Mládí v hajzlu

Youth in Revolt

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 86 min

Totální kolaps co se rozhodování nad finálním verdiktem týče. Rozmýšlel jsem se dlouho, jestli přiťuknout lepší hodnocení, nebo nechat více méně zasloužené dvě hvězdičky. Nakonec se ale přikláním k několika světlejším faktům, mezi něž se počítají třeba opravdu povedené (i když jich je pomálu) dialogy, roztomile neotrkaný a naivní Twisp (Cera to nemohl podat lépe), nebo skvělé minirole herců zvučných jmen, na které divák naráží v průběhu celého filmu - Buscemi má kuráž, když si s nadhledem střihne infantilního fotříka, potěšil i Justin Long a Ray Liotta. No... i když vlastně stále převažuje zmatek nad tím, jestli to byla ohromná hovadina či s vizí natočená prvoplánovitá konina, asi se mi to víc líbí, než bych nad tím ohrnoval nos. U mě dobrý.(27.2.2011)

Rozporuplné drama s kapkou komedie, které má přívalové komediální momenty, ty ale rychle odplouvají a v celé stopáži je jich jen pár. Nevím zda je takový děj reálný, leda tak vysněný v hlavě psychopata. Někdo by možná udělal všechno pro osobu, kterou miluje, ale snad existují určité meze ne? A nevím, jestli by mi bylo dobře vedle člověka, který nechá vybuchnout auto, jen kvůli tomu, aby mohl být se mnou. :-)(30.9.2014)

Celkom zábavná komédia o týpkovi, ktorý pre lásku dokáže robiť aj totálne hovadiny. Áno viem, trápnosť a nereálnosť, pretože takto by sa mohol správať iba niekto, kto práve prišiel z blázinca, ale mňa to celkom bavilo. Niekedy, keď už trápnosť a hlúposť hraničí s totálnou magorinou to zafunguje a človek sa začne baviť na samotnej blbosti. Tak to bolo blbé, až to bolo zábavné. To je prípad aj Zoolandera, ale ten bol ešte o niekoľko tried lepší a toto dotiahol do dokonalosti. :)(23.10.2013)

• Psema

Knihy neznám, takže kdovíjak na_raný nejsem. Přesto je ale filmové Mládí v hajzlu nehorázná nuda, jejíž "indie" póza je pro mě de facto esencí kinematografického pekla. Do sebe zahleděná, ale přesto strašlivě hloupá a nekonzistentní teenagerská pakárna o holce, která je kráva, o klukovi, který je kretén... a další spoustě imbecilů, jimž máte sto chutí dát po jedné větě přes papuli. Vždyť i ten Cera se tu úplně ztrácí, a to nejen jako hodná podržtaška, ale postupem času i jako "rádoby švihák" s úlisným knírem sňatkového podvodníka. O Artetovi jsem po Hodné holce smýšlel líp, teď ale vidím, že on jinak než nezávislou optikou "nakroutit" film neumí. A i to mu jde dost blbě. 3/10(4.6.2010)

• a.kopecka

Miguel Arteta to posral...(22.5.2010)

• - Otec Nickiho Twispta (Steve Buscemi) a později i Nick Twisp (Michael Cera) jezdí ve filmu v BMW 3 E46, ale automobil se ve filmu několikrát změní z verze před faceliftem na verzi po faceliftu a obráceně. (BanditaX)

• - Michael Cera si ve filmu zahrál dvojroli, Nicka Twispa a Francois Dillingera. Nick má hnědé oči a Francois světle modré. (Cheeker)

• - Natočeno podle předlohy u nás známé jako Mládí v hajzlu od C.D. Payna. (Teodorik)