poster

Smutek sluší Elektře (divadlo)

Drama

Československo, 1991, 143 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

  • Crocuta
    ****

    Miroslav Macháček - legenda divadelní režie a k tomu vynikající herecké obsazení této inscenace = bravurní výsledek. Tohle je O'Neill podle mého gusta. Jedna z nejlepších rolí Pavla Rímského.(25.6.2007)

  • Blofeld
    *****

    Jana Paulová není z hereček, od nichž bych čekal TAKHLE fenomenální výkon - možná bych se měl přestat dívat na její filmy a začít na ni chodit do divadla - netušil jsem, kolik emocí lze narvat do slova "Mlč!"... Eugene O'Neill je skvělý dramatik (můžu doporučit film Long Day's Journey Into Night z roku 1962 s Katharine Hepburnovou) a tato inscenace je opravdu podařená.(28.1.2007)

  • maxipes84
    *****

    Fantastická adaptace O´Neillovy hry, klobouk dolů před režiserem Macháčkem, že si pro roli Lavinie vybral Janu Paulovou, která je tu neskutečná...(27.1.2007)

  • FElix06
    ***

    Janu Paulová mi tam vyloženě nesedla a Orin byl ve třetim dějství podán podle mě jinak než je vkreslen v předloze.(22.9.2008)