poster

Dealer 2

 • Dánsko

  Pusher II

 • anglický

  With Blood on My Hands: Pusher II

Drama / Thriller / Krimi / Akční

Dánsko / Velká Británie, 2004, 100 min

Kamera:

Morten Søborg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ****

  Kdo čekal podobnou jízdu jako byl první Pusher ten se určitě zklamal. Akce vymizela a místo toho divák sleduje plnokrevné drama jedné hodně netradiční rodinky. Mads herecky vynikající a myslím že postavě hloupého Tonnyho vtisknul tu nejlepší možnou tvář.(3.6.2012)

 • Aky
  ****

  Volné pokračování Dealera z roku 1996 stavící na stejném principu napětí vznikajícího z "druhotné platební neschopnosti" mezi dealery drog navíc obohaceného o pomalu se probouzející otcovský pud.(20.11.2015)

 • J*A*S*M
  ****

  Tam, kde v jedničce Frank pořád něco dělal (čímž se aktivně dostával do problémů), proplouvá ve dvojce Tony životem bez nějaké větší akce, protože je takovej nýmand, že se k žádnému činu ani neodhodlá. Refnovo nahlédnutí mezi totální společenský póvl znovu působí mimořádně autenticky, skoro až mi bylo nepříjemný se na takovéto existence dívat. Závěr působivý.(4.9.2011)

 • gudaulin
  ****

  Český překlad titulu je zmatečný. Refnův antihrdina je ochoten živit se ledasčím, drogový dealer ale určitě není. Spíš drobný kriminálník, zloděj aut bez fištrónu a trošky štěstí. Zbytečně impulzivní, nevyrovnaný, slabošský a bezradný, bez životní perspektivy a citového zázemí. Refnova tvorba je u diváků spojena především s titulem Drive, což je atmosférický thriller zámořského střihu se záhadným a neprůstřelným hrdinou. Tenhle kousek představuje jeho nekňubovitý evropský protipól, ale v mých očích si kupodivu stojí o něco lépe. Je tak říkajíc ze života. Tenhle obraz galerky bez jakéhokoli pozlátka a romantiky je totiž mnohem přesvědčivější. Navíc má Refn k dispozici virtuózního hereckého chameleona Madse Mikkelsena. Měl jsem možnost vidět ho v kostýmních rolích, jako elegantního kravaťáka, jako ďábelského bondovského padoucha. Teď jsem ho sledoval coby potetovaného troubu se smyslem pro výběr té nejhorší možné varianty řešení. Celkový dojem: 70 %.(1.9.2015)

 • oje
  ****

  Opět příběh o městském gangsterovi, který tak dlouho balancuje na hraně zákona, až se smýkne a začne propadat do stále hlubších trablí. Scenáristicky velmi podobné jako předchozí díl, čili opět zajímavý pohled mezi smetánku severského podsvětí a jejich praktik, natočené s neopakovatelným závanem autenticity, kterou doprovází neustálé napětí vycházející z nevyzpytatelnosti vymytých zlodějských mozků, přesto však trošičku za prvním dílem zaostává. Nedokáže se totiž dostat do tempa a chytit rychlost, k níž by se hodila našlápnutá hudba zrychlující tep. Přesto ale pořád dobré.(2.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace