Scénář: Judd Apatow .. Cumming soon. Slušná práce; Judd se, po pro mě nepochopitelně vychvalovaném 40 let panic, celkem polepšil. Sice pořád sází na bandy vyhulených loserů, kteří jsou konfrontováni s ženskou, ale tentokrát to i přes veškerou schematičnost funguje. Co se totiž stane, když jeden z nich zaboduje až příliš? Příběh je více než čistým komediálním počinem takovou moderní romantickou pohádkou, kde zvíře získá krásku bez drastických postupů. Humor, který je ve velké a opravdu vysoce kvalitní míře hlavně v první polovině snímku, vychází, mimo situačních dialo(ga)gů, hlavně ze zesměšňování a utahování si z drog, popkulturních odkazů (filmy) či moderních technologii (google), zato je prost veškerých vyměšovacích nechutností. Polovina druhá je už vyloženě romantická, včetně tuctového „zavaření vztahů“ a hledání významu slov láska, manželství, rodina. Dobře rozjeté podívané taktéž dost podráží nohy přemrštěná stopáž, jelikož humor ke konci prakticky absentuje a milostná linka nepřináší (kromě, pro žánr, netypických záběrů během porodu) prakticky nic překvapujícího. Ale variuje se svěže a přístupně, to ano. Aby ne, když jsou Katherine Heigl i Seth Rogen tak příjemně neokoukaní a přirození. 70%.(12.9.2007)

Byla sem se třídou v Rakousku na výměně, strašně sem tam toužila navštívit kino. Tak sme vybírali filmy, pryč šly ty co sem viděla + ty, co by nemohla strávit skupina rakousko-českých puberťáků. Viděla sem v programu Beim Ersten Mal (Knocked up- potažmo Zbouchnutá), mrkla na reakce tady a řikám si: ok, to pude........// Nechala bych se radši někym zbouchnout, než to vidět znova. Mělo to být v angličtině s německými titulky. Ale pozor, bylo to předabované a navíc dost hrozně! Teprve když si pustítě film v jazyce, který se několik let učíte (navíc šlo o hovorovou rakouskou němčinu), zjistíte, jak málo ho vlastně ovládáte. Rozuměla sem klasiky typu: Du bist hüpsch, Ich liebe dich, a pak třeba ještě dramatické: Das Kind ist draussen!!! Ve scéně kde souloží s už těhotnou Alison už samozřejme člověk k zasmání nepotřebuje dokonalé slovní porozumění. Ovšem to nemění nic na věci, že vtip a švih Zbouchnuté spočíval podlě mě hlavně v povedených dialozích, které sem neměla bohužel šanci všechny vychutnat. Za 3*- a to z části proto, že sem mohla mít nohy na židli přede mnou a nikoho to nepohoršovalo:)(9.10.2007)

• novoten

Snaživé, ale zároveň protivné svou upachtěností. To, že si krásná holka začne s neznámým nesympatickým podivínem, se dá v klidu přehlédnout, ale vývoj jejich vztahu ne. Vyznání přicházejí velmi násilnou cestou a komické situace naprosto neodpovídají momentální náladě. Navíc jediná postava, se kterou se lze ztotožnit, je právě zbouchnutá Alison. Hlavní hrdina je buranský ignorant, který dokáže všechno zkazit a ještě má pocit vítězství. Scénář mu navíc neulehčuje vůbec nic, protože mu za kamarády dává bandu nevtipných zhulenců, kteří jen lezou krkem a hláškují zoufale naprázdno. Apatowa tak beru na milost hlavně díky tomu, že jsem více jak dvě hodiny vydržel tohle upocené snažení sledovat, občasnému uchechtnutí (De Nirovy boty) a krásné Katherine.(18.10.2007)

F*ckování ve filmech mi nikdy nevadilo, a pokud ho scénarista zkrotí do vytříbených dialogů a celé to zabalí do neotřelého příběhu, plně uspokojí můj filmový apetit.(25.11.2007)

„Dnes robím svoj prvý rozhovor.“ – „Ale čo, a s kým?“ – „S Matthewom Foxom.“ – „S tým z Nezvestných?“ – „Hej.“ – „Vieš, čo je na ňom zaujímavé?“ – „Nie.“ – „Nič.“ – „Nič?“ – „Nič. Odkáž mu, že je vôl, niekto mu to už povedať musí." Dobre, otvorene – prestávam sa orientovať v tom, čo ešte je Frat Pack komédia a čo už nie. NABÚCHANÁ Judda Apatowa (režisér 40 ROKOV PANIC, producent SUPERBAD a herec z HLÁSATEĽA: PRÍBEHU RONA BURGUNDYHO) každopádne kráča v duchu bandy okolo Bena Stillera: svojrázne postavičky, tímová práca, zbehlosť v pop-kultúre (James Franco), výborné vulgárne a pritom inteligentné dialógy, pôvabne neznáme herecké obsadenie, šikovná réžia, svižná hudba a možno si ani neuvedomíte, že pod všetkou tou prekvapivo originálnou srandou drieme „niečo vážnejšie“. Ja to beriem.(18.5.2008)