poster

Duch Vánoc (TV film)

 • anglický

  A Christmas Carol

Drama / Fantasy

Velká Británie / USA, 1984, 100 min

 • oLí
  ****

  Moc pekne. Nevim, proc ti igeliti z TV jedou o Vanocich porad dokola Tri orisky a Mrazika ( nic proti temto filmum ) a nepusti treba i nejakou z mnoha adaptaci Dickensovy novely, tahle se pomerne vydarila. [7.5/10 říjen 2009](6.10.2009)

 • Micione
  *****

  Atmosféra britských fantasy je dokonalá. Tamější stavby v souladu s krajinou dílo skvěle podbarvují a přenášejí do vzdálených, zajímavých a mystických časů. Charles Dickens byl mistrem ve svém oboru, no a Clive Donner jeho rukopis moc dobře do filmové podoby převedl. Jedna z nejlepších adaptací. U postav nechybí důležité atributy, vše ladí a vykresluje mimo jiného i tehdejší vánoční dobu.(23.12.2014)

 • tahit
  *****

  Tak tenhle film se mi moc líbí a určitě patří k tomu nejlepšímu, co letošní vánoční sváteční filmové rozjímání v televizi nabídlo. Prostě dokonalý skvost, který nás zavádí do prostředí první poloviny devatenáctého století Anglie. Dickensův Londýn dýchá fantastickou ponurou zimní atmosférou a má nádherně propracovaný metafyzický svět duchů. Hamižný skrblík v honbě za majetkem nemohl ani vypadat lépe, ne než ve čtenářově fantazii. Filmový příběh vystižně tlumočí ducha literární předlohy a poselství o tom, že v materiálním bohatství není věčné štěstí. Prostě báječný film o lidských pocitech a vztazích, téma, jež je stále nadčasové.(1.1.2012)

 • danliofer
  *****

  Mé první setkání s tímto nádherným příběhem Charlese Dickense. To už je let:-) A letos ho budou po letech znovu dávat na Nova Cinema...(22.12.2010)

 • conery1
  *****

  Najlepší vianočný príbeh, aký som videl. Tá pomalá Ebenezerova premena je úchvatná. Aký sa zrazu cítil ľahký, keď sa zbavil ega a pochopil, prečo sme tu. Len ma mrzí, že prejav lásky je spojovaný iba s Vianočnými sviatkami, ako keby si ich iné dni nezasluhovali. Naozaj výborný Scott.(27.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace