Dračí války

Dragon Wars: D-War

Akční / Drama / Fantasy / Horor

Jižní Korea, 2007, 107 min

• Ainy

Tak u tohohle dramatického, fantasy hororu jsem se tak bála, že zvuk mých strachy cvakajících zubů museli slyšet snad i v Jižní Korei. Byla jsem schovaná pod peřinou, pouze jedním okem se dívající a pevně ho zavírající pokaždé, když drak hrrrozivě zařval v tom momentu jsem řvala i já! Ještě jeden takový strašidelný horror a můžu si nechat implantovat pacemaker, jelikož mé srdce takovou dávku hrůzy už příště jednoduše nezvládne. Stephen King by se mohl učit!! ;-)(6.10.2013)

• becki_tu

Vemte Transformers, místo autobotů a deceptikonů si dosaďte hady a draky, přidejte pár nápadů ze Star Wars a vyjde vám D-War. Je škoda, že se tvůrci rozhodli jednoznačně pro formu než pro obsah a podle toho to taky dopadlo. Sice jsem se vyloženě nenudil, ale stále jsem hledal něco, co jsem za celý film prostě nenašel. Emoce, zvrat, větší promyšlenost příběhu nebo větší rozvedení hlavních postav. Dračí války jsou tak jen pouhopouhým strohým převyprávěním jedné zajímavé korejské legendy, zabalené do slušných digitálních efektů a líbivého soundtracku Stevea Jablonskyho. Další vítězství dobra nad zlem a formy nad obsahem. Škoda. 50%(12.7.2008)

• Djkoma

Extrémně špatná záležitost, která má jedinou světlou stránku a to fakt, že jsem konečně pochopil, proč je čínský drak natolik podobný svým tělem "hadovi". Korejská legenda je natočena s americkými herci a několika malými cameo roličkami "někoho" z Asie. Dost smutný důkaz kolik digitálních efektů lze strčit do jednoho filmu a přitom ani jeden nijak neoslní. Je pravda, že jejich kvalita je průměrná a nikdo na ně asi nebude nadávat (možná až na konec...), ale většinou jde o pouze efektivní ukázky digitálních kvalit nějaké malé firmy. Příběh se motá okolo "vyvoleného ochránce vyvolené", která se má stát dárkem pro hodného Imoogi(velký, opravdu velký had.). Do toho všeho se připlete zlý Imoogi se svou armádou stoupenců. To je vše a nechme ať se kulky odráží do rytířů, kteří s klidem všechno zvládnou pomocí svých "ohnivých/plastových" mečů. Příště trochu snahy, ať se divák nenudí při sledování digitálního večerníčku.(21.11.2007)

• Smok

Priznávam, že po dopozeraní tohto skvostu boli moje pocity viac ako zmiešané. Rozprávka pre dospelých? Drak vyzerajúci ako had? Totálna mobilizácia v uliciach LA? Boj s pravekými "mystickými" zvermi? Áno, je tu všetko a všetko tak pritiahnuté za vlasy až je to vlastne smiešne.(9.2.2009)

• BadoXXII

Jediné, čo by som na filme pochválil je pár humorných scén - chcených alebo aj tých nechcených. Inak je to veľmi slabé digitálne divadlo. 20%(3.5.2008)