Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ***

  Oproti ŠIFŘE dávám o hvězdičku navíc zato, že se Howard probral a dal tomu pořádné grády a za podstatně dramatičtější finále.(11.10.2009)

 • Nathalie
  **

  Asketický blockbuster. 5/10 Jak vykouzlit z příšerně ukecané klaustrofobní předlohy vcelku snesitelný (to je ono klíčové slovo) film? Angažujte Hanse Zimmera a velkolepá hudba zajistí alespoň závan osudovosti, hoďte Toma Hankse v lepší formě do bazénu, obsaďte Brita, co měl Sílu a dejte mu do očí fanatickou víru, půjčte si pár detektivních schémat od Agathy Christie a trochu policejního ňoumovství od Columba, pár scifi záběrů z CERNu a zkuste ten upovídaný Brownův pohyb částic zahustit akční honičkou, několika výbuchy, ironickými hláškami a trochou krve. Andělé a démoni na rozdíl od Šifry nedostali atraktivní lokace a asi jen studenti sakrálního umění ocení x římských kostelů, ale protože film je důsledně zbaven jakéhokoliv sexuálního napětí, na konci budete možná za nahé andělíčky a vykastrované sochy vděční. Vatikánské konspirační pohádky sice nejsou chytré ani napínavé, ale Howardova askeze jim dodává uměřenost. Ano, jsou tam scény, kdy profesorská postava zaujatě řeční o iluminátech a vy zoufale očekáváte, kdy se mu konečně rozsvítí žárovka poznání nad hlavou, ale Andělé a démoni nejsou (povětšinou) směšní. Průměrné hodnocení je pokrok- Howard si vydělá na další kvalitní snímek, aniž by tímhle výpotkem inteligentního diváka uspal nebo zabil. P.S. Změny oproti předloze jsou, ale jen několik výrazných.(5.5.2009)

 • BadoXXII
  ***

  Pravdepodobne lepšie ako predchodca. Predovšetkým je to poriadne dynamické (čomu dosť napomáha aj výborná hudba) a tak sa divák veľmi nemá čas nudiť. Stále sa pobehuje, tempo je naozaj vražedné a tie dve hodiny ubehnú rýchlo.(8.2.2012)

 • Anthony
  **

  Příliš dlouhé, příliš hloupé. Většina filmu se odehrává ve tmě, takže většinou ani není nic moc vidět. Aspoň člověk může v klidu poslouchat vynikající hudbu Hanse Zimmera. Tedy podobný dojem jako ze Šifry - ale aspoň tu nejsou tak debilní "skvosty" jako přesun z letadla do auta jako v prvním díle.(1.9.2009)

 • Gimli
  ***

  Není třeba za tím hledat něco víc, než detektivku, která se náhodou odehravá ve Vatikánu. Když si k tomu přidáte to vyfabulované mystérium, lehké permamentní napětí a podmanivou Zimmerovu hudbu, nudit se prostě nebudete. Ale Šifra se mi líbila o chlup víc.(7.9.2009)

 • - Postava velitele Švýcarské gardy Richtera (Stellan Skarsgård) se v knižní předloze vůbec nevyskytuje. Fukci velitele s výrazně větším prostorem má postava Olivettiho (Pierfrancesco Favino), který ve filmu ztvárňuje pouze inspektora. (hoffina87)

 • - Trailery k filmu namluvil Alfred Molina, který hrál v Šifře mistra Leonarda biskupa Aringarosu. (artcha)

 • - Během natáčení v Římě probíhala v kostele svatba. Když to Tom Hanks zjistil, osobně dohlížel na bezpečný přesun štábu. Poté mu bylo společně s Ronem Howardem nabídnuto, aby se zůčastnili svatebního obřadu. Kvůli pracovnímu vytížení museli odmítnout. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace