poster

Úhel pohledu

 • USA

  Vantage Point

 • Slovensko

  Uhol pohľadu

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KarelR
  ****

  Čím víc jde scénář do pekel, tím větší je to nářez. Automobilová honička rulez! 7/10(1.4.2008)

 • Nathalie
  ****

  Postavy si Hrají na Honěnou, scénář na scHovávanou. Bašta popkornového relativismu, která nabízí ideově obstarožní, ale nečekaně svižnou a formálně precizní skládačku. Jen škoda, že perspektiva, která by mě bývala zajímala nejvíce, se rozplynula, že odpovědi, které měly být alespoň naznačeny, zůstanou někde ve skriptu v poznámce pod čarou. Deset minut, miláčku? Tssss.... 7/10(12.7.2009)

 • Arx
  *****

  Svižně natočený thriller, který dokáže velmi dobře vtáhnout do děje. 90 minutová stopáž uteče jako voda a nudu u tohoto snímku určitě nepoznáte. Trochu mě překvapuje výsledné hodnocení 70%, které je podle mě hodně podhodnocené. Pete Travis si dal se snímkem opravdu záležet a pro mě je Úhel pohledu velkým překvapením. 90%(24.9.2008)

 • POMO
  ****

  Na tuctový komerčný produkt veľmi slušne prepracované, strhujúce od prvej do poslednej minúty. Vo výsledku v divákovi nič hlboké nezanechá, dokonca ani potrebu opakovaného zhliadnutia, no na tých 90 minút ho vcucne a nepustí. A ten záver snáď može rozčúliť iba niekoho, kto nikdy nevidel americký mainstreamový akčňák.(2.5.2008)

 • Cervenak
  ***

  Jasné víťazstvo režiséra nad scenáristom. Bourneovská réžia (vážne nič proti, bol to slušný adrenalín) väčšinu času úspešne zakrýva chatrnú zápletku, ktorá sa tvári ako čosi omnoho inteligentnejšie, než v skutočnosti je. Pritom je scenár postavený na zbytočnom a nie veľmi fungujúcom koncepte a má plno logických dier (mamka a dcérka na miesto finálneho stretnutia stihli dobehnúť, zatiaľ čo ostatní tam uháňali autami 10 minúť šialenou rýchlosťou) a načisto predvídateľné záverečné rozuzlenie. Jednohubka.(2.9.2008)

 • - Spoiler: V průběhu finální automobilové honičky, kdy americký agent Thomas Barnes (Dennis Quaid) stíhá teroristy Kenta Taylora (Matthew Fox) a Javiera (Édgar Ramírez), jsou přední nárazníky, světla či kapota jejich automobilů Opel Astra několikrát zdemolovány a následující scéně jsou už opět zcela netknuté. (Awesomer)

 • - Když člen ochranky (Dennis Quaid) přijde za šéfredaktorkou (Sigourney Weaver) do přenosového vozu a požádá jí, že by chtěl vidět záznam z kamery, šéfredaktorka pobídne střihače: "Kevine!" Při následujícím flashbacku, i když se jedná o identickou situaci, již šéfredaktorka střihače nepobídne. Záběr byl tedy filmován na dvakrát, i když se jedná o tu samou situaci. (BrianStorker)

 • - Asi proto, že se tvůrci přesunuli na úplně jiný kontinent, uniklo až moc faktických chyb. Filmaři si nevšimli, že španělské značky vyžadující zastavení hlásají obyčejné STOP, a ne ALITO, že tam nejezdí typicky americké taxíky a že auta nemají americké poznávací značky. (Kailo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace