Jezdci Apokalypsy

The Horsemen

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2009, 90 min

Největší slabinou tohoto filmu je scénář, je dost blbé když divák po odhalení prvního jezdce apokalypsy dostane tušení a po odhalení druhého už ví kdo je ten hlavní jezdec a tak finální rozuzlení není nijak překvapující, nehledě na to příšerné klišé a příliš okaté dění kolem. Na druhou stranu jsou zde momenty, které to zvedají nahoru a pak taky slušně nastartovaný úvod. Takže se to dokáže dostat k průměru, ale postupně se to zhoršuje. Dennis Quaid mi do své role vůbec nezapadl, nějak to nedokázal pořádně zahrát. Naopak sestava mladých herců mě mile překvapila a asi nejvíce Ziyi Zhang, která mě svou roli velice mile překvapila. Ale oproti kasovním trhákům z ásie v nichž předváděla bojové kreace a citové divadlo, tahle psycho role ji nesedla, přesto jsem rád, že jsem ji v něčem takovém viděl. 5/10(18.11.2010)

Docela zajímavej a napínavej thiller, i když se mi čtvrtého jezdce povedlo odhalit příliš brzo :-)(9.8.2013)

• lesumir

Jako díl nějaký kriminálky hodně dobrý, jako celovečerní film? Hodně blbý. trošku Sedm, trošku Saw a trošku CSI. výsledek? trash.(19.5.2009)

Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $1,870,543║ Príbeh sám o sebe mal potenciál ale neschopná réžia a tuctové odbitie hlavných úloh skúsenými hercami(Quaid, Ziyi, Stormare, Collins Jr.) znižujú film do nezáživných béčkových vôd. Prvá tretina filmu ešte ako tak sa drží v rámci znesiteľnosti, pútavosti, potom to už ide len strmhlav dole. Produkčné štúdio Platinum Dunes Michaela Baya by sa malo už konečne spamätať a nájsť pre svoje horrory aj trošku talentovaných filmárov a nie len klipových vykrádačov scén(ku príkladu u tohto filmu je okaté čerpanie zo SAW či Sedem). -a nečudujem sa že to v USA neišlo do kín, bol by to v kinách prepadák- /25%/(14.7.2009)

Jedna z mála povedených kopií Se7en. 75%(6.2.2011)