BloodRayne 2: Vykoupení

Bloodrayne 2

Akční / Fantasy / Horor / Western

Kanada / Německo, 2007, 99 min

• petero

Šípim tu zaujatosť voči zápalu Uweho Bolla. Z môjho pohľadu je Deliverance vyváženejšia ako jednotka, režijne aj herecky. I keď jednotka bola nabitá väčšími hereckými esami, no to snaživé prehrávanie čo tam predviedli bolo na zaplakanie. Tu sú tí herci prirodzenejší a hneď sa na to dá pozerať bez vyložene trápneho pocitu. Atmosféra divokého západu sa mi zdala tiež postačujúca vzhľadom na to že rozpočet bol určite menší. Natassia Malthe je solídna náhrada za jedinú ako tak dobre hrajúcu Kristannu Loken z jednotky. Boll to tentoraz dotiahol na prijateľné béčko, ale aj tak na viac ani nikdy nebude mať. K postave Bloodrayne. Tá sa tentoraz znova o krok vzdialila od svojej počítačovej predlohy. Žiadneho vysatia s obopnutými nohami okolo tela obeti ani nejakých premetov sa nedočkáme, čo je na druhej strane aj dobre, pretože by sa to sem ani nehodilo.(22.10.2007)

• Kryton

Die Uwe Boll Die!(17.9.2007)

Vítejte v Deliverance. V městečku kdesi na Divokém západě. Sviští tady vzduchem kulky z koltů proklatě nízko, šerifem je tady slavný Pat Garrett a také se dá tady poslední dobou přijít k pořádnému upířímu kousnutí. A do toho jedna sexy poloupírka jménem Rayne, hající čest utlačovaných, co si přišla vyřídit účty s obávaným Billy the Kidem, který je tak trochu upír. Zní to všechno až bizarně a spojení hororu s westernem není nápadem tak úplně ideálním, ale předlohou filmu byla počítačová hra a v ní je možné všechno. Uwe Boll rád točí filmy podle počítačových her a tenhle tedy není výjimkou. S omezeným rozpočtem sice nedokázal přijít s nějak oslnivými akčními scénami, ale podařilo se mu do trilogie vnést určitou stylovost. Roli Rayne předcházel široký konkurz a nakonec z něj vítězně vzešla norka Natassia Malthe. Upřímně řečeno, asi bych si ji nevybral z toho početného zástupu sexic, které se nabízely, ale co se dá dělat. Malthe působila až příliš namyšleně a tím byla až nesympatická. Mně její kolegyně, rovněž s norskými kořeny, z prvního dílu Kristanna Loken přece jen přišla lepší a herecky vybavenější a možná nejen herecky. Zack Ward jako Billy the Kid byla volba akceptovatelná a Michael Paré si jako Pat Garrett vedl asi ze všech nejlíp a podal nejlepší herecký výkon. Hudba Jessicy de Rooij omílala snad všechny motivy pro westernový žánr tolik typické a nakonec z toho trošku vzešel takový nevkusný slepenec. O filmu se to napsat nedá. Náhodou byl docela povedený v rámci možností, a kdyby film byl více strhující a přidalo se více akčních scén, byl bych spokojenější. I tak mě to navnadilo podívat se na zbylé dva díly ságy, která má něco do sebe. 60%(13.4.2012)

Lepší jak první film o poloupířici Rayne a hlavně s dosti výraznou hudbou, která to pozvedá sama o sobě. Hlavní herečka byla taky lepší, vůbec neukazovala své vnady a více hrála. Akce tu bylo svým způsobem méně, ale líbilo se mi to více. Westernová upířina to nebyla špatná. Ti zdejší hodnotící "odpadlíci" asi nikdy neviděli nějaký film z televize, nebo nevím. Ale jo, oni vlastně nehodnotí podle filmu, ale podle rejže. Maichael Paré si střihnul sympatického westerňáka s flintou. Dějově je to sice chatrné, výprava nepůsobí tolik noblesně jako v prvním film, ale zase vypadá lépe. Hlavní upír byl mnohem lepší než v prvním filmu ten v podání Kingslyho. Tenhle měl aspoň říz. Dialogy a scény chvílemi byly hodně odpudivé, a hodně nezvládnuté, i tak to pro mě bylo dosti zábavné a líbilo se mi to v rámci mezí. Navíc možná je to western s největším prostorem pro děj odehrávající se v noci. Dávání do kupy skupiny pro finální boj mi připomínalo sedm statečných jen to bylo hůře zvládnuté a bylo jich zde taky méně, že ano. Novinář byl nakonec možná největší perlou tohoto filmu, velkým ozvláštněním. 5/10(29.9.2012)

• Hitman_47

Rayne na divokém západě... teda v Kanadě (fakt už mě tou Kanadou začíná Ufa dost srát... vím, že tam má perfektní daňové úlevy.. ale tak kurva!)... Rayne se dokonce může koupat ve vodě, ale to bude asi tím, že na "divokém západě" v Kanadě mají na podzim dhamipíři odolnější pokožku, nebo tak. Tohle je prostě sračka od začátku do konce. Co je ovšem nejhorší, že tohle ani není vtipná sračka... navíc Uwemu prostě nevyšli prachy ani na osvětlovače, takže většinou člověk vidí fakt kravskou pyču, co se ve filmu odehrává. ALE PŘÍŠTĚ TO BUDE 100% LEPŠÍ ... ne.(15.5.2010)