poster

Půjč mi svou ruku

 • Francie

  Prête-moi ta main

 • SK název

  Podaj mi pomocnú ruku

 • SK název

  Snúbenica na prenájom

 • EN název

  I Do: How to Get Married and Stay Single

Komedie

Francie, 2006, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (18)

 • Blizzard
  ***

  Luis nám na začátku filmu představí celou svou rodinu a jak byl v době Abby ve svých jedenadvaceti letech s dlouhým hárem svou vizáží připomínajícího Adama Sandlere v roli zarostlého izraelského teroristy, bláznivě zamilován do blondýnky Sandrine. S tou se ovšem po nevalných útocích na její osobu ze strany jeho rodiny, známé i jako zasedací G7, která rozhoduje o rodinných záležitostech společným hlasováním, rozešel. Po odchodu Sandriny, s ním ale zůstala její vůně parfému, která mu nedala spát a tak se rozhodl její parfém napodobit, aby si ji připomenul a zároveň se tak stal i jejich tvůrcem. Čas plyne a Luisovi je najednou 43 let a je stále sám. To se samozřejmě nelíbí jeho rodině a tak G7 opět zasedá, aby mu konečně našla pořádnou manželku. Luis je tím ale už unavený a tak dostane nápad, jak se těchto námluv zbavit, rozhodne si najmout profesionální společnici, kterou vybírá se svým přítelem a najednou se ho zeptá: "Pracuje tvoje sestra?" Uměle vytvořený vztah má být jen na 8 týdnu, kdy ho má Emma před svatbou náhle opustit a nikdo mu již žádnou jinou ženu vnucovat nebude, sami ale tušíte, jak to mezi nimi asi dopadne. Velmi oddychový snímek, na který se díky svému nenásilnému humoru příjemně dívá a děj volně plyne až k zdárnému konci, navíc bez toho aniž by vás zbytečně nudil. "Asshole! Asshole! Asshole! Nový papoušek? Dárek od mé ex-ženy." (6/10)(3.7.2008)

 • Malarkey
  ***

  Nečekal jsem nic, ale nakonec jsem dostal docela solidní komedii, kde mě nezaujal příběh jako takový, jako spíš situace, které se v něm odehrávaly. Některé hlášky jsem si dokonce i zapamatoval, a kdyby to šlo, klidně bych se na to podíval znova, jen mi to příjde takové, naprosto normální, ale pár odzbrojujících hlášek to solidně nakopává.(1.4.2009)

 • Enšpígl
  ***

  Originální zápletka, vtipné dialogy, spousta zábavných situací, krásná hlavní představitelka a voala, předpověď mé nálady vypadá následně : "Dnes bylo celý den v mém životě zataženo, ale večer byl zaznamenám ústup oblačnosti vlivem příjemné nálady, která ke mě proudila z Francie." Předpověď na příští dny : Dokud budu mít ve své hlavince Charlotte Gainsbourg bude svět fajn, protože ona je fakt krásná a v tom "cirkusovém" tříčtvrťáku je prostě totálně neodolatelná. Hmm ňam !(4.8.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $29,915,329(2.11.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Jako sebestředný jedináček mohu zodpovědně prohlásit, že kdyby bylo řízení mého života přebráno čarodějnickým koncilem ve složení matka a pět sester, tak statečně prchnu z jejich výročního sletu do míst, kam žádná GPS navigace netrefí. Na druhou stranu bych se přitom bavil o něco méně, než když Louis takticky začne ježibaby zbavovat nadvlády nad svým životem. Takhle to byla celkem slušná zábava, o které budu za pár dní přesvědčen, že jsem ji nikdy neviděl.(5.5.2012)

 • IQ Tiqe
  ***

  70% Můžu doporučit, nenáročný film, který pobaví.(4.8.2009)

 • claudel
  ****

  Povedená komedie, jíž vévodí sehrané duo Chabat-Gainsbourg. Sado-maso scéna puštěna asi třikrát, ačkoli viděno před pár lety, tahle scéna se mi hned vybaví.(13.11.2013)

 • mortak
  ***

  Vlastně to není komedie, ale horror. Všichni chlapi jsou tu slaboši a podpantofláci (hlavní hrdina je v tom mistr), všechny ženy jsou tu vypočítavé mrchy (Gainsbourg umí smlouvat). Myšlenkově se to vemi podobá Báječným létům pod psa, protože i zde jsou muži jen loutky pod taktovkou matek či manželek. Nevím, zda se to ženám zdá romantické, ale já bych do té rodinné rady G7 nejspíš hodil granát.(4.3.2011)

 • Master19
  ****

  Pomilionté zpracované, zase to stejně dopadne, ale tady závěru předcházejí zajímavé trampoty s netypickou rodinkou hlavního hrdiny. Nemá cenu čekat nic zásadního, ale jen se bavit - potom čtyři hvězdičky nejsou nadhodnocené. Bohužel závěr se nedokázal vymanit z mnoha klišé, takže jen vkusný humor dohání mírné drhnutí. Udělal jsem velkou chybu, že jsem film sledoval s dabingem. Jednak Charlotte Gainsbourg musí mít určitě krásný hlas a druhak dabing se příliš nevyvedl a mnoho scének kazí.(31.3.2009)

 • MáŠa
  ***

  Milé, na konci docela dojemné. Člověk sice tuší, co se bude dít, ale i tak si to užije.(11.1.2015)

 • noby
  ****

  Francouzská romantická komedie ne právě objevné zápletky, zato přijemně civilních situací a dialogů.(4.8.2009)

 • ddf76
  ****

  Vtipna francouzka oddechovka. Jak se dalo cekat, Luis se do toho zamotaval cim dal tim vic az na konec :).(2.3.2008)

 • andrejbed
  ****

  U tohodle kousku se mi potvrdilo, že nemám soudit dle prvního dojmu. Příjemná francouzská komedie, na kterou se po čase klidně kouknu znovu...:)(22.4.2011)

 • Gor'seye
  ****

  Ľahká francúzska komédia - čo viac treba dodať?(29.3.2009)

 • Ellush
  ****

  Krásně jsem se u toho zrelaxovala, bylo to vtipné, jednoduché, romantické... francouzské! "Herkule, Herkule, zatahám tě za kule!"(3.8.2009)

 • lele
  ****

  no není tady ta Charlotte k sežrání? :) A ty bílý šaty! :O(3.8.2009)

 • SuzieS
  ****

  stokrát omleté téma, ale milé francouzské zpracování(3.9.2013)

 • mira.l
  ****

  Vcelku příjemná romantická komedie s trochu netradiční zápletkou, která mě mile překvapila. Charlotte Gainsbourg je velice zajímavá osoba, zaujalo mě, že tam v 35 letech hrála postavu, které mělo být tuším 22 nebo 23 let, ale zvládla to s přehledem:). Trochu mě děsila rodinka hlavního hrdiny, tohle mít doma, tak si asi jdu rychle hledat nějakej šikovnej strom...:).(17.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace