Úhel pohledu

Vantage Point

Uhol pohľadu

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 90 min

Na začátek musím říci, že jsou to silné 3*. Dále už musím pokračovat tuctovosti. Bohužel film dává přesně to, co obyčejný divák potřebuje. A to mu taky sežerete. Bohužel pro film je silná předvídatelnost. Já osobně jsem, ač jsem nechtěl, dokázal předpovědět, co, kdo, jak a s kým. Asi jsem nový Chuck Norris, či já vím. Ale film mě nezamotal ani na chvíli a všechno mi bylo předem jasné. Až na jeden menší detail, ale ten se mi tady nechce rozebírat. Mé hodnocení dávám jen díky hereckému obsazení, které mě silně potěšilo a já se nemusel dívat na nějakého otravného mongola, který by mě sral až do morku kosti. Jako oddechovka před pátečním nováckým pornem výborně.(22.6.2012)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $72,266,306Tržby Celosvetovo $151,161,491Tržby za predaj DVD v USA $25,286,264 //počet predaných kusov 1,093,839║ Strhujúca nadupaná akcia v detailnej príbehovej skrumáži, kde je všetko čo treba aby výsledok filmu bol takmer vo svojej podstate dokonalý. Priestor pre niečo ako nuda tu nehrozí, takže som si tento thriller pekne užil. /90%/(28.4.2010)

Velmi dobré obsazení vedle dynamického střihu a skoro až zběsile rychlého střídání pohledů se dalo očekávat. Bohužel se nedal očekávat počet těchto pohledů na stejnou věc, který ve výsledku tento film dost sráží. Možná vystřihnout jednu dvě postavy a bylo by to mnohem lepší, ale přesto je děj poměrně nečekaný, překvapivý a svižný. Nevím, zda by takto mohl fungovat jako jedna série 24ky, ale moc tomu nevěřím. Jako svižná jednohubka je to opravdu příjemná 90minut se nezastavující jízda, která trochu působí vykonstruovaně, ale to se jí prostě musí odpustit.(17.4.2008)

Pekelně akční, trošku přihlouplé, ale tak nehorázně zábavné, že si ani člověk neuvědomí, jak je napnutej a to obzvlášť ke konci. Musím říct, že tyto role Dennisi Quaidovi sednou a doufám, že nebude trvat dlouho, než něco takovýho opět dostane.(1.11.2011)

Opět jeden snímek, o němž si myslím, že by si zasloužil nějaké to procento navíc. Mozaiky lidských osudů, proplétající se mezi sebou jsou ve filmovém žánru většinou excelentně vytvořenou lahůdkou, která s každým soustem odkrývá něco nového, překvapivého či šokujícího. Úhel pohledu v tomto funguje stejně a zároveň i odlišně. Osudy jednotlivých osob se opět proplétají, v tomto případě je tak činěno prostřednictvím "Úhlu pohledu" každé z hlavních postav. Každý jednotlivý úhel rozvíjí příběh dále, přičemž tak odkrývá spoustu faktů, utajovaných informací a lží. Prototyp charakteru "Hlavy Spojených států" a jeho ochránce, Thomase Barnese možná působí jako tradiční klišé: Čestný a spravedlivý prezident, který má okolo sebe samé podrazáky, hajzly a zmrdy. Poctivý, tvrdě pracující muž, který kdysi schytal kulku určenou prezidentovi. Kolegové ho nyní pomlouvají a vedou nepěkné řeči o tom, kdy se zase složí a jestli vůbec ví, co dělá. Proto mu ani neumožní, aby prezidenta zase chránil. Myslí si, že ještě není připravený. Závěrečná scéna setkání Dennise Quaida a Williama Hurta možná působí jako další klasické klišé, ale mě zkrátka ten moment přišel z nějakého důvodu romantický:)(22.1.2013)