Mládí v hajzlu

Youth in Revolt

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 86 min

Totální kolaps co se rozhodování nad finálním verdiktem týče. Rozmýšlel jsem se dlouho, jestli přiťuknout lepší hodnocení, nebo nechat více méně zasloužené dvě hvězdičky. Nakonec se ale přikláním k několika světlejším faktům, mezi něž se počítají třeba opravdu povedené (i když jich je pomálu) dialogy, roztomile neotrkaný a naivní Twisp (Cera to nemohl podat lépe), nebo skvělé minirole herců zvučných jmen, na které divák naráží v průběhu celého filmu - Buscemi má kuráž, když si s nadhledem střihne infantilního fotříka, potěšil i Justin Long a Ray Liotta. No... i když vlastně stále převažuje zmatek nad tím, jestli to byla ohromná hovadina či s vizí natočená prvoplánovitá konina, asi se mi to víc líbí, než bych nad tím ohrnoval nos. U mě dobrý.(27.2.2011)

• moviesfan

Michael Cera má za sebou několik povedených filmů, ale tento se mezi ně nezařadí. Až na pár momentů se jednalo o "šeď", která mě nedokázala pobavit. Určitě je to škoda, ale věřím, že si M.C. napraví reputaci v dalších filmech (ne že by si ji tímto filmem nějak zkazil).(30.5.2010)

Soundtrack John Swihart: 1. When U Love Somebody – Fruit Bats ,2. I Willn’t Be A Prisoner – Little Wings ,3. Les Cactus – Jacques Dutronc ,4. I Have A Boyfriend – Michael Cera ,5. What’s Up Fatlip – Fatlip ,6. Popular Mechanics For Lovers – Beulah ,7. Light Of Love – Fleshpot ,8. Keys – John Swihart ,9. Happiness Trigger – Fleshpot ,10. ‘Tain’t What You Do (It’s The Way That You Do It) – Fun Boy Three & Bananarama ,11. My Romance – Jo Stafford ,12. Nick and Sheeni Make Love – John Swihart,(10.5.2011)

Vidím, že jsem měl svým způsobem štěstí, že jsem předlohu nečetl. Film jsem si proto příjemně užil. Věřím, že knihy mohou být lepší, ale já se nenudil ani u tohoto. Dávám solidní 4*.(25.5.2010)

• dopitak

Jako příznivec Sue Townsendové musím Oscarovi oponovat, četl jsem pochopitelně (až na poslední díl The Prostrate years) komplet adrianovskou ságu v češtině i angličtině, a Američan Nick Twisp se křehkému inteligentnímu britskému humoru nemůže podívat ani pod ocas. Navíc, pokud se podíváte na roky vydání obou deníkových "konkurentů", musí vám být jasné, kdo od koho "opisoval". Nepokrytě dávám najevo, že C. D. Payne se velmi lacině s přidáním nepříliš vtipných sprosťáren, ale zato s chutí, svezl na oblibě leicesterského rádobyintelektuála. Omlouvám se za OT, film jsem zatím neviděl.(24.2.2010)