Expres

• Německo

Express, The

Drama / Životopisný / Sportovní

USA / Německo, 2008, 130 min

Snímky o sportu mám rád a pokud jsou podle skutečné události tak je mám rád ještě více. Byl jsem příjemně v šoku jak jsem se dozvěděl o třech černoších během pár let kteří se dostali na stejnou školu a nosili i stejné číslo dresu. Jen škoda, že ernie Davis dopadl jak dopadl. Hodně emotivní snímek, který mě docela i dojal.(16.1.2010)

Není to až tak film o americkém fotbale, jako spíš o rasismu, který byl v USA v 50.letech všudepřítomný. Přesto to není až tak černobílé a všichni se opravdu poctivě snaží. 70%(18.9.2009)

Ačkoli mě americký fotbal vůbec nebaví a nerozumím mu, tento snímek byl celkem chytlavý. 4*, 27.7.2014, tv(27.7.2014)

• - Ernie Davis se stal prvním Afroameričanem, který byl jedničkou draftu do slavné NFL od roku 1962. (Koldyn)

• - Číslo 44 syracuských Orangemanů bylo v roce 2005 oficiálně vyřazeno a žádné jiné číslo nemá v historii univerzitního amerického fotbalu takovou historii. Oblékali ho Jim Brown (1954-1956), Ernie Davis (1959-1961) a Floyd Little (1964-1966). (JOHN.NY)

• - Číslo 44 v "historii" univerzitního amerického fotbalu oblékal ještě jeden slavný hráč, a to Forrest Gump (Tom Hanks). (baribal)