Wholetrain

• Německo

Wholetrain

Německo / Polsko, 2006, 82 min

Elias, David, Tino a nováčik Achim malujú za KSB. Chlapci z konkurenčnej ATL (Above The Law) Crew majú krajšie a štýlovejšie veci a to partičku nasiera tak, že sa rozhodnú spraviť wholetrain. Ten komu tieto vety nehovoria nič, asi nebude cieľová skupina pre tento film, ale tí, čo sa niekedy v noci prechádzali yardom a vedia ako vonia aerosól, tí si prídu na svoje. A pri záverečných scénach si budú zatláčať oči naspäť do jamôk.(30.1.2009)

Trocha podceňovaný nemecký film, myslím, že si zaslúži väčšiu pozornosť. Dej nie je až taký premakaný, ale obsah je dobrý, má aj hĺbku a myšlienku. Je to dobre natočený film o sprejeroch, je to dramatické, žiaden vtip ( pre mňa veľké plus ), atmosféra funguje, hudba sa celkom hodí. Herci určite neboli podpriemerní, na moje prekvapenie sa celkom snažili. Myslím, že tento 80 minútový film stojí za to. 100x lepšie ako dementný Gympel. S prižmúrením jedného očka môžem dať za 4*. 70%(25.8.2008)

Celkem zajímavý film o životě a graffiti, který ocení spíše mladší osazenstvo. Celkem na mě film zapůsobil realisticky a líbil se mi závěr. 70%(1.7.2010)

Naprosto fenomenální a jednoduché. Tak se dá vystihnout film Wholetrain, film o mužích a chlapcích, kteří smysl života viděli vidí v adrenalinu a umění, jenž ale ne je každý chápe. Film o riziku a problémech, jenž taková zábava nese. A hlavně film o přátelství a důkazu, že levné filmy s neznámými herci bývají často lepší jak ty drahé. Pro mně osobní kulťák.(8.10.2008)

Kto si zažil nočnú ulicu, to napätie a strach pred kripom, zvuk striekajúceho canu, plný ruksak, plné gate, tomu tento film skutočne ulahodí. Ostatní prosím odpísať z hodnotenia aspoň dve hviezdy. Inak kamera, hudba, námet a výsledný dojem eňoňuňo.(9.11.2008)

• - Na nátačené spolupracovali řada nejlepší německých sprejerů, kteří vystupují pod nicky Cemnoz, Neon, Won a Ciel. (morgos)

• - Film získal na Mezinarodním filmovém festivalu v Berlíně zvláštní uznání poroty. (morgos)

• - Natáčení probíhalo po nocích ve varšavském metru, během kterého štáb narazil i na skutečné sprejery. (morgos)