poster

Kronika rodu Spiderwicků

 • USA

  Spiderwick Chronicles, The

 • SK název

  Kronika rodu Spiderwickov

 • SK název

  Kronika rodu Spiderwickovcov

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 95 min

 • Smok
  ***

  Opakované sledovanie tohto fantasy kúska prenechám radšej dorastencom vo veku asi tak 10 zím, na jeden krát však všetky tie fantasy bytosti vo fantasy svete však celkom ušli.(18.11.2009)

 • Falko
  ****

  Ako 10 rocny by som dal urcite 5 hviezdiciek a niekolko noci by som asi nemohol spavat kvoli tomu monstru na konci filmu. Ale ja som milovnik fantasy filmov a tento je natoceny pre celu rodinu, aj ked sa mozno zda, ze je to iba film pre deti. Bol som velmi milo prekvapeny na to, ze film nema v Nemecku takmer ziadnu reklamu avsak celkom dobre hodnotenie a 5 odporucani, preco by som si tento film nemal nechat ujst som sa docital v ceskom filmovom casopise Premiere. Melodicky motiv na klaviri mi velmi pripominal CASPERA (1995) s Christinou Ricci a do filmu sa podla mna krasne hodil... Reziser Mark Waters natocil aj komedie s Lindsay Lohan MEZI NAMI DEVCATY (2003), PROTIVNY SPROSTY HOLKY (2004) alebo v roku 2005 celkom sympaticku ducharsku komediu s Reese Witherspoon A CO KDYZ JE TO PRAVDA? (2005)... 26.03.2008 ________ Freddie Highmore - (Jared Grace / Simon Grace) +++ Mary-Louise Parker - (Helen Graceová) +++ Nick Nolte - (Mulgarath) +++ Sarah Bolger - (Mallory Graceová) +++ Andrew McCarthy - (Richard Grace) +++ Joan Plowright - (Teta Lucinda Spiderwicková) +++ David Strathairn - (Arthur Spiderwick) +++ (Videl v kine 25.03.2008) +++(26.3.2008)

 • Jossie
  ****

  Šla jsem na to především kvůli těm dobře vypadajícím příšerkám a musím říct, že nezklamaly, některé byly dokonce velmi vtipné a z jiných šel docela strach - zvláš elfíci byli působiví. Jinak hezká, akční a svižně odsýpající dětská fantasy.(21.3.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Před tímto filmem již Freddie Highmore spolupracoval s mnoha významnými režiséry a hrál v několika snímcích jako Karlík a továrna na čokoládu, Hledání Země Nezemě, Dobrý ročník nebo Arthur a Minimojové. (Rodriguez)

 • - Paramount uvolnil na rodinné dobrodružství režiséra Marka Waterse 90 milionů dolarů (chtěl tím sekundovat Narnii). Celosvětově utržil slušných 163 milionů. (Rodriguez)

 • - Fantasy film Kronika rodu Spiderwicků byl natočen podle prvních tří dílů literární předlohy. Na papíře je Kronika určena menším dětem, film by ale podle režiséra Marka Waterse měl oslovit i starší diváky. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace