodia herecké výkony a srdce zaplesá pri spôsobe prezentovania národnej hrdosti. Láska však vznikla príliš rozprávkovo - padnutím do oka, navyše sa nedoriešilo spojenie dvoch ľudí s odlišným postojom k národnej otázke a zápletka sa vyriešila veľmi jednoducho na to, ako začala.(1.10.2013)

Černobílé národní obrození s přehrávajícími herci a naivními a omšelými zápletkami.(6.4.2015)

Slovensko-maďarské vzťahy a vlastenectvo predminulého storočia sa dajú podať aj humorne a toto povinné čítanie patrilo v škole medzi tie obľúbené. Má to dej, humor, herecké výkony sú výborné a nie nadarmo patrí k hlavným postavám aj najkrajšia slovenská herečka svojho obdobia Milka Vášáryová. Viacnásobná zámena postáv baróna, inžiniera, grófky a slúžky je nevyjasnená až do konca a v zmätku strácajú súvislosť aj ďalšie postavy. –––– Na päť krokov! Vidíte tento kosák? – Ó, tá je surová! – Pozor barátom, lebo ťa kosákom ďobne.(23.12.2013)

Hodnotiť príbeh, dialógy a myšlienku, mi príde hlúpe, keďže je tento film na motívy skvelej hry, je to samozrejmosťou. Vyzdvihujem teda herecké výkony a tzv. divadelné spracovanie. Bolo to veľmi milé :-)(24.12.2013)

....v čase povinného čitania literatúry na škole to spríjemnilo a spopularizovalo povinné čítanie.Nasmial som sa už vtedy ,keď som povinné čítanie kníh mal nasmiech.PS:v súčasnosti niečo ako čitateľský denník alebo rozpis diel,ktoré je nutno pričitať do maturity - neexistuje resp.existuje len vo veľmi oklieštenej forme.(24.4.2015)