Jiste, prijemna romanticka komedie s predvidatelnym dejem, coz tady ale nevadi, diky mnozstvi vtipu a paradnim vedlejsim postavam. Ale wtf 130 minut? Bylo by to perfektni, ale druha pulka filmu uz je precejen slabsi, za coz muze ta delka, pricemz nakejch 100 minut by naprosto stacilo. Ale vsichni herci jsou fajn, film vylozene nudit nezacne nikdy, takze to da ty 4*.(19.2.2009)

Judd Apattow zasadil svoji komedii do společenského kontextu (popkulturní narážky všeho druhu), čímž svůj výtvor do velké míry odlišil od jiných a žánrově podobných produktů. Tím mě však neohromil, neb konvence a náležitosti páteře amerických romantiky přeci jen zůstaly. Zbouchnutá na mě působila jako Fidel Castro ve sportovní mikině Adidas, revolucionář, co skamarádil se svým nepřítelem.(15.11.2007)

Na jednej strane veľmi sympatická ústredná dvojica, davy úžasných vedľajších figúrok (vrátane tých štekových - milujem vyhadzovača v diskobare, personálnu pracovníčku z televízie a v podstate všetkých gynekológov), množstvo tučných hlášok a fakt nezabudnuteľných vtipných scén ("Ja nemám zápal očných spojiviek. Som len totálne zhúlený."; "Keď si vracala, vyzerala si ako zomierajúci Jabba Hutt."). Na strane druhej nulová erotická chémia ústrednej dvojice, citeľne nižšia frekvencia gagov ako v geniálnom 40-ročnom panicovi a zbytočne premrštená stopáž (takú ságu z toho naozaj robiť nemuseli, kľudne by som vysekal 20 minút blbostí s výletmi do Las Vegas a podobnými zbytočnosťami). Napriek akýmkoľvek výhradám je to výborná komédia, ktorá posiela "generačné filmy" Kevina Smitha do hrobu. A vôbec, všetci by sme mali Juddovi Apatowovi fajčiť brko za to, že aspoň niekto na tejto planéte ešte dokáže natočiť skutočne zábavnú komédiu. Tých debilných paródií typu Scary Movie a Epic Movie už mám vážne po krk.(23.10.2007)

Soundtrack Judd Apatow: 1. Grey In L.A. ,2. You Can't Fail Me Now ,3. Daughter ,4. Ypsilanti ,5. So Much To Do ,6. Valley Morning ,7. X Or Y ,8. Final Frontier ,9. Feel So Good ,10. Lullaby ,11. Naomi ,12. Doin' The Math ,13. Strange Weirdos ,14. Passion Play ,(12.5.2011)

Velká spousta režijních nápadů a scénáristických vychytávek (rozhovory s celebritami, parodování herců), vynikající hlavní duo (po herecké stránce) a naprostá odvázanost snímku (obrovské množství realisticky vyznívajících vulgarismů). Toto jsem věci, které vás překvapí, ne-li odzbrojí. Pak jsou tu ovšem věci, které nejsou tak pozitivní. Především vadí obrovsky dlouhá stopáž vzhledem k žánru a když už si chce režisér hrát na opravdovou a realistickou komedii, měl by si uvědomit, že nóbl slečinka pracující pro televizi, která vydělává solidní peníze, by se na odporného slizkého lůzra, jakým zde byl Seth Rogen v baru ani nepodívala, natožpak něco víc. Způsob jejich vztahu vyloženě bije do očí a i když v tom hodně hraje roli osobní názor/postoj každého jednotlivce, nepřišlo mi to zrovna jako "realistická story", která se může stát každému. O zkratkovité proměně z nicky na vzorňáka (Ben se rozhodne vzít svou první práci a v druhém střihu hned na to už si kupuje vlastní byt a nábytek...) snad ani nemluvím. Je to odvázané, je to svým způsobem jiná a příjemně odvázaná komedie bez zábran, ale dějové peripetie by potřebovaly procedit.(3.8.2008)

• - Katherine Heigl (Alison) v rámci jedného rozhovoru v roku 2009 povedala, že film považuje za sexistický. (misterz)

• - V cameo rolích se zde představí Steve Carell, Andy Dick, Jessica Alba, Eva Mendes, Jessica Simpson a James Franco. (Bauer)

• - Je možné všimnou si, že Benovi (Seth Rogen) přátelé Jason (Jason Segel), Jonah (Jonah Hill), Martin (Martin Starr) a Jay (Jay Baruchel) mají křestní jména stejná jako jejich představitelé. (Zeebonk)