Jezdci Apokalypsy

The Horsemen

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2009, 90 min

• Terva

.....zavěšování patří k subkultuře vycházející z náboženských rituálů, stupínek vývoje od tetování k piercingu. Jezdec zvaný Smrt byl nejlepší....a peklo šlo za ním. Film se rozvíjel v docela dobré drama, leč od půlky až do samého konce, se děj pomalu táhnul a poznání bylo otřepané a nudné.(4.6.2009)

• GodComplex

Dalsi slaby klon Se7en? Totalne! Slibne tema jezdcu apokalypsy, slibne herecke obsazeni, ale ve vysledku naprosto zbytecny a nudny film. Zajimalo by me jak dlouho je jeste bude bavit natacet podprumerne detektivky o chytani vraha vrazdiciho podle bible uprostred spinave americke metropole. Skoro bych dal 1 hvezdicku, ale vzhledem k me slabosti pro asiatky pridavam dalsi bonusovou za Ziyi Zhang. 3/10(18.8.2009)

• petero

Dostatočne kvalitné spracovanie, zaujímavý námet, film však po celú dobu ničím neprekvapí iba ak nepríjemne lacným zakončením.(27.5.2009)

Není marné strávit asi 90 minut ve společnosti Dennise Quaida a spolu s ním řešit spletitý příběh masového vraha odkazujícího se na Biblické proroctví o čtyřech jezdcích Apokalypsy: Válka, Hlad, Mor a Smrt. Produkci si vzal na starost slovutný Michael Bay a režie se ujal známý kontroverzní klipař Jonas Akerlund, ale jeho režie překvapivě nedosahuje agresivního videoklipového pojetí, ale spíše jen v náznacích Akerlund prokazuje, co je jeho doménou. A právě ve stylu vyprávění se film místy stává nepřehledný a pokud divákovi unikne jen jediné slovíčko, tak je v ději ztracen. Akerlund se snaží i šokovat a to za každou cenu a tak scény ve kterých jsou jednotlivé oběti zavěšeny na hácích nad zemí nejsou zrovna pro slabší povahy. Některé dějové linie (ta s úchylným otcem Petera Stormara co si to rozdává s vlastní dcerou) jsou hrubě nedotaženy do konce a neměli ve filmu vůbec být, protože představují při své nedotaženosti rušivý element a divák se vůbec nedozví jak to s otcem, kterého policie vyšetřovala, vlastně dopadlo. Quaid v roli detektiva Breslina, který po smrti své ženy více času tráví v práci než doma a svým dvěma synům nevěnuje tolik pozornosti jako dřív, si vede zdatně a zvažoval jsem i vyšší hodnocení, ale vzhledem k tomu, že závěrečná pointa kdo je onen sériový vrah je celkem průhledná a já ji bezpečně odhalil, zůstanu s hodnocením ve vodách lepšího průměru. Na filmu je dost znát, že se zřetelně nechal inspirovat thrillery typu Sedm a některé motivy z něj dokonce bezostyšně vykrádá. Možná proto film u diváků zcela propadl. 60%(10.11.2009)

• Mi Nü-Chai

X-tá utahaná variace na sériové vrahy co recitují Zjevení Janovo zpaměti, říznutá hard loser faktorem a ozdobená Zhang Ziyi (jediné, co jsem si tu skutečně užívala, byly její výstupy). Dokonale ubito otřesným scénářem a totálně necharismatickým představitelem hlavní role.(2.11.2009)