Americký zločin

American Crime, An

Americký zločin

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 2007, 92 min

Málo jižně buranské, skvěle zahrané a strašně podivně tlačící na pilu. Jistěže, příběh je to silný, je strašné, že se to stalo, bla bla, ale co z toho, když se všichni chovají divně. Buď měly být postavy vykreslené tak, aby se do nich dalo vcítit, nebo vůbec, protože tenhle paskvil rozhodně nefunguje a poslední půlhodina je lichá úplně. A to vyhýbání se explicitnímu násilí je trapné.(27.10.2009)

Ještě pořád se mi ten děsivý příběh honí hlavou. Pokud se ve skutečnosti Sylvii stalo ještě něco horšího, radši to ani nechci vědět. Nesmírně působivé a strašné. Ellen Page pro mě začíná být zárukou vyjímečného filmového zážitku.(27.5.2008)

Zajímavý námět, výborní herci, jalová režie. Škoda, že Americký zločin nenatočil někdo povolanější. Film má velký potenciál, který přišel vniveč. Nudnost provedení ponouká fantazii ve směru toho, jak by téma vypadalo např. v provedení M. Hanekeho nebo D. Finchera, což není nic jiného než důsledek divácké frustrace.(5.4.2011)

Tak emocionálně silný film podle skutečné události jsem nečekal. Po skončení jsem naprosto vyčerpán a nepamatuji si film, při kterém jsem měl tolik zlosti a chuť nějak zasáhnout…(29.12.2008)

Nějakou výpovědní hodnotu to určitě má, je to i velmi chytlavě natočené s překvapivým závěrečným zvratem, ale že bych z toho byl nějak unešený, to ani náhodou. Podle mě to je trochu upravené, aby to člověka citově vyždímalo a vyfluslo do louže plné emocí a soucitu. To, co se tam odehrávalo, působilo chvílemi dost neuvěřitelně až divně a nevěřím tomu, že se režisér přesně držel skutečných událostí. Asi to mohlo být podáno líp. 70%(4.1.2012)