30 dní dlouhá noc

Noc dlhá 30 dní

30 dní dlhá noc

Horor / Thriller

USA / Nový Zéland, 2007, 113 min

Další hororová celuloidová veteš? Ani ne. Už jen proto, kolik špatných hororů měsíčně vychází – razí si to pochopitelně sofort na DVD. Nepřátelé jsou správný samorosti, mihne se tu i über-actor Foster, Slade kmitá mezi strachem a masakrem... jen by bylo záhodno, aby script popoháněl herce i po zajímavějších končinách, než je půda omšelýho baráku.(16.12.2007)

• Renton

Scénář: Steve Niles, Stuart Beattie, Brian Nelson .. Stupiditou nasáklá sračka nedozírných rozměrů!! 113 minut utahaná, směšná, ba debilní komerční upířina. Zatraceně ubohá je jak její atmosféra tak zvláště pekelně hloupé dialogy, rádoby cool zpracování a především celý ehm propracovaný příběh. Styl je efektní, ale pořád JEN průměrný a jediný by se dal považovat za "pozitivní." Jinak NIC! __ Ještě, že jsme šli po kině na pivko (nejedno:-)), jinak bych měl totálně zkažený celý večer... ___ Vztyčený prostředníček pro všechny "podplacené" recenzenty! :´((4.11.2007)

Skvělý horor na který se určitě vyplatí zajít do kina. K dokonalosti ale něco prostě chybí. Možná lepší dialogy a scénář. I přes docela originální přběh jsem se občas docela nudil a atmosféra místy pokulhávala. Josh Hartnett opustil hraní v blboučkých komedií pro teenagery a roli šerifa Ebena jsem si v jeho podání celkem užíval. Dávám tedy nakonec 4 hvězdičky, ale je to tak na 70%.(4.12.2007)

Zbytočne dlhé a za niektoré úseky scenára by som okamžite staval k múru, ale tá ATMOSFÉRA, tie infarktové ľakačky a tie nekompromisné gore efekty (snežné rýpadlo a odtínanie hlavy sekerou nad drvičom jasne vedú) mne osobne stačia k pocitu, že som videl jeden z najlepších hororov za posledných 5 rokov. Fyzická intenzívnosť hodná Snyderovho Úsvitu mŕtvych.(3.1.2008)

• EdaS

Zklamání. Nevím jak kdo, ale já u filmů oceňuji jednu drobnost - příběh. Tady je jen zajímavě nahozená výchozí situace, která nijak negraduje. Po třiceti minutách mě 30 dní dlouhá noc přestávala bavit a začal jsem vzpomínat - na Carpenterovu Věc i na její předobraz The Thing From Another World a snil o tom, jak bych je viděl na plátně raději než další hodinu stále stejných útoků trapně vyfešákovaných ledních upírů, kteří mají kromě tesáků huby plné zoufale špatných hlášek. Od Sladea jsem po slibném debutu čekal věru víc. 50% Vzhledem k místnímu nadhodnocení volím nižší hvězdičkovou variantu.(5.11.2007)