Král Kalifornie

King of California

Kráľ Kalifornie

Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

Nenapadný ale zajímavý filmeček s velice dobrým a netypickým výkonem Michaela Douglase. Film plyne pomalu a moc se v něm neděje ale rozhodně nenudí a trochu připomíná filmy Alexandra Paynea což je hodně velké plus.(9.11.2008)

Když si někdo usmyslí, že pod obchodním domem je poklad, je to divný. Když si to usmyslí Michael Douglas, dá se to.(21.10.2008)

Stačila by tři slova: Evan Rachel Wood. Že jsem to ale já, tak ještě rád zmíním chvályhodného Michaela Douglase, který sice se stářím nezapomíná dobře hrát, ale na druhou stranu se těm lepším "starším" rolím stále vyhýbá. Co má sympatický stařík za lubem, to mi nedá spát, a určitě pro nás filmové kritiky ještě chystá něco velkého... Pochválím také neobyčejný konec, který se řadí do škatulky "každý si může myslet něco jiného". To je jako s dobrými knihami, které ze svých stránek na konci vyplivnou takovou podivnost, že se člověk diví, jestli čte pořád to samé, a jestli mu něco neuniklo. Stejně tak totiž i Král Kalifornie končí způsobem, kdy jsem byl v pokušení otevřít pusu dokořán. Ale ne kvůli nějakému WTF momentu, nýbrž díky bezvadné momentce, která dodává pointu celému příběhu. Mike Cahill je frajer.(28.10.2009)

Novodobá pohádka o jednom roztržitém snílkovi, kterého soudobá společnost zaškatulkovala jako blázna a o tom, že se na blázny někdy usměje vrtkavá štěstěna, pokud jdou za svým snem. "Rumcajsovský" Michael Douglas je někdy takříkajíc "na zabití", ale stejně jako jeho filmová dcera Evan Rachel Wood, ho jednoduše musíte mít rádi. Mimochodem, už jste slyšeli, že v Kalifornii vylézají z oceánu na břeh nazí číňané? Nevěříte? Pak se podívejte na Krále Kalifornie.(27.10.2009)

Michael Douglas tomuto filmu jednoznačne kraľuje a znovu tak potvrdzuje svoje herecké kvality. 70%.(8.3.2008)