Lovec draků

Marc Forster

Předloha:

Khaled Hosseini (kniha)

David Benioff

Marc Forster dokazuje, že jeho talent je nekonečný a filmy, které tvoří jsou až neuvěřitelně příjemně a poutavé pro každého diváka. Lovec draků má vcelku jednoduchý příběh o přátelství, které je z větší části vyprávěno pomocí flashbacků, ale dojde i na "přítomnost". Forster využil nejen digitální techniky, především v soubojích draků, ale také herců, kteří jsou neznámí, ale o to lepší. Celý film je vykonstruován skoro až k dokonalosti, kdy se emoce s každou sekundou stupňují a vy fandíte hlavní postavě při cestě za naplněním dávného přátelství. Mimo to jde o poučný náhled do světa afghánských dětí a afghánského světa, který se od našeho, jak je zvykem u podobně založených zemí, dost liší.(9.8.2008)

Afghánistán = absurdistán. Země bez jediného stromu .. země, kde se reklama na Gillette absolutně míjí účinkem .. země, kde má každý plnou hubu šaríji, ale bez zábran znásilňuje malé děti. Výprava do končin světa, odkud žít znamená utéct.(1.12.2012)

Škoda, že Marc Forster zvolil příliš pomalé tempo. Dvě hodiny jsou zabijácké a celá prostřední pasáž je imho naprosto zbytečná. První třetina je ale brilantní a souboje draků... to se nedá popsat.(18.3.2008)

Není na světe hezčího přátelství než mezi dvěma chlapci. Marc Forster nám předkládá velmi pohnutý příběh.(2.1.2009)

Ten príbeh šuchoce papierom viac než šarkany poletujúce nad Kábulom, ALE... Marc Forster je jedným z najlepších režisérov súčasnosti a aj takúto gýčovú báchorku dokáže podať tak, že bezchybne funguje. Nazvite to "spielbergovským citovým vydieraním", ja vravím, že Forster je výborný rozprávač. Čaká nás jedna z najlepších bondoviek vôbec... ;-)(26.9.2008)