poster

Street Kings

 • USA

  Street Kings

 • slovenský

  Králi ulice

 • český

  Králové ulice

  (festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

USA, 2008, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ****

  Rozmýšlela jsem se mezi 3mi a 4mi hvězdičkami, ale vzhledem k tomu, že po první půlhodině film opravdu nabral tu správnou rychlost a začalo se to konečně nějak odvíjet, tak jsem dala ten vyšší počet. Ta první půlhodina ale byla poměrně nudná, průměrná a málem jsem nekoukala dál.(4.10.2008)

 • Isherwood
  ****

  David Ayer pochopil, že jako autor scénářů se vyšťavil už při Training day, tudíž mu dobře poradila prozřetelnost podat si ruku s klasikem neo-noiru Jamesem Ellroyem. Výsledek sice není nikterak ohromující, tradiční děj o polepšeném policajtovi-hajzlovi nepřinese nic nového, formálně režisér taky nikterak neválí, ale atmosféra okrajových čtvrtí L.A. z toho doslova kape a živelnost, s jakou se filmem prohání Keanu Reeves je neskutečná. Zaťatý, nasraný výraz umanutého buldoka mu parádně sedne a divák společně s ním dělá nekompromisní zářezy do pažby, kterých je opravdu nemálo. Nejlepší Ayerův film, ale počtvrté už mu ty negry, zkorumpované poldy a temné drsňáky nesežeru.(8.5.2008)

 • kitano
  ***

  Nie výnimočná, no aj tak skoro bezchybne odvedená žánrovka o "zlých policajtoch" spĺňajúca presne to, čo by ste od filmu z tejto škatuľky čakali. Poteší kvalitné a dobre vytypované obsadenie. (6.8/10)(25.7.2010)

 • petero
  ***

  David Ayer to režijne opäť zvládol, bohužiaľ scenáristicky je to len priemer. Akčnejší úvod je zaujímavejší ako ukecanejší záver s nie príliš prekvapujúcim odhalením v radoch polície. Predsa len skorumpovaný Denzel Washington alebo psychicky narušený Christian Bale boli zaujímavejšie postavy ako nekompromisný a prchký policajt Keanu Reevesa loviaci zločincov nie zrovna košér metódami na hranici ohrozenia vlastného života, čo zamrzí vzhľadom na to, že podáva veľmi presvedčivý výkon, nemenej tak i Forest Whitaker, ako jeho nadriadený držiaci nad ním ochrannú ruku neštítiaci sa zadržať kompromitujúce materiáli, v úlohe priam žiari a Chris Evans, stávajúci sa jeho vyšetrovacím parťákom po poprave kolegu dvojicou gangstrov, opäť potvrdzuje že nie je len modelom, ale priamo ukážkovo je využitý part stvárnený hercom Hugh Laurie.(3.5.2008)

 • H34D
  ***

  Špinavé, noční ulice, gangsteři všech "barev" a ražení, kapsy plné drog, ruce plné zbraní a byty plné bílého masa, nadto jeden zkorumpovaný chlastající policista a atmoséfra je na světě. Keanu Reeves bere zákon do svých rukou a v duchu neo-noiru odhaluje, jak je v jeho čtvrti obtížné rozlišit policajta od mafiána (doslova). Nic moc originálního, první polovina dokonce zavání béčkovitostí, ale pak se to zkomplikuje, zahustí a žánrová klišé se alespoň z menší části zahalí pod roušku slušné kriminálky. Děj je sice samozřejmě smyšlený, ale v něčem se do černého přeci jen trefuje - řada policistů svého postavení zneužívá a je takřka nemožné jim to dokázat. Původně zde byly slabé 4*, ale s odstupem přehodnocuji na silné 3, přeci jen na tomto filmu není nic světoborného. 7/10(28.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace