Zbouchnutá je umný mix romantické a teenagerské komedie, přičemž oba žánry mixuje tak půl na půl - první polovina je spíše teenagerská, druhá romantická (samozřejmě se silným finále). Režisér Judd Apatow odvedl skutečně dobrou práci (musím se přiznat, nekriticky mu fandím za jeho neodolatelně kultovní seriál Machři a šprti) a natočil zajímavý film i pro diváka, který stojí zcela mimo cílové skupiny obou žánrů. Ta žánrová schizofrenie je funkční a praktická - objevného tu není mnoho, ale přesvědčuje v jednom svém konkrétním rozměru - konečně nějaká teenagerská komedie, která se povyšuje nad svůj žánrový kontext a nenabízí jen trapnou infantilní zábavu a humor usazený někde v poetice trapnosti, nebo spíše trapný sám o sobě. Na můj vkus je sice nepříjemně vulgární, ale chápu, že tohle asi dnešní mladý divák vyžaduje. Film je, jak je dnes již v Hollywoodu trendem, prošpikován celou řadou popkulturních odkazů, které však nikdy nejdou nijak hlouběji a nedá se o nich napsat, že by to byl nějaký sofistikovaný tvůrčí záměr. Spíše je to zvykem a cool (mě dostala imitace Roberta de Nira v rozhovoru o jeho botách potřísněných plodovou vodou...). Zbouchnutá je celkově svěží a příjemný snímek, který svou otevřeností přesně zapadá do trendů současné americké komedie...(už ani detail rodidel ženy při porodu není tabu), ale stále si drží svůj (relativní) standard vkusu... Podobné filmy: 40 let panic, 50x a stále poprvé, Kopačky(16.12.2008)

Tenhle film není originální, je předvidatelný a v podstatě probírá všechna klišé, na která si jen při přečtení základního děje vzpomenete. Přesto se spoustou detailů od ostatních podobných komedií liší a přes svojí nadstandardní délku si celou dobu drží slušnou úroveň, baví a samozřejmě moralizuje. Dělá to ale jen v náznacích a to je nejspíš to, co ho odlišuje a mě nechává dát mu s čistým svědomím 80%.(31.10.2007)

rozpočet : $30 million otvárací víkend : $29,284,000 tržby celosvetovo : $218,870,800(3.6.2007)

Na jednej strane veľmi sympatická ústredná dvojica, davy úžasných vedľajších figúrok (vrátane tých štekových - milujem vyhadzovača v diskobare, personálnu pracovníčku z televízie a v podstate všetkých gynekológov), množstvo tučných hlášok a fakt nezabudnuteľných vtipných scén ("Ja nemám zápal očných spojiviek. Som len totálne zhúlený."; "Keď si vracala, vyzerala si ako zomierajúci Jabba Hutt."). Na strane druhej nulová erotická chémia ústrednej dvojice, citeľne nižšia frekvencia gagov ako v geniálnom 40-ročnom panicovi a zbytočne premrštená stopáž (takú ságu z toho naozaj robiť nemuseli, kľudne by som vysekal 20 minút blbostí s výletmi do Las Vegas a podobnými zbytočnosťami). Napriek akýmkoľvek výhradám je to výborná komédia, ktorá posiela "generačné filmy" Kevina Smitha do hrobu. A vôbec, všetci by sme mali Juddovi Apatowovi fajčiť brko za to, že aspoň niekto na tejto planéte ešte dokáže natočiť skutočne zábavnú komédiu. Tých debilných paródií typu Scary Movie a Epic Movie už mám vážne po krk.(23.10.2007)

Judd Apattow zasadil svoji komedii do společenského kontextu (popkulturní narážky všeho druhu), čímž svůj výtvor do velké míry odlišil od jiných a žánrově podobných produktů. Tím mě však neohromil, neb konvence a náležitosti páteře amerických romantiky přeci jen zůstaly. Zbouchnutá na mě působila jako Fidel Castro ve sportovní mikině Adidas, revolucionář, co skamarádil se svým nepřítelem.(15.11.2007)