poster

Sicko

 • USA

  Sicko

 • Slovensko

  Sicko

Dokumentární

USA, 2007, 113 min

Režie:

Michael Moore

Kamera:

Jayme Roy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Mooreovy dokumenty jsou pro mne vždy zdrojem skvělé zábavy. Objektivita sice nemá šanci uspět proti prosazení autorova názoru, ale mne vždy uspokojí její nahrazení nadstandardním humorem a "chlapáckým" kopáním do bezbranného předmětu zájmu. Nejen Mooreovou zásluhou mám již poměrně dlouho podezření, že jediným rozumným důvodem mé návštěvy USA by byla válka proti zemi, ve které si soukromé osoby s úsměvem na rtech tisknou peníze, nemoc člověka je ohrožením byznysplánu pojišťoven, sledování osob výrazně převyšuje běžné totalitní standardy a sladký chleba spolehlivě oddělá každého, kdo přežije hamburgerové hody.(29.9.2011)

 • Tomco
  *****

  Nech tu každý nadáva na Moorovu zaujatosť a poukazovanie na veci len z jedného uhla pohľadu, mne je tento chlapík veľmi sympatický a fandím mu. A to nielen preto, že je schopný filmár, on má totiž potrebu poukazovať na veci, o ktorých ostatní mlčia a pritom by sa mali pripojiť na jeho stranu. Vďaka jeho dokumentom vidím ako si to v tej krajine neobmedzených možností ľudia žijú. Zdá sa mi, že je to miestami aj trochu na pi-u. A nech mi tu nik nehovorí, že to tento tučko v šiltovke robí len pre prachy. A P.S.: Straaašne nenávidím Busha.(28.2.2008)

 • xxmartinxx
  ***

  Abychom mohli Moorea ocenit, musíme si uvědomit, že kinematografie je založena na lži a zavádění problémů do extrému. Proto Mooreovi nevyčítám, že tyhle dvě věci hojně využívá. Je pak jen na mně, jak si jeho filmy přeberu a onu bulvární bublinu zpracuju. V první řadě je to totiž neuvěřitelně zručný filmař, který by mě snad dokázal přesvědčit o správnosti něčeho tak zvráceného, jako je volební hlas pro ČSSD. Moore skutečně umí presentovat svoje myšlenky a i když zrovna v případě silně levičáckého Sicka s ním skoro vůbec v ničem nesouhlasím, nemůžu to neocenit. Mnohem víc mi tady ale vadí absence pořádného humoru, kterou jindy využívá a gradace. Proto tentokrát jen tři hvězdy.(25.6.2010)

 • paascha
  ****

  Kdyby byl MM Čech, točil by ještě horší věci(17.4.2011)

 • draggo
  *****

  Jeden z nejsilnějších dokumentů, co jsem kdy viděl, a určitě nejlepší dokument Michaela Moora. Nejhorší na tom je, že tohle není žádný výmysl, ale prostě pravda. Takhle to v USA opravdu chodí. Můžete obviňovat Sicko z toho, že ukazuje jen ty nejhorší případy, ale nemyslíte, že samotný fakt, že se něco takového může stát třebas jen těm deseti lidem, je alarmující? Zvlášť v tak "vyspělé zemi" jako je USA? A vemte jed na to, že se to rozhodně netýká jen úzké skupinky lidí. Ten systém "nemáš prachy - máš smůlu" tam prostě je, a to nikdo nevyvrátí. Pan Moore jen ukazuje, že takovýhle zdravotní systém je zvěrstvo, v čemž s ním plně souhlasím. O to více mě mrzí, když se podívám na současnou vládu, která už má v plánu možnost si připlatit za "lepší služby". Nejdřív absurdní poplatky, a teď tohle? Kde to skončí? Pokud ty svině necháme u koryta, tak stejně jako v úžasných USA. Vzpomeňte si na Sicko, až budete příště volit. Dokument samotný považuji za výborně zpracovaný. Je natočený poutavou formou, díky které je přístupný opravdu pro každého. Zapůsobil na mě velice silně, několikrát jsem se přistihl, že mi slzí oči. Nejdřív u případu, kdy měl dotyčný leukémii a pojišťovna mu odmítla zaplatit transplantaci kostní dřeně, a on kvůli tomu za pár týdnů zemřel. Nebo případ malé holčičky, která zemřela jen proto, že na klinice kam ji její matka odvezla neměli smlouvu s patřičnou pojišťovnou a tak jí neošetřili. A nebo záchranáře z 11.září, které odmítli v USA léčit, a pomoc našli až na "zlé a zaostalé Kubě". Michael Moore tímhle počinem definitvně putuje do mé topky. /viděno na PC(DVDrip): 100% a 5*/(20.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace