poster

Sicko

 • USA

  Sicko

 • Slovensko

  Sicko

Dokumentární

USA, 2007, 113 min

Režie:

Michael Moore

Kamera:

Jayme Roy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  ****

  Kdyby byl MM Čech, točil by ještě horší věci(17.4.2011)

 • AngelAngie
  ****

  Michael stále neztrácí dech .. výborné!(23.5.2008)

 • petaspur
  ****

  "Jakákoli platba za pojištěnce je považována za ztrátu." Není nad to, když stát předá slavnostně zdravotní systém do rukou zdravotních pojišťoven s výzvou, ať si nahrabou, kolik dokážou. Při znalosti Moorova pohledu na svět je však jasné, že některé informace opomněl divákovi prozradit a svůj černobíle vystavěný dokument tradičně pojal jako kopání do nepřítele, který nedostane příležitost k obraně. Naštěstí však nezapomněl na svůj provokativní humor, takže největší nepřátelé USA umístění na Guantánamu jsou jediní, kdo mají zdravotní péči zdarma a myšlenka poslat americké národní hrdiny léčit na Kubu zase jednou zavanula genialitou. Vzhledem ke spoustě rozhořčených komentářů jsem patrně jediným uživatelem, který nemůže z osobní zkušenosti porovnat zdravotnictví USA a Kuby, ale přesto mohu za sebe uvést, že kdybych potřeboval přišít penis na původní místo, tak bych, místo žebrání o provedení zákroku před paláci zdravotních pojišťoven (s orgánem v misce s ledem) a následnými doživotními splátkami tohoto zákroku, raději volil doživotní opěvování velikosti Fidela na ostrově.(18.4.2011)

 • Dharter
  odpad!

  O co těm povstalcům z Biblického pásu jde? Mají peníze, ale dělá jim problém platit si zdrav. pojištění? Tak snad si přeci nekoupím dům a čtyři auta, když mám prachy jen pro banky, a ne pro pojišťovnu... Takoví povstalci si i myslí, že Zemi vytvořil před 5 000 lety Moroni. ✘(14.9.2011)

 • Psema
  ***

  Michael Moore pitvá americké zdravotnictví jako zkušený chirurg, který ví, kam říznout, aby se vyjevila hrůzná "pravda" nebo alespoň "polopravda", obalená vrstvou místy přestřelených přirovnání (lékařská péče v Guantanamo Bay vs. péče v USA = těžké WTF). Moore je - jako ostatně vždy - docela vtipný, výstižný a má celý film hezky systematicky rozdělený, ale ta všudypřítomná póza "Amerika sucks, všude jinde jsou na tom líp" mě s přibývajícím časem čím dál víc otravovala a taky nudila.(23.10.2007)

 • - První film Michaela Moora ohodnocený jako PG-13 (do třinácti let nepřístupný) od The Big One. Všechny mezitím byly označeny R. (Othello)

 • - První film Michaela Moora, kde nevede dialog se svými oponenty. Bylo to také dáno tím, že se s ním pojišťovny odmítaly bavit. (Othello)

 • - Producenti dokumentu Bob a Harvey Weinstein jsou přátelé Clintonovic rodiny. Z tohoto důvodu vyvíjeli silný tlak na Michaela Moora, aby vystřihl pasáž o Hillary Clinton. (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace