poster

Marcela

Dokumentární

Česko, 2006, 82 min (Director's cut: 56 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  *****

  Helena Třeštíková ví moc dobře co dělá a tenhle dokument byl naprostá špička. Téměř s otevřenou pusou jsem hltala atmosféru, která se celým snímkem linula. Výborná kamera, střih .. Marcela.(7.11.2008)

 • SexyAjinka
  ****

  Velice dojemný příběh. Autorka správně vybrala hlavní hrdinku, která neměla snadný osud. Ale mám trochu obavu, jestli tento dojemný příběh i něco říká o umu autorky, protože tohle "natočil" sám život.(18.6.2010)

 • DaViD´82
  ****

  Věřit v převtělování a karmu, tak bych se s předchozí inkarnací Marcely rozhodně setkat nechtěl. Takhle si můžu akorát tak povzdechnout nad jejím těžkým údělem. Marcele (nyní myšleno dokumentu) to opuštěně sedne více než v rámci Manželských etud. Není horší či lepší než zbylé osudy, ale v průběhu let se, i díky změně přístupu Třeštíkové, tenhle časosběrný počin dostal přeci jen jinam než těch zbylých pět. Přesto mi René nebo příběh Ivany a Václava přijdou ve výsledku jako lepší časosběrné dokumenty. Když nic jiného, tak jsem u nich takřka neustále neměl pocit, že bych danou situaci mnohem raději viděl z pohledu druhého zainteresovaného (rodičů, Jiřího, samotné Třeštíkové, Ivany, Marceliny sestry apod.).(20.3.2009)

 • Ištván87
  *****

  Dokument Marcela svou výpovědní hodnotou patří mezi ty, po nichž si uvědomím, že se vlastně vůbec nemám špatně... V žádném případě bych s ústřední "hrdinkou" neměnil, protože tolik krutých ran osudu si určitě nezasloužila...(2.2.2011)

 • Terva
  ***

  Nějak jsem nepatřil mezi obdivovatele těchto snímků v roce 2006 a ani teď se nepřidám.(16.4.2013)

 • - Na plzeňském festivalu českých filmů Finále získal snímek roku 2007 cenu pro nejlepší dokument, čímž se stal držitelem Zlatého ledňáčka. (Tom_Lachtan)

 • - Příběh Marcely a jejího exmanžela Jiřího byl již při natáčení v osmdesátých letech svým rozsahem připraven na uvedení do kin pod názvem Z lásky (1988). Dovyprávění osudu Marcely ve snímku z roku 2007 je podle slov autorky Heleny Třeštíkové pouze logickým vyústěním událostí. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace