Hancock zo začiatku nenasieral len ľudí vo filme, ale aj divákov. Potom akoby sa Berg vrátil z dovolenky, kde reguloval natáčanie len cez mobil a tak to aj vyzeralo. Postupol času sa Hancock uzmieril nielen s obyvateľmi mesta, ale aj s divákmi, Berg sa pevne chopil remesla a to všetko bolo počuť aj na spokojnom smiechu počas premietania a ľuďoch vychádzajúcich z kina. Nebolo jednoduché vrhnúť sa do novej, navyše slepej žánrovej uličky, v ktorej už bude mať priestor len máloktorý film, ale Bergovi sa to podarilo. Trikmi však mierne sklamal, Smitha som chcel počuť v origináli, všetky podarené hlášky z traileru dodrbal dabing a to určite neboli všetky. A žonglovanie so žánrami nebolo pod kontrolou len v niektorých scénach. Určite bol 'Hancock' príjemným letným osviežením. 80%.(4.7.2008)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $227,946,274Tržby Celosvetovo $624,386,746Tržby za predaj DVD v USA $87,073,210 //počet predaných kusov 5,064,528║ __Rok 2008 sa stáva rokom comicsových superhrdinov(Iron Man, Hulk, Batman, Hellboy), k ním sa pridáva aj Hancock, režírovaní Petrom Berg-om. Ten po slušných priemerných snímkach(Vitajte v džungli, Kráľovstvo), vďaka vyššiemu rozpočtu mohol omnoho viac povoliť svoju uzdu pre akciu a tá mu moc ladí, veru omnoho viac než schopnosť zaujímavo vyrozprávať príbeh. Práve v tom najdôležitejšom bode pre režiséra, sa zatiaľ dosť hľadá a nerobí v tom žiadne pokroky. Možno by sa to mohlo hodiť na hlavu scenáristov, že mu nevedia napísať niečo na telo ale to by bolo zbytočné polemizovanie nad vecou do ktorej nevidieť. Neostáva teda nič iné než Berga po tomto počine označiť za rutinéra. A to hlavne preto lebo nedokázal nám týmto počinom dohromady nič prevratné ponúknuť. Veľa vecí vo filme, teda scénok len pripomína určité vykrádačky z nedávnych filmov ako Superman sa vracia či X-Men 3. Dosť zreteľná je aj jeho inšpirácia od režiséra ako je Michael Mann, čo sa týka filmového štýlu prevedenia, ten je nakoniec aj producentom tejto snímky. Plus k tomu aj vrátane kostýmu superhrdinu, ladeného v čiernej priliehavej koži ako rovno vypožičanej od kostymérov s filmu X-Men. Na prvý pohľad by sa to dalo ešte zniesť ako určitá paródia týchto filmov a nič viac ale problém nastáva vtedy keď film sa chce vydať svojou cestou a povedať nám svoj hrdinský príbeh, čím sa nastolená koncepcia úplne zbúra a posúva nás do pomykova kde nevieme ako sa vlastne v konečnom dôsledku chce film tváriť. Ten zlom v príbehu nastáva hlavne v poslednej tretine, kde nám je nečakane ponúknutý skrytý vzťah superhrdinu Hancocka z tajomnou ženou a tým sa začne príbeh tváriť z ničoho nič vážne. Od tej chvíle chce odrazu stavať kostru príbehu ale na tak krátkom úseku už nemá šancu poriadne ním zaujať, a to nehovoriac aká skrumáž z toho vzniká po predošlých udalostiach kde bolo všetko podávané len odľahčene. __Okrem vydarených vtipov a hlášok aj keď niekedy spestrené o dosť škaredé slová, ktoré moc do filmu nepatria si dobre počínali aj odborníci od trikov. Po celý čas si udržali slušný štandart aj keď je škoda, že za celý ten čas nedokázali spraviť silnejšiu pamätnú scénu čo by obohatila dej. __Od hereckého obsadenia v podobe Will Smith, Charlize Theron či Jason Bateman by sa dalo podľa známych mien veľa očakávať ale opäť musím spomenúť scenár, ten je zostavený tak že im nedovolí naplno ukázať svoj herecký talent. Okrem toho je ešte postava Hancocka v podaní Smitha dosť prázdna, takže nehrozí že by sme si k nej vytvorili nejaký vzťah alebo dokonca niečo s ním súcitili. Takže aj keby ho na konci filmu prizabili, nehrozia žiadne citové emócie. K tomu výzorovo vďaka správaniu vypadá ako také opleštené pubertálne ucho, k tomuto zlému dojmu dopomáha aj čudný český dabing, ktorý sa dá označiť ako riadny prešľap a dosť odbitý. O niečo horšie dopadla postava Charlize Theron, tá okrem toho že je pre dej nezáživná, vypadá v niektorých detailných záberoch na tvár akoby mala aspoň o 10rokov viac než má, jedným slovom vypadá strašne. Skoro by som povedal že tam vidím jej tvár z Oscarového filmu Monštrum(2003), pokiaľ ste ho videli, tak dobre viete akú ohavu tam hrala a to som tam čakal milú sympatickú tváričku ako z filmu Veľký Joe Young(1998), veď hádam za ten čas až toľko nezostarla. /videl v kine: 65%/(10.7.2008)

Pro mě je to letní pecka, jak má být. Will Smith je opět skvělej a opravdu vtipnej. Akční scény koulervoucí a zároveň opravdu zábavný a to jak Hancock versus debilové, tak i Hancock versus jinej superhrdina. Dávaj si tam do držky míchačkama (jako těma kamionama s míchačkou), co chcete víc? Gagy jsou perfektní a děj mi nevadil. Bavil jsem se na max.(7.9.2008)

• Tsunami_X

Mannovské postelové detaily, bayovské oblety při nedramatických scénách, pokus o Greengrasse při akci, fetiš snímání Charlize Theron (kladné body), večeře při svíčkách, oblíbený dinosaurus, hasičská sekyra, PR agentura jednoho člověka, hudební motiv z Přepadení 13. okrsku a tornáda s bouřkou (X-Men?). Tenhle film museli přetáčet tak pětkrát, půlka ho chybí a 60 minut přebývá. Bezkonkurenčně největší blockbusterový shit roku 2008.(4.7.2008)

Superhero Hancock "sprosťák a ožrala" se mi líbil, z tohohle potenciálu se dalo vytřískat mnohem více, než ten film nabídl. Bohužel "idylka" netrvala dlouho a díky masáži prošel razatní proměnou Hancock nejen jako film ale hlavně jako postava. A potenciál vzal čert. Do úplného průs...švihu to nakonec nedospělo, ale slibná šance na zábavu se proměnila v něco, co tady pěkně definuje Brouk - "tento snímek je určen pro zaplnění volného času". A jen doplním, že tím myslím zaplnění NAPROSTO volného času, který byste strávili jinak dloubáním v nose, kousáním nehtů, nebo... spánkem (což jsem možná měl udělat já). Ještě že tam byla ta Charlize!(11.3.2013)