Baterie nejsou v ceně

Zázrak na 8. ulici

Rodinný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie

USA, 1987, 106 min

• Oskar

Pokus o sci-fi komedii, která je sice formálně velmi dobře natočená, ale je na ní bohužel příliš znát produkce Stevena Spielberga. Jednoduše - je to další kýč, který má být nejspíš jímavý, je výpravně pojatý, úplně bez humoru a jako obvykle s oním milionkrát omletým a stále trapnějším "otcovským motivem". Jen pro hloupé děti a fanatické vyznavače americké kinematografie. 40%(11.5.2003)

Ako dieťa som to pod názvom Zázrak na 8. ulici videl mnoho ráz... Ktovie, ako by na mňa pôsobil dnes. Radšej to skúšať ani nebudem.(23.9.2014)

Ve stejném duchu jako Zámotek(19.3.2003)

55%(17.3.2011)

• dopitak

Moc špatný. Začátek vypadá jako seriózní drama, ale jak se objeví první ÍTÝ, je jasné, že tohle se musí zvrhnout. Přiznám se, že jsem u filmu nevydržel, rozčilovala mě senilní bába a hlavně z prstu vycucaní mimozemšťani, kteří jsou živorodiči.(12.5.2016)

• - Snímek měl být kratší a měl se stát součástí seriálu Amazing Stories (1985). Producen Steven Spielberg ale nakonec rozhodl, že materiál je zajímavý a vydá na celovečerní film. (Terva)

• - Natáčelo se v americkém New Yorku v ulici East Village, kde byl postaven provizorní čtyřpatrový dům. (Terva)

• - V úvodních titulcích jsou čtyři fotografie Franka a Faye Riley. Jsou to skutečné fotografie herců Hume Cronyna (Frank) a Jessici Tandy (Faye), kteří již v té době byli manželé. (Terva)