Jezdci Apokalypsy

The Horsemen

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2009, 90 min

Největší slabinou tohoto filmu je scénář, je dost blbé když divák po odhalení prvního jezdce apokalypsy dostane tušení a po odhalení druhého už ví kdo je ten hlavní jezdec a tak finální rozuzlení není nijak překvapující, nehledě na to příšerné klišé a příliš okaté dění kolem. Na druhou stranu jsou zde momenty, které to zvedají nahoru a pak taky slušně nastartovaný úvod. Takže se to dokáže dostat k průměru, ale postupně se to zhoršuje. Dennis Quaid mi do své role vůbec nezapadl, nějak to nedokázal pořádně zahrát. Naopak sestava mladých herců mě mile překvapila a asi nejvíce Ziyi Zhang, která mě svou roli velice mile překvapila. Ale oproti kasovním trhákům z ásie v nichž předváděla bojové kreace a citové divadlo, tahle psycho role ji nesedla, přesto jsem rád, že jsem ji v něčem takovém viděl. 5/10(18.11.2010)

Vcelku působivé. Quaid odvádí poctivou práci, velice pěkná je kamera. Potěšil mě Peter Stormare, který se sice mihne, ale je tam. Jezdci mohli mít lepší scénář s překvapivějším zvratem na konci, ale neurazili. Hodně dobré tři, skoro čtyři.(7.11.2009)

Slušná kriminálka, ktorá síce trochu parazituje na Sedem a podobných kriminálkach..ale je vcelku originálna a krátka...Dennis Quaid je ako detektív fajn...oplatí sa vidieť..raz(26.5.2009)

• Shushika

Scenáristicky vyšeptané biblické čoromoro z rodu Sedm a Vražd podle Jidáše, kterému chybí silnější myšlenkový koncept. Vždyť se vůbec nic podstatného nevyjevilo (použiju-li pravý význam slova apokalypsa). Pár dobrých vizuálních nápadů, ale jinak kopírák na n-tou. P.S. A jen doufám, že se světem to ještě není tak zlé... Mrk.(23.5.2010)

• petero

Dostatočne kvalitné spracovanie, zaujímavý námet, film však po celú dobu ničím neprekvapí iba ak nepríjemne lacným zakončením.(27.5.2009)