Storm Warning

Jamie Blanks

Everett De Roche

Karl von Moller

Jamie Blanks

No... jak rychle přišlo blaho, tak rychle přišla bolest... Asi jsem ještě neviděla film, který by mě už od svých úvodních titulků tolik navnadil a to i přes to, že v nich vlastně nebylo vůbec nic... šeď, ale atmosferická jednoduchá hudba, ano. Třepala jsem se nedočkavostí. Jenže pak bum, pád na dno. Prvních 15 minut filmu jsem si opakovala jen jedno - doprčic, to je nějaké kameramanské cvičení na filmové akademii? Co má znamenat ta přemíra leteckých záběrů ala Cestománie? Lokace úžasné, pustina jak má být, ale? No a taky herci. To, že mě Nadia potěšila v Purpurových řekách, tak tady nic moc... a ten herec byl dost na facku. Jen tak své milé na lodi sdělit, že případ, kterým se zabýval, prostě padl... a že se nezabýval zrovna krádeží žvýkačky. Prostě a jednoduše idiot, ale opravdu. A to jsem snad nikdy nenapsala. Vadil mi, štval mě. A spolu s tou hroznou lacinou kamerou bez jakéhokoli nápadu to tomu moc nepřidalo na kráse. Chápu, že na tyhle brutální projekty nikdo nechce dát kupu peněz, protože je to prostě risk a ne každý je druhej Haneke, aby si na "pouhou ultrabrutalitku" vzal Naomi Watts, Michaela Pitta či kohokoli... ale sakra, právě v těhle surových filmech se v člověku otevře to ono, že sedí jako zařezaný a nedutá. Ale musí to mít úroveň a ne ala Hostel (je jedno jaký díl). Převeliká škoda. Nebýt toho idiostkýho manžílka, hvězda navíc by zde byla. // Celý film si vysvětluji tak, že režisér vůbec před natáčením filmu měl v hlavě ideu o partě slizounů a manželském páru + 3 hlavní brutalitky filmu a bylo mu jedno, co bude okolo.(7.10.2009)

• Hrabka

Hororů, kde by byla logičnost v normě, je pomálu. Tento mezi ně rozhodně nepatří. Jedna hloupější scéna za druhou. Určitě bych na ty šmejdy stavěl super vykutálenou past po vzoru Kevina ze Sám doma. Určitě bych se deset minut snažil vyrazit vrata od stodoly a nedošlo by mně, že stačí jen vylomit závoru. Určitě bych se nesnažil zdrhnout za každou cenu, to bych určitě radši slušně navázal konverzaci s podivnými chlápky kdesi v pustině, co za barákem mají farmu s trávou. No prostě neskutečných blbostí, víc než kolik dokážu snést. A ten konec tomu nasadil korunu. Na druhou stranu se mi líbily některé scény a úvodní půlhodinka. Herci to taky zahráli dobře, škoda že jim režisér servíroval jen samé megaúlety. 45%(5.6.2010)

Po čajíčkovém Valentine přichází Blanks znovu, tentokrát s brutální, syrovou atmosférou v první půli (záměrně tady nebu vzpomínat na Wolf Creek), a která vrcholí opravdu příjemným gore s perspektivou Wrong Turn 2. V Cannes si prý publikum zakrývalo oči a křičelo. No, já ´sem se po dlouhém čekání pohodlně usadil v křesle a spokojeně chrochtal blahem. Nose job, Jamie.(18.2.2008)

Další povedený buranský horor. Pár zamilovaných se kdesi na exotickém ostrově rozhodne vyrazit si na člunu, trochu si zarybařit a mít se hezky. Bohužel situace se jim trochu vymkne z kontroly, když se jejich člun zasekne v kanálu, do toho spustí bouře a jediný domek široko daleko patří trojici psychopatických hovad - krutýmu fotrovi a jeho dvěma zmrveným synům./ Takže nic originálního, ale zmáklý je to na výbornou. Skvěle zahraný kryplové, jejich úchylný kecy ("Ale vystříkej se na zem, nebudu v ní po tobě čvachtat."), špinavý prostředí, ucházející masakr, péropast. Akorát ten chlápek mě sral, byl to neschopnej posera a přes počáteční tendence hrát si na hrdinu za něj všechno musela udělat ta ženská. Zabíjet takovýhle lemry:) (screeny)(6.1.2009)

„Co je to?!“ - „Překvapení…“ Ano, film mě vcelku mile překvapil (tedy, podstatně více než-li „taťku“). Solidním budováním atmosféry, napětím, pořádnými záporáky, ale i docela zvládnutými žánrovými klišé, se kterými si Storm Warning i mírně pohrává. Ať už jde o ten profláklý ženský varovný signál, vložku ala Sám doma, proměnu z kořisti na lovce (ta je samozřejmě maximálně „cool“, že), patřičnou krvavostí a až sebeparodií (užití country hudby a vůbec celá ta jatka). Film člověku rychle uběhne a ani nemá potřebu se nějak moc zamýšlet nad předvídatelností, tím, že zimou se třesoucí ženská-fajnovka najednou „našla koule“ či pokulháváním „držení překvapení“. Za mě to budou slušné 4* směr Austrálie. „Abys chytil rozlícenýho psa, musíš myslet jako rozlícenej pes...pouze víc rozlíceně.“(9.9.2015)