Duch Vánoc (TV film)

A Christmas Carol

Drama / Fantasy

Velká Británie / USA, 1984, 100 min

Mé první setkání s tímto nádherným příběhem Charlese Dickense. To už je let:-) A letos ho budou po letech znovu dávat na Nova Cinema...(22.12.2010)

Atmosféra britských fantasy je dokonalá. Tamější stavby v souladu s krajinou dílo skvěle podbarvují a přenášejí do vzdálených, zajímavých a mystických časů. Charles Dickens byl mistrem ve svém oboru, no a Clive Donner jeho rukopis moc dobře do filmové podoby převedl. Jedna z nejlepších adaptací. U postav nechybí důležité atributy, vše ladí a vykresluje mimo jiného i tehdejší vánoční dobu.(23.12.2014)

Jeden z najkrajších vianočných námetov vôbec. Páčilo sa mi to ešte viac ako animované spracovanie - Vianočná koleda (2009). Užil som si čarokrásny príbeh podľa Dickensovej predlohy, v úžasnej dobovej atmosfére 1. pol. 19. st., s perfektnými kostýmami a výbornou výpravou. Jednoducho ide o dokonalé prevedenie podstaty ducha Vianoc na filmové plátno, v tomto smere už nič lepšie neexistuje. Holt, Dickens stvoril nesmrteľné dielko, nádherné, prenádherné a večné a jeho filmová podoba mu robí česť.(31.12.2014)

Moc pekne. Nevim, proc ti igeliti z TV jedou o Vanocich porad dokola Tri orisky a Mrazika ( nic proti temto filmum ) a nepusti treba i nejakou z mnoha adaptaci Dickensovy novely, tahle se pomerne vydarila. [7.5/10 říjen 2009](6.10.2009)

Podle mě jeden z nejhezčích rodinných filmů, který navodí vánoční atmosféru :-) 5*(1.12.2011)