Moje žena a jiné katastrofy

I Think I Love My Wife

Moja žena a iné katastrofy

Komedie / Drama / Romantický

USA / Indie, 2007, 90 min

Chrise Rocka jako komika mám rád. Jeho režisérský debut taky považuju za vtipnou komedii a právě proto mi vrtá hlavou, co se mu stalo. Protože takhle nijaký, nevýrazný a hlavně těžko žánrově zařaditelný film (na komedii tam bylo málo fórů, drama to nebylo ani omylem, tak co to pak bylo?!) jsem od něj nečekal. Co mě nejvíc štvalo, bylo to neustále zdůrazňované "my jsme negři". Každá druhá věta, která ve filmu zazněla, měla co dočinění se slovem "negr". Nevím, možná se ze mě stává nevtipný suchar, ale u tohohle jsem se fakt moc nezasmál. Potěšilo mě akorát obsazení (od Buscemiho přes Herrmana až ke dvěma týpkům z The Wire Williamse a Pierce) a dvě krásné ženské v hlavních rolích. Za tohle a za jednu povedenou scénu s viagrou dávám ještě tři hvězdy, ale bylo to tak tak…(1.8.2010)

• claudel

Přihlouplá komedie, ve které snad desetkrát padne rádoby vtip o "negrech", což mě přivádělo do nepříčetnosti. Chris Rock pro mě byl a je hercem, který hraje v kravinách. Kerry Washington je kočka, o tom není diskuse, ale ona celý film neutáhne. Dvě hvězdičky za ni a Steva Buscemiho.(22.10.2009)

• Payushka

Ptate se jake? Jednu mate primo pred ocima.(23.8.2008)

Čekal sem od toho něco jiného, po jeho prvním filmu Hlava státu, ale jinak velmy poučné a zábavné. Rockův druhý film, myslím, že se povedl, není sice tak bláznivý jako HLAVA STÁTU, ale je dobrý. Buscemi výborný.(25.8.2007)

• AngelAngie

Nejvíc z celého filmu se mi líbila hudba - spoustu písní znám z jiných filmů a spoustu jich bylo opravdu příjemných, ale jinak film samotný je otřesná nuda, čekala jsem alespoň minimální legraci nebo snad zaujetí, nedostalo se mi ani jednoho .. a co v téhle kravině dělal Steve Buscemi???(12.7.2008)

• - Na filmu se scenáristicky podílel Louis C. K., přestože jeho jméno není uvedeno. (kriplozoik)

• - Na režisérský post byl původně zvažován Charles Stone III. (HappySmile)

• - Heslo filmu "V manželství tě nikdo neuslyší křičet" je hříčkou s heslem filmu Vetřelec, které zní "Ve vesmíru tě nikdo neuslyší křičet". (HappySmile)