Jezdci Apokalypsy

The Horsemen

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2009, 90 min

Chcem nechcem, ja na Jazdcoch Apokalypsy vidim viac plusov ako minusov. Kedze je pol stvrtej rano, mozno mam uz zatemnenu mysel, ale ja a Jonas sa nesmierne milujeme. No dobre, je to jednostranna laska :D Ale aby som presla k pointe, Jazdci su typicky Jonas. Provokativni, temni, creepy, pohorsenievzbudzujuci. Velmi ocenujem, ako si pan reziser pohral s postavami a zvlast tlieskam Ziyi Zhang. Ta by mala vyhrat nejaku cenu za najhnusnejsiu a najuchylnejsiu bitch za minuly rok... Ten jej hlasok mi este stale rezonuje v usiach a ten pohlad. No hnus velebnosti... Svoju rolu zahrala fantasticky a kto to nevidi, je slepy ako krtko na dennom svetle. Dalsia vec je hudba. Bolo by dost hlupe od guru videoklipov hviezd formatu Madonna, Metallica, Lenny Kravitz, aby nemal vo filme dobru hudbu, vsak? Takze to je dalsie plus. Samozrejme nesmiem opomenut nadhernu, do kosti iducu zimnu atmosferu, ktora podciarkuje emocnu stranku filmu. No a minusy... Skoda, ze scenaru dosiel po polovici snimku dych. Skor by som povedala, ze mu ten dych niekto vyrazil. Skoda preskoda, mohlo to dopadnut trosku inac, ale co si nahovarame, bolo by vobec mozne, aby to nejako inac dopadlo? Tazko povedat, ci bol pan reziser naozaj taky naivny, alebo nas chcel sokovat tym, ako velmi nas nedokazal sokovat. Takze u mna za 3 a pol, ale nech nepapam, dam 4. Z cistej lasky k Jonasovi a Madonne :D(21.5.2009)

Osobne a úprimne, čakal som oveľa viac... V začiatkoch som si myslel, že ide o nejaký návrat ku klasickým krimi thrillerom 90. rokov, avšak nestalo sa tak. Vraždy podle Jidáše sa nekonali... "Šušľajúca" Ziyi Zhang ma vážne nedostala a to ohromné prekvapenie v pozadí taktiež nie. Prečo to nemohlo ostať pod rúškom tajomstva? samozrejme boom novej doby... tzv. "obrovská pointa" o ničom plná myšlienok... 5/10 a sklamanie(21.5.2009)

• Marek1991

Keď som videl, že jazdci apokalypsy, čakal som nejaký alternatívny výklad tej časti Biblie, kde sa toto spomína. Prišiel však jeden nemastný a neslaný príbeh zo života ľudí, ktorý okrem riadnej dávky mysterióznosti ničím nezaujal. Podľa mňa to boli do väčšej časti vyhodené peniaze.(16.4.2012)

Docela zajímavej a napínavej thiller, i když se mi čtvrtého jezdce povedlo odhalit příliš brzo :-)(9.8.2013)

Podle názvu jsem čekala, že to bude brutální divočina. Názvy někdy klamou. Mají nalákat diváka. Nápad to taky není zrovna originální. Vraždy podle biblických odkazů už jsme tu měli. Ale abych nehledala jen mouchy, pointa nebyla úplně jednoznačná. Místy je to zajímavá atmosferická podívaná.(19.6.2009)

• - Roli Krupy hrál původně Neal McDonough. Natočil všechny své scény, ale téměř rok poté nebyl k dispozici k dotáčkám v Chicagu, nahradil ho proto Chelcie Ross. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy si Aidan Breslin (Dennis Quaid) omývá obličej v umyvadle, si namočí i vlasy, po střihu však má vlasy zase suché a učesané. (dandislav1991)