Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  ***

  Jednohubková hancockotina, ideálna na letný amfík. Človeka za toho poldruha hodiny nestihne začať tlačiť zadok, pobavia ho hlášky a bergovsky výborne natočená akcia, a že to bol hrozný mišmaš, si uvedomí až potom. Nie je však jednoduché iba to odstreliť s tým, že sa to nevie rozhodnúť pre žáner. Ono to totiž v každom tom žánri funguje výborne. Je to miestami vtipné, miestami fakt adrenalín, dráma ma tiež oslovila a, čuduj sa svete, aj tie emócie sa dostavili. A to všetko vďaka Willovi, ktorý proste suverénne zvláda všetky polohy a je stále uveriteľný. Akurát to všetko nepasuje dokopy. A chýbajúce zábery z trailerov len dokazujú, ako sa strihalo a pretáčalo. Na to, v akom chaose Hancock vznikal, je však výsledok stále slušná zábava.(25.7.2008)

 • Djkoma
  ****

  Oslavovaný Peter Begr se snaží ve velkém stylu vytřít zrak všem svým kritikůma dokazuje, že není největší režisér všech dob, ale slušný rutinér. Hancock je velmi efektivní akční snímek, v kterém se demoluje a nadává do debilů (bacha, někdo by vám za to mohl škaredě ublížit... a to nemluvím o žádné pěsti do břicha...). Velký idol a hrdina všech, Will Smith, tahá film velmi okatě snad i konečky svých chlupů. Jeho charizma ve spojení s arogancí dodává Hancockovi příjemně nezaměnitelnou tvář. Společně s krásnou Charlize Theron je největší klad snímku. Co dál? Efekty. Je jich hodně, jsou digitální až běda (nikdo netvrdí, že nejsou... naštěstí), ale je jich opravdu hodně. Kdo viděl trailer, asi polovičku filmu nebude vůbec překvapen, ale co se uvidí v druhé části ho už začne velmi překvapovat. Je jistě, že ne všechno se povedlo. Akce je opravdu hodně a je zábavná a zničeující, příběh je slabší, ale kdo čekal opak? Tohle není film, při kterém budete přemýšlet nad názvem každé postavy a jeho významem v Ottově naučném slovníku. Tohle je akční podívaná, před kterou by jste měli nechat logiku a snahu porozumět všemu doma. Dokonce i samotný Berg to pravděpodobně pochopil, zavzpomínal na léta v nemocnici Chicago Hope, a odvedl svou dosavadní nejlepší práci, které přesto chybí šťáva a výraznější osobní rukopis. Škoda, že Hancock nemá výraznější příběh, který by dával dokonalý smysl a nebyl nutně naplněn efektivní romantikou po americku.... Zábavnost zvítězila nad kvalitou. SPOILER: naprosto nic nemá na "hlavu v zadku" a to létání vypadá blbě až groteskně...(1.8.2008)

 • M.a.t.t.
  ****

  Po priveľkom súste, ktoré si mnohými nekriticky obdivovaný Peter Berg odhryzol v navonok veľmi ambicióznom Kráľovstve sa tentokrát rozhodol pre diametrálne odlišný žáner. A minimálne zo začiatku mu jeho zámer zaujať diváka superhdinským eposom trochu inak, vychádza na výbornú, s pribúdajúcimi minútami sa ale pôvodná myšlienka filmu rúca a z Hancocka sa stáva podivuhodný žánrový guláš, na ktorý akosi trailery zabudli upozorniť. Po sľubne načrtnutom a mimoriadne vydarenom úvode to môže byť pre niekoho sklamaním a filmu body nepridáva ani scenár, z ktorého zrejme par stránok ubudlo nevedno kam a niektoré miesta tak pôsobia prinajmenšom nevieryhodným dojmom. (objasnenie superschopností...ehm ehm) Ale to by tu nemohol hrať Will Smiht, ktorý utiahne hádam všetko, nádherná Charlize Theron a sympaťák Jason Bateman. Áno, Hancock je ideálna letná jednohubka, v ktorej zábava jednoznačne prebíja kvalitu a prípadnej dvojke by som sa príliš nebránil. Nie kvôli Bergovi, ktorý len potvrduje, že mu pozícia zručného rutinéra sedí ďaleko viac, ako pozícia výnimočnej režisérskej osobnosti ale kvôli Willovi. Bonusová hviezdička je práve za neho.(1.8.2008)

 • imf
  ***

  Prvních třicet minut je (až na průměrné triky) absolutně báječných. Will Smith hlásí, Charlize se culí, Bateman se směje a všechno ostatní poletuje kolem. :) Jenže pak si někdo řekne, že pár hlášek a bezduchá akce ke spáse publika nestačí. A tak se začne motat, přemýšlet a filozofovat. Tahle alternativní superhrdinská mytologie, která se křečovitě snaží distancovat od zaběhlých postupů, však klopýtá skrz hloupé zvraty a ještě hloupější oslí můstky. A jak se začne omlouvat a vymlouvat, zmizí humor, akce i napětí. A trocha patosu na závěr už to vážně nespraví. Will Smith už podruhé ve filmu, který vaří z vody, aby pak výsledek vylil někam do... prázdna. Bergu, Bergu... nejsi Artuš. A tenhle scénář je jako Excalibur...(26.6.2008)

 • Renton
  **

  Scénář: Vincent Ngo, Vince Gilligan .. Good job! pronese pochvalně John Hancock snad stokrát, jenže z mého diváckého směru prostě nemohu tyto slova obratem interpretovat k filmu. Dokud jde o (až moc) přímočarou pablik rilejšns komedii, film má potenciál bavit, ale trestuhodně ho nevyužívá. Will Smith nemá tolik prostoru, zato Jason Bateman je zde ve velice příjemné poloze. Vyzdvihovat nějak dlouze tlumený šarm Charlize Theron nemá snad ani cenu, protože v pozdější fázi filmu si ho užijeme v míře větší přesto nedostatečné. Horší situace nastane v polovině filmu, kdy se jedna část (epizoda) děje uzavírá a rozjíždí se druhá ve jménu antické tragédie superhrdinů, která má víc scenáristických trhlin, než silnice po Hancockově tvrdém přistání a svým pojetím je vlastně taky (bohužel) k smíchu (nebo pláči, rozhodně však nic v kladném smyslu). Pokud mohl mít Hancock nějaké ambice, tak (asshole) Peter Berg je spolehlivě zazdil. Na rovinu, nechápu, že zrovna on dostává do rukou takové projekty, protože mne ještě ničím neuchvátil a i nadále se drží pouze u kolen skutečnému označení velký režisér. Velká škoda, že jeho filmy nakonec poměrně sypou a tak mu producenti nadále cpou velké projekty (Duna, Splinter Cell). Na úrovni, zvláště vzhledem k rozpočtu, nejsou ani triky žádným zázrakem a ani akce není zrovna nápaditou. Ruční kamera je však spíše rušivá, často (až schválně) špatně snímá scénu a hudba mi přišla místy také absolutně nevhodná, byť na samostatný poslech zní poutavě.(11.8.2008)

 • - Will Smith se při natáčení létajících sekvencí pohyboval rychlostí až 80km/h! (Lobotomas)

 • - Scéna vlakové srážky byla natočena v San Pedru, v Kalifornii, a to na spoji Pacific Harbor Line RR PHL SD18 s naftovou lokomotivou č. 40. Ve filmu se název spojení změnil na vymyšlené Southland & Western RR. (hippyman)

 • - Po scéňe v Hancockově (Will Smith) přívěsu nasedá Mary (Charlize Theron) do auta, avšak o vteřinu později, kdy stíhá utíkajícího Hancocka, tam již žádné auto není. (sgatlantis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace