Dokumentární

USA, 2007, 113 min

Michael Moore

Jayme Roy

Nechat si přišít prostředníček za 60 000 dolarů a nebo za 12 000 prsteník? Toď otázka. Hodně zajímavý pohled na americký zdravotní systém. Mám sestřenku, která žije v Coloradu a už párkrát jsem slyšel historky ohledně tamějšího zdravotního systému, ale že by to bylo tak špatné jsem si nemyslel. Vždycky jsem chtěl žít v Americe, ale po shlédnutí tohoto a Bowling for Columbine si to ještě hodně rozmyslím. A jestli bych se měl rozhodnout žít v Kanadě nebo v Americe, beru všemi deseti Kanadu. 7/10(2.1.2014)

• Mononoke.

Film je určen zejména pro američana než českého diváka. Místy jsem se bavila, musim uznat že, Moore dokáže vhodně vybrat dobrou a hodící se hudbu, která podtrhne nebo zkarikuje danou situaci. Ale nesnášim jeho manipulativní sestřihy a polovičatí informace, jako u večerních zpráv TV Nova. Zajímalo by mě, jak dlouho mu trvalo, než našel vhodné adepty do svého filmu, z kterého tak trochu vyplívá, jakoby americké zdravotnictví nikdy nikoho nevyléčilo. Jaktože se tedy lidi v US stále nechávají pojistit, když je to jen černá díra do které se vhazujou peníze? Vylíčení výhod ve Francii a británii bylo jakoby to byla země zaslíbená, ale opět jen jeho jednostranný pohled. Moore si prostě točí filmy, tak jak je on sám chce vidět, nemyslím že by to mělo se serioznim dokumentem něco společného.(6.2.2008)

Michael stále neztrácí dech .. výborné!(23.5.2008)

Tak tohle se Mooreovi fakt povedlo. On sam je sice nesympaticky tlusty hovado, ale nastesti se moc do zaberu necpe a kdyz uz tam je, tak nepredvadi zadny exhibice a je to jedine dobre. Samotnej dokument sice resi vazny veci, ale podava je zabavnou formou, takze to cloveka zajima a zaroven se neco dozvi. Akorat je otazka, co si trochu pribarvil, co sestrihal ve svuj prospech atd. A misty to krapet prehani, jednak to pusobi jak komedie, ovsem hodne vtipna a jednak to vypada, ze v USA neni ani jeden zdravej clovek. Co musim ale hlavne pochvalit, je hudba, ta je naprosto spickova. Lepsi 4*.(26.1.2008)

Jeden z nejsilnějších dokumentů, co jsem kdy viděl, a určitě nejlepší dokument Michaela Moora. Nejhorší na tom je, že tohle není žádný výmysl, ale prostě pravda. Takhle to v USA opravdu chodí. Můžete obviňovat Sicko z toho, že ukazuje jen ty nejhorší případy, ale nemyslíte, že samotný fakt, že se něco takového může stát třebas jen těm deseti lidem, je alarmující? Zvlášť v tak "vyspělé zemi" jako je USA? A vemte jed na to, že se to rozhodně netýká jen úzké skupinky lidí. Ten systém "nemáš prachy - máš smůlu" tam prostě je, a to nikdo nevyvrátí. Pan Moore jen ukazuje, že takovýhle zdravotní systém je zvěrstvo, v čemž s ním plně souhlasím. O to více mě mrzí, když se podívám na současnou vládu, která už má v plánu možnost si připlatit za "lepší služby". Nejdřív absurdní poplatky, a teď tohle? Kde to skončí? Pokud ty svině necháme u koryta, tak stejně jako v úžasných USA. Vzpomeňte si na Sicko, až budete příště volit. Dokument samotný považuji za výborně zpracovaný. Je natočený poutavou formou, díky které je přístupný opravdu pro každého. Zapůsobil na mě velice silně, několikrát jsem se přistihl, že mi slzí oči. Nejdřív u případu, kdy měl dotyčný leukémii a pojišťovna mu odmítla zaplatit transplantaci kostní dřeně, a on kvůli tomu za pár týdnů zemřel. Nebo případ malé holčičky, která zemřela jen proto, že na klinice kam ji její matka odvezla neměli smlouvu s patřičnou pojišťovnou a tak jí neošetřili. A nebo záchranáře z 11.září, které odmítli v USA léčit, a pomoc našli až na "zlé a zaostalé Kubě". Michael Moore tímhle počinem definitvně putuje do mé topky. /viděno na PC(DVDrip): 100% a 5*/(20.4.2011)

• - Na DVD verzi byla vystřižena scéna amputace nohy. Byla nahrazena záznamem tanečnic se zvukem pily v pozadí. (Othello)

• - První film Michaela Moora, kde nevede dialog se svými oponenty. Bylo to také dáno tím, že se s ním pojišťovny odmítaly bavit. (Othello)

• - První film Michaela Moora ohodnocený jako PG-13 (do třinácti let nepřístupný) od The Big One. Všechny mezitím byly označeny R. (Othello)