Dračí války

Dragon Wars

Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

Je to pitomost, o tom žádná. Ale zábavná a hodně krátká pitomost, takže se dá snadno přežít. Chvílemi tak pitomé, až je to vtipný. Triky jsou poměrně slušný a bouchá to tu o sto6. Něco jako Komando:)(1.12.2007)

• 666teen

Od půlky filmu mi bylo úplně putna JAK to skončí, zajímalo mě hlavně KDY. Ještě teď z toho mám draka jak po lahvi tequily.(26.7.2010)

• Ainy

Tak u tohohle dramatického, fantasy hororu jsem se tak bála, že zvuk mých strachy cvakajících zubů museli slyšet snad i v Jižní Korei. Byla jsem schovaná pod peřinou, pouze jedním okem se dívající a pevně ho zavírající pokaždé, když drak hrrrozivě zařval v tom momentu jsem řvala i já! Ještě jeden takový strašidelný horror a můžu si nechat implantovat pacemaker, jelikož mé srdce takovou dávku hrůzy už příště jednoduše nezvládne. Stephen King by se mohl učit!! ;-)(6.10.2013)

• Tuxedo

Pokud se vám nelíbil The Host, D-War se vyhněte obloukem. Megalomanská kravina za 45 milionů dolarů, z nichž většina zřejmě padla na triky. Ty jsou poměrně zdařilé (nepočítám-li momenty, kdy se kamera zastaví a ukáže nám ještěrku v celé své kráse). Demolice města v druhé půli je fajn (ačkoliv občas vykrádá Emmerichovu Godzillu a jiné monster filmy), vše ostatní je děs a hrůza. Jihokorejský režisér a scénárista Hyung-rae Shim zklamal na obou frontách. Dělá příběh zbytečně složitý, namísto vhodnější jednoduché premisy nám servíruje rovnou celou mytologii a rozjetý příběh zdržuje flashbacky, sny postav a podobnými věcmi. Postav je příliš a ti zlí se dokonce zjevují jakoby odnikud. Režie mu dělá bohužel ještě větší potíže a tak většina dramatických scén v jeho podání vypadá jako libovolný výjev ze série Scary Movie a nedokáže vypointovat ani jednoduchý gag (epizodka s hlídačem zoo).(30.11.2007)

• JFL

Nechtěně zábavné brakové fantasy "Dračí války" je principielně korejskou vysokorozpočtovou obdobou indonéských a filipínských béček točených v 80. a 90. letech, které se snažily na mezinárodním trhu prosadit za podpory angličtiny a třetiřadých západních herců. Jediný rozdíl spočívá v tom, že korejští tvůrci měli o něco víc peněz a počítačové efekty, takže mohli vytvořit alespoň (při nárocích předpubertálního chlapeckého publika) spektakulární desetiminutovou řežbu armádní techniky s fantaskními potvorami a pětiminutovou peckovačku obřích monster. Jinak je film typická braková produkce, kde se slibovaná atrakce oddaluje absurdními zvraty, idiotskými dialogy a třeskutými klišé. Stejně jako v jiných podřadných fantasy nechybí samoúčelné omílání směšné mytologie, které pouze odhaluje, že zdejší svět není nikterak kauzálně uchopený ani promyšlený. O to víc potom vyrazí dech, že tato slátanina se stala svého času nejúspěšnějším korejským filmem roku a doteď setrvává v Top 10 domácí návštěvnosti všech dob. Korejci evidentně jsou velcí vlastenci a tak zatímco v jiných zemích by se za podobný film styděli, v Koreji se zhlédnutí filmu v kině a zaplacení plného vstupného stalo věcí národní hrdosti.(4.10.2009)