poster

Na hraně lásky

 • Velká Británie

  Edge of Love, The

Drama / Romantický / Válečný / Životopisný

Velká Británie, 2008, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  **

  Snová záležitost poukazující na tenkou hranici lásky a nenávisti, k tomu si přimíchejte trochu těch válečných traumat a nudná rádoby psychologická záležitost je na světě.(21.12.2012)

 • VenDulin85
  ****

  Těžko říct, kdo je tu hlavní postava, protože tu máme dvě hrdinky a dva hrdiny a všichni se tak nějak přetahují o pozornost, ale.. o to tu nejde, důležitější je to, že se na to dá koukat, aniž by chtěl člověk telefonovat se záchodem. Krásně propojené drama s romantíkou a válkou, do toho pěkné verše jednoho notorického děvkaře, pardon básníka, prostě pecka, kterou naštěstí natočili Britové. Příjemně mě překvapil Cillian Murphy, pořád jsem si říkala, jestli zůstane pořád zasněný, nebo mu z té války hrábne (jako v Batmanovi) a víte co? Spoilers! :-)(27.8.2014)

 • Rosomak
  ***

  Zase Keira. A Zase čeká, až se jí z války vrátí její milý. Ona ta analogie s Atonementem není zas tak mimo. Nejen, že oba příběhy vypráví dost podobný příběh, ale totožnost se objevuje i ve výrazových prostředcích filmu a v jeho balancování na hraně kýče. Na jednu stranu je film schopný tu a tam ukázat opravdu dobrou sekvenci (např. paralelní montáž, kdy je Cillian Murphy na frontě a Keira rodí...) a na druhou to zase dokáže vždy schodit nějakou strašně prvoplánovitou scénou. Když tak nad tím přemýšlím, kdyby v tom filmu nehráli herecké jistoty (Knightley, Murphy, Millerová) a nemělo to tak pěknou vizuální stránku, vlastně by nebylo ani proč na to koukat...(11.10.2008)

 • Krissty
  *****

  Nevím, co pochválit dřív.. Dokonce ani nevím, koho pochválit dřív.. Keira Knightley byla nádherná a vynikající jako vždycky a Cillian Murphy se pomalu ale jistě stává mým velkým oblíbencem.. Je úžasný a hodně zvláštní :) Sienna Miller mě trošku překvapila, byla vážně fantastická.. Dále bych pochválila hudbu, příběh, ale především tu kameru!!! To byla nádhera! Ze všech záběrů by se daly udělat dokonale stylizované fotografie, opravdu pastva pro oči!!! Snad jen rozjezd byl pomalejší, ale jakmile jsem se do příběhu naplno vžila jsem se od něj nemohl odtrhnout.. Především po Cillianově návratu z války to opravdu stálo za to, on i Keira předvedli něco fantastického, ale to už se opakuji :) Jsem nadšená!(10.5.2012)

 • emma53
  *****

  "Přišla ta neznámá, sdílet můj pokoj v domě. Byla tak divná, s šílenstvím ptačím, posedlá přišla se světlem šalebným skrz pružnou zeď, oblohou posetý a světlem jejích paží sťatý, já konečně teď vím, že beztrestně smím strpět ten pohled na hvězd závoj zlatý." - Z příběhu téměř baladického, protkávaného poezií Dylana Thomase s velmi silnými momenty jsem byla nadšená a nechápu tak nízké hodnocení ostatních. K tomu vynikající herecké výkony v čele s krásnou Keirou, s kterou souhlasím, že "život není jenom o slovíčkách a příbězích". A pro nás, pro většinu asi platí i slova Williama: "Vy všichni, co vy víte o válce........?".(31.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace