Street Kings

Králové ulice

(festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

USA, 2008, 109 min

Drsnej temnej krimi thriller, kterej se podobně jako Training day zajímá spíš o policii a její divný praktiky a dělá to fakt ve velkým stylu, hned od začátku film hodně navnadí parádní akcí v podání Keanu Reevese, kdy vystřílí jeden barák, pak to sice z týhle akční cesty mírně sejde, ale o to víc se přídá na atmosféře a na příběhu, kterej je víc než slušně propracovanej, i když né originální, krom toho jak Keanu, tak hlavně Forest Whitaker jsou naprosto parádní a obzvlášť u Whitakera bych se nebál mu udělit oscara za vedlejší roli, pak už stojí za zmínku jen Hugh dr. Barák Laurie, kterej ale tady nepřekročil stín výbornýho seriálovýho herce. Jinak ale hodně příjemný překvapení na poli krimi(24.5.2008)

Štýlovo natočená kriminálnka, ktorá rozmaznáva surovým špinavým vizuálom (typickým pre Ayera), neurazí jednodúchým príbehom a poteší obsadením. Hlavne na záver je vidno rozdiel medzi hercom (Reeves) a pánom hercom (Whitaker). 75%(1.9.2008)

Me tyhle kriminalky o policajtech moc neberou, ale sem tam se nakej paradni kousek urodi a tohle je jeden z tech pripadu. Uz samotnej pribeh me prekvapil, celkem originalni, taky diky Reevesovo postave nekompromisniho poldy, kterej vse resi pistoli, ale je to vlastne kladas. Navic je film docela svizne natocenej a hlavne je paradne drsnej a krome asi 15 minutovyho hluchyho mista po uvodni akci se porad neco deje. Herecka sestava je taky fajn, nejlip asi hraje Whitaker, Reeves taky rozhodne neni spatnej, ale tady je to spis diky pekne napsany postave, nez ze by hral nejak uzasne. No a rozhodne stoji za zminku Laurie, sice jeho hlas neni tak udernej jako v dabingu House a ta jeho pleska je trochu divna, ale rozhodne hraje dobre. Celkove proste skvele natocena, dobre napsana a zajimave obsazena kriminalka, na kterou klidne jeste nekdy kouknu.(27.2.2009)

• Radek99

Extrémně pravicový úhel pohledu na výsek americké reality nabízí jen málo pozitivních interpretací, jelikož převládá palčivě čpící reflexe neblahé historické zkušenosti - nepřipomíná vám tohle fašismus?! Z podobně tématicky laděných filmů je tenhle ten nejvíce populistický a poplatný stále se cyklicky vracejícímu trendu... Podobné filmy: Drsný časy, Training Day, Tropa de Elite(17.4.2009)

Oproti Harsh Times a Training Day i díky ztrátě originality krok zpět. Vinu bych však rozhodně nehledal na Ayerově straně, nýbrž v Ellroyově scénáři, jenž s blížícím se koncem i přes svou překombinovanost stále více zabředá do mainstreamových vod vyhřátých sluncem vycházejícím nad LA. Jednoduše řečeno, zatímco Street Kings jezdí v naleštěných bourácích po ulici, v Drsných časech ku prospěchu věci tu samou cestu prolezou kanály. Když jsme u těch srovnání, z trojice Reeves, Bale, Washington u mě jednoznačně vyhrává ten poslední, protože on se nejvíce dokázal odklonit od své zavedené herecké značky. Jak říkáš, Denzele, King Kong ain´t got shit on you! Kdyby Whitaker věděl, jak to má Dr.Dům Laurie celé ošéfované, nemusel to s tím svým přehnaným hereckým projevem zas až tak hrotit..(9.7.2009)

• Common