Pravidla násilí

Ilan Eshkeri

Scénografie:

Simon Bowles
  • Tommassi3

"Všichni děláme chyby.." Musím přiznat, že jsem si naprosto nezatížen jakoukoli bližší informací, Pravidla násilí upřímně docela užil, dá-li se to tak vůbec v případě podobně depresivního snímku vůbec říct, a tak se do zdejších urážlivých, dost pochopitelně jako téměř vždy, diskuzí směrem k oficiálnímu synoptickému textu distributora vůbec nebudu pouštět.. Zvlášť nutno dodat, že mě zkrátka už delší dobu ty za vše mluvící distributorský cancy prostě nezajímají !! Dokáží jen diváka znechutit, když nezřídka mají ke skutečnosti nesmírně daleko.. K čemu se naopak vedle zhodnocení tohohle filmu talentovaného britského režiséra Dana Reeda vyjádřit chci a musím, protože ještě teď stále kroutím hlavou, je rozhodně komentář zdejšího proslulého bezmozka a mistra do nebe zrůdně volajících bonmotů Livingdeada, protože napsat o brutálním znásilnění, zvlášť po projekci podobného filmu, že "si ta nesympatická děvka o to jednoduše říkala", může skutečně jen naprosté hovado, když přívlastek sexistický či nechutný zavání iritujícím eufemismem.. Nekonečně se tu spílá Verbalovi, jehož vulgární kritika skutečně má často opodstatnění, ale podobné zvratky nikoho nepohoršují, což mě naopak znepokojuje mnohem víc než tenhle poměrně velmi nedotažený kousek..(22.5.2015)

• Wacoslav1

Pekelně nudnej a strašně tuctovej thriller kterej mě vůbec nebavil. jinak nevím jakej film viděl distributor, ale v tomhle jsem opravdu žádnou krvavou trýznivou lázeň jaksi nepostřehnul.15%(24.9.2014)

• Flipnic

Návrat ke klasikám násilných explotation horrorů 70. let se bohužel nekonal ... Film mi hodně připomínal něco jako by chtěli tvůrci oživit témata "rape and revenge" flicků, celé mi to svoji špínou a hnusem připomínalo kultovní Straw Dogs (1971), ale to jen zhruba do poloviny filmu. Pak se film rozplizne do naprosto předvídatelného paskvilu, kde se na jedné straně připravuje pomsta, pak se pomsta koná naprosto v nevhodný čas až se nakonec pomsta stane naprosto nepodstatným prvkem filmu... Bohužel, film nezafunguje tak, jak by zřejmě měl (a jak reklama slibovala) a nezafunguje ani jinak (a to nevím jak vlastně měl). Otřesný scénář a hrozné herecké výkony, které zachraňuje pouze výborný Danny Dyer, docela dobrá atmosféra a těch pár brutálních scén ...(8.12.2008)

• Andersis

Nuda, nuda, nuda. Celý film se jen řeší jak se nemůže hlavnímu hrdinovi postavit bo mu parta magorů zmrzačila oko. Za slovo stojí jen jak Gillian Anderson kuchá zadek bajonetem chlapovi který ji tak trochu znásilnil. Jinak konec nestojí za zmínku.(28.2.2008)

• anderson

Ja osobne som neočakával ani STRAW DOGS (ktorý považujem za debilný), ani I SPIT ON YOUR GRAVE (odpad!) ani DELIVERANCE. Očakával som skôr tvrdé, úderné ale spravodlivé DEATH WISH s "porciou" sexi agentky SCULLYovej. Napriek krátkosti snímky som však už v polovici pochopil, že režisér sa naočkoval nudou a túto "vakcínu" sa rozhodol implantovať aj divákovi. Nerozvinul ani exploitation, ani psychologickú drámu. Navyše sa rozhodol pre to najhoršie čo mohol, pre akúsi jalovú morálnu očistu a odôvodnenie či skôr vysvetlenie násilia. U mňa bez katarzie a so zívaním. Nuž GILLIAN, osobne sa modlím aby AKTY X 2 boli megahit. (19.9.2007)(19.9.2007)