poster

Kronika rodu Spiderwicků

 • USA

  Spiderwick Chronicles, The

 • Slovensko

  Kronika rodu Spiderwickov

 • Slovensko

  Kronika rodu Spiderwickovcov

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 95 min

 • Lavran
  ****

  Překvapení se k mé radosti konalo na 100%! Kronika rodu Spiderwicků dává s klidem zapomenou na zhrození po zhlédnutí Zlatého kompasu i na nenucené salvy smíchu u odduševnělého Eragona. Chválit bych toho mohl hodně, ale bezkonkurenčně největší poklonu u mě zasluhuje "design" potvor, který je jedním slovem parádní (panstvo z ILM se opět vyřádilo). Velikán Horner po letech střídmé a nenápadné tvorby vrátil úder s nádherně zasněnou (ale i pořádně dramatickou) hudbou, která dá vzpomenout na zlatou éru osmdesátých let - právě na Hornerových bedrech stojí velká část výsledného dojmu. K hercům musím říci jen to, že jsou v pohodě, Nick Nolte mě pobavil jako nikdo jiný, Highmorovi (i jeho duplikátu) jsem fandil odjakživa. Prostor se našel i na jemný humor, ačkoliv nejsilnějším atributem je opájení se krásou spiderwického světa, který je vlastně docela všední, ale přesto hravě ztrapňuje všechny fantasmagorické kolegy. Souhrnem: opravdu skvěle natočená dětská/dospělácká fantasy, rozmáchlá, atmosférická a v mnohém nevšední (jako hnidopich bych ale nějaké ty plagiace samozřejmě bez problému našel)...(23.6.2008)

 • Djkoma
  **

  Další z mnoha fantasy, které doufají, že se stanou ikonou žánru jako je LOTR, Harry Potter a další. To se Spiderwickům určitě nestane a pochybuji, že přijde byť jedno pokračování. Nejde říct, že by tento film nebyl zábavný, ale chybí mu až příliš. Nedozvíme se nic než obyčejné "proč a kdo" a můžeme jen sledovat příběh, který je velké klišé, tentokrát o knize a světě, který nevidíme, ale je všude okolo náš. Možná jste to už slyšeli, možná i viděli. Vůbec by mě to nepřekvapovalo. Je to až příliš dětský film, který se chce tvářit jinak, ale opravdu mu to nejde.(9.8.2008)

 • Shit
  ***

  Další celkem zbytečný a nudný fantasy a k tomu ještě pořád o tom stejným a stále se stejným průběhem, krom toho děti opět vysoce nesympatický, hlavně ten trapnej rádoby vůdce, co v 10ti letech komanduje matku, sestru i svýho bratra, vymýšlí plány a ještě bitkaří. A nevytrhne to ani fantasy prostředí a to z jednoho prostýho důvodu - žádný tam neni. A ty fatnasy postavy jsou díky hodně slabý animaci spíš k smíchu. Je to holt slabota, už by to chtělo zase nějaký pořádný fantasy a ne tyhle parodie(12.6.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Fantasy film Kronika rodu Spiderwicků byl natočen podle prvních tří dílů literární předlohy. Na papíře je Kronika určena menším dětem, film by ale podle režiséra Marka Waterse měl oslovit i starší diváky. (Pumiiix)

 • - Paramount uvolnil na rodinné dobrodružství režiséra Marka Waterse 90 milionů dolarů (chtěl tím sekundovat Narnii). Celosvětově utržil slušných 163 milionů. (Rodriguez)

 • - "Vždycky jsem měl rád fantasy filmy", řekl režisér Mark Waters (The House of Yes - scénář a režie). Proto se rozhodl natočit film podle knih od Tonnyho DiTerlizzi a Holly Black - Kronika rodu Spiderwicků. (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace