Jezdci Apokalypsy

The Horsemen

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2009, 90 min

• SexyAjinka

Měla jsem pro to velká očekávání, která se nenaplnila. Jezdci apokalypsy nejsou tím, čím by být chtěli a sic kvalitním trhákem. Příběh je nudný a nepoutavý s občasným náznakem násilí a lidské odpornosti.. to má jako stačit??(17.7.2012)

• Driss

Komentář bude obsahovat pár spoilerů...Akerlund chtěl navázat na Fincherových Sedm a hrubě se mu to vymstilo. Když místo Pitta a Freemana táhne film nevýrazný taťka od rodiny Quaid s kamennou tváří, tak emoce jdou stranou a přichází scény divadelních grimas a klišé monologů. I když jsem se díval na film v noci a sám, díky lehce vytušitelnému scénáři je hororová atmosféra spíš k pláči. Koho do půle filmu totiž nenapadne, že pár dětí scházící se za psychiatrickou ordinací nejsou žádní andílci, ten ať se soustředí na ještě méňě náročné krimi-thrillery. Doporučuji např. G-FORCE...Jezdci Apocalypsy si hrají na mysteriózní bombu a tou rozhodně nejsou.(8.4.2012)

• Faidra

SPOILER V kolika thrillerech, dramatech a celkově neúsměvných filmech budeme ještě nuceni zhlédnout scénu, kde si traumatizovaný hrdina cáká vodu do obličeje, jako kdyby to k něčemu bylo, a pak svírá umyvadlo a zmučeně civí do zrcadla? Nicméně myšlence, že jediné, co potřebuje mladý začínající sériový vrah k odvrácení od temné strany, je objetí od maminky a tatínka a jediné, co musí rodič udělat, aby děťátkům překazil perspektivní kariéru vytrhávačů plevelu lidstva, je navštívit dětský pokoj častěji než jednou za tři roky, se v originalitě vyrovná leda její pitomost. A Faidra si jednou provždy zapíše za uši, že jakmile spatří v úvodních titulcích jméno Michaela Baye, nemusí před ním vůbec stát "directed by," klidně tam může být třeba "kafe vařil," aby měla pádný důvod zdrhat rychlostí, jako kdyby ji pronásledovali apokalyptičtí jezdci a berňák.(3.1.2011)

• Shushika

Scenáristicky vyšeptané biblické čoromoro z rodu Sedm a Vražd podle Jidáše, kterému chybí silnější myšlenkový koncept. Vždyť se vůbec nic podstatného nevyjevilo (použiju-li pravý význam slova apokalypsa). Pár dobrých vizuálních nápadů, ale jinak kopírák na n-tou. P.S. A jen doufám, že se světem to ještě není tak zlé... Mrk.(23.5.2010)

Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $1,870,543║ Príbeh sám o sebe mal potenciál ale neschopná réžia a tuctové odbitie hlavných úloh skúsenými hercami(Quaid, Ziyi, Stormare, Collins Jr.) znižujú film do nezáživných béčkových vôd. Prvá tretina filmu ešte ako tak sa drží v rámci znesiteľnosti, pútavosti, potom to už ide len strmhlav dole. Produkčné štúdio Platinum Dunes Michaela Baya by sa malo už konečne spamätať a nájsť pre svoje horrory aj trošku talentovaných filmárov a nie len klipových vykrádačov scén(ku príkladu u tohto filmu je okaté čerpanie zo SAW či Sedem). -a nečudujem sa že to v USA neišlo do kín, bol by to v kinách prepadák- /25%/(14.7.2009)

• - Ve scéně, kdy si Aidan Breslin (Dennis Quaid) omývá obličej v umyvadle, si namočí i vlasy, po střihu však má vlasy zase suché a učesané. (dandislav1991)

• - Roli Krupy hrál původně Neal McDonough. Natočil všechny své scény, ale téměř rok poté nebyl k dispozici k dotáčkám v Chicagu, nahradil ho proto Chelcie Ross. (HellFire)