Čtrnáct peset za frank

Drama / Komedie

Španělsko, 2006, 102 min

Carlos Iglesias
  • d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2006 - nominácia na Grand Prix des Amériques(18.1.2010)

Film balancuje na pomezí komedie a dramatu. Docela příjemná záležitost, bohužel dosti nevyrovnaná.(18.3.2011)

O zahraničních dělnících, lásce k vlasti a o životních hodnotách vůbec. Nevalný děj je zajímavý především srovnáním španělské (potažmo jihoevropské) a švýcarské mentality. Film osloví i jako obecně lidský příběh o tom, co je vlastně v životě důležité.(25.12.2011)

Příběh o španělských gastarbeiterech ve Švýcarsku. Pro moji generaci zajímavé připomenutí časů, kdy jsme ojediněle pronikali přes Železnou oponu na Západ a zírali. Zdá se, že Španělé tenkrát měli podobný problém. --- Citlivý a civilní příběh. Nepřehání a neparoduje. Sociální akcent je patrný, ale nepostřehl jsem žádnou agitaci. Úctyhodná umělecká úroveň.(23.9.2010)

Povedeny film o emigraci za Frankova rezimu a o touze se vratit zpet i za cenu utrap. Pekny scenar s humornymi scenkami (hlavne scena z nudisticke plaze :)) ).(19.2.2008)