Jezdci Apokalypsy

The Horsemen

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2009, 90 min

Mám rád mysteriózní filmy, a když jde ještě o krimi, kde se řeší nějakej tajuplnej a hrůznej případ, tak je to kolikrát hodně fajn. Pokud se to ovšem natočí tak, jak má. Tady se zvládnul slabší nadprůměr, kde něco čekáte, něco zase ne, ale pořád vás dokáže držet v nejistotě. Ze začátku jsem se nemohl zbavit pocitu, že tohle už jsem někde viděl, ale pak zase přešlo. Obsazení nemělo chybu a Dennis Quaid to zahrál dobře. Scénář už tolik na jedničku nebyl, ale pořád v rámci slušnýho thrilleru a film až na pár drobností baví až do konce.(2.7.2012)

• Terva

.....zavěšování patří k subkultuře vycházející z náboženských rituálů, stupínek vývoje od tetování k piercingu. Jezdec zvaný Smrt byl nejlepší....a peklo šlo za ním. Film se rozvíjel v docela dobré drama, leč od půlky až do samého konce, se děj pomalu táhnul a poznání bylo otřepané a nudné.(4.6.2009)

Slušná atmosféra a Dennis Quaid v hlavních rolích jinak průměrného "traileru" na Sedm. Tedy pokud jde o tu atmosféru, ta mohla být ještě mnohem lepší, alespoň co do pocitu strachu nebo deprese. Ty se jaksi né a né dostavit a tak zbývá jen závěrečná pointa, která je sice pro někoho překvapivá, ale opět jen opakuje viděné před pár minutama. Jezdci Apokalypsy s sebou sice přiváží něco nového, ale cestou hodně poztráceli... :-) 60%(3.11.2009)

• - Ve scéně, kdy si Aidan Breslin (Dennis Quaid) omývá obličej v umyvadle, si namočí i vlasy, po střihu však má vlasy zase suché a učesané. (dandislav1991)

• - Roli Krupy hrál původně Neal McDonough. Natočil všechny své scény, ale téměř rok poté nebyl k dispozici k dotáčkám v Chicagu, nahradil ho proto Chelcie Ross. (HellFire)