poster

Úhel pohledu

 • USA

  Vantage Point

 • Slovensko

  Uhol pohľadu

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  ****

  Mozno niektorim z vas bude trosku liezt na nervy niekolke vratenie sa spät ku 12-stej hodine, kde sa ma odohrat utok na prezidenta Spojenych statov z pohladu redakcie spravodajstva (Sigourney Weaver), ochrankara (Denis Quaid), turistu (Forest Whitaker), alebo aj samotneho prezidenta (William Hurt). Preto sa aj film vola Uhol pohladu. Avsak pacilo sa mi postupne rozuzlovanie pribehu ako puzzle a hlavne konecna, celkom slusne natocena nahanacka. Avsak celkom slusne mali tvorcovia premyslene aj to, v akom poradi sa ktory uhol pohladu divakovi ukaze. Mozno by som sa uplne na konci vratil este k tym osobam, ktore boli ukazane na zaciatku filmu, napriklad na redakciu spravodajstva, teda aspon k ludom, ktori to prezili... 14.05.2015 _______ Dennis Quaid - (Thomas Barnes) +++ Matthew Fox - (Kent Taylor) +++ Forest Whitaker - (Howard Lewis) +++ Bruce McGill - (Phil McCullough) +++ Édgar Ramírez - (Javier) +++ Zoe Zaldana - (Angie Jones) +++ Sigourney Weaver - (Rex Brooks) +++ William Hurt - (Prezident Ashton) +++ Hudba: Atli Örvarsson +++ ________ (Videl v kine 11.03.2008) +++(12.3.2008)

 • Boss321
  ****

  Pro mě obrovské překvapení. Snímek, od kterého jsem nečekal nic jiného než jen tuctovou podívanou a dostalo se mi velmi svižného a nápaditého filmu. Přesně v okamžiku, kdy už mne opakování atentátu začalo trochu nudit, přišla na řadu prvotřídní honička, při které jsem místy ani nedýchal. Nemám co zásadního snímku vytknout, snad jen přílišnou vykonstruovanost, ale bez té by asi podobný příběh natočit nešlo. Pete Travis si odbyl skvělou celovečerní premiéru a určitě o něm ještě v budoucnosti uslyšíme. Slušné čtyři hvězdčiky, trochu se i divím, že Úhel pohledu má jen 70%........(14.6.2008)

 • EdaS
  ***

  Těch "úhlů pohledu" je tam tolik, že to brzdí spád a tempo vyprávění. Úvod je strhující, bohužel se k hodině dvanácté vracíme tolikrát, že to přestává být trochu zábava. Jinak jde ale o slušnou adrenalinovou jednohubku. Z Travise by něco mohlo být.(30.3.2008)

 • kleopatra
  ****

  Že to řeknu zrovna já, to už neni jen tak, ale honičky a vůbec celá akční složka filmu byly strhující. Takhle nějak by to mohl natočil třeba Pakula, kdyby mu dneska bylo třicet a nechtěl po hercích a scénáři zázraky. 3,5 a chlup *.(3.6.2008)

 • Psema
  ***

  Pakliže se mi někdo snaží hodinu tlouct do hlavy, jak moc inteligentní chce jeho film být, aby to pak v závěru úplně zmršil, tak zkrátka nemůžu nebýt na*raný jako capart, kterému někdo sebral strašně hezkou figurku na hraní. Neustálé vracení se na začátek mě napočtvrté začalo silně iritovat, abych ho pošesté s konečnou platností nenáviděl a když už se tvůrci konečně rozhodli, že Dennise Quaida pustí do ulic, aby těm šmejdů rozkopal obě půlky, vytáhnou pointu o vyměklých teroristech, za níž bych dal nejraději někomu do huby. Být to první epizoda sedmé sezóny "Dvacetčtyřky", vrněl bych blahem, takhle zklamaně vypouštím dým a doufám, že si Jack Bauer na Travise vzpomene, až začne likvidovat padouchy i na stříbrném plátně. Honička Salamancou totiž nemá chybu. 5/10 P.S.: Poprvé v životě jsem chtěl, aby Forest Whitaker zemřel hodně krutou smrtí. Damn it!(1.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace