Street Kings

Králové ulice

(festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

USA, 2008, 109 min

K hercom: Keanu zo začiatku sklamal, ale ku koncu sa dostal do priemeru. Viac mu sadne killovat Smithov v Matrixe. Akosi mi tam jeho xsicht nesedel. Whitaker bravo asi jeho best rola no a náš Dr. House (Laurie) s toho vínde najlepšie. No na jeho smolu ho už asi do smrti nebudem vidieť hrať dobráka. K príbehu: stokrát opakovaná platňa ktorú si budete chcieť pozrieť znova a znova sa podarila ako vždy, len drsnejšie, temnejšie a svižnejšie. Len sa môžte stratiť v uličných bulšitov, a potom keby ste si film pozriete bez zvuku dostanete len zmes rasizmu, nadávok a násilia.K scénaristovi: Ako sa dá rýchlo dokakať výborný scenár? eazy: Je cool keď drsní chlapi hovoria v cool metaforách a prirovnaniach, ale keď to robí policajtová manželka, to už trochu nesedí. Netreba na každého používať rovnaký meter. 7.5/10(8.8.2008)

Může mi někdo říct proč Keanu Reeves, který se pro role tvrdých chlápků narodil, hraje nemilosrdného pistolníka tak žřídka? Vždyť mu tyhle vyloženě seknou. No samozřejmě film se mi tím pádem moc líbil. V mé hlavě často šrotovalo srovnávání s Drsnými časy a s Training Day. Jsou to oba filmy, které mám moc rád. A Street Kings se řadí někde na tuto jejich úroveň. Příběh je sice obehraná písnička, ale kdo jiný to umí věrohodněji podat než David Ayer. PS: V Los Angeles snad není čistý policajt.(3.11.2008)

Chodí Keanu okolo, nekoukej se na něho, kdo se na něj koukne, toho Keanu bouchne. A že se na něj kouklo lidí :)(22.2.2010)

• Radek99

Extrémně pravicový úhel pohledu na výsek americké reality nabízí jen málo pozitivních interpretací, jelikož převládá palčivě čpící reflexe neblahé historické zkušenosti - nepřipomíná vám tohle fašismus?! Z podobně tématicky laděných filmů je tenhle ten nejvíce populistický a poplatný stále se cyklicky vracejícímu trendu... Podobné filmy: Drsný časy, Training Day, Tropa de Elite(17.4.2009)

|| Scenár: James Ellroy, Kurt Wimmer, Jamie Moss | Hudba: Graeme Revell | Produkcia: Lucas Foster, Alexandra, Milchan, Erwin Stoff | Distribúcia: Fox Searchlight Pictures | Štúdio: Regency Enterprises | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 65,572,887 $ || Plnokrvné krimi s výbornýn hereckým obsadením. Scenár je osviežujúco iný, než ostatné žánrovky, a zvrat na konci s odhalením pravých postojov postáv je skvelý. Nadčasovú epiku to žial nemá, ale už aj takto je to ťažký nadpriemer.(1.5.2011)