Moje žena a jiné katastrofy

I Think I Love My Wife

Moja žena a iné katastrofy

Komedie / Drama / Romantický

USA / Indie, 2007, 90 min

• sepp

Strasidelna, bolestiva nuda. Chris Rock vecne utrapeny, jako vzdy prisprostly a pribeh naprosto tuctovy, jenz byl zpracovan jiz tisickrat, a to o nekolik trid lepe. Doporucuji vyhnout se prevelikym obloukem!(28.2.2010)

Zo začiatku priemerná komédia, ktorá ovšem po čase začala skĺzavať do strašnej poučnosti o tom, ako si treba vážiť, to čo máme doma. Nakoniec by som chcel dodať, že od zhliadnutia tohto návodu na šťastný manželský život od Chrisa Rocka sa s manželkou už vždy udobrujeme dojemným prespievaním nejakého srdcervúceho dueta.(19.8.2009)

Čekal sem od toho něco jiného, po jeho prvním filmu Hlava státu, ale jinak velmy poučné a zábavné. Rockův druhý film, myslím, že se povedl, není sice tak bláznivý jako HLAVA STÁTU, ale je dobrý. Buscemi výborný.(25.8.2007)

• jojinecko

Spočiatku sympatická ľahká komédia, ktorá sa snaží hrať postupom času na drámu s istou výpovednou hodnotou, čo sa jej vonkoncom nedarí a výsledok je akurát tak "all american" sladká limonádka...(21.10.2007)

Prekvapenie? Určite! Neviem do akej miery tento film predstavuje autentické skúsenosti zo života Chrisa Rocka, ale keďže filmové quadruple (réžia, scenár, hlavná úloha, produkcia) nevidíme tak často, môžem si dovoliť tvrdiť, že do značnej miery tam nejaký náznak vlastných zážitkov bude. Každopádne Chris sa nenechal zahanbiť a za kamerou odviedol taký istý kus práce ako pred ňou a po tomto filme určite trošku dozrel, hlavne herecky. Nevravím, že to bol nejaký extra výkon, každopádne potešil a skvalitnil podstatu jednoduchého a primitívneho príbehu. Príbeh zo začiatku vyzerá ako klasický plytký pokus o nezáväznú komédiu, keď však zmení smer a občas nakukne do romantického, či dramatického kontextu, tak sa z neho vykľuje pomerne potešujúci a stráviteľný počin. 65%.(10.6.2009)

• - Heslo filmu "V manželství tě nikdo neuslyší křičet" je hříčkou s heslem filmu Vetřelec, které zní "Ve vesmíru tě nikdo neuslyší křičet". (HappySmile)

• - Na filmu se scenáristicky podílel Louis C. K., přestože jeho jméno není uvedeno. (kriplozoik)

• - Na režisérský post byl původně zvažován Charles Stone III. (HappySmile)