Americký zločin

American Crime, An

Americký zločin

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 2007, 92 min

Emocemi po okraj nabité a v každém záběru nervy drásající dílo o odpornosti a zároveň i čistotě lidské duše.(6.1.2010)

v rukou schopnějšího režiséra a scénáristy to mohl být skvělý snímek.(9.2.2014)

Hodně drsné drama podle skutečných událostí. Rozum mi z toho zůstával stát, bylo mi fyzicky zle a měl jsem z něj několik nocí noční můry, přičemž téma filmu bohužel nemohlo být aktuálnější (případy Fritzla a Nataschi Kampusch). Film, který vás přinutí přemýšlet o nejednoznačných kořenech zla a násilí, jehož původcem tu není žádný psychopat ani sadista, ale obyčejná svobodná matka, která chce chránit svou rodinu, jenže tak činí pod obrovským tlakem materiálních problémů (které jí způsobili její muži) a s úsudkem zastřeným prášky, takže se jí to tragicky vymkne z ruky... Film se soustředí na obsah a díky kvalitní režii a hercům dosahuje maximální intenzity.(8.11.2009)

Tak to je hnus velebnosti. Docela silné kafe, při jehož sledování jsem měl sto chutí vzít nějaký pěkně velký tupý předmět a tu krávu Gertii ubít k smrti. Film, který mi na hodně dlouho utkví v paměti. Pojem "absolutní zlo" je tady ukázkově znázorněn.(3.4.2012)

Hroznej guláš, který trpí hlavně svou stylovou nevyhraněností a patosem.(14.12.2008)