Dračí války

Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

• petero

Poriadne pritiahnuté spracovanie ázijskej legendy, ktorej výrazne chýba charakterizácia postáv a v celku je to niečo ako Godzila so slabšími trikmi. Režisér nie je úplne mimo, ponúkne nám pár pekných záberov a keď nabehne vojsko proti príšerám do mesta je sa na čo pozerať, len ten scenár je príliš prázdny.(10.12.2007)

Tak tahle korejská legenda se mi líbila. Myslím si, že co se akce týče, odpovídá tenhle monster movie přesně požadavkům fantasy diváka. A i když efekty nejsou dokonalé, tvůrci se nebáli jít do toho po hlavě a předložili několik vskutku impozantních scén. Kde jinde uvidíte okřídlené ještěry plivat ohnivé koule, obřího hada drtit v sevření budovu Svobody nebo souboj gigantického draka s gigantickým hadem?? Kde jinde budou kolem Vás padat vojenské helikoptéry jako mouchy omámené metylfenolem, všemožné věci mohutně explodovat a kde se město ocitne pod útoky nejrůznějších kreatur?? Tohle je teda opravdová akční zábava. Čímž ale na druhou stranu vyniká přílišná vážnost příběhu. Kdyby byl pojatý stejně tak odlehčeně, jako akční složka, fungoval by film maximálně. Navíc scény s nedůležitými postavami nabourávají dynamiku. Rovněž několika klišovitým situacím se nevyhneme a herci nehrají nijak světoborně, ale... pořád je tu ohromné nasazení v akčních pasážích, díky kterým se přikláním k pozitivnějšímu hodnocení. Jak už bylo řečeno, efekty nejsou lahůdkové, ale vcelku obstojné a kamera si navíc vybírá pěkné trajektorie snímání. I s relativně malým rozpočtem se dá zahrát velké divadlo... 70% 32 miliónů dolarů(rozpočet)/67,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.12.2007)

• Momo_desu

Tí draci, teda skôr hadi, lebo ako draci teda rozhodne nevyzerali, museli byť jednoznačne nakreslení voskovkami a potom na plátne posúvali po sebe nasledujúce obrázky lebo tie efekty a pohyby drakov boli na smiech a inak si to neviem vysvetliť..... a ten úžasný slovenský dabing to krásne zavŕšil.. mali to radšej zaradiť do série smrtiacich filmov niečo ako napr. Smrtiace hadodraky.....(30.7.2012)

Z hladiska monster zabavy v intenciach potesenia z destrukcie mesta je D-War krasnou upomienkou na kaiju eiga filmy, i ked papundekel takmer kompletne vystriedali pixely. Skoda len, ze film nie je naladeny na tak vysoku uroven odlahcenia ako napr. Kitamurova Godzilla: Final Wars a berie sa vaznejsie, co paradoxne prispieva na smiesnosti nechcenej (na rozdiel od prirodzenej a danemu zanru vitanej). Ovsem aj tak je to stale dostatocne zabavne a stvrta hviezda je za prilezitost a nasledny zazitok vidiet toto "besnenie" na velkom platne v kine. 70% [na potulkach svetom](25.9.2007)

• SeBig

Nudná kokotina s drakam co obléhají město...efekty taky na hovno.(10.2.2012)

• - Jedná se o nejdražší a nejvýdělečnější korejský film roku 2007. (Terva)