Delta fór

Delta Farce

Horúce strely v Mexiku

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2007, 90 min

Předpokládám, že tohle není film, který si pustí někdo, kdo očekává seriózní zábavu, ale někdo, kdo chce vypnout, nevadí mu pitomosti, jednoduchost a parodie. A v rámci těchto předpokladů jde o průměrný film, který takového člověka ani moc neurazí. Musím uznat, že se našlo i pár okamžiků, kdy jsem, se dobře zasmál. Navíc, kdo zná Jeffa Dunhama, uvidí ho v krátké scéně s Jose Jalapeno On a Steek :). 50%(16.6.2010)

• Malarkey

Vcelku je ten název, ačkoliv je pitomý, přesný pro celý film, který se sice fórem snaží být, ale nemá na to v žádném případě. Delta fór je totiž film, který se snaží být vtipný díky demenci vojáků, kteří si spletou Irák s Mexikem a hrají si na hrdiny. Přiznávám, že občas se některý takový film povede, což jsou čestné výjimky, ale zase když už se povede nedá se brát vážně. To nikdy. Demence je totiž všude a ačkoliv se herci snaží být co nejvíce blbý, stejnak jim to nevychází a spíše přecházejí k trapnosti než vtipu. Ačkoliv jedna hvězdička tu přesto je. Ta patří postavě, která ať hraje kdekoliv, všude je geniální. Danny Trejo a ještě v roli, kterou bych opravdu nečekal: Carlos Santana. Kvůli němu to stojí za tu námahu to vidět. A i když se nejspíš nezasmějete tak důrazně, jemu fandit každopádně budete. --- Everette, kde jsi vzal ten kanón? - To je 12ti librový 1875 Napoleon. Jen amatér by tomu říkal kanón. - Myslel jsem, že ti soud zakázal motat se kolem kanónů - Ale jen ve státě Georgia.(7.10.2007)

• F.man

Tak tohle byl opravdu jeden velký fór. Nebrat. You look like a retarded Chewbacca.(1.7.2010)

• Hellboy

Film o bandě těch největších debilů, jaké si může člověk představit. Bohužel to není tak vtipné, jak by mělo. Protože samotný film je právě tak kvalitní jako jeho hlavní hrdinové. Dívat se na to dalo a několikrát jsem se fakt zasmál, ale celkově fakt nic moc a za měsíc si na to už nevzpomenu (podobně jako třeba na Super Troopers). 40%(16.10.2008)

• zdepapepa

Ne. Ne, ne, ne, ne, ne. Takhle se komedie prostě NEtočí. Jediný kdo to jakž takž zachraňuje je Danny Trejo aka Carlos Santana (jo, jako ten kytarista) Doporučuji pouze jako film k mučení svých kamarádů...(25.1.2008)

• - Režisér C.B. Harding si zahral malú úlohu poštára. (m.a.t.o.)

• - Vo filme si mal zahrať aj Jeff Foxworthy, ale kvôli nabitému programu musel svoju účasť odrieknuť. (m.a.t.o.)

• - Keith David (Sgt. Kilgore) počas natáčania nešťastnou náhodou spadol a zlomil si dve rebrá a dva stavce chrbtice. Scénu v kasárňach, ktorá sa práve vtedy točila, napriek tomu s bolesťami dokončil, a až potom odišiel do nemocnice. (m.a.t.o.)