poster

Storm Warning

Horor / Thriller

Austrálie, 2007, 82 min

Režie:

Jamie Blanks

Scénář:

Everett De Roche

Kamera:

Karl von Moller

Hudba:

Jamie Blanks
 • petero
  *****

  Je veľmi málo hororov ktoré dokážu zo zabehnutých koľají akoby predpísaných vyvražďovačiek vyjsť čo i len trošku originálnym spôsobom a keď sa už nejaký taký objaví vždy mu niečo dôležité chýba ako napr. atmosféra, režisérska zručnosť alebo poriadna surovosť a tak sa maximálne zmôžu na nepredvídané vyvražďovanie v tom najodvážnejšom zlikvidovaním úplne všetkých. Našťastie STORM WARNING je žánrová lahôdka ktorá sa vyhla týmto neduhom a pritom rešpektujúca pravidlá žánru. Je až prekvapivo dobre natočená s vyšperkovanými mordamy kde objektív kamery nemá problém zachytiť najdetailnejšie deformácie ľudského tela. Žiadny teenagery, tentoraz dobrý herci a na výsledku je to hneď poznať. V podstate len dve obete a ich traja terorizujúci vyvrheľi spoločnosti do ktorých prstov sa nechtiac dostanú. Po dopozeraní som ostal poriadne prekvapený že tento rejža predtým natočil priemerný VALENTINE.(14.1.2008)

 • JAn
  ****

  Po čajíčkovém Valentine přichází Blanks znovu, tentokrát s brutální, syrovou atmosférou v první půli (záměrně tady nebu vzpomínat na Wolf Creek), a která vrcholí opravdu příjemným gore s perspektivou Wrong Turn 2. V Cannes si prý publikum zakrývalo oči a křičelo. No, já ´sem se po dlouhém čekání pohodlně usadil v křesle a spokojeně chrochtal blahem. Nose job, Jamie.(18.2.2008)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Skvělý horror. Konečně se ve filmu ukazuje odvážná žena, která bojuje proti zrůdným násilníkům a její muž je naopak bačkora. Skvělé originální pasti jako např. zhotovení pomůcky na uchování počestnosti, .......PROSTĚ SUPER HORROR! Jen toho malého klokánka mi bylo líto :-((18.2.2008)

 • Gilmour93
  ****

  Intro ocelově šedých kamerových filtrů, jenž zbytečně neplýtvá dialogy, klasický submisivní střed opírající se o herecké výkony (vadil jen přehrávající D.Lyons v roli „chytřejšího“ syna, ale třeba taťka obdivující kinematografii s lipicány, ten válel) a konečně závěrečné zúčtování, které ukáže, že koule mohou být i abstraktní (obzvláště pokud máte vražedný trénink z Purpurových řek), či že improvizovaný pesar z víčka od nádrže dokáže zabránit nejednomu početí a dokonce přesvědčí i psíka Honkyho, že nastal čas přejít z Chappi na něco jiného.. Svižné ozploitation, co se drží pravidel žánru i osvědčených schémat, ale přitom nabízí víc, než jen standard uniformních kusů o rudokrkém teroru. Po Storm Warning a Wolf Creek už vím, že strejdu Dundeeho pojedu navštívit leda prstem po mapě..(20.5.2014)

 • Davies182
  ***

  Samoúčelná brutalita ke konci trochu zarazí, jinak se jedná o perfektní thriller tak trochu v duchu Funny Games USA. Schéma je dobře známé: scénáristická berlička vyřadí silnější kladnou postavu ze hry, a o slovo se tak hlásí ponižovaná slabší polovička, aby se pokusila oplzlým venkovanům vyprášit kožichy. Atmosféra napětí je budována pečlivě, takže je to i docela zábava... Poklona patří Blanksovi za umně nastrčené sebeparodické vtípky. Na páteční večer vhodné odreagování - silné tři hvězdy.(6.11.2010)

 • - Při natáčení snímku bylo v Austrálii zrovna období sucha, tak ve většině scén bylo později deštivé počasí doděláno počítačem. (Chatterer)

 • - Pre potreby filmu bol za 5 týždňov postavený aj celý farmársky dom. (MikaelSVK)

 • - S nápadom použiť v jednej zo scén filmu rúž na pery prišla Nadia Fares (Pia). (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace