Lovec draků

Marc Forster

Předloha:

Khaled Hosseini (kniha)

David Benioff

Chvílemi opravdu působivé ale zbytečně utahené a rozvleklé drama, které zaujme zajímavým příběhem odehrávajícím se v neokoukaném prostředí a navrch je okořeněné civilními hereckým výkony.(12.9.2008)

Škoda, že Marc Forster zvolil příliš pomalé tempo. Dvě hodiny jsou zabijácké a celá prostřední pasáž je imho naprosto zbytečná. První třetina je ale brilantní a souboje draků... to se nedá popsat.(18.3.2008)

Smutné, veľmi ľudské a poriadne na zamyslenie.(6.4.2008)

Nepochybně zajímavý film s neméně zajímavým námětem. Natočit film o vážných problémech dnešního světa je jistě záslužná práce a režiséru Marc Forsterovi se to vcelku podařilo, byť v jistých částech, podle mého mínění, poněkud pomalým odvíjením děje. Ovšem, na druhé straně nemohu pominout fakt, že po celou dobu projekce jsem měl pocit, že hlavní role byly obsazeny nezkušenými herci, o čemž jsem se následně přesvědčil zde, na ČSFD, v hereckých filmografiích. Svými hereckými projevy mě bohužel nepřesvědčili (vyjma Khalida Abdalla a dětského představitele Hassana) a můj celkový dojem z filmu byl tedy rozpačitý i přes vysokou hodnotu "poselství" tohoto snímku. Khalida Abdalla považuji sice za herecky nezkušeného, ale do budoucna nadějného herce. Hodnocení: 3 a půl(11.8.2008)

Jeden z filmov, ktorého výpovedná hodnota spolu s posolstvom časom rastie. Udalosti opísané vo filme naberajú na váhe aj dnes, ba povedal by som, že ešte viac ako predtým. Esencia čistého priateľstva, sebaobetovania, pokory, prekonávania seba samého a odpustenia. Nádherná, dramaticky výživná vec. 85/100(19.11.2015)

• - Místo v Afghánistánu se natáčelo, vzhledem k tamní napjaté bezpečnostní situaci, v čínské provincii Kashgar, která leží kousek od hranic právě s Afghánistánem. Točilo se však s rodilými Afghánci. (DaViD´82)

• - Do kin byl snímek distribuován pod krycím jménem "Playground Bully" kvůli obavám z předčasného uniknutí pirátské kopie, což by mohlo ohrozit bezpečí chlapců. (DaViD´82)

• - Natáčanie trvalo filmárom iba 3 mesiace - v rozmedzí 20. septembra a 21. decembra 2006. (MikaelSVK)