Uvnitř

L'intérieur, À

Inside

Horor / Thriller

Francie, 2007, 83 min

No... Jo brutální a krvavý to je (zvlášť na tu krev mi přijde jsou frantíci nějak vysazený), ale něco mi tam rozhodně chybí. Pár věcí nefunguje jak má, takový ty (tady právě ne) chlupyježící halloweenovský záběry vraha na pozadí, trošku unylá atmosféra, trapně zvládnutý záběry do břicha, hrdinčina snaha o revenge, a hlavně vražedkyně samotná. To je podle mě ta nejslabší stránka - ta ženská, co se pořád někde šourá v černých šatech, nevim proč ale prostě mi nesedla (navíc je to taková držka). Dost možná by tomu pomohla nějaká maska, nevím... ale možná by to ubralo na nevšednosti. Jinak jo, masakruje se tyčkou na vlasy, jehlou na šití, nůžkama, a tak, takže takový ženský nádobíčko. Jak jsem už naznačil, krví se nešetří. Hej a bacha, dojde i na kočičí lámačku. (screeny)(24.11.2008)

,,Chci dítě. Otevři Sáro, neboj se!“..... Byl pozdní večer, vánoční čas. ,,Tma jako v hrobě, mráz v okna duje, v světnici teplo u kamen; v krbu se svítí, stará podřimuje“ .... Aby bylo jasno – ta stará je dost mladá na to, aby byla těhotná, a kdo by čekal (nějakýho) Ducha vánoc, šeredně se plete. Spíš ,,pod plachetkou osoba“..... Jeden Štědrej den, jeden dům, jedny nůžky a 8 lidí. A TEN UVNITŘ VŠECHNO CÍTÍ! Hodně dobrý napětí, uvěřitelný zlo. Bejt zpropadenej vraždící bastard se taky musí umět. Stejně jako se bránit. A TEN UVNITŘ TO CÍTÍ! Jasan, i tu najdeme zkratovité (podivné) jednání. Ale dá se to ,,kousnout“. K dobru jim přičtu, že jsem párkrát vyprskl smíchy (ne, krev to nebyla!) KDE JSI TY KURVO! Každopádně jsem měl po dlouhý době v noci strach. Brutalita se stupňuje a i když zrovna žánr exploit nemusím, vím, že Sára by mámu volat neměla (zvlášť, když ji sama sejmula). CO CÍTÍ TEN VENKU nevím, každopádně u Sáry se bude muset malovat. Jednoduché a funkční! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Hledám film na Štědrý večer (v Popelce je málo popela). 2.) Zdálo se mi o nůžkách v rozkroku (a taky v noze, v oku....). 3.) Chci vidět nejpodivnější porodní asistentku a nevšední porod. PŘÍBĚH *** HUMOR ne (i když...) AKCE ** NAPĚTÍ ****(15.3.2011)

Celkom slušná psycho krvavnica zabitá zombie pointou. Druhú hviezdičku odoberám za predpovedateľné dôvody útoku.(4.2.2013)

• Mr.Apache

Když si z celého toho "vynikajícího hororového thrilleru" po pár letech pamatujete jenom scénu souboje mezi partou mimořádně přitroublých policajtů a lampou (!!!), je něco silně v nepořádku. Dvě hvězdičky za zpočátku bezchybnou atmosféru, která jde ovšem s nástupem Cruchotových učedníků spolehlivě do háje.(3.7.2011)

Vynikající instruktážní video pro nastávající maminky, které se zcela mylně domnívají, že porod bolí! Než se svěřit těm řezníkům v nemocnici, je rozhodně pohodlnější rodit doma. Matka jednak není stresována cizím, anonymním prostředím a navíc empatická a zkušená porodní asistentka nepochybně dokáže individuálním a pečlivým přístupem prvorodičku natolik motivovat, že miminko přijde na svět dříve, než by jste řekli "krejčovské nůžky". Zajisté by se teď dalo sáhodlouze polemizovat o vhodnosti takovéhoto prostředí a to zejména v situaci, kdy se miminko správně neotočí a je nutná chirurgická asistence, nicméně erudovaný domácí porodník si dokáže s takovou situací hravě poradit, a to jen za pomocí běžného kuchyňského vybavení! Doufám, že už se chystá dvojka, která se bude jmenovat Outside a bude stejně citlivě a hravě pojednávat o problematice postnatální péče!(16.12.2010)