Dračí války

Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

• Gilmour93

Létající pes Falco přišel o srst, místo hlasu Edy Cupáka vydává jen uvřískaný jekot a spolu s armádou vypasených ještěrek s raketomety na zádech se rozhodl zdemolovat L.A. Kdyby mi bylo znovu 12, asi bych ocenil tu poslední akční půlhodinu, ale teď musím jen bohužel konstatovat, že jediného opravdového draka měl tak akorát režisér Hyung-rae Shim, když naložený v rýžové pálence látal scénář k této zoufalé drakiádě.(11.1.2010)

• Webb

"Nic" zabalené v hrozných umělých efektech.(8.2.2009)

Škoda, že nebylo víc peněz....ty by se narvali animátorům, kteří odvedli (za ty prachy) přímo výbornou práci. Útok na LA je prostě parádní jak cyp. Jenže, jak už je tu tisíckrát zmíněno, trvá asi tak 30minutek. Jason Behr je prostě neschopnej imbecil, který se umí tvářit jen tragicky (a to ještě k tomu velmi blbě)...kdyby do hlavních rolí obsadili všechny bestboye a osvětlovače, tak ta kulervoucí akce mohla být o 15minut delší, no ne? :) Scénář snad ani nebyl, zadání bylo: "Pamatujete si na největší dějová klišé? Fajn, tak se to snažte na place nějak zahrát." Ale těch oserů je tam víc, párkrát jsem si říkal, jestli to není parodie...fakt, je to příšerné! A opravdu hodně mě překvapilo, že scénář má na svědomí stejný člověk, který se ujal režie....jihokorejec a napíše takové hovno? Neřeknu, kdyby poměr akce:děj byl nějak 85:15, potom by to dávalo smysl, ale takhle? No fucking way, man.(6.5.2008)

• tron

„Hovoril som ti, že je to obrovské.“ – „Ale nie, že to zožerie autobus.“ Až nezaslúžených 20% dávam výlučne za dva dobré vtipy (slon, zvieracia kazajka) a dve veľkolepé akčné trikové orgie (prepad dediny a veľkomesta), čo sú také šialené akčné scény, že Emmerichova GODZILLA je oproti nim (tanky! Bojové helikoptéry!) nízkorozpočtová TV inscenácia. Ale je to dobrý film? Ani omylom. Medzi spomenutými dvoma bojovými pasážami sú desiatky minút otravnej nudy. Film, vraj inšpirovaný akousi ázijskou legendou či čo (zisťovať si to kvôli takému blbému filmu nemienim), je naprataný nulovým príbehom (niekto stále uteká pred akýmsi hadodrakom alebo čo to bolo za výmysel), postavy v lepšom prípade na prdlačky a dialógom sa venovať nemienim. Menej americko-kórejských koprodukcií.(18.2.2010)

Megablbý dialogy, trochu dost umělý triky, všechno pěkně splácaný a přitom se to tváří fakt vážně, no a vrcholem všeho je vrchol. Sračka prvního stupně. Jenže vtipná. Tak si vyberte.(4.1.2008)