poster

Dech

 • Jižní Korea

  Soom

 • Jižní Korea

  (Jižní Korea)
 • slovenský

  Dych

 • anglický

  Breath

Drama / Poetický

Jižní Korea, 2007, 84 min

Režie:

Ki-duk Kim

Scénář:

Ki-duk Kim (scénář, původní scénář)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dragoni
  **

  Pro mě zatím nejhorší snímek od Ki-duk Kima. Příběh rozpadající se rodiny a jednoho vězně odsouzeného na smrt, kde hlavní postavy byly jak vyždímané houby bez uvěřitelných emocí a s naprosto nelogickým chováním hlavní hrdinky. 30%(4.6.2013)

 • rawen
  ***

  Já bych opravdu neházel Dech do odpadu, určitě je to zajímavý počin, jen v dobré společnosti ostatních Kim Ki-Dukových filmů trošku zapadá, působí malinko rozpačitě, včetně toho co by měl vlastně divákovi sdělit - jinak zůstává ta klasická poetika obrazu a symbolu, v tom je pan K. mistr. Ještě popřemýšlím a zauvažuju, zatím 6,5/10 PS: druhý den - na druhou stranu po delším uvažování člověku příjde že je Dech zbytečně odtažitý a jako by se nikoho netýkal - ani postav, ani režiséra a ani diváka... má potom takový film nějakou cenu? asi nemá... za to, že snímek udrží diváka ve zvědavosti jak to dopadne dávám nakonec 5/10(14.6.2008)

 • DaViD´82
  **

  K čemu jsou Kim Ki-dukovi výborní herci, když snímek stojící na poetičnosti jí ve výsledku obsahuje sotva stopové množství? Správně, k ničemu. Již námět o sbližování zhrzené manželky od úplné, byť nefunkční rodiny a k smrti odsouzeného nemluvného zločince, který touží spáchat sebevraždu, neslibuje mnohé, ale mohl z toho být potencionálně dobrý film. Ovšem tentokrát se "djůk" utl opravdu hodně a místy až nesnesitelně.(7.7.2007)

 • Adrian
  **

  Sebavykradacka plytkost, v ktorej je Kim zaslepeny hlavne sam sebou (co je velmi vystizne zobrazene skrz hlavneho dozorcu vaznice sledujuceho dianie skrz slnecne okuliare cez LCD monitor - nehra ho nik iny ako Kim osobne). Lacine a po vacsinu casu aj velmi otravne.(21.1.2008)

 • Slarque
  ****

  Další podivný vztah dvou málomluvných hrdinů à la Kim Ki-duk. Tenhle mix dramatu, romance a komedie sice nepatří k režisérovým nejlepším filmům, ale díky řadě naprosto absurdních scén jsem se u něj docela dobře bavil.(7.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace