Láska podle předlohy

Lásky podľa predlohy

Láska podľa predlohy

Drama / Romantický

USA, 2007, 101 min

Znesiteľný babský film, ktorý vylúčil zo spoločnosti chlapov ako použiteľný živočíšny druh. Vysvetlí mi niekto, prečo musí mať taká krásna baba ako Emily Blunt za manžela podobne priblblého hňupa ?! A kto ju tak od veci nadaboval ?(25.10.2009)

Tak něják nevím co si o tom filmu mám myslet. Vlastně se mi to i celkem líbilo, ale nedokážu říct proč. Kdyby vynechali veškeré ty debaty o knihách (což bylo neskutečně iritující a pro někoho kdo většinu z těch knížek v životě nečetl, tam půl filmu mluví o ničem) a byl by to jen normální příběh o všech těch hlavních hrdinkách. Udělali by líp. Tenhle film má několik velkých mínus. Za prvé, žádnej chlap by si dobrovolně nepřečetl Austenovou a za druhé ten konec byl přímo nechutnej happy end. 3*(12.3.2011)

Tenhle film jsem si díky jeho silně "prodívčímu" tónu zpočátku hodně protrpěl, abych se na konci ocitnul jako klidný "mačo" beránek, který si opět potvrdil to, co už stejně dávno věděl. Totiž, že ženský jsou ve skutečnosti světice, které nechtějí nic jinýho, než být milovány a hýčkány. A tím nemyslím jen ty krásné, jako v tomto filmu (což co mu vyčítám). A ano, orientace v dílech Jane Austinové je (někdy opravdu velkým) plusem, nikoliv však podmínkou.(30.5.2009)

• - Pořadí knih čtených ve filmu - únor: Emma; březen: Mansfield Park; duben:: Northanger Abbey; květen:: Pride & Prejudice; červen:: Sense & Sensibility; červenec:: Persuasion. (Lenny.M)

• - Kathy Baker byla původně obsazena do role Prudiiny matky Sky, ale později dostala roli svobodomyslné Bernadette. (Morien)

• - Každý herec byl požádán, aby si přečetl dané knihy, o nichž se ve filmu diskutuje. (Morien)