Sindibád a Tygří oči

Roy Budd

Roy Watts

Scénografie:

Geoffrey Drake

Z těch tří klasických sindibádovek mi ta poslední přijde nejslabší. Dobrodružná fantasy pohádka dnes oslovuje spíš jen příznivce Raye Harryhausena.(5.8.2006)

Námořník Sindibád se se svojí posádkou neohroženě vrhá vstříc nevyzpytatelnému dobrodružství. Zdá se však, že k diváckým břehům doplul už poněkud opotřebovaný filmík. Neúprosný zub času mně po letech připravil poněkud odlišnou podívanou bez kouzla, kterým v mém dětském věku neochvějně vládnul. Najednou byl přede mnou film s vybledlými barvami, "kastrolovým" dabingem a s legračními speciálními efekty obdobnými jako například z klasického Souboje titánů od zesnulého a proslulého trikaře Raye Harryhausena. Všechny stvůry a příšery, které naháněly strach anebo jsem se na ně těšil, působily až téměř nevzrušivě a z napínavého dobrodružství zůstal vetchý film s typově přesným hereckým obsazením a navrch s pohlednou Jane Seymour. Dobrodružství je to však stále v mnoha ohledech nápadité, ale jen by to chtělo film zrestaurovat. Pro ty, kdo jej ještě neviděli, to může být ideální volba vzhledem k tomu, že filmy podobného ražení už dávno vymizely. Mé hodnocení: 60%(10.5.2013)

Slabší než předchozí dva filmy, ale jako malého mě to pořád dost bavilo a triky jsou stále fajn.(21.8.2007)

O něco slabší atmosféra než u Sindibádovy zlaté cesty, ale stále klasika s řadou fiomových lahůdek, zejména pro fandy klasických triků, které se obešly bez počítačů...(26.5.2004)

Triková stránka se mi velmi líbí..(28.3.2014)