Ten Největší

Big Stan

Kung-fu frajer

Komedie / Akční

USA, 2007, 105 min

Rob Schneider je slabý komik a jeho herecké projevy se na stupnici od trapnosti ke genialitě nikdy nevyšplhaly výše než k nevýraznému průměru, ale svým režisérským debutem se viditelně snaží vše špatné smazat a vydat se lepší cestou. A co víc, daří se mu to opravdu skvěle! Big Stan sice představuje klasickou americkou komedii posledních let, která na absurditě a šílenosti jednotlivých scén či celých zápletek vyloženě staví a nechává jim naprosto volný průchod, ovšem narozdíl od řady jiných tuctovek se mu nedá upřít to, že úroveň kvalitní zábavy je po celou dobu zatraceně vysoko a žádný ostrý fórek vyloženě nemine cílený terč. Hodně tomu dopomáhá i samotný Schneider, u něhož se dá v tomhle filmu chvílemi mluvit i o skoro seriózní vizáži, která sedne k týpkovi kosícímu celý dvůr namakaných trestanců jako ulitá. Ale vůbec ze všeho nejlepší je tady opravdu brutální kouč David Carradine, jehož tréninkové metody jsou prostě nezapomenutelné a válel jsem se u nich smíchy. To on je tou rozhodující ingrediencí, která v mých očích dává celému filmu tak roztomile ztřeštěnou a šílenou podobu, že zkrátka nelze odolat. 80%(12.9.2012)

• Boss321

Na Roba Schneidera mám vlastní názor a jeho filmy nevyhledávám. Ten největší mě vůbec ničím nepřekvapil (snad jen brutalitou některých scén :)) a dostal jsem co, jsem očekával. Musím přiznat, že některé vtipy se povedly, ale bylo také mnoho těch (možná víc než těch povedených), které mi přišly trapné. Dvě a půl hvězdičky, ale spíše je to ke dvěma.......(21.3.2009)

Vydarená komédia z väzenského prostredia. Film ponúkne nespočetné množstvo srandovných situácií a hlášok. Jednak nám ukazuje, ako to vo väzení medzi chlapmi chodí, ale na druhej stranu všetko líči pohodovo s veľkou dávkou nadsadenia. To najlepšie príde práve po vstupe do väzenia, i keď sa to nedá porovnať so skvelou komédiou so Sandlerom - The Longest Yard (2005). Vo filme mi ešte vadí David Carradine, ktorý sa do toho filmu veľmi nehodí, i keď je to sčasti o kung-fu.(3.1.2015)

"Vagabundo, vagabundo!!!" Musím říct, že se jedná o docela příjemnou Shneiderovku. A to je právě bod, u kterýho se zastavím. Pokud Roba Schneidera nejste schopný vystát, je vám na blití pokaždý, když ho v televizi vidíte a jeho předešlý filmy vám přišly nadmíru trapný a neslučitelný se sobotní oddychovkou, tak na to určitě nekoukejte, byla by to ztráta času. Jestli vám ovšem nevadí a filmů s ním jste schopný se zasmát, tak to určitě za zkouknutí stojí. Samotnej film se točí kolem úchylnýho obchodníka s nemovitostma, kterýho za podvody pošlou na 3 roky do vězení. Díky zkorumpovanýmu právníkovi dostane půl roku volna, než do výkonu trestu nastoupí. A protože nechce bejt ve vězení znásilňovanej, najme si Mistra Davida Carradina, aby mu v tomhle pomohl. A tuhle pasáž mám ve filmu nejradši, Carradine tu má slizký hlášky, je tu hrozná troska, co kouří snad 7 kartónů denně a pronáší moudra jak samotnej Mistr Miyagi. Po nástupu do vězení je ze Schneidera drsňák, kterýho začnou všichni poslouchat a vznášet k němu mega respekt a i tam se občas nějaká scénka, u který bych se smál nahlas, povedla. Vtipný jsou i herci ve vedlejších rolích. Třeba obrovitej Bob Sapp, kterej je ve skutečnosti snad mistr světa v K1, tady hraje teplýho třasořitku. A takovejch věcí jsem si tam našel víc. Nakonec dávám 4*, i když je to spíš tak na 3,5*. :)(18.7.2010)

Já si nemůžu pomoct, mně to přišlo jako děsná prdel, obzvlášť první polovina, kdy se pořád Rob Schneider bojí, že ho ve vězení znásilněj a snaží se tomu zamezit výcvikem od Carradina nebo tetováním na prdel a i nástup do vězení je super, kdy tam všechny ty dvoumetrový a 120ti kilový namakaný borce děsně řeže a zakazuje ve vězení znásilňovaní, pak je ale celkem zjevnej sešup ve vtipnosti, nicméně i tak sem se výborně bavil a Rob málokdy v komedii zklame(23.3.2009)

• - Pracovňa riaditeľa bola postavená na streche väznice. (Mihail123)

• - Pri natáčaní scén vo väznici sa teplota vzduchu pohybovala okolo 46°C a štáb sa nesmel zdržovať na slnku viac ako 3h. (Mes-siah)

• - Ve scéně ve sprše Marvin (Rob Schneider) přišel k ráně. Během milování se svou ženou však jizvu neměl. (OweLord)