poster

Storm Warning

Horor / Thriller

Austrálie, 2007, 82 min

Režie:

Jamie Blanks

Scénář:

Everett De Roche

Kamera:

Karl von Moller

Hudba:

Jamie Blanks
 • darkrobyk
  ****

  Nijak objevný buranský horror z australských vod jdoucí ve stopách Texaského masakru a jemu podobných. Muž a žena z města se vydají na romantické rybaření, aby si užili krásný sluneční den. Co čert nechtěl, po obloze se začnou honit mraky - mimochodem příchod bouře, tedy postupné přibývání oblačnosti a stavba hradů, je neuvěřitelně lyrický - a náš pár se rohodne vrátit domů oklikou! Je jen otázkou času, kdy zabloudí a padnou do rukou trojice neotesanců, kteří nejdou pro ránu daleko. Velmi dobrá hudba (Jamie Blanks) je z větší části elektronická, děj však posouvá kupředu mílovými kroky. Atmosféra houstne, situace se zdá bezvýchodná a nastupuje brutální gore. Mučení, zlý pejsek a vrtulka nejsou vše. Za výbornou trikovou stránku, napínavou atmosféru, skvělou kameru a obstojné herecké výkony je to za 4*.(21.2.2012)

 • Campbell
  ****

  Blanks zase točí to co mu jde nejlépe slasher. A zase mu to vyšlo, jen je škoda toho nic moc VAlentina. Ale ostatní co natočil nemá daleko ke genialitě. Blanks je můj nejoblíbenější hororář současnosti. A proto jsem se na SW hodně těšil je pravda že jsem čekal něco jiného, ale nakonec jsem dostal tak i tak výborný film. Z filmu je sice dost cítit levnost, ale ty vraždy jsou dokonalé, hlavně ten pokus o znásilnění mi zůstal v hlavě docela dlouho.Hlavní záporáci byly fakticky hnusní hajzlové, který bych potkat nechtěl. Film mohu jen doporučit, a já se budu těšit na další film Blankse.(18.9.2010)

 • BioGrower
  ****

  Prekvapivo dobrý horor režiséra Jamieho Blanksa (URBAN LEGEND, VALENTINE), od ktorého by ste zrejme opäť čakali lacnú teenagerskú vyvražďovačku... No, originálnym nápadom teda STORM WARNING taktiež neoplýva, ale film to je hodne napínavý, solídne spracovaný a aj samotní herci, hoci je ich počet vskutku nízky, sú o poznanie lepší. Milovníci "filmovej krvi" si prídu na svoje minimálne po tom, ako sa Nadia Farès rozhodne, surovo & brutálne, zakročiť, na druhú stranu sa príliš neuspokoja tí, čo čakajú hustú atmosféru. Ja však tvrdím, že s tým, čo mal Jamie Blanks k dispozícii, sa s tým vysporiadal veľmi dobre, predovšetkým je fajn, že nepoužil žiadne prvoplánové ľakačky á la VALENTINE. Podľa môjho (skromného) názoru vysoký nadpriemer v rámci dnešnej horrorovej tvorby. A krátka stopáž tiež nie je na škodu... Môžem povedať, že na nasledujúci režisérov film Long Weekend som hodne zvedavý.(30.3.2008)

 • Bloody13
  ****

  Dostal jsem od Storm Warning přesně to, co jsem čekal a chtěl. Psychická muka. Teror od strany balíků je podán tvrdě, ale realisticky. Krev teče až v poslední třetině, kde se celá situace vyhrocuje a žena bere zákon do vlastních rukou. Z oběti se tak stává tou, kdo jim dá všechno to utrpení pěkně sežrat. Hlavně první past ve stodole mi přišla celkem nápaditá, druhé úmrtí bolelo i mě, fuj... Jen mi vadil její mužský protějšek, poněvadž mi oproti ní připadal dost slabošský, nedokázal se včas postavit svým věznitelům. Ale jinak skvělý hixploitation, jenž frčí v zaběhnutých kolejí a vůbec to nevadí.(9.3.2010)

 • mysicka
  **

  páreček manželů se vydá rybařit a protože pán, ač právník, nebude patřit zrovna mezi nejbystřejší (a nejstatečnější, což bych mu ještě odpustila..), ocitnou se na ostrově, na farmě, která patří taťkovi úchylákovi a jeho dvěma synáčkům podobného ražení.. kdopak se asi dočká dalšího rána? a já se budu znovu opakovat, že je to všechno stejný, stejný, stejný.. neni to šokantní - je to trapný, neni to strašidelný - je to nudný.. a ta proměna paninky v macgyvera (jak tu již bylo vtipně zmíněno) a její proslov o rozlíceném psovi.. páni.. tak to bylo na potrhání se smíchy.. což asi nebylo záměrem...(22.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace