poster

Dračí války

 • Jižní Korea

  Di weo

 • Jižní Korea

  디워

  (Jižní Korea)
 • slovenský

  Dračie vojny

 • anglický

  D-War

 • anglický

  Dragon Wars

 • anglický

  Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

 • tombac
  ***

  Letošní trhák a jeden z nejvýdělečnějších korejských filmů je konečně tady. Po akčním Typhoon a pseudomonster dramatu The Host další korejský film s ambicí výdělku v amerických kinech. Tentokrát to Korejci pojali jako koprodukci se vším všudy a pro vyšší pravděpodobnost úspěchu mimo Asii snímek rovnou vybavili většinově americkým hereckým obsazením. A jak je vidět na slušných tržbách (na asijský film) v USA, tato taktika se vyplatila... Objektivně vzato, film není žádná bomba. Historická sekvence z Jižní Koreje 15. století evokuje slušnou korejskou fantasy wu-xiu, jenže po přenesení děje do současného Los Angeles fantastické prvky začnou haprovat. Přerostlá kobra a létavé potvory metající firebally jsou ještě ok, ale dědek připomínající Pinheada a třímající v ruce magický meč, který má na povel armádu těžkooděnců a nafouklých monster vybavených kanóny, to už je trochu moc. Ještěže tu máme ve druhé polovině demolici města a především souboje poletuch a vrtulníků dávají zapomenout na nedokonalé triky. Kvůli PG-13 žádná krev, ale střílí se a vybuchuje hodně uspokojivě. Pomineme-li vyloženě fantasy finále, film nepředvede nic, co bychom neviděli v trailerech. I to mi stačí k relativní spokojenosti. Příběh má D-War podle očekávání slabší a bere se moc vážně, ale jako nenáročné výpravnější béčko je ucházející.(24.9.2007)

 • Adrian
  ****

  Z hladiska monster zabavy v intenciach potesenia z destrukcie mesta je D-War krasnou upomienkou na kaiju eiga filmy, i ked papundekel takmer kompletne vystriedali pixely. Skoda len, ze film nie je naladeny na tak vysoku uroven odlahcenia ako napr. Kitamurova Godzilla: Final Wars a berie sa vaznejsie, co paradoxne prispieva na smiesnosti nechcenej (na rozdiel od prirodzenej a danemu zanru vitanej). Ovsem aj tak je to stale dostatocne zabavne a stvrta hviezda je za prilezitost a nasledny zazitok vidiet toto "besnenie" na velkom platne v kine. 70% [na potulkach svetom](25.9.2007)

 • Skejpr
  ***

  Tento mix asijského monstr filmu a hollywoodského katastrofického spektáklu si bere z obojího to nejlepší. Pracovat s tím ale neumí... Neuvěřitelně rozkouskovaný, nekonzistentní a (nejen) v návaznosti scén totálně nelogický guláš, který zachraňují slušně béčkové efekty (opět platí, že fotorealistické triky nejsou podmínkou pro dobrou zábavu, většinou spíše naopak) a především fenomenální (podotýkám, že 100% digitální) finále. A Jablonského hudba, samozřejmě...(18.1.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jedná se o nejdražší a nejvýdělečnější korejský film roku 2007. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace