Láska podle předlohy

Lásky podľa predlohy

Láska podľa predlohy

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2007, 101 min

Po podivném začátku se rozehrála zajímavá niterní hra všech zúčastněných rozličných bytostí. Na podkladě fiktivního světa Jane Austenové členové "klubu" nazírají do vlastního zrcadla a hledají sami sebe. Vskutku netradiční podívaná na problematiku vztahů, manželství, lásky a přátelství. Bohužel to všechno skrze mě prošlo takovým "lehkým" způsobem, až mám dojem, že za pár dní si na to ani nevzpomenu. Postava milovníka sci-fi Griga a nešťastné učitelky francouzštiny Prudie se mi ale určitě vybaví.(4.6.2009)

Tahle romantika mě nepřekvapila a ničím neoslovila. Zabodoval u mě jen (jako vždy skvělý) sympaťák Hugh Dancy jako nadšený fanoušek science fiction Grigg, při jehož sledování jsem měla neustálé nutkání do děje zasáhnout a chudáka zachránit ze spárů nechápavého osazenstva čtenářského kroužku ... :D Neberte mě špatně, film není z nejhorších, ale očividně nejsem cílové publikum. Větší část filmu mě vyloženě nudila a závěr... ten vyváží jen pořádná porce hardcore sci-fi ...(19.6.2013)

Velice příjemná podívaná, jen co je pravda. Taky mám Jane Austen v oblibě, takže chápu nadšení členů onoho knižního klubu a debaty rozebírající díla téhle výjimečné autorky jsem si celkem užíval. Mým favoritem se v téhle sečtělé sektě stal (kdo by to jen čekal) sci-fi nadšenec Grigg, který jediný reprezentoval mužskou část osazenstva, jinak v dosti početném "babinci". I když tenhle flm vypadá především jako silně ženská záležitost, je to s ním podobné jako s romány samotné spisovatelky, každý si tady něco najde a to člověk ani nemusí být beznadějný romantik, aby se nechal velmi příjemně unést.(9.8.2008)

• TeeAge

|| Scenár: Robin Swicord / The Jane Austen Book Club by Karen Joy Fowler | Hudba: Aaron Zigman | Produkcia: John Calley, Julie Lynn, Diana Napper | Distribúcia: Sony Pictures Classics | Tržby: 7,163,566 $ ||(14.9.2011)

I když se jedná spíše o film určený něžnějšímu pohlaví, musím říct, že není nejhorší. Takový svěží, místy až moc ukecaný, ale jinak fajn. Bavily mě hlavně ty dialogy o knihách Jane Austen, osudy hlavních postav mi pak byly docela ukradené.(18.8.2014)