Skvelo napísany, zahraný a vygradovaný klerošpionážný triller pre pokročilých žiakov prvého stupňa ZŠ. 50%(15.6.2014)

• AngelAngie

Čekala jsem hrozný průšvih, ptž Šifra mistra Leonarda mě absolutně nebavila... ale musím říci, že jsem celkem ráda, že mě na tohle kamarád vytáhl do kina. Sice mi bylo hned úplně jasný, kdopak je ten padouch a přišlo mi to celé až příliš jednoduché a samozřejmě i nelogické, ale budiž...(29.5.2009)

• Flipper

Knihy či už Da Vinciho kód, alebo Angels & Demon sú lepšie spracované a pôsobivé, než filmy. To ostane neodškriepiteľným faktom. Hlavne Anjely a Démoni vo svojej literárnej podobe dokázali z čitateľom urobiť veľa. Celý čas cítite vzrušenie, striedavé napätie a pritom perfektný zážitok. Čo by som dal za to, keby to platilo aj o tomto filme. Prvú hodinu som si viac všímal, či nemám špinavý monitor viac, ako dej filmu. Finále to trochu zachránilo, no inak hrôza. Herci s tupími výrazmi, ako keby bez vnútorného prežívania s presne naučenými dialógmi, kde ani 1 myšlienka nie je odveci (pritom prežívajú všetko možné, vždy sú duchaprítomný a pýtajú sa na správne otázky). Exteriéry perfektné, kamera tiež, no celé to vyznie dosť plytko a nezáživne a pár dobrých scén neurobia z dvojhodinového filmu senzáciu. Preto by som vďaka neskutočne dobrej hudbe, tento film radil počúvať a nie pozerať(24.6.2009)

Už první díl sem si nějak extra neoblíbil, ale tohle bylo ještě horší, film, kterej by měl bejt vlastně postavenej na kvalitním promyšleným příběhu seká botu za botou, občas působí dost nedomyšleně a některý scény až trošku moc naivně ukazujou jakej strašně nečekanej zvrat se chystá. Navíc film, i přes fakt, že se snaží působit akčně a dynamicky, tu a tam nudí a církevní tématika mě moc nebere, i když se mi hodně líbí ta atmosféra a hlavně církevní úderný chorály, ale celkově to nemá moc velkou sílu, je to roztahaný a Langdonovo hledání mi připomnělo spíš National treasure a Cage, než že bych byl ohromenej, jak na všechno skvěle přichází a že se téměř nikdy nesplete a krom toho Tom Hanks neni nějak extra výraznej, stejně jako Ewan McGregor, kterej se na to ještě moc nehodil a Hanksova nová kolegyně tam snad ani nemusela být, celkem zbytečná postava. Prostě slabý, i když se to tváří jako velkej projekt(21.5.2009)

Po prvcích bájných křížem projdi Řím. A andělé nechť průvodcem jsou tvým….. Scénáři pomohlo, že je oproti knize osekán o desítky motivů, stovky stran textu. Překopána je i dějová struktura s vypuštěním několik klíčových postav. Prostě vyvarování se chyb ,,Šifry“. Jízda autem po ulici je akčnější, jen se nechodí a nevysvětluje. Odpovědi na hádanky sice zná veskrze T.Hanks, ale po půlhodinovém ,,úvodu“ má film ucházející spád a pátrání dává celkem smysl. Bohužel důsledkem ,,řezu“ je i bez emoční závěr. Maximum si zaslouží výborná ,,ďábelská“ hudba H.Zimmera (prý v ní ukryl pětitónový ambigram) a E.McGregor. Čekali jste víc? Víra je dar! PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Ztracený symbol! Nevěříte?(26.6.2009)