poster

Storm Warning

Horor / Thriller

Austrálie, 2007, 82 min

Režie:

Jamie Blanks

Scénář:

Everett De Roche

Kamera:

Karl von Moller

Hudba:

Jamie Blanks
 • Dudek
  ***

  Nový přírustek do rodiny hixploitation je vskutku povedenou žánrovou jednohubkou. Jamie Blanks čaruje nejen na pozici režiséra, ale zejména jako hudební skladatel. Strom Warning však bohužel postrádá jakoukoli gradaci děje. Spolu s přesunem děje na ostrov sice s napětím očekáváme co se bude dít, ale temporytmus snímku nemá sílu diváka vtrhnout nějak vážněji do příběhu. Narozdíl od většiny podobných kousků snímek překvapuje poněkud pozměněnými hodnotami. Nejenže ze znásilnění tu zůstane jen pokus, ale zejména většinou nejdelší utíkací část (zejména u současných teens kousků) byla velmi prozřetelně nahrazena dlouhým ponižováním hlavního páru. Z toho důvodu též bylo potřeba věnovat více prostoru všem buranům a musím uznat, že tohle vyšlo. Sice se nemusíte bát žádného úleku způsobeného nečekaným vpradnutím vraha do obrazu - neboť Storm Warning nabízí nečekaný přehled o všech postavách - ale zároveň budete se divit, že se nezajímate pouze o jednu stranu mince. Všech pět postav má totiž jistou osobnost, jsou jednotlivě zcela nezaměnitelné a zajímavé, dokonce i ten pes. Stejné je to i s prostředím, které splňuje zhnusující účinek. Věřte tomu nebo ne, ale tento souhrn ještě neobsahuje veškeré klady. Velmi originální je totiž jednání obou 'kladných' postav, ženu s koulema a váhavého muže jsme sice již viděli mnohokrát, ale takhle silně bránící se ženskou hrdinku už jen párkrát. Když Pia začne připravovat svůj plán na záchranu, spolehlivě většinu diváku zamrazí v zádech. Komplikovaná past ve stodole a bolestivá nástraha na penis, který by chtěl někam, kam nepatří. Už asi jen těžko uvěříte faktu, že jednotlivá zabití, ač jsou krátká, mají rozhodně čím zapůsobit. Přestože je oběti jen málo, pochybuji, že byste někdy zapomněli na způsob jejich likvidace. Jen smůla, že si snímek drží takový odstup, neboť tenhle jediný zápor je až příliš veliký.(17.4.2008)

 • darkrobyk
  ****

  Nijak objevný buranský horror z australských vod jdoucí ve stopách Texaského masakru a jemu podobných. Muž a žena z města se vydají na romantické rybaření, aby si užili krásný sluneční den. Co čert nechtěl, po obloze se začnou honit mraky - mimochodem příchod bouře, tedy postupné přibývání oblačnosti a stavba hradů, je neuvěřitelně lyrický - a náš pár se rohodne vrátit domů oklikou! Je jen otázkou času, kdy zabloudí a padnou do rukou trojice neotesanců, kteří nejdou pro ránu daleko. Velmi dobrá hudba (Jamie Blanks) je z větší části elektronická, děj však posouvá kupředu mílovými kroky. Atmosféra houstne, situace se zdá bezvýchodná a nastupuje brutální gore. Mučení, zlý pejsek a vrtulka nejsou vše. Za výbornou trikovou stránku, napínavou atmosféru, skvělou kameru a obstojné herecké výkony je to za 4*.(21.2.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $260,000(26.7.2010)

 • Flipnic
  *****

  Naprosto exkluzivní návrat (a pocta) k explotation žánru!!! Byl jsem neuvěřitelně mile překvapen. Film sice na jedné straně čerpá a dalo by se říct že i vykrádá řadu slavných explotačních horrorů a thrillerů, na druhé straně je plynule spojuje do úžasného díla, který považuju za jeden v vrcholů této hraniční odnože horroru. Tvůrci nás provedou klasikami jako je Den matek, Straw Dogs, Deliverance, The Hills have eyes (1977), I Spit on Your Grave (kastrace), a v neposlední řadě samozřejmě The Texas chainsaw massacre (1974). Ano ... všechny tyto brutální a násilné klasiky na nás z tohoto majstrštyku dýchnou, ovšem v novém kabátě a "rozložení". Každopádně, film má od začátku úžasnou hutnou atmosféru, přímo dokonalé výtvarné ztvárnění, klasicky nechutné prostředí, ve kterém se odehrává atd. Všech pět herců podává perfektní výkon přesně v rámci psychologie svých postav, film se nebojí ukázat vše, co do správného explotation žánru patří, nebo se o tom alespoň nebojí zmínit (zoofilie apod.). Od poloviny je to navíc brutální, krvavá jízda. Pro mne jako milovníka těchto filmů opravdové překvapení a skvost ... jsem rád, že se ještě stále takové filmy natáčí ... Každopádně, jako vždy u komentáře k podobným filmům musím dodat, že pro běžného diváka tohle není ...(8.4.2008)

 • PetrPan
  *****

  Wow, tak to byla pecka, nenechte si ujít, kde jinde uvidíte skvělou past na čuráka, rotvajlera, který tu past vypiluje k dokonalosti a rybářský háčky trhající na kusy..... Tenhle film vás doslova rafne za koule.....(8.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace