Půjč mi svou ruku

• EN název

I Do: How to Get Married and Stay Single

Komedie

Francie, 2006, 90 min

Luis nám na začátku filmu představí celou svou rodinu a jak byl v době Abby ve svých jedenadvaceti letech s dlouhým hárem svou vizáží připomínajícího Adama Sandlere v roli zarostlého izraelského teroristy, bláznivě zamilován do blondýnky Sandrine. S tou se ovšem po nevalných útocích na její osobu ze strany jeho rodiny, známé i jako zasedací G7, která rozhoduje o rodinných záležitostech společným hlasováním, rozešel. Po odchodu Sandriny, s ním ale zůstala její vůně parfému, která mu nedala spát a tak se rozhodl její parfém napodobit, aby si ji připomenul a zároveň se tak stal i jejich tvůrcem. Čas plyne a Luisovi je najednou 43 let a je stále sám. To se samozřejmě nelíbí jeho rodině a tak G7 opět zasedá, aby mu konečně našla pořádnou manželku. Luis je tím ale už unavený a tak dostane nápad, jak se těchto námluv zbavit, rozhodne si najmout profesionální společnici, kterou vybírá se svým přítelem a najednou se ho zeptá: "Pracuje tvoje sestra?" Uměle vytvořený vztah má být jen na 8 týdnu, kdy ho má Emma před svatbou náhle opustit a nikdo mu již žádnou jinou ženu vnucovat nebude, sami ale tušíte, jak to mezi nimi asi dopadne. Velmi oddychový snímek, na který se díky svému nenásilnému humoru příjemně dívá a děj volně plyne až k zdárnému konci, navíc bez toho aniž by vás zbytečně nudil. "Asshole! Asshole! Asshole! Nový papoušek? Dárek od mé ex-ženy." (6/10)(3.7.2008)

Nečekal jsem nic, ale nakonec jsem dostal docela solidní komedii, kde mě nezaujal příběh jako takový, jako spíš situace, které se v něm odehrávaly. Některé hlášky jsem si dokonce i zapamatoval, a kdyby to šlo, klidně bych se na to podíval znova, jen mi to příjde takové, naprosto normální, ale pár odzbrojujících hlášek to solidně nakopává.(1.4.2009)

Originální zápletka, vtipné dialogy, spousta zábavných situací, krásná hlavní představitelka a voala, předpověď mé nálady vypadá následně : "Dnes bylo celý den v mém životě zataženo, ale večer byl zaznamenám ústup oblačnosti vlivem příjemné nálady, která ke mě proudila z Francie." Předpověď na příští dny : Dokud budu mít ve své hlavince Charlotte Gainsbourg bude svět fajn, protože ona je fakt krásná a v tom "cirkusovém" tříčtvrťáku je prostě totálně neodolatelná. Hmm ňam !(4.8.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $29,915,329(2.11.2008)

Jako sebestředný jedináček mohu zodpovědně prohlásit, že kdyby bylo řízení mého života přebráno čarodějnickým koncilem ve složení matka a pět sester, tak statečně prchnu z jejich výročního sletu do míst, kam žádná GPS navigace netrefí. Na druhou stranu bych se přitom bavil o něco méně, než když Louis takticky začne ježibaby zbavovat nadvlády nad svým životem. Takhle to byla celkem slušná zábava, o které budu za pár dní přesvědčen, že jsem ji nikdy neviděl.(5.5.2012)

70% Můžu doporučit, nenáročný film, který pobaví.(4.8.2009)

Povedená komedie, jíž vévodí sehrané duo Chabat-Gainsbourg. Sado-maso scéna puštěna asi třikrát, ačkoli viděno před pár lety, tahle scéna se mi hned vybaví.(13.11.2013)

Vlastně to není komedie, ale horror. Všichni chlapi jsou tu slaboši a podpantofláci (hlavní hrdina je v tom mistr), všechny ženy jsou tu vypočítavé mrchy (Gainsbourg umí smlouvat). Myšlenkově se to vemi podobá Báječným létům pod psa, protože i zde jsou muži jen loutky pod taktovkou matek či manželek. Nevím, zda se to ženám zdá romantické, ale já bych do té rodinné rady G7 nejspíš hodil granát.(4.3.2011)

Pomilionté zpracované, zase to stejně dopadne, ale tady závěru předcházejí zajímavé trampoty s netypickou rodinkou hlavního hrdiny. Nemá cenu čekat nic zásadního, ale jen se bavit - potom čtyři hvězdičky nejsou nadhodnocené. Bohužel závěr se nedokázal vymanit z mnoha klišé, takže jen vkusný humor dohání mírné drhnutí. Udělal jsem velkou chybu, že jsem film sledoval s dabingem. Jednak Charlotte Gainsbourg musí mít určitě krásný hlas a druhak dabing se příliš nevyvedl a mnoho scének kazí.(31.3.2009)

Francouzská romantická komedie ne právě objevné zápletky, zato přijemně civilních situací a dialogů.(4.8.2009)

Vtipna francouzka oddechovka. Jak se dalo cekat, Luis se do toho zamotaval cim dal tim vic az na konec :).(2.3.2008)

U tohodle kousku se mi potvrdilo, že nemám soudit dle prvního dojmu. Příjemná francouzská komedie, na kterou se po čase klidně kouknu znovu...:)(22.4.2011)

Ľahká francúzska komédia - čo viac treba dodať?(29.3.2009)

Krásně jsem se u toho zrelaxovala, bylo to vtipné, jednoduché, romantické... francouzské! "Herkule, Herkule, zatahám tě za kule!"(3.8.2009)

no není tady ta Charlotte k sežrání? :) A ty bílý šaty! :O(3.8.2009)

stokrát omleté téma, ale milé francouzské zpracování(3.9.2013)

Vcelku příjemná romantická komedie s trochu netradiční zápletkou, která mě mile překvapila. Charlotte Gainsbourg je velice zajímavá osoba, zaujalo mě, že tam v 35 letech hrála postavu, které mělo být tuším 22 nebo 23 let, ale zvládla to s přehledem:). Trochu mě děsila rodinka hlavního hrdiny, tohle mít doma, tak si asi jdu rychle hledat nějakej šikovnej strom...:).(17.12.2014)