poster

Dračí války

 • Jižní Korea

  Di weo

 • Jižní Korea

  디워

  (Jižní Korea)
 • slovenský

  Dračie vojny

 • anglický

  D-War

 • anglický

  Dragon Wars

 • anglický

  Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

 • Lateef
  ***

  Tak tahle korejská legenda se mi líbila. Myslím si, že co se akce týče, odpovídá tenhle monster movie přesně požadavkům fantasy diváka. A i když efekty nejsou dokonalé, tvůrci se nebáli jít do toho po hlavě a předložili několik vskutku impozantních scén. Kde jinde uvidíte okřídlené ještěry plivat ohnivé koule, obřího hada drtit v sevření budovu Svobody nebo souboj gigantického draka s gigantickým hadem?? Kde jinde budou kolem Vás padat vojenské helikoptéry jako mouchy omámené metylfenolem, všemožné věci mohutně explodovat a kde se město ocitne pod útoky nejrůznějších kreatur?? Tohle je teda opravdová akční zábava. Čímž ale na druhou stranu vyniká přílišná vážnost příběhu. Kdyby byl pojatý stejně tak odlehčeně, jako akční složka, fungoval by film maximálně. Navíc scény s nedůležitými postavami nabourávají dynamiku. Rovněž několika klišovitým situacím se nevyhneme a herci nehrají nijak světoborně, ale... pořád je tu ohromné nasazení v akčních pasážích, díky kterým se přikláním k pozitivnějšímu hodnocení. Jak už bylo řečeno, efekty nejsou lahůdkové, ale vcelku obstojné a kamera si navíc vybírá pěkné trajektorie snímání. I s relativně malým rozpočtem se dá zahrát velké divadlo... 70% 32 miliónů dolarů(rozpočet)/67,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.12.2007)

 • Aluska88
  ***

  Přiznávám, že jsem Dračí války očekávala mnohem horší. Scénář a dialogy jsou typickým žánrovým, tisíckráte ohraným klišé, míchajícím v sobě špetku očekávaného, prvoplánového, trapně - vtipného humoru, patosu, hlouposti a samozřejmě jak jinak, nad tím vším, úkol dvou hlavních postav zjistit, jaký je jejich, již stovky let předurčený osud, přemoci protivníka a nastolit opět světlejší zítřky pro lidstvo. Naproti tomu digitální ztvárnění draků se mi docela líbilo. Nemohla jsem si pomoci, ale již od začátku filmu jsem v něm viděla jistou menší podobnost s Pánem prstenů, Mumií a především Godzillou (drak prchající za autem). Upoutala mne jedna hláška. "Škody jsou tak rozsáhlé, že zatím nebyli nalezeni očití svědci."(25.7.2010)

 • Phobia
  *

  Svatá makrelo, něco tak stupidního se opravdu nevidí každý den. Už dávno zastávám názor, že japonci a číňani jsou naprosto pošahaní, teď jsem si k nim přihodila i korejce. Měli jste tu smůlu vidět někdy libovolný díl nebetyčné kokotiny zvané "Power Rangers"? "Dračí války" jsou podobně duchaplné;-). Scénárista a režisér v jedné osobě Hyung-rae Shim (na beton narozený po roce 2003 hlavičkou na beton:-)) divákovi předkládá "originální" legendu o bělovlasém Mistrovi s dlouhatánským obočím, co umí lítat jako vrtulník, běhat po vodě a v dlaních má zabudované kulomety; cvičí na podobného frajera svého mladého Žáka a chtějí ochránit nějakou od přirození tetovanou holčinu, aby ji nesežral zlý megahad, anžto ji má sežrat hodný megahad. Protivníci klaďasů jsou taková čistější, nablýskanější varianta temných sil Mordoru - mají samozhmotňující efektní meče, místo koní dinosaury, vzdušnou podporu ve formě létajících ještěrek, vrcholem pak jsou obří želvy s obřími raketomety na zádech. Síly zla neuspějí, tetovaná šmudla uteče s bojovníkem-žákem a koza zůstane celá, nenažere se ani jeden had. Zkoušejí to tedy znovu po půlce století, šikmooký Mistr se reinkarnoval do kulatookého vetešníka, žlutý Žák do bílého novináře a tetovaná korejka do tetované američanky. Potkají se, všechno si snadno vysvětlí, honí je přitom zlý had - skoro jim stačí, když jedou v autě, ale jakmile utíkají pěšky, jsou na něj moc rychlí. Do toho se motá nevtipný černý sidekick, FBI, sem tam vypomůže uvědomělá spoluobčanka, z níž se vyklube metamorfující Mistr. A na konci se hodný had změní v jelena s nudlema u nosu. A vo tom to je, přátelé, nic nepřeháním, nic nepřibarvuju. Vskutku třeskutě imbecilní záležitost, na které se nedá pochválit takřka nic - absolutně dementní scénář (pominu logické kopance, nikdo soudný by v té kupě sraček logiku nehledal), diletantská režie, amatérská kamera, toporní, necharismatičtí herci, dialogy ve stylu "Ema má maso, máma má mísu, miluju tě navěky". Investované milióny jsou vidět akorát na občas obstojných efektech - za ty ponechávám jednu hvězdičku. A tahle nehorázná pí*ovina si na sebe podle údajů od T2 dost solidně vydělala... a má to tady 44%, to mi rozum vážně nebere. Zlatý Uwe Boll, dejte mu Oscara! 11%(23.10.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jedná se o nejdražší a nejvýdělečnější korejský film roku 2007. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace