poster

Dračí války

 • Jižní Korea

  Di weo

 • originální název

  디워

 • SK název

  Dračie vojny

 • EN název

  D-War

 • EN název

  Dragon Wars

 • EN název

  Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

Komentáře uživatelů k filmu (318)

 • Gemini
  *

  Had leze z díry, vystrkuje kníry...a tahá se za ně šupinatou prackou a říká: "Bůhéa bhébrrrll Jar Jar Binks!!". Korea je nepochybně kulturně svébytný kout země, a vyplácání největšího rozpočtu za rok 2007 na přesun děje do USA a vytvoření světa, kde zlý obří had každých pět set let hledá "kouzlo", které ho přerodí v nebeského draka, a nebesa sesílají mocného válečníka ku pomoci dobré věci, by mohlo fungovat. To by ale scénář nesměl odpovídat standardům nejdebilnějších televizních dobrodružných filmů. Nemám problém s existencí a fungováním světa, který nám tu byl ukázán, ani s tím, že armáda zlého draka vypadá, jako by utekla z Epizody I (byť jsem se musel smát, a opravdu čekal, kdy ta retardovaná zrůdička pro dětské publikum - pardon, zásadní dějotvůrce Ságy Ság - svým mocným jazykem zastaví meč hlavního záporáka). Mám už trochu problém s masakrováním stovek středověkých vesničanů a novověkých měšťanů (včetně zakousnutí a vyplivnutí hadodrakem!!!) bez jediné kapky krve, protože tvrdím, že na to buď máte, nebo to nemáte dělat, protože pak vypadáte jako kreténi dávající na odiv, kolik jste měli peněz na výpravu, kompars apod., ale zároveň ukazující, jak jste se každičkou sekundu kvůli prachům báli o šíři divácké obce. Kde mám ale zcela zásadní problém, to je fungování elementárních dějových momentů. Dojde totiž kupříkladu k vyhrocené scéně, kde se hlavní hrdina - BTW mimozemšťan z Roswellu, zde nově střižený na Zaca Efrona - SPOILER!!! vrhne do střely určené hlavní hrdince, a dostane ji (střelu, ne hrdinku). Zvedne se nezraněn, nikdo neřekne ani půl slova, a jede se dál;) Přitom v duchu zachování kvality materiálu bych se spokojil i s takovou ubohostí jako "Tý jo, ještě že tě netrefil." Na druhou stranu vás takovéhle záseky alespoň můžou připravit na hustopekelný závěr, ve kterém se zničehonic SPOILER!!! zjeví hadus ex machina a "problém se vyřeší". Co na tom, že to absolutně nedává smysl, že?:) Nakonec máte tu katastrofák ze současnosti říznutý poctivými wuxia scénami ze středověku. Takový, kde se zabíjí po stovkách a tisících, ale nevyteče ani kapka krve. Jestli je tohle pocta, tak rozhodně ne stařičkým "peckám" jako byla Gappa. Tam jste totiž od začátku věděli, na čem jste. Tohle je jen něco naprosto nezvládnutého, co se schovává za prachy a pohledné CGI (takže zase za prachy). 20%, protože na odpad by to musela být zábava, kdežto tohle je teror.(15.8.2011)

 • Djkoma
  *

  Extrémně špatná záležitost, která má jedinou světlou stránku a to fakt, že jsem konečně pochopil, proč je čínský drak natolik podobný svým tělem "hadovi". Korejská legenda je natočena s americkými herci a několika malými cameo roličkami "někoho" z Asie. Dost smutný důkaz kolik digitálních efektů lze strčit do jednoho filmu a přitom ani jeden nijak neoslní. Je pravda, že jejich kvalita je průměrná a nikdo na ně asi nebude nadávat (možná až na konec...), ale většinou jde o pouze efektivní ukázky digitálních kvalit nějaké malé firmy. Příběh se motá okolo "vyvoleného ochránce vyvolené", která se má stát dárkem pro hodného Imoogi(velký, opravdu velký had.). Do toho všeho se připlete zlý Imoogi se svou armádou stoupenců. To je vše a nechme ať se kulky odráží do rytířů, kteří s klidem všechno zvládnou pomocí svých "ohnivých/plastových" mečů. Příště trochu snahy, ať se divák nenudí při sledování digitálního večerníčku.(21.11.2007)

 • Malarkey
  **

  Sice je to neskutečná blbost, ale na druhou stranu jsem se jako divák mohl těšit z epického příběhu plného nekonečné akce od začátku do konce. Plno lidí zde píše, že se příběh bere strašně vážně, což je každopádně jeho škoda. Ani efekty nejsou nijak zázračné. Krev neteče, aby to mohlo být určeno i pro 13tileté diváky, ale i tak se na to nechá docela příjemně dívat. Jedna věc se mi ale na tomto filmu líbila, a tou je hudební stránka, která je složena naprosto mistrině a dokazuje to, že se tvůrci pokoušeli o opravdu epickou záležitost, škoda jen, že jak to vypadá neplatí o tom jaké to ve skutečnosti je. Kdyby šlo hlavně o zábavu a ne o legendu, možná by to mohla být pecka. Takhle je to prostě paskvil, nabitý akcí, který určitě pobaví, ale toť vše.(26.12.2007)

 • Cervenak
  **

  ...alebo "Ako sa Mordor spojil s Gunganmi a vedno zaútočili na L. A.". Prekvapivo obstojné efekty (na kórejský monstr-bulšit určite, záverečný súboj drakov znesie aj hollywoodske kritériá), zábavné deštrukčné scény a sem-tam GP moment (babka versus plot z pletiva) bohužiaľ neprebijú nehoráznu celkovú stupiditu.(7.9.2009)

 • T2
  odpad!

  Rozpočet $32miliónovTržby USA $10,977,721Tržby Celosvetovo $75,108,998(z toho bola tržba z Južnej Kórei pekných $55,187,480)▐ Tržby za predaj DVD v USA $7,587,993 //počet predaných kusov 396,008║ __Tak tomuto sa povie - jednoznačne vo všetkých smeroch nezvládnutý projekt. Neviem či téma o drakoch je tak ťažko zvládnuteľná lebo takmer všetko čo sa okolo tejto potvory natočí končí fiaskom, stačí spomenúť také filmy ako Eragon či Kráľovstvo ohňa ale tie sa aspoň ako tak dali zniesť oproti tomuto Korejsko-Americkému neznesiteľnému béčku. /10%/(5.3.2009)

 • Adrian
  ****

  Z hladiska monster zabavy v intenciach potesenia z destrukcie mesta je D-War krasnou upomienkou na kaiju eiga filmy, i ked papundekel takmer kompletne vystriedali pixely. Skoda len, ze film nie je naladeny na tak vysoku uroven odlahcenia ako napr. Kitamurova Godzilla: Final Wars a berie sa vaznejsie, co paradoxne prispieva na smiesnosti nechcenej (na rozdiel od prirodzenej a danemu zanru vitanej). Ovsem aj tak je to stale dostatocne zabavne a stvrta hviezda je za prilezitost a nasledny zazitok vidiet toto "besnenie" na velkom platne v kine. 70% [na potulkach svetom](25.9.2007)

 • Dever
  **

  Soundtrack Steve Jablonsky: 1. Imoogi ,2. The Legend Awakes ,3. Village Attack ,4. Love Theme ,5. Yeouijoo ,6. General And His Army ,7. Second Life ,8. Destiny ,9. Battle In The Sky ,10. Hypnosis And Flashback ,11. Cafe Attack ,12. Rooftop Showdown ,13. The Altar ,14. Buraki ,15. D-War ,16. Farewell ,17. Arirang(8.6.2011)

 • Fr
  ***

  Lidé si myslí, že časy draků u už pryč. Ale ty časy teprve nastávají…. během 20 minut nás seznámí se vším potřebným a bitva o osud světa může začít. Had řádí ve městě, padají budovy, létají auta. Digitální a zvukové orgie. Pak přilétají draci (chovají se jako vetřelci) a další příšery. Proti nim armáda. Takže dobrý, pokud Vám toto stačí ke štěstí a nevadí, že některé scény jsou zbytečné nebo trapné. P.S. připomíná mi to snad všechny fantasy co znám.(30.5.2008)

 • tron
  *

  „Hovoril som ti, že je to obrovské.“ – „Ale nie, že to zožerie autobus.“ Až nezaslúžených 20% dávam výlučne za dva dobré vtipy (slon, zvieracia kazajka) a dve veľkolepé akčné trikové orgie (prepad dediny a veľkomesta), čo sú také šialené akčné scény, že Emmerichova GODZILLA je oproti nim (tanky! Bojové helikoptéry!) nízkorozpočtová TV inscenácia. Ale je to dobrý film? Ani omylom. Medzi spomenutými dvoma bojovými pasážami sú desiatky minút otravnej nudy. Film, vraj inšpirovaný akousi ázijskou legendou či čo (zisťovať si to kvôli takému blbému filmu nemienim), je naprataný nulovým príbehom (niekto stále uteká pred akýmsi hadodrakom alebo čo to bolo za výmysel), postavy v lepšom prípade na prdlačky a dialógom sa venovať nemienim. Menej americko-kórejských koprodukcií.(18.2.2010)

 • B!shop
  ****

  No co si budem povidat, je to vcelku debilita, ale super zabavna. Ta legenda by jeste docela usla, horsi je to s postavama a vrchol vseho je, kdyz si hlavni dvojka asi tak minutu po seznameni zacne slibovat vecnou lasku. Na druhou stranu, na to, ze se nejedna o nejakej blockbuster jsou tu docela obstojny triky a samotny herci nejsou vylozene spatny. No a navic se film s nicim nesere, prvni pulka je sice takovy ocekavany uvedeni do deje, objasneni legendy a predstaveni postav, ale i tady se naka ta akce najde, ale druha pulka uz je jedna velka rezba, kde si to dava armada nejakejch rytiru se spoustou ruznejch potvor versus armada s tankama a vrtulnikama a na zaver dojde i na velkej souboj dvou hlavnich draku. A ja se perfektne bavil.(6.4.2009)

 • Lateef
  ***

  Tak tahle korejská legenda se mi líbila. Myslím si, že co se akce týče, odpovídá tenhle monster movie přesně požadavkům fantasy diváka. A i když efekty nejsou dokonalé, tvůrci se nebáli jít do toho po hlavě a předložili několik vskutku impozantních scén. Kde jinde uvidíte okřídlené ještěry plivat ohnivé koule, obřího hada drtit v sevření budovu Svobody nebo souboj gigantického draka s gigantickým hadem?? Kde jinde budou kolem Vás padat vojenské helikoptéry jako mouchy omámené metylfenolem, všemožné věci mohutně explodovat a kde se město ocitne pod útoky nejrůznějších kreatur?? Tohle je teda opravdová akční zábava. Čímž ale na druhou stranu vyniká přílišná vážnost příběhu. Kdyby byl pojatý stejně tak odlehčeně, jako akční složka, fungoval by film maximálně. Navíc scény s nedůležitými postavami nabourávají dynamiku. Rovněž několika klišovitým situacím se nevyhneme a herci nehrají nijak světoborně, ale... pořád je tu ohromné nasazení v akčních pasážích, díky kterým se přikláním k pozitivnějšímu hodnocení. Jak už bylo řečeno, efekty nejsou lahůdkové, ale vcelku obstojné a kamera si navíc vybírá pěkné trajektorie snímání. I s relativně malým rozpočtem se dá zahrát velké divadlo... 70% 32 miliónů dolarů(rozpočet)/67,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.12.2007)

 • EdaS
  **

  Korejsko-americký guláš nevalné chuti. Že film vykrádá nalevo napravo bych ještě snesl, ale trapný děj a nezajímavé postavy docela vadí. Tempo je sice vysoké až zběsilé, potvor a jejich řádění je taky dostatek, ale triky jsou spíš televizní, logika si vzala dovolenou a emoce nefungují už vůbec. Nemůžu si nevzpomenout na podle mě nedoceněný loňský korejský monstrfilm The Host.(17.11.2007)

 • Slasher
  ***

  Megablbý dialogy, trochu dost umělý triky, všechno pěkně splácaný a přitom se to tváří fakt vážně, no a vrcholem všeho je vrchol. Sračka prvního stupně. Jenže vtipná. Tak si vyberte.(4.1.2008)

 • canakja
  *

  Inteligentní komedie o velkých housenkách, co se někde objeví, někoho namíchnou a pak beze stopy zmizí. Ta nejchytřejší z nich spolkne hlavní hrdinku a odlítne do vesmíru, hotovej sputnik. Legenda jak fík. Puntík za prvních deset minut, jinak odpad jak vyšitej(18.9.2009)

 • tombac
  ***

  Letošní trhák a jeden z nejvýdělečnějších korejských filmů je konečně tady. Po akčním Typhoon a pseudomonster dramatu The Host další korejský film s ambicí výdělku v amerických kinech. Tentokrát to Korejci pojali jako koprodukci se vším všudy a pro vyšší pravděpodobnost úspěchu mimo Asii snímek rovnou vybavili většinově americkým hereckým obsazením. A jak je vidět na slušných tržbách (na asijský film) v USA, tato taktika se vyplatila... Objektivně vzato, film není žádná bomba. Historická sekvence z Jižní Koreje 15. století evokuje slušnou korejskou fantasy wu-xiu, jenže po přenesení děje do současného Los Angeles fantastické prvky začnou haprovat. Přerostlá kobra a létavé potvory metající firebally jsou ještě ok, ale dědek připomínající Pinheada a třímající v ruce magický meč, který má na povel armádu těžkooděnců a nafouklých monster vybavených kanóny, to už je trochu moc. Ještěže tu máme ve druhé polovině demolici města a především souboje poletuch a vrtulníků dávají zapomenout na nedokonalé triky. Kvůli PG-13 žádná krev, ale střílí se a vybuchuje hodně uspokojivě. Pomineme-li vyloženě fantasy finále, film nepředvede nic, co bychom neviděli v trailerech. I to mi stačí k relativní spokojenosti. Příběh má D-War podle očekávání slabší a bere se moc vážně, ale jako nenáročné výpravnější béčko je ucházející.(24.9.2007)

 • BadoXXII
  *

  Jediné, čo by som na filme pochválil je pár humorných scén - chcených alebo aj tých nechcených. Inak je to veľmi slabé digitálne divadlo. 20%(3.5.2008)

 • Pumiiix
  *

  Žádní herci, trapný příběh, hrozné dialogy a špatné triky po celý film. 2/10*(1.2.2008)

 • Shit
  ****

  Nemít to naprosto holodebílní scénář, kdy by bylo fakt asi lepší aby postavy radši vůbec nemluvily a aby se nesažily pro jistotu ani myslet, tak by to bylo fakt super fantasy. Sice prvních dejme tomu 40 minut neni nic extra, za zmínku stojí hlavně flashbacková vsuvka co dá mírně vzpomenout na bitvy v LOTRech, ale ta druhá půlka už je prostě super akční technickofantasy řežba, kdy sem se fakt celou dobu parádně bavil, na čemž má taky velkou zásluhu kvalitní práce s efekty i animací a tu a tam i s hudbou, ale ta bohužel ve většině filmu je dost nevýrazná. A jelikož celej film je fakt hodně kratičkej, něco málo přes 80 minut bez titulků, tak neni ani moc místa na nudu, tohle si zaslouží rozhodně vyšší hodnocení, protože to je prostě zábava(30.4.2008)

 • JFL
  **

  Nechtěně zábavné brakové fantasy "Dračí války" je principielně korejskou vysokorozpočtovou obdobou indonéských a filipínských béček točených v 80. a 90. letech, které se snažily na mezinárodním trhu prosadit za podpory angličtiny a třetiřadých západních herců. Jediný rozdíl spočívá v tom, že korejští tvůrci měli o něco víc peněz a počítačové efekty, takže mohli vytvořit alespoň (při nárocích předpubertálního chlapeckého publika) spektakulární desetiminutovou řežbu armádní techniky s fantaskními potvorami a pětiminutovou peckovačku obřích monster. Jinak je film typická braková produkce, kde se slibovaná atrakce oddaluje absurdními zvraty, idiotskými dialogy a třeskutými klišé. Stejně jako v jiných podřadných fantasy nechybí samoúčelné omílání směšné mytologie, které pouze odhaluje, že zdejší svět není nikterak kauzálně uchopený ani promyšlený. O to víc potom vyrazí dech, že tato slátanina se stala svého času nejúspěšnějším korejským filmem roku a doteď setrvává v Top 10 domácí návštěvnosti všech dob. Korejci evidentně jsou velcí vlastenci a tak zatímco v jiných zemích by se za podobný film styděli, v Koreji se zhlédnutí filmu v kině a zaplacení plného vstupného stalo věcí národní hrdosti.(4.10.2009)

 • Tuxedo
  **

  Pokud se vám nelíbil The Host, D-War se vyhněte obloukem. Megalomanská kravina za 45 milionů dolarů, z nichž většina zřejmě padla na triky. Ty jsou poměrně zdařilé (nepočítám-li momenty, kdy se kamera zastaví a ukáže nám ještěrku v celé své kráse). Demolice města v druhé půli je fajn (ačkoliv občas vykrádá Emmerichovu Godzillu a jiné monster filmy), vše ostatní je děs a hrůza. Jihokorejský režisér a scénárista Hyung-rae Shim zklamal na obou frontách. Dělá příběh zbytečně složitý, namísto vhodnější jednoduché premisy nám servíruje rovnou celou mytologii a rozjetý příběh zdržuje flashbacky, sny postav a podobnými věcmi. Postav je příliš a ti zlí se dokonce zjevují jakoby odnikud. Režie mu dělá bohužel ještě větší potíže a tak většina dramatických scén v jeho podání vypadá jako libovolný výjev ze série Scary Movie a nedokáže vypointovat ani jednoduchý gag (epizodka s hlídačem zoo).(30.11.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16