Storm Warning

Everett De Roche

Karl von Moller

Jamie Blanks
  • mysicka

páreček manželů se vydá rybařit a protože pán, ač právník, nebude patřit zrovna mezi nejbystřejší (a nejstatečnější, což bych mu ještě odpustila..), ocitnou se na ostrově, na farmě, která patří taťkovi úchylákovi a jeho dvěma synáčkům podobného ražení.. kdopak se asi dočká dalšího rána? a já se budu znovu opakovat, že je to všechno stejný, stejný, stejný.. neni to šokantní - je to trapný, neni to strašidelný - je to nudný.. a ta proměna paninky v macgyvera (jak tu již bylo vtipně zmíněno) a její proslov o rozlíceném psovi.. páni.. tak to bylo na potrhání se smíchy.. což asi nebylo záměrem...(22.7.2008)

Intro ocelově šedých kamerových filtrů, jenž zbytečně neplýtvá dialogy, klasický submisivní střed opírající se o herecké výkony (vadil jen přehrávající D.Lyons v roli „chytřejšího“ syna, ale třeba taťka obdivující kinematografii s lipicány, ten válel) a konečně závěrečné zúčtování, které ukáže, že koule mohou být i abstraktní (obzvláště pokud máte vražedný trénink z Purpurových řek), či že improvizovaný pesar z víčka od nádrže dokáže zabránit nejednomu početí a dokonce přesvědčí i psíka Honkyho, že nastal čas přejít z Chappi na něco jiného.. Svižné ozploitation, co se drží pravidel žánru i osvědčených schémat, ale přitom nabízí víc, než jen standard uniformních kusů o rudokrkém teroru. Po Storm Warning a Wolf Creek už vím, že strejdu Dundeeho pojedu navštívit leda prstem po mapě..(20.5.2014)

• choze

Ne, že by studiová hixploitation se známými herci byla principielně nesmysl, viz. STRAŠÁCI nebo VYSVOBOZENÍ. Jenže syrová, kontroverzní a brutální 70. léta jsou dávno pryč a dneska znamená známá herečka v hlavní roli především to, že znásilnění nebude (jako zde) nebo bude bleskové a pes po něm neštěkne (PRAVIDLA NÁSILÍ). A vypulírovaný vizuál smrdící počítačem syrovosti taky dvakrát nepomáhá, stejně jako nepřidává mcgayverovská past ve stodole na realističnosti nebo zcela nepřekvapivý děj na zábavnosti. Takže zbývá jen trocha té šikany, solidní řezničiny (s jednou pěknou vaginální vychytávkou) a typově fajn herci (sexy Fares, trojice buranů).(7.4.2010)

Skvělý horror. Konečně se ve filmu ukazuje odvážná žena, která bojuje proti zrůdným násilníkům a její muž je naopak bačkora. Skvělé originální pasti jako např. zhotovení pomůcky na uchování počestnosti, .......PROSTĚ SUPER HORROR! Jen toho malého klokánka mi bylo líto :-((18.2.2008)

Na první pohled se tento spíše thriller než horror tváří celkem neoriginálně s množstvím již viděného klišé, avšak pod slupkou drsné zábavy se skrývá mnohem víc. Celkový děj se stává analogií současného světa. Dva vcelku moderní lidé, vzdělaní, inteligentní se ztratí na romantické vyjížďce. Dostanou se však do zapadlých končin, kde potkají něco, co ze svého okolí naprosto neznají. Hnus, špínu, hloupost, zrůdnost, no prostě tu nejšpinavější asociální luzu, která jim pochopitelně jejich štěstí, úspěch a spokojenost závidí, opovrhuje jimi v nejvyšší míře a chová se nepřiměřeně krutě. Je to jako odvěký nešvár mezi bohatými vrstvami a spodinou. Je sice pravda, že tento kontrast se v podobných filmech používá často, ale nikdy jsem se na to nesoustředil. Navíc si všimněte jednoho velmi zajímavého detailu. V jedné ze scén, když otec bije jednoho ze synů (snad tohle nebude považováno za spoiler), si můžete na zdi za otcovou hlavou všimnout malé repliky obrazu Leonarda da Vinci - Poslední večeře. Vidíme tedy, že ač naši burani umělkyní a uměním jako takovým na venek opovrhují, sami mají doma na zdi repliku takovéhoto obrazu. Jen jsem ještě nedomyslel, co z toho vyplývá. Asi, že se luza snaží být lepší luzou, aby nemusela těm výše postaveným závidět. No, a možná to je úplná volovina, ale všimněte si toho a zamyslete se nad tím. Já na to tímto komentem zapomenu a těžko se k tomu v brzké době vátím, možná snad jednou. No ale i něco k filmu samotnému. Je zde množství velice kvalitních scén, nápadů a chvílemi i pěkně vypjatá atmosféra. Jedna scénka je obzvlášť pikantní, kdo viděl, jistě ví, o čem je řeč, kdo ne, ať se těší. Celkově příjemný film, na kterém jak říkám není nejlepší slupka, ale to, co se skrývá pod ní.(19.12.2008)

• - Pre potreby filmu bol za 5 týždňov postavený aj celý farmársky dom. (MikaelSVK)

• - Psa - rotvajlera Honkyeho si zahralo viacero psíkov. (MikaelSVK)

• - Natáčanie filmu trvalo len 24 dní. (MikaelSVK)