poster

Expres

 • USA

  The Express

 • Německo

  The Express

Drama / Životopisný / Sportovní

USA / Německo, 2008, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arachneuss
  ****

  Americký fotbal považuji za výsměch a životopisná dramata za nudnou rutinu. I přesto musím ocenit minimálně vynikajícího Denise Quaida, chytlavou hudbu a ve všech ohledech chytlavou režii od Garyho Fledera, kdy i obyčejná konverzace je přetavena v neskutečně napínavý moment. A když dojde na zápasy v přeplněném stadionu či pouhý trénink, tak se jedná o téměř bezchybný touchdown. Ukázkový příklad nedoceněného filmu, který naprosto propadl finančně a tudíž se ani tuzemská kritika nenamáhala jej jakkoliv dokopat k Oscarovému klání. Nebo to byl strach, že by film o černoších, kde dobrá polovina bílých jsou dementi s tunelovou vizí, mohl nedejbože otevřít rány z minulosti?(22.8.2014)

 • predators
  *****

  Myslím, že nemá cenu porovnávat neporovnatelné. Stejné napětí, stejná problematika "barevných" a stejné nebo podobné výsledné snažení. Jen ten sport je jiný. A ikdyž fotbalu zrovna neholduji, bavil jsem se stejně dobře jako u basketu, hokeje a zase basketu. :-) Opravdu podařený expres... 80%(22.4.2009)

 • Slasher
  ****

  Příběh college footballového hall-of-famera Ernie Davise, černocha v době, kdy byla rovnoprávnost stále ještě příliš teoretickým pojmem, zvlášť když jste třeba měli nastoupit na trávníku v běloskvoucím Texasu... V mnohém to připomíná taktéž rasově orientovaný REMEMBER THE TITANS. Je to celkem dojemný film, dobře zahraný, nenudivý, dobrý.(1.6.2011)

 • JosefGruber
  ****

  Ačkoli mě americký fotbal vůbec nebaví a nerozumím mu, tento snímek byl celkem chytlavý. 4*, 27.7.2014, tv(27.7.2014)

 • Tommassi3
  **

  "Víte, kdy naposled Syracusy vyhrály ligu ?? Ano, nikdy !! A vy jste tu od toho, abyste to změnili.."(27.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace