Dealer 2

With Blood on My Hands: Pusher II

Drama / Thriller / Krimi / Akční

Dánsko / Velká Británie, 2004, 100 min

Morten Søborg

Dvojka sa mi páčila viac ako jednotka. Hlavne vďaka Madsovi, ktorému sa tu dokonale podarilo stvárniť totálne vyhuleného paka Tonnyho, postavu, ktorá svojim zjavom dokázala vo filme zatieniť všetko ostatné. Tonny sa po prepustení z väzenia chce začleniť do normálnej spoločnosti, len žiaľ mu chýba mozog, takže nenápadne a pomaličky jeho dobrý úmysel odíde kamsi do stratena a on sa pekne krásne vráti späť na šikmú plochu, ktorá hlavne na konci, je šikmejšia ako kedykoľvek predtým. Ani jeho kumpáni, vrátane jeho otca, mu v jeho dobrých úmysloch nepomáhajú. Preto to chcelo vymeniť nielen miesto a prácu ale hlavne všetkých kamarátov a známych, aby sa naozaj dokázal napraviť. Možno to pochopil až na konci? Neviem, v každom prípade mu na záver niečo "zapne" a on urobí niečo nečakané.... Snáď rozumnejšie ako ukradnúť pre otca Ferrari :). Škoda, že sa snímok končí tak skoro, Tonnyho životné cestičky a rôzne peripetie so zákonom a undergroundovým prostredím by som dokázal sledovať aj celý deň. Film rozhodne odporúčam široko ďaleko každému, pretože aj keď ide o drámu s thrillerovými prvkami, sú tu miesta, kde sa dá aj poriadne nasmiať, preto má ambície osloviť široké publikum, hlavne svojou univerzálnosťou, komplexnosťou a perfektným hereckým prejavom Madsa Mikkelsena. 85/100(14.8.2014)

Mnohem lepší než jednička...(16.11.2008)

Mads Mikkelsen je absolútny šéf. Herecky. Hrá však niktoša, ktorému všetci tak dlho hádžu do ksichtu, že nič nedokáže, až urobí tú jedinú správnu chlapskú vec a dojímavým záverom tak dodá scenáristicky rozbitému príbehu prekvapivo silné vyvrcholenie.(27.6.2010)

90%(3.7.2011)

Opět je to někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami, podobně jako u prvního dílu, ale protože dvojka byla o kousek lepší jedničky, dávám tentokrát čtyři. Film drží nad vodou Mads Mikkelsen a pak závěrečných dvacet minut, kdy se nezastavitelně rozeběhne kolotoč událostí a film ohromně graduje.(30.4.2013)

• - Filmy Pusher II a Pusher 3 (2005), který vyšel o rok později, byly natočeny čistě z komerčních důvodu. Předchozí snímek Nicolase Windinga Refna Fear X (2003) byl v USA propadákem, kvůli čemuž dokonce zkrachovala společnost Jang Go Star. (Johnston)

• - Mads Mikkelsen (Tonny) a Zlatko Buric (Milo) sú jediní herci, ktorí si zopakovali svoje úlohy z prvej časti (1996). (ShortyIC)

• - Scény byly natáčeny neobvykle ve stejném pořadí, ve kterém se odehrávaly. (Marek#33)