Zobani (TV film)

Česko, 1993, 90 min

Tenhle snímek mě svou intenzitou zcela dostal a nemalou měrou se na tom podílel i Miroslav Etzler, který v roli mazáka hraje a šikanuje s mrazivou přesvědčivostí, ale pozadu nezůstává ani zbytek hereckého ansámblu. Mírná přehnanost filmu tu není vůbec na škodu, protože divák si uvědomí děsivý rozměr tohohle televizního filmu až po jeho shlédnutí spojený s varováním, že šikanování s hroznými následky nemusí probíhat jen na vojně. Tohle je zajímavý počin, který nemá chybu.(14.11.2009)

Tři hvězdičky za výkon M. Etzlera. Hlavní "hrdina", neduživý filozofující knihovník, je bohužel naprosto nesnesitelný.(22.12.2006)

Hodně dobře natočené. Až se mi nechce věřit, že je něco takového možné. Ještě že mě už vojna minula, jinak bych se asi trošku bál.(16.3.2008)

No jo sv*ně jsou snad všude obzvláště na vojně to musela být hrůza. Nesnáším šikanu a sama vím tak trochu o čem mluvím. Ač nemám vůbec ráda Miroslava Etzlera(celera)tak v tomto filmu zahrál padoucha(kteří mu dou nejlépe)naprosto přesvědčivě.Nejvíce mě pobavila scéna kdy se Etzler válí po zemi a dělá BŮ.(4.10.2012)

Naprosto neuvěřitelným způsobem zahraná TV inscenace o vojenské šikaně v ČSSR. No žádní Chlapci a chlapi! ;-)(19.2.2007)