Mládí v hajzlu

Youth in Revolt

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 86 min

V podstatě je to jenom taková ptákovina o tom, jak se jeden lůzr zamiluje do holky a nakonec získá její srdce. Ale v tom filmu se pořád dějou nějaký naprosto šílený situace, při kterejch jsem se dost nasmál. Navíc prakticky všechny postavy jsou úplný magoři. Potěšilo mě taky herecký obsazení (např. Steve Buscemi nebo Zach Galifianakis). Mínusem je poněkud ohranej hlavní příběh a závěr, kterýmu schází jakákoliv pointa. A dodávám, že knižní předlohu neznám.(13.7.2012)

Jedna z najobľubenejších kníh môjho dospievania v celkom slušnom filmovom spracovaní(aj ked´ Nicka Twispa som si predstavoval trochu inak).Druhá časť predlohy bola ale lepšia ako prvá,tak som len zvedavý,ako si tvorcovia adaptácie povedú ďalej(tada ak im to cez nízke zaoceánske tržby,bude niekto ochotný zafinancovať)(30.1.2012)

Tak jsem se těšila (vzhledem k tomu, že jsem knihy zhruba před deseti lety přečetla dnem i nocí na jeden zátah) a tak moc jsem byla nakonec zklamaná (přestože si z knih už mnoho nepamatuji a něco z nich mi film připoměl jen zlehka, něco vůbec) a znuděná (nebýt Cery, nejspíš bych měla ohromný problém to vůbec dokoukat). Uvažuju, že raději zaštrachám ve své knihovničce a připomenu si příhody Nicka Twispa v knižní podobě (ačkoli už si asi Nicka jinak než s tváří Scotta Pilgrima nepředstavím). Komentáře, které mi mluví z duše: Oskar, Boogeyman.(2.6.2011)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $15,281,286Tržby Celosvetovo $19,623,544Tržby za predaj DVD v USA $4,871,472 //počet predaných kusov 274,293(25.5.2010)

No tak ja nevim, jako bavil sem se, ne ze ne, foru tu je dost, misty i krapet drsnejsich a pro nejaky to fuck se nejde daleko, ale celej film je scenaristicky neskutecne zmatenej a zkratkovitej. Tvurci sem proste jen tak hazou situace, ktery na nejakej predchozi dej nenavazujou, jen proto, ze se ta situace objevila v knize a autorum prisla vtipna. Proste prvni dve knizky osekany na naprostou dren. Cimz tvurci sice dosahli toho, ze dej svizne odsejpa, ale divak je tak o 90% vtipu oproti knize ochuzenej. Ale zase se jim musi pricist k dobru, ze se tu neustale neresi erekce hlavniho hrdiny, tak jako asi na kazdy druhy strance knihy. Co se tyce Cery, na toho chudacka se hodi naprosto dokonale, ale jako Francois vypada jak homous trpici nespavosti. Celkove lepsi 3*.(22.1.2013)