Kronika rodu Spiderwicků

Kronika rodu Spiderwickov

Kronika rodu Spiderwickovcov

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 95 min

Nemužu říct že by se ten film vůbec nepovedl nebo že by se mi to vůbec nelíbilo. Prostě mělo to zůstat u knižní předlohy. ZA prvé to je knižní série, už si ani nepamatuju kolik jich bylo ale pochybuju že budou další filmy. Za druhé když se podíváme třeba na film UPÍRŮV POMOCNÍK vidíme naprosto to stejné. Snaha držet se přesně knižní předlohy a nevyjde to v tom že těm co nečetli knížky to pak přijde jako guláš.(17.3.2011)

Docela zklamání, filmu žalostně chybí nosnější dramatický oblouk, malý hrdina by občas zasloužil pořádně proplesknout a všechny ty rodinné moralitky a průpovídky typu "Byl jsem tak zaměstnán kouzelnými stvořeními, že jsem si nevšiml, že to nejkrásnější je hned vedle mě" z toho dělají chvílemi pěkně otravnou limonádu.(26.3.2008)

Kronika je přesně tím, čím nebylo žádné z dosavadních fantasy (Pottery a Prach nepočítaje). A je to nářez! Tohle jsem opravdu nečekal a chyby abych hledal pod mikroskopem...(14.3.2008)

• - Kvůli roli Mallory se herečka Sarah Bolger (A Love Divided, In America) naučila něco nového - šerm. Sarah musela před natáčením absolvovat kurz šermu, protože ve filmu je spousta bojových scén a plno šermování. Tři týdny trénovala v Montrealu a čtyři týdny v Dublinu. (Rodriguez)

• - Před tímto filmem již Freddie Highmore spolupracoval s mnoha významnými režiséry a hrál v několika snímcích jako Karlík a továrna na čokoládu, Hledání Země Nezemě, Dobrý ročník nebo Arthur a Minimojové. (Rodriguez)

• - Obe dvojčatá (vo filme hlavné postavy Jared a Simon) stvárnil jeden herec, Freddie Highmore. (metal.storm)