Soundtrack David Arnold: 1. Time To Get Out ,2. The Palio ,3. Inside Man ,4. Bond In Haiti ,5. Somebody Wants To Kill You ,6. Greene & Camille ,7. Pursuit At Port Au Prince ,8. No Interest In Dominic Greene ,9. Night At The Opera ,10. Restrict Bond's Movements ,11. Talamone ,12. What's Keeping You Awake ,13. Bolivian Taxi Ride ,14. Field Trip ,15. Forgive Yourself ,16. DC3 ,17. Target Terminated ,18. Camille's Story ,19. Oil Fields ,20. Have You Ever Killed Someone? ,21. Perla De Las Dunas ,22. The Dead Don't Care About Vengeance ,23. I Never Left ,24. Another Way To Die,(14.5.2011)

Řemeslně konzistentní pseudoumělecká jízda na neosedlaném a ne příliš uchopitelném příběhu. Ano, Casino je teď zpětně ještě o dost větší zázrak, nicméně QoS mě stále po všech stránkách naplňuje mnohem víc než všechny sterilní bondovky s Brosnanem.(7.11.2008)

Po klidném, soustředěném a plnohodnotném shlédnutí zvyšuji svoje hodnocení. Moje hlavní výtka, že se nedostává na propracovanější Bondovy pohnutky, je fuč. Forster tam dostal přesně tolik psychologie, kolik příběh potřeboval a Bondovo vnitřní přerodové dilema skryl do druhého plánu. Nazývat 007ku terminátorem může jen člověk otupený současnou popkornovou produkcí a neschopný číst mezi řádky. Pokud Campbell daroval agentovi Jejího Veličenstva právo zabíjet a lidské nitro, Forster mu odňal jednoznačný svět a recept na identifikaci dobra a zla. Škoda jen, že Dominic Greene má na plátně tak málo prostoru, Amalric ho dokázal bez zbytečného přehrávání ztvárnit báječně – už ne jako jasného padoucha, ale jako chlápka, který balancuje na hraně ve světě, kde už se nedají vést jasné hranice. Kde se musí lézt do postele s padouchy, protože hodní kluci vymřeli. A James? Skutečně ho žene dopředu jen jeho služba jako ostatní Bondy? To sotva. Ale cesta pomsty se čirou náhodou kryje s cestou menšího zla (nejmenšího množství útěchy). Dobře zvolený duet s charismatickou Kurilenko vrcholí dvojí katarzí – jedna z postav pomstu nachází, druhá zřejmě definitivně nachází sebe sama. Nicméně Forster rozhodně nenatočil žádný akční přívěšek Casina, což člověk ocení až po bedlivém shlédnutí. Např. fantastická souhra Bond-Mathis či roztomile mateřský vztah M k 007če dokazují, že Marc zůstal sám sebou a dokázal do příběhu vnést komorní emoce a cit pro detail. Moment, kdy se muž velkého světa Bond ocitá mezi trpícími bolivijskými farmáři je skvostný, protože tematizuje pouť Bonda od nedotknutelného Dandyho k proletářskému ranaři, který krom utrpení dokáže i vidět konsekvence svých činů a rozeklanost tzv. dobra v současném světě. Je smutným paradoxem, že na snad nejkomorněji pojatého Bonda produkce vysolila takovou sumu (vidět to skutečně není, protože Forster i ty neefektnější akční scény podává jako estetickou říkanku o mnoha chytrých detailech a precizním tempu). Můj dojem je jednoznačně pozitivní, Quantum Of Solace je cosi jako komorní psychologický akční film, který v rámci typicky "nízké" zápletky pracuje s netradičně "vysokými" prostředky. Působí mnohem víc přemýšlivě nežli divoce. Škoda, že Forster nedostal svých 20 minut navíc a tím pádem byl nucen jinak velmi procítěnému tónu vyprávění vnutit až příliš drastický střih. I díky soundtracku, který ještě víc jde pod povrch a kašle na efektní dunění, dávám pět hvězdiček. Tuhle Bondovku určitě nedocení každý, ale z mého pohledu je to jedna z nejlepších a určitě ta nejvíce se vymykající zvyklostem.(23.10.2008)

Šel jsem na Bonda, koukal jsem se na Bonda, ale Bonda jsem neviděl. Jednoznačně nejhorší Bond z celé serie. Bonda vždycky zdobil přímý nekomplikovaný tah na bránu, vždycky i v případě, že akčnil až na měsíci. A co z toho udělali teď ? Nesmysl plný zbytečných zápletek a složitostí. A další výtky pokračujou. Akční scény ve filmu stojí za vyliž prdel. Ano, roztřeste kameru a střihejte jak smyslu zbavený, to je ono, jenom nechápu, jak si tu akční scénu někdo může vychutnat, když je točená jakoby z pozice pronásledovaného nebo pronásledovatele. Kam běží, jakým stylem zdolává překážky, proč nejsou v zaběru obě auta jak se k sobě přibližují, proč nevidím blížící se překážky ? Proč nevidím při osobním soubojích oba soupeře a jejich pohyb těla ? Proč mám mít pocit jako že se peru já, nebo sleduju přímý přenos bitky či honičky ? Já na to seru, já jdu na film, až se budu chtít porvat já, tak se porvu, až budu chtít sledovat přímý přenos, kouknu se na kabelovce na realný zásahy policajtů proti zločincům. Marc Forster je jeden z nejtalentovanějších režiserů o tom žádná, ale kdyby místo akčních scén zařadil barevný monoskop nic by se nestalo. Bohužel průsery pokračovaly. Olga Kurylenko v porovnání s předchozí bondgirl, Evou Green, prohrává na všech frontách. Po herecké stránce je to u ní spíše na výsměch a při vzpomínce na okouzlující charismaticky svůdnou Evu Green, vypadá královna opalování Olga Kurylenko jako tuctová cikánka z Chánova. Nevadí mě, že ve filmu se netřepe s chlastem, Bond se nepředstaví a Q i jeho vynálezy jsou zmizelý, vadí mě, že s Bonda vyprchala archa stylovosti a zůstal z něj jen špatný akční film. Marc Forster pohřbil bondovost. Nehrát v tom Dan Craig a nebýt M šoupnul bych QoS klidně odpad. Stačí si vzpomenout na všechny ty trapnosti, včetně hlavního zaporáka, kterej s výrazem zkouřenýho jezevčíka, plácal takový nesmysly, že jim ani on sám nevěřil a mám zkaženej celej den. 30.4. DODATEK : Filmu jsem dal ještě jednu šanci a potvrdila se teorie uživatele Sonnery , že filmu překvapivě mnohem více sluší TV než kino. Větší srozumitelnost jak dějová tak v akčních scénách. To je můj důvod pro jednohvězdičkový posun směrem nahoru.(13.11.2008)

James Bond tentokrát v bourneovském hávu. Když akce, tak dva záběry za sekudu. Začátek filmu opravdu ve velkém stylu, leč s časem se vysoká laťka vytrácí. Nicméně Craigovi začínám přicházet na chuť. A stejně tak i tomuto modernímu Bondovi jakožto sérii obecně dosti přeceněné.(5.9.2009)