Lovec draků

Marc Forster

Předloha:

Khaled Hosseini (kniha)

David Benioff

Nadherny film, ktory sa oplati vidiet. Pribeh o priatelstve, zrade, boji s vlastnym svedomim, ale i o laske roznych podob.(11.3.2009)

Lehké zklamání a potvrzení Forsterovy smůly na časem snadno nahlodávatelné snímky, které se z paměti vypaří dřív, než by bylo zdrávo. Benioffův scénář je v první polovině naprosto perfektní ukázkou profesionální práce, a právě proto mě překvapuje trapná a zoufale nedomrlá snůška proamerických "keců", k níž dojde v závěrečné třetině. Forster ovšem zas a znovu dokazuje, že má obrovský talent a dokáže brouzdat mezi nejrůznějšími žánrovými toky bez toho, aby se potopil byť jen po kolena. Nebýt jeho, těžko by některé kýčovitější momenty vyzněly tak snesitelně, jak tomu nakonec je. 70%(5.2.2008)

"Toto je NÁDHERNÝ film" a "Určitě jeden z NEJVĚTŠÍCH FILMŮ, co jste kdy viděli!" - Toto bylo psané na DVD. Takže jsem čekal nezapomenutelný film na který jsem dnes (při psaní komentáře) po pár měsících téměř zapoměl... - 60%(9.3.2012)

• Falko

BAFTA Awards - 3 nominacie: Cudzojazycny film / Hudba / Adaptovany scenar(10.7.2011)

Oscar 1 nominace: Hudba(24.1.2008)