poster

Princezna Slonbidlo (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 60 min

 • NinadeL
  *****

  Mnohem lepší, než si pamatuju. Vynikající strašidla v čele Maciuchovou a Přeučilem, rozkošná princezna Morávkové a jako ideální dobro Dlouhý a Ráž. Tématicky báječné, hlavně ta svatební blamáž. Oblíbená TV výprava. Nemám nejmenších výhrad.(18.4.2011)

 • Elyssea
  **

  V mých očích pohádku hodně sráží začátek s notně hloupým uchechtaným královstvím a hodně kostrbatým příběhem. Mladinká Dana Morávková je půvabná princezna a škoda, že tady hraje druhé housle a příběh se soustředí na ježibabu a strašidla. Hvězdička za princeznu a Vladimíra Ráže, jehož přítomnost pohádce jen prospěla.(17.4.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Pokud chcete tančit na chůdách, naučte se na nich nejdříve pořádně chodit, protože jak sebou jednou švihnete, jinak než Slonbidlo vám už nikdo neřekne. Krásná princezna, sympatický princ, sympatický princův strýček, naprosto dokonalá čarodějnice, skvělý kostlivec a výborná strašidla jsou samy o sobě skvělé pohádkové postavy, ale dobré postavy bez příběhu dobrou pohádku neudělají.(17.4.2011)

 • Linda.csfd
  ****

  Maciuchová v záporné roli je proradná, ale přitom stále roztomilá. Milá a originální pohádka... a nejlepší je ten kostým kostlivce! :)(7.6.2014)

 • otík
  ***

  Podařená a pěkná pohádka s nezvykle zápornou, ale dobrou Maciuchovou, podařenými čáry a trochou vtipu. Nárožný je zde pouze v pár záběrech, ale zase je tu úžasný Jan Přeučil jako chodící kostra oběšeného rytíře. Tradiční pohodová pohádka Vlasty Janečkové.(14.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace