Labilní muž, který se dostal ven z psychiatrické léčebny, se snaží přesvědčit svou dceru, že někde na předměstí je zakopán španělský zlatý poklad. (Filmbox)

Soweek

Absolutně nevtíravý lehce komediální film (teda až na ten konec, tam sem se smál dost:-) ) o hledání lásky mezi otcem a dcerou a taky teda toho pokladu no:-) Jak říkám pořád, E.R. Wood je prostě nádherná (ani nevíte, jak závidim Marilynu Mansonovi, že má takovouhle lolitku) a Michael Douglas si na chvíli odskočil od jeho typických thrillerových záležitostí. ()

predators

A já těch "pět" dám. Mně se to totiž strašně líbilo. :-) Žádné násilí, války, utrpení, nic podobného. Jen a pouze pohodový fantasy příběh o ztraceném pokladu ze 17. století. A že je Kalifornie místem záhad a tajemství, o tom na konci tohoto dobrodružství nebude přesvědčen jen lehce "vyšinutý" M. Douglas a nádherná E.R. Wood, ale možná i vy. Tedy pokud se rozhodnete uvěřit... 80% ()

PEZ

Taketo nieco som mal chut vidiet. Vyborne mi to napravilo chut po Vaclav-ovi. Je to tak podobne a zaroven tak ine ako spominany film. King of California nie je objavny, ani revolucny, ani prekvapivy. Zato kazdy jeho kusok presne zapada do toho predosleho. Nechapem preco takyto maly-velky film sa neda natocit na Slovensku. Staci na to dobry scenar, dvoch slusnych hercov a zrucneho rezisera. Obavam sa, ze v tom prvom je problem. A coze sa mi tak velmi pacilo? To, ako postavy s dejom preniknu pod kozu a postupna fantasmagoria sa stava cim dalej tym viac realna. Neskutocne presvedcivo zahrane dve hlavne postavy. Evan Rachel Wood tu mala iby 20 rokov, no dokazala, ze je plnohodnotna, "hotova" herecka. A Michael Douglas si spomenul na svoje hviezdne casy, nielenze sa nenajde jedina chybicka, ale dokazal dat postave tak velku dusu, ze mi len tak z hlavy jeho Charlie nezmizne! Mimochodom, velmi dobre tu funguje aj vztah medzi tymito dvoma postavami, ako aj dobrodruzna cast pribehu. A nemoralizuje sa tu. Mila pocta ludom s nadsenim, ktori mozu vyzniet pre druhych ako blazni. A mozno aj su...:) 8/10 ()

Caszidy

Novodobá pohádka o jednom roztržitém snílkovi, kterého soudobá společnost zaškatulkovala jako blázna a o tom, že se na blázny někdy usměje vrtkavá štěstěna, pokud jdou za svým snem. "Rumcajsovský" Michael Douglas je někdy takříkajíc "na zabití", ale stejně jako jeho filmová dcera Evan Rachel Wood, ho jednoduše musíte mít rádi. Mimochodem, už jste slyšeli, že v Kalifornii vylézají z oceánu na břeh nazí číňané? Nevěříte? Pak se podívejte na Krále Kalifornie. ()

MontyBrogan

Viem si predstaviť, ako by to natočili napríklad takí Coenovci s väčším dôrazom na kriminálnu zápletku, alebo Wes Anderson bizarnejšie. A v oboch prípadoch by to bol v konečnom dôsledku asi aj zábavnejší film. Ale možno by sa z neho vytratila tá ľudská rovina nezávislej dramédie, ktorá bola hnacím motorom celého snímku. Dlho som si vravel, že to vidím na tri hviezdičky, aj napriek zlatej, no trochu prehrávajúcej Evan Rachel Wood, istému Douglasovi v preňho nezvyčajnej úlohe a vkusnému soundtracku. No koniec v zmysle Máme radosť... bol príliš podarený. A "naked chinese men" prišli tiež. Tak predsa len majú tí rodičia občas pravdu. Kto by to bol povedal, keď sú niekedy ešte väčší blázni než my. ()

• Film měl premiéru 24. ledna 2007 na Sundance Film Festival. (Terva)
  • Mike Cahill napsal návrh scénáře již v roce 1980. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kalifornských městech Santa Clarita, Los Angeles a Simi Valley. (Terva)