Expres

• Německo

The Express

Drama / Životopisný / Sportovní

USA / Německo, 2008, 130 min

Mám rád sportovní filmy a mám v nich rad americkej fotbal, paradoxně na něj v reálu vůbec nekoukám, ale mam rád tu jeho tvrdost, rychlost a dynamičnost, takže tohle sem rozhodně nemoh minout a udělal sem dobře, drama to je kvalitní, rasismus to ukazuje sice zbytečně na každým kroku, ale tady to ani nějak nevadí, navíc to je podle skutečných událostí a to tomu určitě taky nějaký to procento přidá. Pokud dojde na zápasy, tak jsou dynamciký, napínavý a umí strhnout, což mam rád, herci jsou taky skvělý, včetně Dennise Quaida, kterej se sem s tim svým kyselým ksichtěním dokonale hodil, takže velká spokojenost, sice Vítězové a poražení stále neporaženi, ale tohle bylo taky výborný(22.7.2009)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $9,793,406Tržby Celosvetovo $9,808,124Tržby za predaj DVD v USA $4,183,700 //počet predaných kusov 208,984(4.4.2009)

ale no tak, v takovychle filmech musí být na konci pár titulků co dělal Ernie Davis po konci kariéry.. Až na pár nedostatků vynikající sportovní drama, které je bohužel poněkud nevýrazné.(23.4.2013)

1498. hodnocený film:(15.4.2014)

Dobre natocene sportovni drama podle skutecne udalosti. Az na zaver, kdy je Davisovi zjistena leukemie, se jedna o celkem tuctovy zivotopisny film. Stejne tak rasismus v USA, v dobe povalecne je ztvarnen jako v kazdem druhem filmu. I tak pribeh muze zaujmout, stejne tak herci, rezie a fotbalove pasaze. Nijak zajimavy, presto dobry film.(19.10.2015)