poster

Láska podle předlohy

 • USA

  The Jane Austen Book Club

 • Slovensko

  Lásky podľa predlohy

 • Slovensko

  Láska podľa predlohy

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2007, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bouncer
  ****

  Ač neznalec Jane Austenové (mno, tak ještě názvy děl), film o malém knižním klubu jejích obdivovatelkyň (a tak trochu i modernějších kopií postav z knih) jsem si opravdu užil. Zpočátku bylo trochu těžké se v postavách vyznat a urovnat si kdo s kým, ale postupně byly všechny krásně vykresleny a podbarveny skvělým citlvým humorem. Vše krásně šlape, nemáte nutkání se koukat na hodinky, a po 100 minutách se blíží kýžený happy-end, který je možná až moc sladký...ale budiž, hezké to bylo = 4*.(26.10.2009)

 • Pepinec
  ***

  Jestli je nošení tamponů stejná delikatesa jako sledování dámského knižního klubu, tak zase o něco víc rozumím ženám a o něco míň filmu.(14.5.2013)

 • charlosina
  ***

  Po podivném začátku se rozehrála zajímavá niterní hra všech zúčastněných rozličných bytostí. Na podkladě fiktivního světa Jane Austenové členové "klubu" nazírají do vlastního zrcadla a hledají sami sebe. Vskutku netradiční podívaná na problematiku vztahů, manželství, lásky a přátelství. Bohužel to všechno skrze mě prošlo takovým "lehkým" způsobem, až mám dojem, že za pár dní si na to ani nevzpomenu. Postava milovníka sci-fi Griga a nešťastné učitelky francouzštiny Prudie se mi ale určitě vybaví.(4.6.2009)

 • kalap
  ****

  Krásne štebotavý film v ktorom Jane Austen , ktorú som tiež nečítal , tak tu vôbec nebola podstatná , ona v tom filme bola len nahoz na smeč , ale ten smeč museli zrealizovať oni sami , svojou vzájomnou chcelosťou a láskou. A ja tlieskam , ako určite všetci diváci tomu nádhernemu smeču aj ked ten nahoz nebol na zahodenie.(12.1.2009)

 • gudaulin
  **

  Jsou filmy o ženách a jsou filmy pro ženy. Tenhle snímek patří k těm druhým a i kdybych neznal jméno režiséra, odpřísáhl bych, že ho musela spáchat žena. Nejsem cílová skupina, a to nejen proto, že jsem nikdy nepřečetl jediný román paní Austenové a znalost jejího díla se redukuje na dva snímky natočené podle její předlohy. Tenhle druh romantiky zkrátka ocení skutečně především ženy. V první půli jsem sice věcně konstatoval, že film má slušnou úroveň a dá se na něj koukat už jen proto, že je to druh romantiky určené střední generaci, takže se tvůrci vyhli všem těm neduhům, které postihují teenagerské projekty od vulgarismů přes fekální humor. Přesto ale je to opravdu něco, co ocení jiní diváci, a cítil jsem se tak nějak mimo. V druhé půli jsem se s těmi postavami sžil natolik, že to už vypadalo na 3*, ale nakonec jsem přece jen zvolil nižší hodnocení, protože je to zkrátka příliš uhlazené, přeslazené, s klasickým americkým happyendem. V reálném životě to chodí poněkud odlišně. Někdo vyhrává a někdo musí platit. Celkový dojem: 45 %.(22.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace