Spálené vzpomínky

Things We Lost in the Fire

Spálené spomienky

USA / Velká Británie, 2007, 118 min

Film, ktorý je určený na Oscarovú sezónu. Prekvapil ma tým, že nebol komplikovaný, zaujal ma výkonmi - Benicio Del Toro a Halle Berry a jeho koncom. Odporúčam na vzhliadnutie, je to vynikajúca dráma s perfektnými hereckými výkonmi a zaujímavým koncom(21.8.2008)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $3,287,315Tržby Celosvetovo $8,547,733Tržby za predaj DVD v USA $2,924,086 //počet predaných kusov 158,883(4.4.2010)

Susanne Bier mám velmi ráda, a to z několika důvodů: Otevřená srdce mě uchvátila svou hloubkou, Bratři mě ohromili svou upřímnou výpovědí a snímek Po svatbě mě vyloženě odrovnal, a to po všech stránkách. Spálené vzpomínky mě rovněž zaujaly, ale narozdíl od předchozích výplodů jim něco chybělo... Atmosféra zde nebyla tak hmatatelná, jak jsem u filmu Susanny Bier čekala, ačkoliv "uvěřitelná" byla. Příběh je to velmi silný, scénář výborný a skvěle zrežírovaný; upřímně řečeno mi tam však poněkud nesedělo to americké prostředí a herci, resp. Halle Berry podezírám z toho, že sama emocím Audrey nevěřila. Na druhou stranu perfektní výkon Benicia Del Tora, z čehož vyplývá, že se jedná souhrnem o vyvážený snímek, kterému k dokonalosti chybělo už jen málo. Pro příště doufám, že se talentovaná režisérka bude držet spíše "doma" a nadále bude světovou kinematografii zásobovat silnými dramaty s nezaměnitelným ovzduším.(16.9.2009)

• Terva

Nepodařený příběh, který nedokázal vytěžit skoro nic a hlavně to podstatné se někde v ději ztratilo. Halle Berry ve velmi špatném výkonu.(12.7.2011)

Na herecký koncert tří hlavních hvězd v tomto snímku je radost pohledět. Del Toro ve své nejlepší kondici... Jako příznivec drásavých a beznadějných dramat o ztracených případech a nenapravitelných lidech jsem byl velmi mile potěšen.(11.8.2008)