Expres

• Německo

The Express

Drama / Životopisný / Sportovní

USA / Německo, 2008, 130 min

Jedinečná a velmi uvěřitelná, stylová podívaná. Pravé sportovní klání. Rob Brown hraje dokonale a Denis Quaid v roli trenéra - lepší volba už nemohla být.(7.9.2012)

Sportovní snímky moc nemusim, ale když vydržím až na konec má to něco do sebe.(26.3.2012)

Zajímavý sportovní film, který vlastně ani tolik není o vítězstvích na hřišti, ale spíš vypráví o černošském o klukovi, který nemá tolik štěstí. Sice je tu i klasický sportovní vrchol. Byl nejlepší a dokázal to, ale to co se stalo potom, mě vážně dojalo. To už tak ohraný a klasický není. Doporučil bych všem, co jim tolik nejde o sportovní výsledky.(13.6.2009)

Další z působivých sportovních příběhů, který se ocitl na plátně. Vzhledem k mé slabosti pro sportovní snímky a zároveň díky více než kvalitnímu provedení nemohu jinak - dávám čtyři hvězdičky, protože to bylo milé pokoukání (na pět to bohužel není - nikde tam nebyl starej Klapzuba s šiškou v ruce místo balonu - Vítězové a poražení jsou pro mě totiž stále svým zpracováním nedotknutelní, byť se jedná o diametrálně odlišné snímky, mapující jiná období tohoto yankeeovského sportu). A vzkaz do historie: Velcí zlí běloši go home!(10.9.2009)

Wow... Tak tady tomu není co vytknout. Bezchybná práce, po všech stránkách dotažená, příběh mě dostal od první minuty a do konce držel upoutaného v křesle. Jsem si jistý, že jméno Ernie Davis si budu pamatovat hodně dlouho(3.5.2011)

• - Ernie Davis se stal prvním Afroameričanem, který byl jedničkou draftu do slavné NFL od roku 1962. (Koldyn)

• - Ernie Davis byl prvním Afroameričanem, který obdržel Heismanovu trofej (každoročně udělovaná trofej pro nejlepšího vysokoškolského hrače amerického fotbalu). (JOHN.NY)

• - Číslo 44 syracuských Orangemanů bylo v roce 2005 oficiálně vyřazeno a žádné jiné číslo nemá v historii univerzitního amerického fotbalu takovou historii. Oblékali ho Jim Brown (1954-1956), Ernie Davis (1959-1961) a Floyd Little (1964-1966). (JOHN.NY)