Uvnitř

L'intérieur, À

Inside

Horor / Thriller

Francie, 2007, 83 min

I když mám ráda takové filmy, tohle mě celkem zklamalo. Navíc jsem to koukala nadvakrát, protože jsem se poprvé nemohla dostat přes ten šíleně nudný začátek. Potom masakr a ten konec, brr. Ale stejně nemůžu dát víc než 3 hvězdičky.(16.6.2011)

,,Chci dítě. Otevři Sáro, neboj se!“..... Byl pozdní večer, vánoční čas. ,,Tma jako v hrobě, mráz v okna duje, v světnici teplo u kamen; v krbu se svítí, stará podřimuje“ .... Aby bylo jasno – ta stará je dost mladá na to, aby byla těhotná, a kdo by čekal (nějakýho) Ducha vánoc, šeredně se plete. Spíš ,,pod plachetkou osoba“..... Jeden Štědrej den, jeden dům, jedny nůžky a 8 lidí. A TEN UVNITŘ VŠECHNO CÍTÍ! Hodně dobrý napětí, uvěřitelný zlo. Bejt zpropadenej vraždící bastard se taky musí umět. Stejně jako se bránit. A TEN UVNITŘ TO CÍTÍ! Jasan, i tu najdeme zkratovité (podivné) jednání. Ale dá se to ,,kousnout“. K dobru jim přičtu, že jsem párkrát vyprskl smíchy (ne, krev to nebyla!) KDE JSI TY KURVO! Každopádně jsem měl po dlouhý době v noci strach. Brutalita se stupňuje a i když zrovna žánr exploit nemusím, vím, že Sára by mámu volat neměla (zvlášť, když ji sama sejmula). CO CÍTÍ TEN VENKU nevím, každopádně u Sáry se bude muset malovat. Jednoduché a funkční! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Hledám film na Štědrý večer (v Popelce je málo popela). 2.) Zdálo se mi o nůžkách v rozkroku (a taky v noze, v oku....). 3.) Chci vidět nejpodivnější porodní asistentku a nevšední porod. PŘÍBĚH *** HUMOR ne (i když...) AKCE ** NAPĚTÍ ****(15.3.2011)

Olala tak tohle byl teda masakr. Ale nejdriv zacnu s kritikou. Prislo mi, ze dve hlavni postavy vydrzi asi tak desetkrat vic, nez co by prezily a ozivnuti jedny vedlejsi postavy vypadalo jak z nakyho zombie filmu. Co je zac zaporak me napadlo nekdy po pulhodine filmu. Navic ma film slabsi rozjezd a pul hodinky se nic moc nedeje. Co se tyce hlavni hrdinky, tak ta navic neni dvakrat sympaticka. No a nejaky vylozene strasidelny to taky neni, lekacky mozna dve, tri ale nejaka super hutna atmosfera se nekona. Ted to vypada, jako by byl film totalne na hovno, ale to vubec neni pravda. Protoze film stoji a pada na brutalnich scenach, ktera jsou tady po pretrpeni ty pulhodiny v jednom kuse celou hodinu a sou to naprosto neskutecne krvavy prasarny, kde se rube vsim, co je po ruce, mrtvol rychle pribejva a litry krve cakaj vsude okolo. K tomu tu je i par brutalnich napadu, jako strihani bricha a podobne. Kdybych mel hodnotit jen z hlediska brutality, je to na 6*, ale precejen jako celek to je jen na lepsi 4*, protoze i pres vsechnu tu brutalitu film nejak zvlast strasidelnej neni.(29.3.2008)

PERFEKTNÍ - KRVAVÉ - BRUTÁLNÍ - NAPÍNAVÉ - DĚSIVÉ. Už se těším až se na to kouknu ještě jednou - dnes v českém dabingu na Cinemaxu. :-)(4.5.2008)

No... Jo brutální a krvavý to je (zvlášť na tu krev mi přijde jsou frantíci nějak vysazený), ale něco mi tam rozhodně chybí. Pár věcí nefunguje jak má, takový ty (tady právě ne) chlupyježící halloweenovský záběry vraha na pozadí, trošku unylá atmosféra, trapně zvládnutý záběry do břicha, hrdinčina snaha o revenge, a hlavně vražedkyně samotná. To je podle mě ta nejslabší stránka - ta ženská, co se pořád někde šourá v černých šatech, nevim proč ale prostě mi nesedla (navíc je to taková držka). Dost možná by tomu pomohla nějaká maska, nevím... ale možná by to ubralo na nevšednosti. Jinak jo, masakruje se tyčkou na vlasy, jehlou na šití, nůžkama, a tak, takže takový ženský nádobíčko. Jak jsem už naznačil, krví se nešetří. Hej a bacha, dojde i na kočičí lámačku. (screeny)(24.11.2008)