Mnou příliš nedoceněno, ptž jsem se na film dívala na 5 částí, nikdy jsem u něj nevydržela a tudíž je to pro mě spíše slepenec čehosi než kvalitní filmová podívaná, která by mě přikovala tak, jak by měla. Na druhé shlédnutí ale věřím, že jej docením...(29.5.2009)

V kině to bylo za 4*, ale jen o pár hodin později se ve mě snímek rozležel jako nic předtím a dávám bezkonkurenčních 5*. První část je jako symfonie, dokonalá hudba Jonny Greenwooda hraje prakticky neustále a graduje požárem ropného vrtu, při kterém běsní perkuse a Robert Elswit v noci snímá upocené tváře ve kterých se lesknou plameny. Druhá část se pak mnohem víc soustředí na Plainviewův (Day-Lewis) charakter, který nelze obsáhnout slovy. Odkud se ten člověk vůbec vzal? Musím vídět víckrát. Oscar pro Elswita a Day-Lewise je zasloužený. Škoda že jich nebylo víc a už vůbec nechápu že Grenwood neodešel alespoň s nominací. Ta hudba je geniální sama o sobě, ale především je maximálně účelná ve filmu !(12.4.2008)

AŽ NA KREV je film, který zobrazuje všechnu krásu filmu. Daniel Day-Lewis je geniální herec.(16.7.2013)

Epická freska, ve které účelná Andersonova filmařina stačí i strhujícímu herectví Daniela Day-Lewise, který své postavě opět pronikl až do morku kostí a nehraje, nýbrž jím prostě je. Dvouapůlhodinový portrét tvrdého egoisty, který dokázal naplnit americký sen i bez víry a rodiny, asi nebude, ve spojení s postavou fanatického reverenda, mnohým americkým církvím po chuti, ale alespoň provádí funkční nabourání zažitých pravidel. Esence dokonalé filmařiny!(15.3.2008)

Oscar 2 : Herec HR - Daniel Day-Lewis, Kamera + 6 nominací: Nejlepší film, Režie, Výprava, Střih, Zvukové efekty, Scénář - A . . . . . . . . Zlatý Lev - výběr(22.1.2008)