poster

Princezna Slonbidlo (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 60 min

 • honajz
  *

  Království smíchu je strašné a trapné. Dlouhý, Ráž, strašidla, dejme tomu, jsou to jediné klady pohádky, ale chybí tomu nějaký zajímavější příběh, než jen že princezně za trest přirostou chůdy k nohám a je tím potrestaná. A Morávková mi žel nikdy nepřišla dobrá pro role princezen, působí poněkud tvrdě, na princeznu i romantiku.(18.10.2015)

 • otík
  ***

  Podařená a pěkná pohádka s nezvykle zápornou, ale dobrou Maciuchovou, podařenými čáry a trochou vtipu. Nárožný je zde pouze v pár záběrech, ale zase je tu úžasný Jan Přeučil jako chodící kostra oběšeného rytíře. Tradiční pohodová pohádka Vlasty Janečkové.(14.2.2015)

 • Linda.csfd
  ****

  Maciuchová v záporné roli je proradná, ale přitom stále roztomilá. Milá a originální pohádka... a nejlepší je ten kostým kostlivce! :)(7.6.2014)

 • NinadeL
  *****

  Mnohem lepší, než si pamatuju. Vynikající strašidla v čele Maciuchovou a Přeučilem, rozkošná princezna Morávkové a jako ideální dobro Dlouhý a Ráž. Tématicky báječné, hlavně ta svatební blamáž. Oblíbená TV výprava. Nemám nejmenších výhrad.(18.4.2011)

 • cariada
  *

  Podivná pohádka. Málo která tv pohádka za to stála, tvůrcům dochází náměty.(21.8.2008)

 • - Exteriéry se natáčely na hradě Kokořín a v jeho okolí. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace