poster

Uvnitř

 • Francie

  L'intérieur, À

 • anglický

  Inside

Horor / Thriller

Francie, 2007, 83 min

 • Viktooorka
  ***

  Po úvodních titulcích, jsem si říkala to bude horor pro mě. Byla jsem unešená a většinu filmu se mi tento názor nezměnil Pomalý rozjezd, kde se seznamujete se situací, hlavní aktérkou a tajemnou ženskou. Poté nastupují na řadu jatka, které byli celkem "zábavné". Velmi slušná atmosféra, a i když celou dobu víte pointu, je Vám to jedno. Ale co měl (ku*va) znamenat ten konec?? Opět jsem nevěřícně kroutila hlavou, co všechno se dá vymyslet.. A moje ponaučení z tohotot filmu?? NEKUŘTE!! ono to opravdu poškozuje zdraví a vzhled :) NEJEZDĚTE těhotný v autě!! takže pánové bacha na to, mohlo by to špatně dopadnout.. NENECHÁVEJTE svoje domácí mazlíčky na chodbách s bláznivou ženskou!! Může se zdát, že má zvířata ráda, opak je pravdou.. :) a závěrem bych chtěla říct, že v blízkosti nůžek se už nebudu cítit příjemně :)(17.8.2009)

 • Subjektiv
  *

  Má naivita nepatří k těm příslovečným, ale díky zážitku z tohoto filmu se to možná změní. Naivně jsem se domníval, že smutek hlavní hrdinky Sáry ze ztráty manžela a její očekávání narození dítětě povede k jakémus takémus pokusu o vykreslení její psychologie. Zůstalo však jen u prázdných pohledů, vzdychání a mlčení. Naivně jsem se domníval, že fakt, že porod se má odehrát na Štědrý večer, nějak souvisí s náboženstvím či alespoň dá vyvolat několika asociacím "Ježíš-nenarozené dítě". Zůstalo však u toho, že chudák Sára o Vánocích zažije pravé peklo. Naivně jsem se domníval, že neustálé narážky na mládež zapalující auta bude ústit v nějaké (třebas i blbé) sdělení. Zůstalo však jen u toho, že se nakonec jeden mladý žhář mohl ve filmu objevit (a být vykuchán, hehe). Naivně jsem se domníval, že À l'intérieur je slušný film. Je to ale hovadina, jež své nároky odvozuje jen od naturalistického stříkání krve. Téměř odpad.(1.12.2008)

 • Matty
  ***

  Subjektivně na mne Uvnitř zapojením těhotné hrdinky působil jako nejbrutálnější z dosud viděných hororů. Ne pár, ale celou řadu scén budu z hlavy dostávat ještě mnoho dnů (soustům, jež vyvolávala největší dávivý efekt, vévodí nůžky). Fyzické znechucení tedy přítomno bylo, nikoliv strach. Vlastně ani není o koho se bát: Sarah nemáme šanci pořádně poznat, chová se divně, nevíme jestli dopravní nehodu nezavinila ona… . A potom se zjeví ta paní v černém a z dalšího francouzského pseudoartu jsou rázem orgie krutosti (pro někoho „torture porn“). Nedokážu posoudit, na jaké úrovni jsou zdejší splatterové scény v porovnání s jinými splatterovými scénami, mi přišly výborné (protože vážně nechutné), ač svou přehnanou brutalitou občas úsměvné. Bez „domyšlení“ černého humoru (maminka) by to vážně nešlo. Po celý film jsem si však kladl otázku svědčící nejspíš o mé neznalosti daného žánru: „proč k tomu všemu krucinál dochází?“. Ve finále, dementnějším než dosavadní chování všech postav dohromady (kobercovka forever!), jsem dostal odpověď, definitivně pohříbající jakoukoli věrohodnost zápletky. 60% Zajímavé komentáře: tombac, Subjektiv, castor, slasher, Mahalik, Aquarius(24.9.2009)

 • Bloody13
  *****

  Žádný Frontiére(s), ani Martyrs, ale INSIDE - pro mě snad absolutní špička mezi francouzskými krváky! Opravdu mrazivá první půlka mě dokonale dusila ve vlastní šťávě, aby rozehrála v té druhé šílený masakr. Kamera byla vynikající, parádně mě vtáhla do dění, do toho hudba perfektně doplňovala tísnivou atmosféru uvnitř domu. A efekty... to je kapitola sama o sobě. Vraždí se tu hlavně nůžkami, ale dojde i na jehlice a pistole. Žena v černém měla opravdu nepříjemný kukuč, nechtěl bych jí potkat v noci. Její práce s nůžkami mi byla krajně nepříjemná :) I přes občasné logické kiksy jsem dostal přesně to, co jsem od filmu čekal, možná i trochu víc. Každopádně jsem nadmíru spokojen. Krvavá lázeň, jenž vskutku není pro slabé povahy.(27.8.2010)

 • sullafelix
  ****

  logika niektorych scen výrazne pokrivkáva ..kontakt vraha s políciou a správanie sa členov hliadky ..reálne by to zrejme tak neprebehlo ... ale snahu tvorcom nemožno uprieť ...(10.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace