poster

Lovec draků

 • USA

  The Kite Runner

 • Slovensko

  Majster šarkanov

Drama / Romantický

USA / Čína, 2007, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Richie666
  ****

  "I admire your notion of fair odds, mister."(28.4.2008)

 • Radek99
  ****

  Mám rád tenhle typ filmů, kdy se za nějakým silným osobním příběhem promítají hybné dějinné události a když jde navíc o dějiny nějak exotické. Marc Forster se rozhodl adaptovat stejnojmennou knihu Khaleda Hosseiniho a vznikla tak freska čítající afghánskou harmonii poklidných 70. let prosperity této pro Evropana skutečně hodně exotické země, sovětskou okupaci v 80. letech, teokratickou krutovládu Talibanu v letech devadesátých, jež byla logickou reakcí na ztrátu národní suverenity a svobody národa, který nebyl nikdy podmaněn a který si nikdy v historii nikdo skutečně nepodrobil. Pro alespoň částečné (jak jen je to pouhou percepcí audiovizuálního díla nemožné) porozumění aktuálně tak hodně medializovaná země skutečně dobře exponovaný snímek. Přes zjevné posunutí rastru od autentičnosti předlohy směrem k ,,amerikanizaci" zobrazovaného, která samozřejmě nejvýše čiší v uměle autentických pasážích afghánské reality, jež je i přesto ovšem velmi sugestivní, je výsledný dojem na americký velkofilm skutečně neobvykle dobrý. Marc Foster koncepčně eufemizuje naturalistické scény a dává svému filmu spíše romantický rozměr, který podtrhuje řada lyrických scén včetně té titulní, čímž navazuje na silnou americkou tradici podobně koncipovaných dramat. Přesto je Lovec draků svou podstatou projekt nekomerční a zasluhuje uznání... Podobné filmy: Ukamenování Sorayi M.(1.12.2009)

 • ork
  ****

  For ME 82%(8.11.2009)

 • Jossie
  ***

  Silný příběh a atraktivní prostředí z Lovce draků ještě nedělá dobrý film. To všechno co bylo v knize tak zajímavé, všechny ty charaktery těch lidí, vztah dvou malých chlapců, to ve filmu vůbec nebylo zachyceno nebo jen velmi letmo.(13.11.2010)

 • Tomco
  ****

  Marc Forster je jeden z najzaujímavejších režisérov súčasnosti. A Lovec drakov ma len utvrdzuje v tomto názore. Zaujímavá látka, pútavo spracovaná, predostrená v niekoľkých časových rovinách a hlavne s prírodzene hrajúcimi hercami a dojímavým vyústením. Príjemný film.(27.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace