Úhel pohledu

Vantage Point

Uhol pohľadu

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 90 min

Je to dokonale hrdinské, navýsost proamerické a detailně předvídatelné. Ale za ty směšné peníze to režisér rozjel ve vysokooktanovém stylu, který nepoleví ani vteřinu a když do rolí nekompromisních ranařů s kvéry v ruce obsadíte Dennise Quaida, Matthewa Foxe či Edgara Ramireze, nemůžete šlápnout vedle. Velmi spokojených a silných 3 a ½*. S vědomím, že druhé projekci se vůbec bránit nebudu, už jen pro tu sympatickou délku.(3.8.2009)

• flanker.27

A tak končí ďábelský plán teroristů na jedné malé holčičce, prezidentovi je opět nasazena ochrana, svobodný svět může vydechnout úlevou a pak končíme dřív, než začne pomalejšímu divákovi pracovat mozek. Nápad s několika úhly pohledu a dynamické honičky bohužel nevyváží neskutečně překombinovanou a děravou zápletku. O co že těm teroristům šlo a co že byli zač?(5.9.2009)

NA HROMNICE O DEN VÍCE se potkává s "24". Nic geniálního, ale prožívat teroristický útok stále dokola mě bavilo, je to správně traumatizující, stejně tak, když se zmanipulované kladné postavy v jednom okamžiku pustí do sebe, plus pár dobrých cliffhangerů a zvratů a celkově slušné tempo. Závěrečná autohonička sice průměr, ale hrdinnému prezidentskému bodyguardovi Quaidovi jsem při ní držel všechny palce, co po těle mám.(15.9.2008)

Na začátek musím říci, že jsou to silné 3*. Dále už musím pokračovat tuctovosti. Bohužel film dává přesně to, co obyčejný divák potřebuje. A to mu taky sežerete. Bohužel pro film je silná předvídatelnost. Já osobně jsem, ač jsem nechtěl, dokázal předpovědět, co, kdo, jak a s kým. Asi jsem nový Chuck Norris, či já vím. Ale film mě nezamotal ani na chvíli a všechno mi bylo předem jasné. Až na jeden menší detail, ale ten se mi tady nechce rozebírat. Mé hodnocení dávám jen díky hereckému obsazení, které mě silně potěšilo a já se nemusel dívat na nějakého otravného mongola, který by mě sral až do morku kosti. Jako oddechovka před pátečním nováckým pornem výborně.(22.6.2012)

Postavy si Hrají na Honěnou, scénář na scHovávanou. Bašta popkornového relativismu, která nabízí ideově obstarožní, ale nečekaně svižnou a formálně precizní skládačku. Jen škoda, že perspektiva, která by mě bývala zajímala nejvíce, se rozplynula, že odpovědi, které měly být alespoň naznačeny, zůstanou někde ve skriptu v poznámce pod čarou. Deset minut, miláčku? Tssss.... 7/10(12.7.2009)

• - Pro natáčení v Mexiku se musely vyrobit kulisy náměstí v Salamance. Replika byla o něco menší, než originál. (don corleone)

• - Představitel prezidenta USA William Hurt se před natáčením sešel s Billem Clintonem, aby se s ním o roli hlavy státu poradil. (109)

• - Premiéra filmu se odehrála 12. února 2008 právě ve městě Salamanca ve Španělsku. Zúčastnil se jí režisér i hlavní představitelé filmu. (don corleone)