Wholetrain

• Německo

Wholetrain

Německo / Polsko, 2006, 82 min

Po tomhle filmu člověk dokáže pochopit kult jménem Graffiti. Je to umění a určitý způsob adrenalinu, kterým se kluci z ulice chtějí vyjádřit. R.I.P. Tino.(2.1.2013)

Naprosto fenomenální a jednoduché. Tak se dá vystihnout film Wholetrain, film o mužích a chlapcích, kteří smysl života viděli vidí v adrenalinu a umění, jenž ale ne je každý chápe. Film o riziku a problémech, jenž taková zábava nese. A hlavně film o přátelství a důkazu, že levné filmy s neznámými herci bývají často lepší jak ty drahé. Pro mně osobní kulťák.(8.10.2008)

Tí, ktorým imponujú umelci z ulice svojimi nápismi na stenách, vlakoch a iných miestach, si určite prídu na svoje. Ja osobne mám k nim priaznivý prístup dovtedy, pokiaľ svojimi graffitmi dokážu skrášliť napríklad nejakú schátralú plochu. Takže ma film svojim bezduchým pretekaním v krajšej, väčšej a odvážnejšej kresbe nezaujal natoľko, aby som mohol ignorovať viditeľnú absenciu príbehu, čo je škoda, pretože práve s príbehom by bol film naozaj nabúchaný, podobne ako jeho dobre zmixovaný soundtrack. 65%.(6.5.2008)

nič svetoborné a pozerať sa na to dalo celkom fajn...majú to tí writeri ale stresujúci život(15.6.2012)

Elias, David, Tino a nováčik Achim malujú za KSB. Chlapci z konkurenčnej ATL (Above The Law) Crew majú krajšie a štýlovejšie veci a to partičku nasiera tak, že sa rozhodnú spraviť wholetrain. Ten komu tieto vety nehovoria nič, asi nebude cieľová skupina pre tento film, ale tí, čo sa niekedy v noci prechádzali yardom a vedia ako vonia aerosól, tí si prídu na svoje. A pri záverečných scénach si budú zatláčať oči naspäť do jamôk.(30.1.2009)