Král Kalifornie

King of California

Kráľ Kalifornie

Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

velice prijemny film ktery vas svou hudbou a prijemnym obsazenim vtahne do deje opravdu bajecne plus michael douglas a jeho fousy ktere z nej delaji naprosto symaptickeho hlavniho hrdinu(15.1.2009)

Bohvie prečo si všetci myslia, že pri arte sa premýšľa a hollywoodske blokbastre sú potom na oddych. Na oddych sú presne takéto malé, príjemné, nič špeciálne neriešiace filmy, ktoré chvalabohu nemajú ambíciu zarobiť peniaze, ani vyhrať ceny kritikov a do kín sa nedostanú. Zápletka Kráľa Kalifornie je vcelku originálna, respektíve originálna tým, aká je to nepravdepodobná šialenosť. Hľadanie dávneho španielskeho pokladu pod základmi hypermarketu je bez akejkoľvek irónie neotrepané. Je to o sile odhodlania uskutočniť vec, ktorú si zaumienime, o opodstatnenosti inakosti a hľadania medzigeneračného pochopenia. Keď sa na to celé pozerám ako na metaforu, tak je to omnoho lepšie, ako by som mal premýšľať nad tým, kde po vysťahovaní asi tak bývali. Ak som teda tento logický nedostatok (a ďalšie) správne pochopil.(27.5.2014)

Zajímavá, příjemně oddychová a inteligentně vtipná komedie, která je dokonale přirozená a vůbec v ní není cítit Hollywoodský stereotyp a jeho ohrané postupy. Michael Douglas je výborný, a zdařile jej doplňuje Evan Rachel Wood, která svou krásou zcela oslňuje. Je jakoby přirozeně krásná a krásně přirozená. Tváří, osobností a herectvím. Slovy se to těžko vyjadřuje, ale třeba nejsem sama, a někdo tuší či pochopí, co mám na mysli:) Za zmínku taktéž stojí příjemná hudba, která celý snímek jemně dokresluje, a tím také pozvedává jeho lehkost a nezávislost.(28.10.2009)

• Le_Chuck

Ak si pod pojmom oddychový film predstavíte film, pri ktorom sa dá príjemne zdriemnúť, tak čitate ten správny komentár. Milé, málo úsmevné a veľmi nudné. 50%(19.3.2008)

Když si někdo usmyslí, že pod obchodním domem je poklad, je to divný. Když si to usmyslí Michael Douglas, dá se to.(21.10.2008)