Mladý pár je během své romantické cesty motorovou loďkou zaskočen bouří. A ke všemu se jim pokazil motor. Jsou tedy nuceni strávit noc na odlehlém bezlidném nemile vypadajícím místě. Když najdou opuštěný dům, ve kterém se můžou schovat před deštěm, zjistí že přece jen tu nejsou sami. Skupina brutálních vrahů se rozhodla pobavit na jejich účet. Ale mladý pár se nehodlá vzdát bez boje. (LIVINGDEAD)

J*A*S*M

Po Wolf Creeku mé druhé (alespoň co si teď v rychlosti vybavím) setkání s australským hixploitation dopadlo nad očekávání dobře. Film sice jede víceméně po zaběhnutých kolejích, mírně překvapí snad jen poměr úmrtí mezi kladnou a zápornou stranou. Malá dávka originality tu ale vůbec nevadí. Vidláci jsou zde totiž vyobrazeni velmi odporně, strach o osud hrdinů vás vtáhne do děje a vy si budete přát, aby se těm hajzlům buranskejm pořádně pomstili. Film je místy dost krvavý, jedna scéna pro mne byla dokonce až nepříjemná (kdo viděl, ví...), atmosféra taktéž funguje. Storm Warning rozhodně hororovým fanouškům můžu doporučit, jedná se o nejlepší film svého žánru (hixploitation) za poslední dobu. 90% Horror movie of the year ()

larelay

Wow! Vazeni, tak klobuk dole. Tomuto zanru som v zivote nedala viac ako tri, ale tento film si zasluzi potlesk. Atmosfera, rodinka uzasnych, hrdinska zena a skvela hudba do toho. Plus Honky v intimnych partiach, ach jo. Mnamy. Rozhodne odporucim aj mamce, ktora ma 50 + :) ()

Superpero

Zpočátku je to opravdu syrový buranský horor a australská příroda, pocit izolace a náznaky brutálních vidláků vše umocňují. Jenže pak se hlavní hrdinka vzchopí. Ve stodole vynalezne z udic mega past, že by MacGyver čuměl a pak už je to násilí spíše groteskní. Pocit ohrožení odpadává a už se jen chechtáte pervezním buranům hltajícím zoofilní porno a přejete papínkovi, aby už konečně přišel o dick. Btw další věc, co jsem nepochopil. Vždyť jí tam před "znásileněním" čuměl mezi nohy. Kam to teda schovala? Každopádně pobavil jsem se náramně. ()

LIVINGDEAD

Skvělý horror. Konečně se ve filmu ukazuje odvážná žena, která bojuje proti zrůdným násilníkům a její muž je naopak bačkora. Skvělé originální pasti jako např. zhotovení pomůcky na uchování počestnosti, .......PROSTĚ SUPER HORROR! Jen toho malého klokánka mi bylo líto :-( ()

tron

Nemám rád exploitationy. Storm Warning síce nie je v prvej polovičke taký krvavý kúpeľ, aký som čakal, ale v druhej to bohužiaľ dobehol. Keďže počet hrdinov a zlosynov je rovnako malý (2 + 2 a neskôr do deja zasiahne „tatíčko“ s imidžom Davida Thewlisa, ale nie je to David Thewlis), nejde o slasher, ale režisér sa pokúša budovať atmosféru. No je ním Jamie Blanks (Temná legenda, Valentín s Denise Richards), takže mu to bohvieako nejde. Napriek tomu to spočiatku nie je úplne zlé. Noc, ostrov, búrka, nebezpečenstvo. Postupne sa ale začína hrať s čoraz otvorenejšími kartami a v druhej polovici dochádza k bitúnku a odrezaným penisom. Na nič z toho sa mi samozrejme nepozeralo dobre (čo je asi pochvala?), ale ani ma to nešokovalo. Skôr ma to nudilo a hovoril som si, že by som ocenil skôr prácu s postavami a hercami. Avšak hneď som si spomenul, že žiadne dobré postavy ani herci tu nie sú (Nadia Fares z Purpurových riek a Long Weekendu by bola dobrá maximálne v MILF porne), tak som to vzdal. Prostredie „francúzskeho ostrova“ na papieri znie super, ale pre dej z toho nič nevyplýva (90% sa odohráva na nočnej farme). Samozrejmosťou sú logické kraviny (neukrytie mŕtvoly, rafinovaný nápad uväzniť obete do stodoly plnej potenciálnych smrteľne nebezpečných zbraní). ()

B!shop

Tak tohle me fakt prijemne prekvapilo, to byl totiz hodne solidni masakr. Pribeh sice postrada jakejkoliv originalni napad, takze to cely pripomina texaskej masakr, akorat, ze obeti nejsou uvriskany pubertaci, ale pekne drsna zenska a jeji manzilek a vrahove jsou sice posahany dementi, ale ne nejaky uplne zvirata a navic maj vostry kecy a semtam slusnou hlasku. Jinak pribeh je paradne vygradovanej, jelikoz se to podstatny deje v noci za bourky, tak to ma hodne paradni atmosferu a neni zadny dlouhy okecavani, nez se na scenu dostavi zabijaci. No a zaverecnej asi 20 minutovej ultra masakr je naprosto kulervouci. Co se tyce smrti, je jich tu malo, ale s kazdou si tvurci vyhrali, je paradne krvava a hodne brutalni, takze to nakonec staci. No a ke vsemu tu je jeste svizna a drsna hudba a na horor nadprumerny herci, takze si nemuzu pomoct a musim dat 5*. ()

obitus

Příběh sice postrádá jakýkoli nápad, ale tvůrci si to vynahradili na slušně originálních zabitích. Aby taky ne, při tak nízkém počtu protagonistů si mohli s každým pořádně vyhrát a minimálně dvě scény se vám zapíší hluboko do mozku. Jamie Blanks potvrdil pověst schopného horrorového řemeslníka (na Valentine raději zapomeňme) a rozhodně se můžeme těšit na jeho další kousek. ()

Slasher

Další povedený buranský horor. Pár zamilovaných se kdesi na exotickém ostrově rozhodne vyrazit si na člunu, trochu si zarybařit a mít se hezky. Bohužel situace se jim trochu vymkne z kontroly, když se jejich člun zasekne v kanálu, do toho spustí bouře a jediný domek široko daleko patří trojici psychopatických hovad - krutýmu fotrovi a jeho dvěma zmrveným synům./ Takže nic originálního, ale zmáklý je to na výbornou. Skvěle zahraný kryplové, jejich úchylný kecy ("Ale vystříkej se na zem, nebudu v ní po tobě čvachtat."), špinavý prostředí, ucházející masakr, péropast. Akorát ten chlápek mě sral, byl to neschopnej posera a přes počáteční tendence hrát si na hrdinu za něj všechno musela udělat ta ženská. Zabíjet takovýhle lemry:) (screeny) ()

Flipnic

Naprosto exkluzivní návrat (a pocta) k explotation žánru!!! Byl jsem neuvěřitelně mile překvapen. Film sice na jedné straně čerpá a dalo by se říct že i vykrádá řadu slavných explotačních horrorů a thrillerů, na druhé straně je plynule spojuje do úžasného díla, který považuju za jeden v vrcholů této hraniční odnože horroru. Tvůrci nás provedou klasikami jako je Den matek, Straw Dogs, Deliverance, The Hills have eyes (1977), I Spit on Your Grave (kastrace), a v neposlední řadě samozřejmě The Texas chainsaw massacre (1974). Ano ... všechny tyto brutální a násilné klasiky na nás z tohoto majstrštyku dýchnou, ovšem v novém kabátě a "rozložení". Každopádně, film má od začátku úžasnou hutnou atmosféru, přímo dokonalé výtvarné ztvárnění, klasicky nechutné prostředí, ve kterém se odehrává atd. Všech pět herců podává perfektní výkon přesně v rámci psychologie svých postav, film se nebojí ukázat vše, co do správného explotation žánru patří, nebo se o tom alespoň nebojí zmínit (zoofilie apod.). Od poloviny je to navíc brutální, krvavá jízda. Pro mne jako milovníka těchto filmů opravdové překvapení a skvost ... jsem rád, že se ještě stále takové filmy natáčí ... Každopádně, jako vždy u komentáře k podobným filmům musím dodat, že pro běžného diváka tohle není ... ()

Bloody13

Dostal jsem od Storm Warning přesně to, co jsem čekal a chtěl. Psychická muka. Teror od strany balíků je podán tvrdě, ale realisticky. Krev teče až v poslední třetině, kde se celá situace vyhrocuje a žena bere zákon do vlastních rukou. Z oběti se tak stává tou, kdo jim dá všechno to utrpení pěkně sežrat. Hlavně první past ve stodole mi přišla celkem nápaditá, druhé úmrtí bolelo i mě, fuj... Jen mi vadil její mužský protějšek, poněvadž mi oproti ní připadal dost slabošský, nedokázal se včas postavit svým věznitelům. Ale jinak skvělý hixploitation, jenž frčí v zaběhnutých kolejí a vůbec to nevadí. ()

Zeck

Film, který začíná tak příšerně béčkově, má šíleně pomalý rozjezd a nesympatickou hlavní dvojici se zprvu zdá jako naprostá ztráta času. Jenže pak to příjde a na scéně se objevuje trio totálně umaštěných, nechutných a perverzně zajímavých hovad, které diváka přinutí k naprosté kázni a čumění s otevřenou hubou, co se vlastně bude dít dál. Závěrečnou patnáctiminutovku považuju za naprostou lahůdku, něco tak skvěle ujetého a kvalitně sestříhaného jsem snad ještě neviděl. Dost zbytečných keců, tohle stojí za to vidět! 95% ()

BadoXXII

Musím uznať, že ku koncu sa to rozbehne velmi pekne. Gore začne byť šťavnaté a nápadité. To bola moja šálka kávy a dal by som za to aj 3*. Lenže dovtedy je to len ukecaná nudná šikana bez atmosféry. ()

Shit

Solidně propracovanej thriller se postupem času vypracuje v dobrej drsnej a napínavej horor a nakonec i v docela brutální záležitost s pár litrama krve a parádní scénou s nadrženým taťkou. Jinak se ale v žánru nejedná o nic novýho nebo zásadního, ale jako hodně to potěší a v dnešní době se jedná o jeden z těch úplně nej nelekačkových hororů ()

choze

Ne, že by studiová hixploitation se známými herci byla principielně nesmysl, viz. STRAŠÁCI nebo VYSVOBOZENÍ. Jenže syrová, kontroverzní a brutální 70. léta jsou dávno pryč a dneska znamená známá herečka v hlavní roli především to, že znásilnění nebude (jako zde) nebo bude bleskové a pes po něm neštěkne (PRAVIDLA NÁSILÍ). A vypulírovaný vizuál smrdící počítačem syrovosti taky dvakrát nepomáhá, stejně jako nepřidává mcgayverovská past ve stodole na realističnosti nebo zcela nepřekvapivý děj na zábavnosti. Takže zbývá jen trocha té šikany, solidní řezničiny (s jednou pěknou vaginální vychytávkou) a typově fajn herci (sexy Fares, trojice buranů). ()

Dudek

Nový přírustek do rodiny hixploitation je vskutku povedenou žánrovou jednohubkou. Jamie Blanks čaruje nejen na pozici režiséra, ale zejména jako hudební skladatel. Strom Warning však bohužel postrádá jakoukoli gradaci děje. Spolu s přesunem děje na ostrov sice s napětím očekáváme co se bude dít, ale temporytmus snímku nemá sílu diváka vtrhnout nějak vážněji do příběhu. Narozdíl od většiny podobných kousků snímek překvapuje poněkud pozměněnými hodnotami. Nejenže ze znásilnění tu zůstane jen pokus, ale zejména většinou nejdelší utíkací část (zejména u současných teens kousků) byla velmi prozřetelně nahrazena dlouhým ponižováním hlavního páru. Z toho důvodu též bylo potřeba věnovat více prostoru všem buranům a musím uznat, že tohle vyšlo. Sice se nemusíte bát žádného úleku způsobeného nečekaným vpradnutím vraha do obrazu - neboť Storm Warning nabízí nečekaný přehled o všech postavách - ale zároveň budete se divit, že se nezajímate pouze o jednu stranu mince. Všech pět postav má totiž jistou osobnost, jsou jednotlivě zcela nezaměnitelné a zajímavé, dokonce i ten pes. Stejné je to i s prostředím, které splňuje zhnusující účinek. Věřte tomu nebo ne, ale tento souhrn ještě neobsahuje veškeré klady. Velmi originální je totiž jednání obou 'kladných' postav, ženu s koulema a váhavého muže jsme sice již viděli mnohokrát, ale takhle silně bránící se ženskou hrdinku už jen párkrát. Když Pia začne připravovat svůj plán na záchranu, spolehlivě většinu diváku zamrazí v zádech. Komplikovaná past ve stodole a bolestivá nástraha na penis, který by chtěl někam, kam nepatří. Už asi jen těžko uvěříte faktu, že jednotlivá zabití, ač jsou krátká, mají rozhodně čím zapůsobit. Přestože je oběti jen málo, pochybuji, že byste někdy zapomněli na způsob jejich likvidace. Jen smůla, že si snímek drží takový odstup, neboť tenhle jediný zápor je až příliš veliký. ()

Gilmour93

Intro ocelově šedých kamerových filtrů, jenž zbytečně neplýtvá dialogy, klasický submisivní střed opírající se o herecké výkony (vadil jen přehrávající D.Lyons v roli „chytřejšího“ syna, ale třeba taťka obdivující kinematografii s lipicány, ten válel) a konečně závěrečné zúčtování, které ukáže, že koule mohou být i abstraktní (obzvláště pokud máte vražedný trénink z Purpurových řek), či že improvizovaný pesar z víčka od nádrže dokáže zabránit nejednomu početí a dokonce přesvědčí i psíka Honkyho, že nastal čas přejít z Chappi na něco jiného.. Svižné ozploitation, co se drží pravidel žánru i osvědčených schémat, ale přitom nabízí víc, než jen standard uniformních kusů o rudokrkém teroru. Po Storm Warning a Wolf Creek už vím, že strejdu Dundeeho pojedu navštívit leda prstem po mapě.. ()

Sarkastic

„Co je to?!“ - „Překvapení…“ Ano, film mě vcelku mile překvapil (tedy, podstatně více než-li „taťku“). Solidním budováním atmosféry, napětím, pořádnými záporáky, ale i docela zvládnutými žánrovými klišé, se kterými si Storm Warning i mírně pohrává. Ať už jde o ten profláklý ženský varovný signál, vložku ala Sám doma, proměnu z kořisti na lovce (ta je samozřejmě maximálně „cool“, že), patřičnou krvavostí a až sebeparodií (užití country hudby a vůbec celá ta jatka). Film člověku rychle uběhne a ani nemá potřebu se nějak moc zamýšlet nad předvídatelností, tím, že zimou se třesoucí ženská-fajnovka najednou „našla koule“ či pokulháváním „držení překvapení“. Za mě to budou slušné 4* směr Austrálie. „Abys chytil rozlícenýho psa, musíš myslet jako rozlícenej pes...pouze víc rozlíceně.“ ()

Tuxedo

Podobně jako Hatchet je Storm Warning slušnou podívanou, nedělající svému žánru ostudu, ale taky ničím víc než dalším řadovým kouskem. Zabaví/pobaví, občas zhnusí pečlivě zpracovaným gore, ale už kvůli absenci atmosféry mu nelze přidělit vyšší hodnocení. ()

sniper18

Je to celkom dobrý horor. Má dobrý príbeh, ktorého základ už bol použitý mnohokrát, čo vidno zo začiatku, ale v tomto prípade si tvorcovia nevybrali typický priebeh tohto typu príbehu, ale zvolili si vlastný, čo samozrejme znamená nepredvídateľnosť toho, čo bude nasledovať a to je určite veľká výhoda. Zabití tu je málo, ale aspoń sú kvalitné, hlavne prvá pasca ma dosť zaujala. Herecké výkony sú až moc dobré, teda aspoń v rámci žánru a to hlavní hrdinovia, aj záporáci, ktorí sú dosť nepríjemní a tak som aspoń po dlhej dobe zase videl záporákov, ktorým som prial drsnú smrť. Ale veľmi mi vadí zabitie malého klokana, to si tvorcovia vážne mohli odpustiť, aj tak to pre film vôbec nie je dôležité. Celý film pôsobí kvalitným dojmom, takže si myslím, že by mal baviť aj tých, ktorí horory moc radi nemajú, aj ked´ vlastne ani neviem, či je to horor, pretože skôr pôsobí ako thriller. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 72%. ()