Vcelku zdařilá parodie na hudební životopisné filmy. Především ze začátku to dobře šlape a baví, zachycení atmosféry jednotlivých období a různé odkazy jsou moc fajn. V druhé polovině už mi film připadal trochu pomalejší, ale celkový dojem veskrze kladný - silné 3*.(31.5.2008)

• danecek24

65. Zlatý Glóbus za rok 2007 - nominace (2) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - John C. Reilly, Nejlepší filmová píseň - "Walk Hard" - Hudba a text Judd Apatow, Marshal Crenshaw, Jake Kasdan, John C. Reilly(4.12.2008)

V začátku film celkem baví a nějaké ty vtípky i přes infantilnost celkem pobaví , ale s přibývajícíma minutama přestává mít film šmrc a nebaví. Asi jsem neviděl tolik hudebních filmů , protože tématika mě moc nezaujala. Takže na pořádnou parodii si musíme zase počkat.(7.9.2008)

Místy dokonalé, místy hodně stupidní, ale pro mě jakožto fanouška rocku zábavné - obzvlášť ty scény s Beatles.(11.6.2014)

Bez předešlého shlédnutí Raye a Walk the line nemá tenhle film ani smysl sledovat. Ale se znalostí jmenovaných je to kvalitní parodie, která neurazí, ale bohužel ani nijak víc nenadchne. Ale to už se od parodií očekává.(4.1.2015)

• - Dewey Cox rozbije v průběhu filmu 6 umyvadel. (Baffer)

• - Keď je vo filme vidieť rebríček najpredávanejších pesničiek, Deweyho fiktívna skladba Walk Hard je na štvrtom mieste. Na prvých troch boli skutočné hity: #1 You, You, You od skupiny The Ames Brothers, #2 No Other Love od speváka Perryho Coma, #3 P.S. I Love You od skupiny The Hilltoppers. (U_S_O)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 5. (Zdroj: ČSFD.cz)