Úhel pohledu

Vantage Point

Uhol pohľadu

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 90 min

Pakliže se mi někdo snaží hodinu tlouct do hlavy, jak moc inteligentní chce jeho film být, aby to pak v závěru úplně zmršil, tak zkrátka nemůžu nebýt na*raný jako capart, kterému někdo sebral strašně hezkou figurku na hraní. Neustálé vracení se na začátek mě napočtvrté začalo silně iritovat, abych ho pošesté s konečnou platností nenáviděl a když už se tvůrci konečně rozhodli, že Dennise Quaida pustí do ulic, aby těm šmejdů rozkopal obě půlky, vytáhnou pointu o vyměklých teroristech, za níž bych dal nejraději někomu do huby. Být to první epizoda sedmé sezóny "Dvacetčtyřky", vrněl bych blahem, takhle zklamaně vypouštím dým a doufám, že si Jack Bauer na Travise vzpomene, až začne likvidovat padouchy i na stříbrném plátně. Honička Salamancou totiž nemá chybu. 5/10 P.S.: Poprvé v životě jsem chtěl, aby Forest Whitaker zemřel hodně krutou smrtí. Damn it!(1.4.2008)

Že to řeknu zrovna já, to už neni jen tak, ale honičky a vůbec celá akční složka filmu byly strhující. Takhle nějak by to mohl natočil třeba Pakula, kdyby mu dneska bylo třicet a nechtěl po hercích a scénáři zázraky. 3,5 a chlup *.(3.6.2008)

Pro mě filmové překvapení s nápaditým a napínavým závěrem. Film, které po celé své délce vůbec nenudí a má příjemné tempo. Na plných 5 hvězdiček to nevidím, ale 4 hvězdičky si určitě zaslouží už nejen kvůli silnému hereckému obsazení...(24.5.2008)

Je to dokonale hrdinské, navýsost proamerické a detailně předvídatelné. Ale za ty směšné peníze to režisér rozjel ve vysokooktanovém stylu, který nepoleví ani vteřinu a když do rolí nekompromisních ranařů s kvéry v ruce obsadíte Dennise Quaida, Matthewa Foxe či Edgara Ramireze, nemůžete šlápnout vedle. Velmi spokojených a silných 3 a ½*. S vědomím, že druhé projekci se vůbec bránit nebudu, už jen pro tu sympatickou délku.(3.8.2009)

Svižně natočený thriller, který dokáže velmi dobře vtáhnout do děje. 90 minutová stopáž uteče jako voda a nudu u tohoto snímku určitě nepoznáte. Trochu mě překvapuje výsledné hodnocení 70%, které je podle mě hodně podhodnocené. Pete Travis si dal se snímkem opravdu záležet a pro mě je Úhel pohledu velkým překvapením. 90%(24.9.2008)

• - V první polovině honičky se 4krát objevuje Volkswagen Golf druhé řady v červené barvě na čtyřech jiných místech. (kotalicek)

• - Asi proto, že se tvůrci přesunuli na úplně jiný kontinent, uniklo až moc faktických chyb. Filmaři si nevšimli, že španělské značky vyžadující zastavení hlásají obyčejné STOP, a ne ALITO, že tam nejezdí typicky americké taxíky a že auta nemají americké poznávací značky. (Kailo)

• - Spoiler: V průběhu finální automobilové honičky, kdy americký agent Thomas Barnes (Dennis Quaid) stíhá teroristy Kenta Taylora (Matthew Fox) a Javiera (Édgar Ramírez), jsou přední nárazníky, světla či kapota jejich automobilů Opel Astra několikrát zdemolovány a následující scéně jsou už opět zcela netknuté. (Awesomer)