Street Kings

Králové ulice

(festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

USA, 2008, 109 min

[imdb: 7.0/10] | me: Drsnej podla, tvrdé praktiky, špinavé mesto a krvavé prachy v akčnej oddychovke, ktorá nijako nevybočuje zo žánrových koľají, ale vďaka Keanu-ovi a kvalitnému tempu stojí za to. Film ponúka všetko čo divák očakáva (a nebyť záverečného klišé) bolo by to ešte o čosi lepšie. Celkovo je to ale dobrý akčný kúsok. "How can you shoot a guy taking a dump? I mean, seriously, that's sacred. That's like shooting a man in church."(20.12.2010)

Rozmýšlela jsem se mezi 3mi a 4mi hvězdičkami, ale vzhledem k tomu, že po první půlhodině film opravdu nabral tu správnou rychlost a začalo se to konečně nějak odvíjet, tak jsem dala ten vyšší počet. Ta první půlhodina ale byla poměrně nudná, průměrná a málem jsem nekoukala dál.(4.10.2008)

No friendo, comprendo?(26.9.2008)

Skorumpovaní policajti, vraždy, prestrelky, rýchle automobilové naháňačky, násilie, drogy, černošské gangy... klasický hollywoodsky akčný thriller. Podobných filmov som už videl nespočet. "Street Kings" nie je zlý snímok, ale neprináša absolutne nič nového. Hlavnú úlohu drsného, losangeleského policajta Toma Ludlowa, si zahral Keanu Reeves. Moc mu to nesadlo. Omnoho lepšou voľbou pre stvárnenie tejto ústrednej postavy by bol povedzme Bruce Willis alebo Mel Gibson. ***(25.5.2010)

Ne, asi bych se nechtěl přátelit s jedinou postavou této drsné krimi, kde - jak hlavní hrdina správně podotýká - zlo plodí zase jenom zlo. Temná sonda do útrob speciálního oddílu losangelské policie (jehož členové by si velmi rozuměli se "Zvláštní jednotkou" Oliviera Marchala), v němž už dávno nejde o hledání světské spravedlnosti, staví na skvělé atmosféře a zejména vynikajících hercích s Keanu Reevesem v čele v pro něj atypicky prohnilé roli. Scénář "Street Kings" je sice v některých ohledech celkem průhledný, to však filmu nijak neubírá na působivosti. Skvěle vykreslené prostředí, drsná přehledná akce a nekompromisní přístup od všech zúčastněných stran prodchnutý povýšeným pocitem nedotknutelnosti vytvářejí pro ty, kdo si rádi pochutnávají na syrovém, kvalitní filmové sousto.(14.3.2015)