Toto sa nemeckym tvorcom skutocne vydarilo, necakal som, ze ma tato drama az tak dostane. Pred pozretim filmu som tusil nieco len okolo havarii v atomovej elektrarni, ale netusil som, co sa stane s osudmi hlavnych hrdinov, kedy sa komu, co stane alebo nestane. Tak preto aj ta stvrta hviezdicka. Niekedy je o filme lepsie vediet menej a o to viac su sokujuce tie zabery, ktore som ocakaval najmenej. Zial obsahy o filme popisuju kompletny dej filmu az do uplneho konca, co je skoda, takze chapem aj tie nizke hodnotenia.(22.4.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,534,859(11.6.2010)

Radiace, nebo Mrak. Vždyť je úplně jedno, jak se film jmenuje. Důležité je, že se povedl. Od Němců je to překvapivě dobrý film. Tento národ jsem si vždycky spojoval hlavně s dobrým fotbalem a velmi trapnými komediemi typu „prcičky“. Ten zmatek na začátku filmu je velmi dobře udělán a diváka vtahuje do děje. Digitálních triků je poskrovnu. Vše působí velmi reálně, až máte pocit, že mrak, který vidítě z okna, je ten z filmu.(8.8.2008)

• LIVINGDEAD

DRAMA/THRILLER/SCI-FI nebo někde je dokonce napsané KATASTROFICKÝ FILM.... V žádném případě!!!!!!! Je to obyčejná "LOVE STORY". "ONA" ozářená, ON ozářený ... a velká opravdová láska na celý život a to v 16 letech. Až mi z toho bylo na zvracení. Už jsem jen čekal, až ta holohlavá radiace HANNAH porodí nějakého třínohého mutanta. Nestalo se, díky bohu, film skončil! Pokud čekáte jako já na speciální efekty - třeba výbuch elektrárny, nebo kyselý déšť rozpouštějící předměty, nebo obrovský radiační hřib...... čekáte marně. Pouze se mírně na obloze zatáhne a komparz se rozběhne do ulic! Tento film je opravdu ztráta času!!!(9.6.2007)

Němci, jak jsou nevyzpytatelní! A ohledně filmové tvory to platí ještě dvojnásob. Z hromady jejich opravdu nechutně stupidních filmů, kterou v současné době produkují občas vyklouzne klenot hodný maximální pozornosti (Život stavba povolena, V červenci, Klepání na nebeskou bránu, Lola běží o život, Bílé peklo...). Mrak sice nedosahuje kvalit výše zmíněných, ale rozhodně to není klasický německý brak kterých jsou naše televize plné. Ačkoli začíná jako ta nejhorší německá limonáda - osmnáctiletý beatník od bohatých rodičů žije sám svůj nevázaný a obdivuhodně nezávislý život, když potká ji, popíjejí colu a chtějí se mít rádi. Ale ještě předtím se musí vypořádat (postrčení a domluva) s partu frajírků, kteří jim jejich vztah znepříjemňují. V tuto chvili jsem film přestal sledovat, protože to vypadalo jako extrémní krávovina. Pak se ozval jaderný poplach a já opět zbystřil. Počátěční zmatek a chaos je natočen působivě a nekýčovitě a prožívá ho i divák. Dovídáme se že vybouchla nějaká elektrárna a že je potřeba rychle zmizet. Když malého brášku hlavní hrdinky rozmašíruje auto, které ani nezastaví (nápaditá, působivá, skvělá scéna) padla mi čelist. Když postavy začnou myslet především na sebe a záchranu svého života, je to svěží závan mezi kýčovité scénáře katastrofických filmů. Nicméně v druhé polovině filmu se opět začne rozvíjet především lovestory shakespearovských milenců. Ale stále je to v mezích, nic nevypadá hloupě, dokonce to člověk fakt prožívá. 8/10, ten film mě moc příjemně překvapil a hlavně je to takové pěkně reálné.(5.1.2008)