poster

Úhel pohledu

 • USA

  Vantage Point

 • Slovensko

  Uhol pohľadu

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hakha
  ****

  Pro mě filmové překvapení s nápaditým a napínavým závěrem. Film, které po celé své délce vůbec nenudí a má příjemné tempo. Na plných 5 hvězdiček to nevidím, ale 4 hvězdičky si určitě zaslouží už nejen kvůli silnému hereckému obsazení...(24.5.2008)

 • Radyo
  ****

  V rámci žánru nikterak objevný, přesto ale pohodlně koukatelný thriller, který zaujme neuvadajícím tempem, ne zcela obvyklým zpracováním jedné události z několika různých pohledů a hlavně velice příjemnou stopáží. Pro mě příjemné překvapení, možná i proto, že už jsem celkem dlouho neviděl film, kde by byl americký prezident v ohrožení (což před nějakými 15-20 lety bývalo nosné téma celé řady tehdejších thrillerů, které jsem viděl :-P).(9.10.2013)

 • DaViD´82
  ***

  8 pohledů? Nepovídejte... Paul Greengrass: "Uff, mám takový pocit déjà vu." Scénárista Barry Levy: "Rejžo tak jsem to dopsal. Na začátku jsem si dal fakticky záležet, ale pak jsem to vzal trochu hopem, to víte ta tequila s jedním zamává. Ale nebojte ta závěrečná klišé v pohodě zamaskujete. Zkuste třeba desetiminutovou automobilovou honičku skrz město. Řemeslně jste šéfiku fakticky třída, to se musí nechat." Real american: "Óu, dhats gůd můví, ívil spaniš pípl elau teorism on deir sojl? Sou kill dem ál!" Španělský hráč na španělku: "Nejprve bych apeloval na naše americké amigos, že my nejsme teroristi. Proč si zlý američtí filmaři museli vybrat zrovna naší krásnou zem na spáchání takovéhoto zavrženíhodného činu? A k hudbě bych se vyjádřil v tom smyslu, že bych si jí samostatně učitě nepustil, ale do filmu tohoto typu sedne perfektně." Akira Kurosawa: "Zajímavý nápad. Trochu mi to připomíná jednu z povídek Akutagawy. Ta by stále za zfilmování!" Pravidelný divák seriálu 24 hodin: "Dobré, skoro jako dvojepizoda Jacka Bauera akorát nesmrtelného agenta tady hraje čtyřiapadesátiletý Dennis Quaid. Takže vlastně o ničem." Hnidopich: "Vodu! Vodu! Padají na mě mdloby, tolik kiksů a nelogičností! Třeba ten poslední záběr. Projede "broučí" taxík jaký jezdí v Mexiko City, kamera se zvedne výše a je tam násilně doroubované panorama Salamancy s odlétajícím CGI vrtulníkem. Brrr..." Terorista: "Začátek je správně explozivní, ale zase to nevyšlo. Aj ta krajta!" Jenže pravdu může mít jen jeden. Kdo? No přeci DaViD´82: "Vidět, nenudit se, dokoukat a zapomenout. Prostě solidní a neurážející popcornové řemeslo."(2.4.2008)

 • Boss321
  ****

  Pro mě obrovské překvapení. Snímek, od kterého jsem nečekal nic jiného než jen tuctovou podívanou a dostalo se mi velmi svižného a nápaditého filmu. Přesně v okamžiku, kdy už mne opakování atentátu začalo trochu nudit, přišla na řadu prvotřídní honička, při které jsem místy ani nedýchal. Nemám co zásadního snímku vytknout, snad jen přílišnou vykonstruovanost, ale bez té by asi podobný příběh natočit nešlo. Pete Travis si odbyl skvělou celovečerní premiéru a určitě o něm ještě v budoucnosti uslyšíme. Slušné čtyři hvězdčiky, trochu se i divím, že Úhel pohledu má jen 70%........(14.6.2008)

 • KarelR
  ****

  Čím víc jde scénář do pekel, tím větší je to nářez. Automobilová honička rulez! 7/10(1.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace