Kronika rodu Spiderwicků

Kronika rodu Spiderwickov

Kronika rodu Spiderwickovcov

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 95 min

65% - Kronika rodu Spiderwicků je rozhodně jeden z nejlepších filmů v žánru dětské fantasy, který se za posledních několik let objevil. Herci jsou sympatičtí, akce celkem nadupaná, příšerky originální... Bohužel, není to nic, co by mě posadilo na zadek. Dávám nejsilnější tři hvězdy za celkem nadprůměrnou podívanou...(6.8.2008)

Další celkem zbytečný a nudný fantasy a k tomu ještě pořád o tom stejným a stále se stejným průběhem, krom toho děti opět vysoce nesympatický, hlavně ten trapnej rádoby vůdce, co v 10ti letech komanduje matku, sestru i svýho bratra, vymýšlí plány a ještě bitkaří. A nevytrhne to ani fantasy prostředí a to z jednoho prostýho důvodu - žádný tam neni. A ty fatnasy postavy jsou díky hodně slabý animaci spíš k smíchu. Je to holt slabota, už by to chtělo zase nějaký pořádný fantasy a ne tyhle parodie(12.6.2008)

No v tomhle subzanru detskejch fantasy to je rozhodne nadprumerna podivana, ale par veci mi proste branilo, abych si film uzil jeste vic. Jednak pribeh je mirne receno stupidni, zlobr, kterej celej zivot zije mezi magickejma stvorenima potrebuje knihu napsanou clovekem, aby se vyznal v magickym svete. Pak ty samotny potvory, sice jsou trikove povedeny, ale je jich tu zoufale malo, takze vetsinu casu tu jen saskuje parta skretu, co vypada jak zaby. Navic bych uvital spis zamerit se na realismus, takle to kolikrat spis vypada jak nejaky hracky. No a treti a asi nejvetsi problem je s hercema. Sice tu je zase ten klisovitej prubeh, kdy se nejdriv hadaj a neveri a nakonec drzi pohromade, ale to bych prekous, ale co uz neprekousnu je to, ze Mary-Louise Parker je neskutecne nesympaticka krava a Sarah Bolger za ni moc nezaostava. Co se tyce Highmorea v dvojroli, jako nehraje spatne a ty dve postavy jsou napsany dostatecne odlisne, aby to nepusobilo dojmem, ze je to jeden herec, jenze proste on je takovy desny hovadko a navic interakce mezi nima obcas moc nevychazi. Ale krome tohohle to je zabavna a docela napinava podivana.(23.2.2009)

• - Před tímto filmem již Freddie Highmore spolupracoval s mnoha významnými režiséry a hrál v několika snímcích jako Karlík a továrna na čokoládu, Hledání Země Nezemě, Dobrý ročník nebo Arthur a Minimojové. (Rodriguez)

• - Fantasy film Kronika rodu Spiderwicků byl natočen podle prvních tří dílů literární předlohy. Na papíře je Kronika určena menším dětem, film by ale podle režiséra Marka Waterse měl oslovit i starší diváky. (Pumiiix)

• - Paramount uvolnil na rodinné dobrodružství režiséra Marka Waterse 90 milionů dolarů (chtěl tím sekundovat Narnii). Celosvětově utržil slušných 163 milionů. (Rodriguez)