poster

Láska podle předlohy

 • USA

  The Jane Austen Book Club

 • Slovensko

  Lásky podľa predlohy

 • Slovensko

  Láska podľa predlohy

Drama / Romantický

USA, 2007, 101 min

 • Rosaviva
  ***

  Tak něják nevím co si o tom filmu mám myslet. Vlastně se mi to i celkem líbilo, ale nedokážu říct proč. Kdyby vynechali veškeré ty debaty o knihách (což bylo neskutečně iritující a pro někoho kdo většinu z těch knížek v životě nečetl, tam půl filmu mluví o ničem) a byl by to jen normální příběh o všech těch hlavních hrdinkách. Udělali by líp. Tenhle film má několik velkých mínus. Za prvé, žádnej chlap by si dobrovolně nepřečetl Austenovou a za druhé ten konec byl přímo nechutnej happy end. 3*(12.3.2011)

 • AngelAngie
  *****

  Překrásný film, nemám co vytknout a tudíž dávám plný počet, vážně sladká romantika, která nijak nezkazí náladu ani tomu, kdo tenhle žánr filmů rád nemá .. a hlavně .. Emily Blunt a Maggie Grace jsou tak nádherný, že nevím jak ostatní, ale už kvůli nim bych v takovém knižním klubu chtěla být taky a to i přes to, že Jane Austenovou nečtu! :)(4.6.2008)

 • nash.
  ****

  Příjemná romantická pohodovka o lidech co rádi čtou, jsou schopni o tom co čtou vášnivě diskutovat (už to samo o sobě bylo malé milé plus) a navíc se jejich osudy těm románovým úsměvným způsobem podobají. Možná toho austenování bude na někoho moc, ale mě to sedlo. Rozdílné, snadno zapamatovatelné postavy, díky nimž jsem nemusel tápat kdo s kým a proč, byly fajn, stejně jako lehce odsýpající dialogy, které obohatily možná místy až jednoduše pojaté vztahy a zápletky jednotlivých "čtenářek". Potěšilo i sympatické obsazení, ve kterém jsem držel palce hlavně Dancymu jako Griggovi, protože měl odvahu stoupit do toho austenovského babince. Byl to překvapivě příjemný večer, který mě navíc nalákal na Austenovou, takže si tenhle knižní klub určitě zopáknu, až budu mít načteno.(21.2.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Každý herec byl požádán, aby si přečetl dané knihy, o nichž se ve filmu diskutuje. (Morien)

 • - Pri detailnom pohľade na papierové poháre s kávou pri prvom ustanovujúcom stretnutí knižného klubu v kaviarni sa dá jasne vidieť, že každá z postáv má na svojom pohári napísané svoje meno. Najviditeľnejšie je to v prípade Prudie (Emily Blunt). (georgieMT82)

 • - Pořadí knih čtených ve filmu - únor: Emma; březen: Mansfield Park; duben:: Northanger Abbey; květen:: Pride & Prejudice; červen:: Sense & Sensibility; červenec:: Persuasion. (Lenny.M)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace