Dračí války

Dragon Wars

Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

Megablbý dialogy, trochu dost umělý triky, všechno pěkně splácaný a přitom se to tváří fakt vážně, no a vrcholem všeho je vrchol. Sračka prvního stupně. Jenže vtipná. Tak si vyberte.(4.1.2008)

Trochu mi to připomínalo Pána prstenů, zasazeného do 20. století.:-) Řekl bych, že jde o takový Transformers s draky:-) Efekty...dobry, zvuky...dobry, herci...ok, příběh....??? Ano, příběh je největší zklamání celého filmu! Chtěl bych napsat, že se jedná o romanticý příběh nebo o pohádku s draky, ale ani k jednomu to nesedí doslova. Asi takto...pokud nevlastníte našlapanou sestavu domácího kina, horko těžko budete hledat klady:-( Především za efekty 55%(24.5.2008)

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 9/10/// +efekty, triky, povedené akční scény, námět -méně charismatické postavy, i na mě je to moc přeplácané, je to strašná vykrádačka snad všeho/// Tak taková šílenost se hned tak nevidí. Jeden z nejočekávannějších snímku alespoň co se DVD týče je ve výsledku takový miš maš, že i já jsem měl problém to celé pochytit. Vemte si, že co chvíli jsem si říkál, á tohle znám, tohle už jsem někde viděl a co každých pět minut jsem vyjmenoval jeden film. Tak schválně: na první pohled to připomělo Godzzilu. Vyprávění starého muže zase Nekonečný příběh. Retro pohled na legendu mi zase v mnohém připoměl Hrdinu. A potom už to nešlo zastavit. Hele to vypadá jako Den poté, a tohle zase jako Pán Prstenů. "Hele Gandalf" a do toho Hvezdné války. Najedou i Superman a zase Pán prstenů. "Jejda ten dráček vypadá jak Falco" A další bitva byla jak z filmu Dračí doupě. A samozřejmě mi to trošku připomělo i Transformers. No prostě sme se nasmáli. Tedy víc těmto přirovnáním, než že by jsem si užívali film samotný. Jako efekty a akce jsou pompézní a fakt radost se na to dívat. Jen to celé nedává moc smysl. Casting se taky nepovedl. Hudbu si nějak nevybavuji. Ale možná to je tím, že obraz dostal přednost, takže jsem se zaposlouchal až do závěrečných titulků a v nich ta hudba zněla výborně. Ale jak říkám, asi při filmu samotném zanikla. Dráčí války jsem rád viděl, ale trošku jsou doufal v něco lepšího./// Celkem 59%///(2.6.2008)

• EdaS

Korejsko-americký guláš nevalné chuti. Že film vykrádá nalevo napravo bych ještě snesl, ale trapný děj a nezajímavé postavy docela vadí. Tempo je sice vysoké až zběsilé, potvor a jejich řádění je taky dostatek, ale triky jsou spíš televizní, logika si vzala dovolenou a emoce nefungují už vůbec. Nemůžu si nevzpomenout na podle mě nedoceněný loňský korejský monstrfilm The Host.(17.11.2007)

Letošní trhák a jeden z nejvýdělečnějších korejských filmů je konečně tady. Po akčním Typhoon a pseudomonster dramatu The Host další korejský film s ambicí výdělku v amerických kinech. Tentokrát to Korejci pojali jako koprodukci se vším všudy a pro vyšší pravděpodobnost úspěchu mimo Asii snímek rovnou vybavili většinově americkým hereckým obsazením. A jak je vidět na slušných tržbách (na asijský film) v USA, tato taktika se vyplatila... Objektivně vzato, film není žádná bomba. Historická sekvence z Jižní Koreje 15. století evokuje slušnou korejskou fantasy wu-xiu, jenže po přenesení děje do současného Los Angeles fantastické prvky začnou haprovat. Přerostlá kobra a létavé potvory metající firebally jsou ještě ok, ale dědek připomínající Pinheada a třímající v ruce magický meč, který má na povel armádu těžkooděnců a nafouklých monster vybavených kanóny, to už je trochu moc. Ještěže tu máme ve druhé polovině demolici města a především souboje poletuch a vrtulníků dávají zapomenout na nedokonalé triky. Kvůli PG-13 žádná krev, ale střílí se a vybuchuje hodně uspokojivě. Pomineme-li vyloženě fantasy finále, film nepředvede nic, co bychom neviděli v trailerech. I to mi stačí k relativní spokojenosti. Příběh má D-War podle očekávání slabší a bere se moc vážně, ale jako nenáročné výpravnější béčko je ucházející.(24.9.2007)