Bratři z donucení

Step Brothers

Bratia z donútenia

Komedie

USA, 2008, 94 min (Director's cut: 105 min)

• sochoking

" To si pozri... to sa Ti bude lúbiť. " , povedal mi kolega v práci. Už sa nenechám ukecať! Bolo to neskutočné úsilie, dopozerať to do konca. Uf...(13.2.2009)

• Janek

Zhruba do třetiny skvělé, Ferrellovsky přehnané a místy skutečně vtipné. Ve zbytku už se hlavní motor (přehrávání hlavních představitelů) okoukává a vtipy začínají nabírat na nefungčnosti (deset vteřin dlouhý prd Johna C. Reillyho). Totální průser zachraňují herci (v čele s výtečným Jenkinsem). Ve filmu je hned několik scén, které bych si s chutí projel znovu (palanda, Jenkins vs. Adam Scott). Základ je dobrý (jednotlivé útržky by rozhodně zazářily třeba v SNL), ale křečovité vsunutí do celovečerní stopáže rozhodně Step Brothers neprospělo. 50%(13.1.2009)

Nevyvážený scenár a slabé dejové zvraty. Síce hlavné duo je skvelé, ale narozdiel od iných svojich filmov, v Step Brothers nie je žiadna kultová scéna, ktorá prežije záverečné titulky (ok, Boats n Hoes a kentaur áno). To ale neznamená, žeby film nebol zábavný a vtipný. "Boats and hoes!"(16.5.2009)

Will Ferrell opět hraje totálního pošuka a zdatně mu sekunduje John C. Reilly. Sice jsem se dozvěděl, že existuje nějaká necenzurovaná verze, která je mnohem lepší a já viděl tu cenzurovanou, ale ani tak nemůžu říct, že bych snad byl zklamanej. Zase jedna z řady pošahanejch komedií s W. Ferrellem v hlavní roli a na tyhle filmy já můžu koukat skoro pořád a vždyky mě rozesmějou. 75%(4.5.2010)

Velmi příjemná komedie do pohody, s dobrými scénky. Bavil jsem se. 65%(1.1.2010)

• - Umělá varlata, která Will Ferrell ve filmu používá, stála 20.000 dolarů a štáb mu je předal jako dárek. (HellFire)

• - Adam McKay si přál film zpracoval jako drana, a ne komedii. (rafix)

• - Mary Steenburgen hrala vo vianočnom filme Elf (2003) náhradnú matku Willa Farrella (Brennan). V tejto snímke hrá jeho skutočnú matku. (misterz)