Bratři z donucení

Step Brothers

Bratia z donútenia

Komedie

USA, 2008, 94 min (Director's cut: 105 min)

Neuvěřitelná kokotina, ale ta nálada jaká zřejmě panovala na place se přenesla i k nám do obýváku, takže jsme se řehtali i u trapných vtipů, kterých je tu požehnaně. Ale především to zachraňuje ústřední duo.(24.7.2009)

"Chvíli jsem si myslel, že jsi na sebe vzal podobu jednorožce." Opět jsem se stoprocentně přesvědčila, že Will Ferrell je prostě moje krevní skupina a jeho humor mi dokonale sedí. Celou dobu jsem se lámala smíchy a některé vtípky byly tak absurdní, že věřím, že zdaleka ne každému můžou sednout. John C. Reilly mě v minulosti nikdy nijak výrazně nezaujal, ale tady s Willem vytvořili sehranou dvojku. Místy geniální, ale ke konci už maličko zdlouhavé, takže 4,5*.(6.12.2013)

Jak píše ladko, opět klasický a já dodávám opět dokonale přehrávající Ferrell. Na jednu stranu jsem z filmu poněkud zklamán, čekal jsem víc, na druhou několik naprosto geniálních momentů, které se mi vryly a doslova zasekly do paměti za pomoci Brennanova samurajského meče. Nevím, čím to, ale téměř každý film z dílny Judda Apatowa chutná s nádechem 70. let, ať už se v nich odehrává přímo či ne... "What are you doing?" - "I'm burying you".(23.8.2008)

• sochoking

" To si pozri... to sa Ti bude lúbiť. " , povedal mi kolega v práci. Už sa nenechám ukecať! Bolo to neskutočné úsilie, dopozerať to do konca. Uf...(13.2.2009)

Adam Mckay a Will Ferrel opět spolu a šlape jim to parádně. Skvělý námět o dvou dospělých flákačích, kteří jsou nuceni žít pod jednou střechou po svatbě svých rodičů. Od téhle chvíle začíná hra naschválů, podrazů a různých vychytávek, které dokáží slušně podráždit bránici. Místy doslova až triviální humor, ale zde fungoval náramně. 80%(2.6.2016)

• - Adam McKay si přál film zpracoval jako drana, a ne komedii. (rafix)

• - Mary Steenburgen hrala vo vianočnom filme Elf (2003) náhradnú matku Willa Farrella (Brennan). V tejto snímke hrá jeho skutočnú matku. (misterz)

• - Píseň, kterou zpívá Will Ferrell a John C. Reilly hraje na bicí, je Por Ti Volare. Ano, je to ta samá píseň, jež zazní na začátku filmu Ledově ostří. Výkon obou herců byl skutečný. (HellFire)