Expres

Express, The

Drama / Životopisný / Sportovní

USA / Německo, 2008, 130 min

• Tommassi3

"Víte, kdy naposled Syracusy vyhrály ligu ?? Ano, nikdy !! A vy jste tu od toho, abyste to změnili.."(27.7.2014)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $9,793,406Tržby Celosvetovo $9,808,124Tržby za predaj DVD v USA $4,183,700 //počet predaných kusov 208,984(4.4.2009)

Velké překvapení...skvěle zahraný film, který má přesah, poselství a člověka vtáhne do osudu Ernieho Davise. A nepůsobí trapně, vykalkulovaně a prvoplánově jako ta kýčovitý sračka Blind Side se Sandrou Bullock.(1.11.2010)

1498. hodnocený film:(15.4.2014)

Mám celoživotný odstup od športu a pravidlám, ani obľube amerického futbalu nerozumiem vôbec. Mal som preto oprávnené obavy, či Expres vôbec dokážem dopozerať. Prekvapilo ma však, že to bol viac životopisný, ako športový film a celkom som si ho užíval. Životopisné filmy sa príbehom zvyknú dosť podobať jeden na druhý a záleží iba od ich spracovania, ako ich divák prijme. V Exprese boli hlavné ingrediencie namiešané tak, že žiadna z nich nepotláčala ostatné, ale vytvárala s nimi harmonický celok, či už to bola téma rasizmu v šesťdesiatych rokoch, keď sa to lámalo alebo téma pominuteľnosti úspechov, a v tomto prípade i krátkeho života. Nad štyrmi hviezdičkami zvyknem dosť rozmýšľať, ale v tomto prípade nemám obavy, že by som nimi film nadhodnotil.(17.2.2012)