Kronika rodu Spiderwicků

Kronika rodu Spiderwickov

Kronika rodu Spiderwickovcov

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 95 min

Kdybych se na to dívala dětskýma očima, asi bych byla nadšená, ale takhle je to jen průměrná podívaná, i když se sympatickými herci a pěkným vizuálem. Určitě se to ale mohlo obejít bez kopírování Gryfa z Harryho Pottera. Jinak je to příjemné pohodové pokoukání s profláklým dějem, které do světa fantasy sice nepřináší nic nového,ale nijak výrazně nezklame. Líbily se mi postavy Goblinů nebo Hosqueal věčně se honící za ptáky. "Malý"Freddie byl méně otravný než obvykle, jen nějak nemůžu uvěřit, že mu při natáčení filmu bylo šestnáct let,hmm..Každopádně uvidíme,třeba se někdy dostanu ke knize,snad mě osloví víc.(2.2.2012)

65% - Kronika rodu Spiderwicků je rozhodně jeden z nejlepších filmů v žánru dětské fantasy, který se za posledních několik let objevil. Herci jsou sympatičtí, akce celkem nadupaná, příšerky originální... Bohužel, není to nic, co by mě posadilo na zadek. Dávám nejsilnější tři hvězdy za celkem nadprůměrnou podívanou...(6.8.2008)

Než jsem uviděl více cz recenzí, vypadala KRS více než nadějně, ale i tak jsem si nechával špetku naděje, že by mě mohla zaujmout další fantasy, ale s recenzemi a konečnými výroky nakonec veskrze souhlasím. Trikově solidní, ale příběhově nevyrovnané, lepší chvilky se střídají s hluchými místy, dost nepovedených vtipů, nebo nedotažených do konce. Herecky snad i nadprůměrné, když je přece Freddie Highmore jedna z největších dětských hvězdiček v Hollywoodu a tady ho máme rovnou dvakrát, dále sestra nerušila a mamča Mary-Louise Parker - Nancy Botwinová z Weeds ;-) Žádný zázrak, ale jednou se na to podívat určitě dá. 5+/10*(13.7.2008)

Ako 10 rocny by som dal urcite 5 hviezdiciek a niekolko noci by som asi nemohol spavat kvoli tomu monstru na konci filmu. Ale ja som milovnik fantasy filmov a tento je natoceny pre celu rodinu, aj ked sa mozno zda, ze je to iba film pre deti. Bol som velmi milo prekvapeny na to, ze film nema v Nemecku takmer ziadnu reklamu avsak celkom dobre hodnotenie a 5 odporucani, preco by som si tento film nemal nechat ujst som sa docital v ceskom filmovom casopise Premiere. Melodicky motiv na klaviri mi velmi pripominal CASPERA (1995) s Christinou Ricci a do filmu sa podla mna krasne hodil... Reziser Mark Waters natocil aj komedie s Lindsay Lohan MEZI NAMI DEVCATY (2003), PROTIVNY SPROSTY HOLKY (2004) alebo v roku 2005 celkom sympaticku ducharsku komediu s Reese Witherspoon A CO KDYZ JE TO PRAVDA? (2005)... 26.03.2008 ________ Freddie Highmore - (Jared Grace / Simon Grace) +++ Mary-Louise Parker - (Helen Graceová) +++ Nick Nolte - (Mulgarath) +++ Sarah Bolger - (Mallory Graceová) +++ Andrew McCarthy - (Richard Grace) +++ Joan Plowright - (Teta Lucinda Spiderwicková) +++ David Strathairn - (Arthur Spiderwick) +++ (Videl v kine 25.03.2008) +++(26.3.2008)

Opakované sledovanie tohto fantasy kúska prenechám radšej dorastencom vo veku asi tak 10 zím, na jeden krát však všetky tie fantasy bytosti vo fantasy svete však celkom ušli.(18.11.2009)