poster

Lovec draků

 • USA

  The Kite Runner

 • Slovensko

  Majster šarkanov

Drama / Romantický

USA / Čína, 2007, 128 min

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Khaled Hosseini (kniha)

Scénář:

David Benioff
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ***

  Škoda, že Marc Forster zvolil příliš pomalé tempo. Dvě hodiny jsou zabijácké a celá prostřední pasáž je imho naprosto zbytečná. První třetina je ale brilantní a souboje draků... to se nedá popsat.(18.3.2008)

 • Marigold
  ****

  Hlavním problémem filmu je scénář, který tak nějak nenechá Forstera více se rozezpívat. Oproti knize je všechno samozřejmě zhuštěnější, stručnější, ale především bohužel povrchnější a více amerikanizované. Dramatickým vyvrcholením filmu chybí naléhavost a drásavost knižních předobrazů, vztahy postav se splošťují a jaksi se vytrácí ta intimita vypravěče a čtenáře, kterou byl schopný Hosseini opatřit svůj román. Těžko říct, do jaké míry bylo možné s tím něco dělat. Nicméně i Forsterova režie je překvapivě chladná a profesorská, prostá procítěného zaujetí "Hledání Země nezemě". Ale abych nekřivdil. I naředěný Hosseiniho příběh stále dojímá a magnetizuje vnitřní silou. Herecké výkony zejména dospělého Amíra a jeho bábá velmi potěší. Soundtrack Španěla Iglesiase má stejnou sílu a citlivost jako jeho práce pro Pedro Almodovara. "Lovec draků" se mi kupodivu nejvíce líbil v prostřední, americké části, která hlavně vztah Amíra s otcem vystihla velmi věrně. Navzdory lehkému zklamání přesto hodnotím Forsterův film veskrze pozitivně.(6.4.2008)

 • larelay
  ****

  Nadherny film, ktory sa oplati vidiet. Pribeh o priatelstve, zrade, boji s vlastnym svedomim, ale i o laske roznych podob.(11.3.2009)

 • Kryšpín
  *****

  Film jsem chtěl vidět kvůli kompletní filmografii režiséra Marca Forstera, abych věděl, co mohu očekávat v nové Bondovce Quantum of Solace. A film mě nakonec překvapil. Mile překvapil. Za prvé to vypadalo jako úplně od někoho jiného. Měl jsem nastudovány Forsterovy předchozí filmy a Lovec draků je naprosto odlišný. Což ukazuje, že režisér dokáže zrežírovat jakýkoliv žánr. A to precizně. Za druhé tím, že je to tak jiný příběh než jsem očekával. Takový civilní a hodně osobní. Moc si mě film získal svojí citlivostí. Během filmu se mi líbila hudba a tak se ani nedivím, že získala nominaci na Oscara, i když proti Pokání opravdu neměl film šanci. Těším se na další filmy Forstere. Jen tak dál.(14.7.2008)

 • Slarque
  ****

  Marc Forster je perfektní vypravěč. Jeho filmy na první pohled nemají moc společného, ale vysoká kvalita zůstává. Stejně citlivě přistoupil i k dramatu o vině, svědomí a vykoupení rozkročeném mezi Afghánistánem a Kalifornií a pokrývajícím časový úsek 22 let. Pomáhá mu silný příběh, přesvědčiví herci a výborná hudba. Malý nenápadný film, který rozhodně stojí za to vidět.(22.6.2008)

 • - Spoiler: Rodina chlapce Ahmada Khana Mahmoodzada, představitele malého Hassana, zkoušela přesvědčit studio i tvůrce k vystřižení znásilňovací scény z konečného sestřihu. (DaViD´82)

 • - Po dotočení filmu studio spolupracovalo, spolupracuje a spolupracovat i nadále hodlá s afghánskými odborníky, neziskovými skupinami, vládními úředníky i bývalými zmocněnci americké vlády, aby mělo stálý přehled o stavu chlapců, jelikož mělo oprávněné obavy o jejich bezpečnost. Zařídilo také, aby se v době premiéry snímku nenacházeli v Kábulu. (DaViD´82)

 • - Ve většině scén, ve kterých děti ovládají papírové draky ve vzduchu, tahají za provázky, na kterých však byly připoutány pouťové balónky. Ty byly draky digitálně nahrazeny až při post-produkci snímku. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace