poster

Dračí války

 • korejština

  디워

 • korejština

  Di weo

 • slovenský

  Dračie vojny

 • anglický

  D-War

 • anglický

  Dragon Wars

 • anglický

  Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

 • Lateef
  ***

  Tak tahle korejská legenda se mi líbila. Myslím si, že co se akce týče, odpovídá tenhle monster movie přesně požadavkům fantasy diváka. A i když efekty nejsou dokonalé, tvůrci se nebáli jít do toho po hlavě a předložili několik vskutku impozantních scén. Kde jinde uvidíte okřídlené ještěry plivat ohnivé koule, obřího hada drtit v sevření budovu Svobody nebo souboj gigantického draka s gigantickým hadem?? Kde jinde budou kolem Vás padat vojenské helikoptéry jako mouchy omámené metylfenolem, všemožné věci mohutně explodovat a kde se město ocitne pod útoky nejrůznějších kreatur?? Tohle je teda opravdová akční zábava. Čímž ale na druhou stranu vyniká přílišná vážnost příběhu. Kdyby byl pojatý stejně tak odlehčeně, jako akční složka, fungoval by film maximálně. Navíc scény s nedůležitými postavami nabourávají dynamiku. Rovněž několika klišovitým situacím se nevyhneme a herci nehrají nijak světoborně, ale... pořád je tu ohromné nasazení v akčních pasážích, díky kterým se přikláním k pozitivnějšímu hodnocení. Jak už bylo řečeno, efekty nejsou lahůdkové, ale vcelku obstojné a kamera si navíc vybírá pěkné trajektorie snímání. I s relativně malým rozpočtem se dá zahrát velké divadlo... 70% 32 miliónů dolarů(rozpočet)/67,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.12.2007)

 • heyda
  *

  Dost dobrý efekty. Řekl bych, že ještě lepší než v Emmerichově Godzille a to je co říct !!! Jinak všechno ostatní je buď stupidní nebo prachobyyčejný průměr, proto když zvážím všechny zápory i nějaké ty klady filmu, tak to vyjde na 1 pěknou hvězdičku. :-)))) Pro milovníky různých přerostlých hadů (draků), bulbasaurů s dělomety na zádech, stegosaurů nebo ptakosaurů se zabudovaným raketometem určitě povinnost. :-D :-D(24.7.2010)

 • sheen
  ***

  Zas tak špatné to není:) je to taková sobotní po-obědová oddychovka, dialogy střídá svižná akce. Docela slušné triky. Děj plyne rychle, 107min uteče jak voda a vy se vlastně dokonce i bavíte:)(1.3.2008)

 • tron
  *

  „Hovoril som ti, že je to obrovské.“ – „Ale nie, že to zožerie autobus.“ Až nezaslúžených 20% dávam výlučne za dva dobré vtipy (slon, zvieracia kazajka) a dve veľkolepé akčné trikové orgie (prepad dediny a veľkomesta), čo sú také šialené akčné scény, že Emmerichova GODZILLA je oproti nim (tanky! Bojové helikoptéry!) nízkorozpočtová TV inscenácia. Ale je to dobrý film? Ani omylom. Medzi spomenutými dvoma bojovými pasážami sú desiatky minút otravnej nudy. Film, vraj inšpirovaný akousi ázijskou legendou či čo (zisťovať si to kvôli takému blbému filmu nemienim), je naprataný nulovým príbehom (niekto stále uteká pred akýmsi hadodrakom alebo čo to bolo za výmysel), postavy v lepšom prípade na prdlačky a dialógom sa venovať nemienim. Menej americko-kórejských koprodukcií.(18.2.2010)

 • Slasher
  ***

  Megablbý dialogy, trochu dost umělý triky, všechno pěkně splácaný a přitom se to tváří fakt vážně, no a vrcholem všeho je vrchol. Sračka prvního stupně. Jenže vtipná. Tak si vyberte.(4.1.2008)

 • - Jedná se o nejdražší a nejvýdělečnější korejský film roku 2007. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace