poster

Lovec draků

 • USA

  The Kite Runner

 • Slovensko

  Majster šarkanov

Drama / Romantický

USA / Čína, 2007, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  ****

  Citlive. A hoci takmer cela cast navratu do Afganistanu posobi ako scenaristicke cvicenie zo zakladky na temu "zli versus dobri", Forster podobne ako vo Finding Neverland dokaze aj klise prerastajuce do gycu podat tak decentne, ze to nielen neurazi, ale prave naopak - az citovo zainteresuje a na duchu potesi. 7-8/10. A teraz pan Forster.... uz netrpezilvo ocakavam vysledok Vasej prace v sluzbach jej velicenstva... ;-)(28.12.2007)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Hudba(24.1.2008)

 • Cervenak
  ****

  Ten príbeh šuchoce papierom viac než šarkany poletujúce nad Kábulom, ALE... Marc Forster je jedným z najlepších režisérov súčasnosti a aj takúto gýčovú báchorku dokáže podať tak, že bezchybne funguje. Nazvite to "spielbergovským citovým vydieraním", ja vravím, že Forster je výborný rozprávač. Čaká nás jedna z najlepších bondoviek vôbec... ;-)(26.9.2008)

 • castor
  ***

  Podle všeho nejslabší film Marca Forstera, který se kdysi rozjel ve velkém stylu. Jeho Ples příšer má u mě stále velmi slušnou pozici, jenže tenhle povel k hromadnému vytahování kapesníků nevyšel. Asi jsem necita, ale „idylické“ přátelství dvou afghánských chlapců Amira a Hassana, kteří platí za nejlepší drakobijský tým široko daleko, mě do kolen zdaleka nedostalo. I když mezi nimi panují výrazné sociální rozdíly, nikdy si je nepřipouštěly. Prostě tu byli jeden pro druhého, Amir psal příběhy, Hassan je poslouchal a tu a tam se za kámoše postavil v pouličních bitkách. Jenže jejich dospívání naruší vpád sovětských vojsk, a definitivně rozdělí brutální znásilnění jednoho z nich.. po dlouhých letech má Amir možnost troufalým činem odčinit tehdejší zbabělost, díky níž nedokázal kamarádovi pomoci. Nyní dostane šanci, a tak trochu až pět minut po dvanácté zkouší spravit něco, co spravit nelze. Poctivý chameleón Forster zklamal. Sic je první polovina snímku (hlavně díky dechberoucím výkonům dětských představitelů – zejména malý Hassan) ještě relativně zajímavá, ta druhá je jen etnickým kýčem a lacinou snahou o vykoupení. Polopatická, utahaná, nesmírně pomalá.. Svůj lví podíl na tom rozhodně má i dospělý Amir, kterému jsem nevěřil jediné gesto.. přitom jeho představitel Khalid Abdalla exceloval v Greengrassových dramatech Let číslo 93 a Zelená zóna.. tady jednoznačné zklamání!!(10.7.2010)

 • Hakha
  ****

  Tento film rozděluji na tři rozdílné sekvence, jež první je parádní, kde souboj s draky je parádně natočený a také výborně odvýprávěný vztah dvou chlapců, který nakonec vyústí na zajímavý a citlivý příběh. Navnaděn silným začátkem přichází druhá část, která je sice kvalitně natočená, ale dost protahaná, dalo se určitě několik minut zkrátit, jelikož jsem usínal a přál si konce, ale pak přichází závěrečná třetina, kde přichází morální zlom hlavního hrdiny a do závěrečného konce je to sympatická a také i napínavá podívaná, která je příjemně zakončena. Sice po skončení filmu jsem si říkal, že snímek má kolísavou kvalitu, ale naštěstí Lovec draků má mnoho silných momentů, výbornou hudbu a vzručného režiséra a tak tento film dostává ode mne 4 hvězdičkové hodnocení…(4.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace