Jezdci Apokalypsy

The Horsemen

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2009, 90 min

Osobne a úprimne, čakal som oveľa viac... V začiatkoch som si myslel, že ide o nejaký návrat ku klasickým krimi thrillerom 90. rokov, avšak nestalo sa tak. Vraždy podle Jidáše sa nekonali... "Šušľajúca" Ziyi Zhang ma vážne nedostala a to ohromné prekvapenie v pozadí taktiež nie. Prečo to nemohlo ostať pod rúškom tajomstva? samozrejme boom novej doby... tzv. "obrovská pointa" o ničom plná myšlienok... 5/10 a sklamanie(21.5.2009)

• akisha

Přes atraktivní námět hrozná nuda. Dost scén zavání vykrádáním, například nasnímání míst činu, motiv vražd a zejména návštěva pochybného obchodu s úchyláckými potřebami a následující rozhovor s úchyláckým majitelem. Řekla bych, že kromě Saw se šlo pro inspiraci i k Hellraiseru (háky), většina scén s nimi ho až nápadně připomíná. Navíc Quaid se taky moc nesnažil, nebo jeho snahu pohřbil scénář, rozhodně ale nijak za srdce nevezme ani on ani jeho příběh. Zato Ziyi Zhang - palec nahoru. Ale co ten Peter Stormare? Od herce jako on čekám minimálně nějakou zajímavou vedlejší linii a on tam měl jenom DVĚ scény!? (Celkem je na plátně tak minutu). Od filmu jsem ale nic nečekala, tak jsem ani nebyla moc zklamaná. A uhodnout posledního jezdce je (i pro nedostatek podezřelých) dosti triviální záležitost. Nejlepší částí tak zůstává mrazivý úvod, jízda sněhovou krajinou a podnos s překvapením, zbytek za moc nestojí.(14.1.2011)

Dobré, len som v tom cítil závan Seven, takže i predtuchu istého konca.(5.7.2009)

Jezdci Apokalypsy je vydařený thiller, který má notnou dávku napětí a akce, které šlapou poměrně dobře. Film nemá žádnou slabší stránku, což je velkým plusem. Mnohé scény nejsou pro slabší povahy, ale děj je především detektivka, která dychtí po odpovědi. Odpověď pro mě byla překvapující.(23.5.2009)

Slušná atmosféra a Dennis Quaid v hlavních rolích jinak průměrného "traileru" na Sedm. Tedy pokud jde o tu atmosféru, ta mohla být ještě mnohem lepší, alespoň co do pocitu strachu nebo deprese. Ty se jaksi né a né dostavit a tak zbývá jen závěrečná pointa, která je sice pro někoho překvapivá, ale opět jen opakuje viděné před pár minutama. Jezdci Apokalypsy s sebou sice přiváží něco nového, ale cestou hodně poztráceli... :-) 60%(3.11.2009)

• - Roli Krupy hrál původně Neal McDonough. Natočil všechny své scény, ale téměř rok poté nebyl k dispozici k dotáčkám v Chicagu, nahradil ho proto Chelcie Ross. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy si Aidan Breslin (Dennis Quaid) omývá obličej v umyvadle, si namočí i vlasy, po střihu však má vlasy zase suché a učesané. (dandislav1991)