poster

Sindibád a Tygří oči

 • český

  Sindibád a Tygří oko

 • Velká Británie

  Sinbad and the Eye of the Tiger

 • slovenský

  Sindibád a Tigrie oči

 • anglický

  Sinbad at the World's End

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie, 1977, 113 min

Režie:

Sam Wanamaker

Scénář:

Beverley Cross

Kamera:

Ted Moore

Hudba:

Roy Budd

Střih:

Roy Watts

Scénografie:

Geoffrey Drake
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Tento snímek přesně vystihuje, co jsem jako dítě miloval. Fantasy snímky jako jsou tyto se Sindibádem nebo Jáson a Argonauti. Triky od Raye Harryhausena jsou prostě něco jedinečného. Tato láska mi zůstala na vždy, ale už musím hvězdičku ubrat, protože některé efekty jsou už prostě trochu mimo. Přesto je to velká zábava, která dokáže děti. Jen do toho Sindibáde!(10.2.2008)

 • D.Moore
  ****

  Ano, ano, příběh opět není žádná sláva a některé herce (obzvláště macechu Zenobii a jejího synáčka) bych beze všeho oželel, nicméně tenhle Sindibád je skvělá podívaná. Hodina a padesát minut nacpaných triky Raye Harryhausena, z nichž nad některými zůstává dodnes rozum stát, dokáže do dětských let vrátit snad úplně každého. Osobně mám nejraději tu zasněženou a zmrzlou pasáž s obřím mrožem a pak samozřejmě závěr se šavlozubým tygrem, nicméně obří "lidoop" (vypadá jako kyklop z prvního Sindibádova filmu, jen má dvě oči) a koneckonců ani princ-pavián Kassim nejsou vůbec marní. Lehce zastaralé, ale pořád magické a velice příjemně koukatelné dílko.(2.7.2011)

 • Campbell
  ****

  Na tomto jsem vyrůstal. Vždycky mi vadilo jak je film dlouhý a nic se nemění ani tak, ale film má neuvěřitelně dokonalou stop-motion animaci která bere dech. Jinak se jedná o kvalitně natočený dobrodružný film s klišovitým příběhem ale dokáže zaujmout. Nejlepší scény jsou vždy s minotaurem až mi ho bylo na konci líto. Zábavný film který nestárne.(12.6.2015)

 • Pohrobek
  **

  V hlavních rolích ne tolik povedení potomci přeslavných rodičů - Patrick Wayne (John Wayne) a Taryn Power (Tyrone Power). Třetí a nejslabší Sindibád - film trikaře Raye Harryhausena.(26.3.2005)

 • AngelAngie
  ****

  Skvělá Sindibádovka!(30.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace