• Adrian

Aj tych malo pozitivnych okamihov a napadov par hodin po projekcii zo mna vysumeli skor ako Hancockovi kocovina z hlavy...(3.7.2008)

Jednohubková hancockotina, ideálna na letný amfík. Človeka za toho poldruha hodiny nestihne začať tlačiť zadok, pobavia ho hlášky a bergovsky výborne natočená akcia, a že to bol hrozný mišmaš, si uvedomí až potom. Nie je však jednoduché iba to odstreliť s tým, že sa to nevie rozhodnúť pre žáner. Ono to totiž v každom tom žánri funguje výborne. Je to miestami vtipné, miestami fakt adrenalín, dráma ma tiež oslovila a, čuduj sa svete, aj tie emócie sa dostavili. A to všetko vďaka Willovi, ktorý proste suverénne zvláda všetky polohy a je stále uveriteľný. Akurát to všetko nepasuje dokopy. A chýbajúce zábery z trailerov len dokazujú, ako sa strihalo a pretáčalo. Na to, v akom chaose Hancock vznikal, je však výsledok stále slušná zábava.(25.7.2008)

Jedna věc je, že to neví, jestli to chce být komedií nebo dramatem, věc druhá, že to nefunguje ani jako jedno, respektive komediální půlka je slabá (ale má nápady) a ta vážná zase k smíchu. Nic moc HANCOCK nenabídne ani po akční stránce a citelně mu chybí pořádný záporák. To chce ale drzost, vytáhnout v konkurenci "HEROES" s tímhle do kina.(4.7.2008)

Po priveľkom súste, ktoré si mnohými nekriticky obdivovaný Peter Berg odhryzol v navonok veľmi ambicióznom Kráľovstve sa tentokrát rozhodol pre diametrálne odlišný žáner. A minimálne zo začiatku mu jeho zámer zaujať diváka superhdinským eposom trochu inak, vychádza na výbornú, s pribúdajúcimi minútami sa ale pôvodná myšlienka filmu rúca a z Hancocka sa stáva podivuhodný žánrový guláš, na ktorý akosi trailery zabudli upozorniť. Po sľubne načrtnutom a mimoriadne vydarenom úvode to môže byť pre niekoho sklamaním a filmu body nepridáva ani scenár, z ktorého zrejme par stránok ubudlo nevedno kam a niektoré miesta tak pôsobia prinajmenšom nevieryhodným dojmom. (objasnenie superschopností...ehm ehm) Ale to by tu nemohol hrať Will Smiht, ktorý utiahne hádam všetko, nádherná Charlize Theron a sympaťák Jason Bateman. Áno, Hancock je ideálna letná jednohubka, v ktorej zábava jednoznačne prebíja kvalitu a prípadnej dvojke by som sa príliš nebránil. Nie kvôli Bergovi, ktorý len potvrduje, že mu pozícia zručného rutinéra sedí ďaleko viac, ako pozícia výnimočnej režisérskej osobnosti ale kvôli Willovi. Bonusová hviezdička je práve za neho.(1.8.2008)

Šíleně dokonalá podívaná - u které se budete zaručeně bavit od začátku až do konce.(3.2.2009)

• - Hancock až na 3. krát prešiel komisiou určujúcou prístupnosť filmom, ktorá schválila film ako „vhodný od 13 rokov“. (youtoo18)

• - Hancock se stal se svými více jak 624 milionovými tržbami v kinech čtvrtým nejúspěšnějším filmem roku 2008 a zároveň nejvýdělečnějším filmem Willa Smithe. (CrypzzXD)

• - Filmaři na poslední chvíli vystřihávali scény, aby snížili přístupnost. Jednalo se zejména o sexuální narážky a opilé nezletilce. (Lobotomas)