Vcelku pohodový, ale hořce tuctový akční film, který trpí především na dvě věci. Příliš rychle sestříhanou akcí a necharismatickými záporáky. Daniel Craig si bez větších obtíží klestí cestu mezi kulkami (ehm), nic jej nezastaví, nic jej nezpomalí. Ději chybí chytré detaily a drobné vychytávky, kterými oplývalo předchozí Casino Royale. Celkově tedy nenudící, avšak zapomenutelný akčňák... 6/10(26.6.2014)

Art procházka bondovským potenciálem.(24.10.2008)

• Renton

Scénář: Paul Haggis, Neal Purvis, Robert Wade .. Všechno špatně. Směr, který nasadilo Casino Royale je do puntíku držen, seriálovost pokračuje, přesto za ním „Quantum neplechy“ i tak znatelně pokulhává. Nemám problém ani tak s tím, že tento „nový“ Bond je už spíše Jason Bond (a obecně k tomuto stylu moc netíhnu), ale spíše s tou vnucovanou rádoby reálností a po ní s neustále stejným zakrvaveným výrazem hlavního hrdiny. Jedno se ale musí nechat, producentská rodinka to má spočítané velice dobře a ač na filmu nejde čtvrt miliardy dolarů překvapivě vidět, jistě se stejně vrátí. Omladina jednadvacátého století tenhle chaotický módní klip žere a dostatečně platí a kdo si ujel třeba na nedávném Eagle Eye, ujede si i na Quantum of Solace. Dostanou totiž, slabou dějovou kostru krycí, porci akce, keců, akce akce, keců, akce akce akce, keců - jenže přehršel akce není vše a zrovna mě nebere, když ji nic podstatného a zajímavého (tedy ty "kecy") nepojí a nevyvažuje! Snaha o módní Bourne nádech, která prosakovala už do Casina je nyní umocněna rovnou najmutím bandy profíků, kteří zmíněnou trilogii posvětili, jenže vznikl jen luhovaný a druhořadý, nijak ohromující produkt s urputně marnou snahou o bombastičnost maskovanou chaotickým střihem a výrazným zvukem. Přes tuto povrchní mašinérii bych se ještě přenesl, jenže předložený příběh je vyprázdněný/bez vývoje, záporák upozaděn, bond-girl ne(zne)užité, vztahy postav neosobní, poctivého humoru jak šafránu, psychologie u bodu mrazu. Daniel Craig si sice vede stále obstojně, ale Marc Forster byl dle mého omylem, protože akce není jeho parketa a v ostatních směrech mu zase nohy podráží plytký scénář. Nepatřím k vyznavačům dvaceti původních bondovek, to v žádném případě - jen mám pocit, že to, co je pojilo už tyhle novodobé a osamocené (dva) díly nemají. Jsou vším možným - in, aktuální, módní atrakcí - jenom ne stylová filmová bondovka dle dvacetkrát zažitých postupů a ingrediencí. 50%.(9.11.2008)

„To Američanov nepoteší. Chceli pána Cifru. Dostali jeho telo.“ – „Ak chceli jeho dušu, mali sa porozprávať s kňazom.“ Mne sa to páčilo. Možno keby to malo 120 minút, nudil by som sa, ale tých cca 100 minút „čistého“ času ma bavilo „tak akurát“: pôsobivá akcia, fajn atmosféra, pekná výprava, dobrí herci (Craig, Denchová, Wright, Amalric, Giannini, Kurylenkoová) a príjemne nekompromisný Bond, riadiaci sa heslom „ak mi nepovieš, pre koho pracuješ, zhodím ťa zo strechy bez mihnutia oka a bez väčších problémov si nájdem lepšieho zradcu, tak sa maj“ – a šup s ním dole. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/spionaz/193-quantum-of-solace-80-(5.1.2010)

Nejsem fanynkou žádného dílu a už vůbec bych se nenazývala fanynkou série, pro mě je to naprosto nepodstatný film, který si málo kdy pustím jen tak pro potěší a spíše jsem se vždy nechala unést v TV. Dnes jsem se cítila unavená a chtěla si pustit film, u kterého když usnu, tak mě nebude mrzet, když si ho pak vrátím, že se stala nějaká mezera. Tak jsem se koukala, pospala si, pak se vrátila tam, kde jsem už začínala být v říši snů a výsledek? Hodně mě zarazila obří okatost špatných scén, díry a mnohá nepropracovanost, dále Olga, kterou považuji snad za nejméně atraktivní a sympatickou bond girl a dále celkově strohý příběh .. vzhledem k tomu, že tak ale stejně na mě působí každej Bond, tak tady hodnotím takhle spíše kvůli režii Marca, kterého obdivuji. PS: Na každé bondovce vždy nejvíc obdivuji píseň, tahle si mě podmanila za celé roky opravdu nejvíc.(15.11.2008)

• - Úvodní píseň nahráli Jack White a Alicia Keys. Jedná se o první duet v bondovské historii. Natočení bylo nabídnuto také Paulu McCartneymu, který však odmítl (on už jednu úvodní píseň pro Bonda natočil). (-Marc-)

• - Loď, kterou ukradne Bond (Daniel Craig) v přístavu v první části filmu, se jmenuje "Gardien des Etoiles" - strážce hvězd. (tomas.sulc.7)

• - Amy Winehouse natočila demo úvodní písně, ale pak skončila v léčebně pro drogově závislé. (-Marc-)