Prodavač ve videopůjčovně narazí na mimozemské spiknutí, jehož cílem je ovládnout Zemi vymýváním mozků pomocí špatného sci-fi filmu z 50. let. Spolu se svým přítelem musí najít způsob, jak mimozemšťany zastavit, než se kazety rozšíří po celém světě. (majo0007)

honajz2

Námět za všechny prachy, u jehož finální podoby by mě zajímalo, jestli je i parodií žánrových filmů z osmdesátek nebo jen blbým osmdesátkovým filmem snažícím se parodovat blbé žánrové filmy z 50. let. Je to dost na hraně a ačkoli bych to rád bral jako dvojí parodii, chybí mi k tomu jasnější vodítka a větší parodický ráz. Kvůli tomu mám problém své hodnocení nějak uchopit, takže se to hvězdičkami snažím dát přesně doprostřed, ačkoli mi to nejde zrovna lehce. Jsou tam povedené scény, pak taky scény, které jsou na hraně blbého fóru a parodického fóru, celkově mě to nenudilo, ale jelikož jsem to nedokázal plně brát jako parodii, vytáčelo mě stupidní počínání ústředního tria, které muselo každého zhypnotizovaného zastřelit i poté, co věděli, jak jedince z hypnózy dostat, což by samo o sobě bylo dobré jako parodie, ale zároveň to jako parodie nepůsobilo... Prostě je to natolik osmdesátkové, že se nedá říct, jak moc si tvůrci z dobových žánrových filmů stříleli, nebo prostě jen vytvořili další z nich. A jelikož na tom vše stojí a padá a na ničem jiném Remote Control nestojí, nebudu se v tom už pitvat. Špatné to není, dobré taky zrovna ne, slabé tři jsou ideální hodnocení. Slabé 3* ()