Dračí války

Dragon Wars

Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

Je to pitomost, o tom žádná. Ale zábavná a hodně krátká pitomost, takže se dá snadno přežít. Chvílemi tak pitomé, až je to vtipný. Triky jsou poměrně slušný a bouchá to tu o sto6. Něco jako Komando:)(1.12.2007)

• Ainy

Tak u tohohle dramatického, fantasy hororu jsem se tak bála, že zvuk mých strachy cvakajících zubů museli slyšet snad i v Jižní Korei. Byla jsem schovaná pod peřinou, pouze jedním okem se dívající a pevně ho zavírající pokaždé, když drak hrrrozivě zařval v tom momentu jsem řvala i já! Ještě jeden takový strašidelný horror a můžu si nechat implantovat pacemaker, jelikož mé srdce takovou dávku hrůzy už příště jednoduše nezvládne. Stephen King by se mohl učit!! ;-)(6.10.2013)

Přiznávám, že jsem Dračí války očekávala mnohem horší. Scénář a dialogy jsou typickým žánrovým, tisíckráte ohraným klišé, míchajícím v sobě špetku očekávaného, prvoplánového, trapně - vtipného humoru, patosu, hlouposti a samozřejmě jak jinak, nad tím vším, úkol dvou hlavních postav zjistit, jaký je jejich, již stovky let předurčený osud, přemoci protivníka a nastolit opět světlejší zítřky pro lidstvo. Naproti tomu digitální ztvárnění draků se mi docela líbilo. Nemohla jsem si pomoci, ale již od začátku filmu jsem v něm viděla jistou menší podobnost s Pánem prstenů, Mumií a především Godzillou (drak prchající za autem). Upoutala mne jedna hláška. "Škody jsou tak rozsáhlé, že zatím nebyli nalezeni očití svědci."(25.7.2010)

• - Jedná se o nejdražší a nejvýdělečnější korejský film roku 2007. (Terva)