Street Kings

Králové ulice

(festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

USA, 2008, 109 min

Už po zhlédnutí traileru jsem tušil, že budou Street Kings něco na způsob Pride & Glory, nebo Training Day a měl jsem pravdu. Kriminální drama z přostředí zkorumpovaných policistů mělo vždycky v mém filmovém srdci místo a nejspíš tomu tak vždycky bude. Příjemně mě překvapil Keanu Reeves, protože jsem na něj po filmu The Day the Earth Stood Still tak nějak ztratil chuť, ovšem na tuhle roli se hodil perfektně. Nejvíce mě ale oslovil Forest Whitaker, který si našel cestu do mých oblíbených herců... 85%.(15.6.2009)

Ayer je späť! I keď mnohých svojím predchádzajúcim filmom nesklamal, mňa áno, ale teraz mi to všetko vrátil aj s úrokmi. Pekelne nabrúsená mašina, ktorá silne konkuruje všetkým filmom o skorumpovaných ochrancoch zákona. Scenár z drsného života policajtov je skvelo napísaný, jeden zvrat strieda druhý a potom sa to všetko ešte raz zvrtne úplne naopak, ale stále to má svoju ucelenú rovinu a príbeh (silného scenáristického komba Wimmer-Ellroy) Ayer drží pevne v rukách. Navyše Keanu je neskutočne pri chuti a vidno, že si svoju postavu užíva, akoby po nej túžil už odmala a teraz sa mu splnil detský sen. Ayer teda takmer pokoril svoj slávny 'Training Day', ale nakoniec ostali oba pre mňa na rovnakej úrovni. Kto by to čakal, že tá istá téma bude aj po tretíkrát v rukách toho istého režiséra stále tak horúcim uhlíkom. 90%.(6.12.2008)

Keanu Reeves coby oprstýnkovanej policejní drsňak Tommy Ludlow, co ráno po zazvonění budíku hnedle kontroluje pistoli, aby mohl dopadnout (lépe zastřelit) další grázly, co se prohání po losangeleských ulicích. David Ayer, sic jde ruku v ruce s moderními trendy, mu nabízí jen velmi tradiční děj o morálce v policejním světě a mě už zrovna nebavilo poslouchat tuhle lehce obehranou písničku. Těžkotonážní policejní buldoci se s ničím nepářou, přičemž Tommy je nejvýraznějším architektem nočních jatek. A sic to není žádný svatoušek, má tu smůlu, že stojí na špatném konci spletitého korupčního provazu. Tvůrci nabídnou několik skvostných akčních scén, ale stejně jako mě Ayer ani před třemi lety neuspokojil svými Harsh Times, kde se rovněž snažil být za každou cenu ultradrsnej a vulgární, tak i pro tentokráte si myslím, že by se jeho atmosférický thriller více vyjímal na nějakém pěkném lesklém nosiči v půjčovně. Michael Mann je Michael Mann!!(29.5.2008)

Správně drsný thriller, ke kterému vyloženě pasuje herectví Keanu Reevese. Komu se líbil předchozí režisérův počin s Christianem Balem, tak tento mohu jen doporučit. Krásná syrová podívaná - Hugh Laurie skvělý.(11.8.2008)

• Radek99

Extrémně pravicový úhel pohledu na výsek americké reality nabízí jen málo pozitivních interpretací, jelikož převládá palčivě čpící reflexe neblahé historické zkušenosti - nepřipomíná vám tohle fašismus?! Z podobně tématicky laděných filmů je tenhle ten nejvíce populistický a poplatný stále se cyklicky vracejícímu trendu... Podobné filmy: Drsný časy, Training Day, Tropa de Elite(17.4.2009)