Street Kings

Králové ulice

(festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

USA, 2008, 109 min

Drsný časy Toma Ludlowa. Detektiva, jehož buňky tankují vodku z lahviček a jehož zásobníky nikdy nezůstávají dlouho plné. Scénárista James Ellroy jej zasadil do jednoduchého příběhu, ve kterém jsou zkorumpované snad i tkaničky od bot. Do prostředí, které režisér David Ayer vykreslil znovu slušně, tvrdě a neúprosně. Keanu Reeves tu doslova žhne, Chris Evans působí spíše přizdisráčově, Forest Whitaker s přivřeným okem si po nevýrazné roli v Úhlu pohledu napravil pověst, od Hugha "Dr. House" Laurieho hlavně nečekejte žádný sarkasmus, už takhle se zaškatulkoval víc než dost. 100 minut poctivé filmařiny s dobrými herci, krvavými přestřelkami a dynamickým, nepříliš originálním scénářem. 20 miliónů dolarů(rozpočet)/55,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(24.5.2008)

Ještě při psaní váhám nad 3 nebo 4 *. Na jednu stranu tu není žádná inovace, co se týče příběhu, ani nic, co byste vyloženě nečekali (pokud máte již něco zkouknuto, tak vás ani závěr nepřekvapí). Na druhou stranu nemůžu než vyzdvihnout většinu herců.. Hugh Laurie byl správnej hajzl, SPOILER! než se vyjevilo (na konci), jak se věci mají. KONEC SPOILERU. Keanu Reeves hrál standardně dobře, Forest byl skvělý. Takže převážně kvůli hercům dávám 4 *.(26.11.2008)

Špinavé, noční ulice, gangsteři všech "barev" a ražení, kapsy plné drog, ruce plné zbraní a byty plné bílého masa, nadto jeden zkorumpovaný chlastající policista a atmoséfra je na světě. Keanu Reeves bere zákon do svých rukou a v duchu neo-noiru odhaluje, jak je v jeho čtvrti obtížné rozlišit policajta od mafiána (doslova). Nic moc originálního, první polovina dokonce zavání béčkovitostí, ale pak se to zkomplikuje, zahustí a žánrová klišé se alespoň z menší části zahalí pod roušku slušné kriminálky. Děj je sice samozřejmě smyšlený, ale v něčem se do černého přeci jen trefuje - řada policistů svého postavení zneužívá a je takřka nemožné jim to dokázat. Původně zde byly slabé 4*, ale s odstupem přehodnocuji na silné 3, přeci jen na tomto filmu není nic světoborného. 7/10(28.1.2009)

Nebojte se, já jsem policajt!…. K.Reeves má problémy s rasismem, zločinci a sám se sebou. Je to nejnebezpečnější běloch v L.A. a ke všemu řeší vyhrocený vztah se svým bývalým kolegou. Zápletka je solidně rozehrána. Vše co však vypadá zajímavě končí na tom, že policie je prolezlá korupcí a dobro zvítězí nad zlem. A tak za mi v hlavě zůstává jen K.Reeves, který by mohl ještě něco solidního odehrát. Film doporučuji hlavně těm, jenž si myslí, že policisté jsou svině pouze u nás a ve Francii a těm, kteří chtějí vidět Dr. House bez hole a bez sarkasmu.(26.10.2008)

[imdb: 7.0/10] | me: Drsnej podla, tvrdé praktiky, špinavé mesto a krvavé prachy v akčnej oddychovke, ktorá nijako nevybočuje zo žánrových koľají, ale vďaka Keanu-ovi a kvalitnému tempu stojí za to. Film ponúka všetko čo divák očakáva (a nebyť záverečného klišé) bolo by to ešte o čosi lepšie. Celkovo je to ale dobrý akčný kúsok. "How can you shoot a guy taking a dump? I mean, seriously, that's sacred. That's like shooting a man in church."(20.12.2010)

• Common

• - Vo filme mal hrať tiež Sean Penn. (ladko)

• - Autor soundtracku Graeme Revell je podepsán i jako tvůrce hudby k PC hře Call of Duty 2. (Jurij)

• - Jako scénáristu se jim povedlo ukořistit Jamese Ellroye (L.A. přísně tajné, Černá Dahlia). Ellroy má se zločinem vlastní zkušenost. V roce 1958, když malému Jamesovi bylo deset, tak mu brutálně zavraždili maminku. Ellroy v roce 1996 napsal své memoáry "My Dark Places." (Rodriguez)